Jump to content

Dino Merlin u Beogradu


fatboy

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najjace je shto na mondu pishe "Nekolicina nacionalističkih grupa pozivala je ranije na bojkot koncerata bosanskog pevača, zbog navodnih antisrpskih izjava tokom poslednjeg rata na prostoru bivše Jugoslavije, i pokrenuto je više peticija u kojima je tražena zabrana koncerata."

Navodnih? [roflmao] pranje mozga za sve pare...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ja stvarno ne znam sta se ovde iscudjavate ovom liku koji puni 3 Arene....? Ovo je samo prikaz trenutnog stanja u Srbiji, tacnije ovo stanje je aktuelno vec JAKO DUGO samo sto pokazatelji nisu uvek ovako ocigledni iliti extremni :tf:

Imate horde YU-nostalgicara, ispranih mozgova, gubitnika tranzicije, izbleglica iz bosne kojima je DIno ono fazon bog itd itd.... Zatim imate horde glupe dece koji idu za masom i sve im je kul, samo da neko leleche i da casha piva nije skuplja od 100 kintaca.... I na kraju imate one koji ovom izvodjacu, njegovim pesmama,e njegovom glasu i izvedbi daju umetnicku karakter i vrednuju bas tako.... I kad na to dodate "anti" propagandu, to mu isto dodje kao bonus reklama pride.... I eto vam 3 pune Arene. [|)]

Kad bi sutra dosao Oliver Dragojevic, taj bi metar dana drzao koncerte u Areni svaki dan kapiram....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Htedoh bas da kazem da kad bi Oliver dosao, ne bih pitao koliko je karta, momentalno bih isao. I iskreno, mene zaista ne interesuje sta je Merlin izjavljivao, i kakve je nebuloze govorio, ali jednostavno mislim da mu je muzika tesko sranje, i smara me sto mu ljudi daju, kako je fatboy rekao "umetnicki karakter", kad je samo klasican glupi narodnjak.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

долазак Едина Дервишхалидовића и три Арене је последица уништења културног обрасца, која се само убрзала у последњој деценији. пинкерска култура, поремећене вредности и "политички тренутак" су узроци овоме.

борба на културном плану је једна од најважнијих.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da do većih incidenata nije došlo zato što je većina tih koja je htela da pravi incidente u stvari otišla na koncert :)

Kao što i ona Parada Srdjana Dragojevića ima 200k gledalaca od kojih je više od polovine verovatno tvrdilo da je sramotno što oće da naprave gej paradu. Što mi reče neko od tih - ma kul je film nego je bezveze samo kraj što promoviše održavanje te parade :)) Ili kad u Lepim selima naprave grafit Srbija do Tokija, pa umesto parodije to postane moto ljudi u Srbiji...

Suština priče je da sam ja generalno protiv toga što je taj Dino Merlin pričao i zbog toga ga ne slušam, niti smatram da mu je muzika neka specijalna. Sa druge strane u normalnoj zemlji takvog lika niko ne bi ni slušao, bar dok se javno ne izvini i ne bi mu padalo napamet ni da pravi koncerte ne zbog toga što će neko da ga bije, već zbog toga što ne bi mogao da napuni ni kafanu "Kod Ćike", a ne tri Arene. Ali to samo govori o tome koliko smo mi društvo koje je naviklo da bude usmeravano od strane ludaka da mrzi ove ili da mrzi one, a u isto vreme ti isti koji usmeravaju takođe furaju tog istog Merlina ili ovog ili onog...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne narodnjak, pop-šlager.

Suština priče je da sam ja generalno protiv toga što je taj Dino Merlin pričao i zbog toga ga ne slušam, niti smatram da mu je muzika neka specijalna. Sa druge strane u normalnoj zemlji takvog lika niko ne bi ni slušao, bar dok se javno ne izvini i ne bi mu padalo napamet ni da pravi koncerte ne zbog toga što će neko da ga bije, već zbog toga što ne bi mogao da napuni ni kafanu "Kod Ćike", a ne tri Arene. Ali to samo govori o tome koliko smo mi društvo koje je naviklo da bude usmeravano od strane ludaka da mrzi ove ili da mrzi one, a u isto vreme ti isti koji usmeravaju takođe furaju tog istog Merlina ili ovog ili onog...

u normalnoj zemlji ga niko ne bi slušao zato što bi mediji non stop vrteli te njegove izjave i polivali ga govnima da ga ne opere ni sava ni dunav, a kod nas pink i ekipa vrte njegove pesme do iznemoglosti jer ta estradna klika sarađuje kao da rata nije ni bilo*. za to vreme "ozbiljni mediji" ne smeju da talasaju jer sve mora da bude u duhu pomirenja i dobrosusedskih odnosa, a za to vreme hrvati i muslimani oštre olovke za pisanje tužbi...

* - osim kad neko od naših treba da drži koncert tamo pa moraju da ga voze u oklopnom transporteru.

Link to comment
Share on other sites

A šta ćeš onda da radiš po pitanju Olivera za kojeg misliš da je OK a koji je imao slične izjave kao Dino? :)

I iskreno, mene zaista ne interesuje sta je Merlin izjavljivao, i kakve je nebuloze govorio, ali jednostavno mislim da mu je muzika tesko sranje.

Mislio sam da sam bio jasan ovde. Dakle, nije mi vazno sta su govorili, ni jedan ni drugi, kad bih isao na Olivera, isao bih zbog muzike.

@Corey dobro, preterah ga ja mozda sa "narodnjakom", ali ima i tih elemanata, i to dosta. Na kraju krajeva, ima on par pesama sa dobrim tekstom, ali kad cujem "nocas sam u krizi k'o toranj u Pizi", sere mi se. Da ne pricam o novom albumu, i recimo pesmi koja se zove "Undo za nju".

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da sam bio jasan ovde. Dakle, nije mi vazno sta su govorili, ni jedan ni drugi, kad bih isao na Olivera, isao bih zbog muzike.

Jesi, sve sam razumeo, ali ajde još samo ovo (diskusije radi, zanima me) ... recimo, ti ideš na koncert Olivera Dragojevića i tamo na preteresanju u areni stoji veliki plazma ekran ispred i ono na njemu se vrti Oliver Dragojević i njegova izjava tipa "Ja mislim da bi sve Srbe trebalo ubiti". I ti onda kažeš "nema veze, mene interesuje samo njegova muzika" ili kako?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...