Jump to content

prekrsaj za sud


killYg0r

Recommended Posts

i tako dobih ja poziv da idem na prekrsajni sud u timockoj 14 zato sto sam u 1 nocu pre par meseci vozio bez upaljenih farova. razlog je bio sto sam stao da kupim da jedem i kad sam kretao zaboravim drugi put da upalim i eto ih nindze iza bandere izlecu

ono sto mene prvo zanima je koga oni zajebavaju da pozivaju na sud zbog ovakvog "krivicnog dela"

i jel ima neko neki savet sta da pricam tamo ili da ne pokusavam da pricam uopste

meni je za sada jedino palo na pamet da idem na to da mi je ovo prvi put ikad da su mi zapisali kaznu od kada vozim

Link to comment
Share on other sites

Idi druge ti nema. Pre toga proveri koja je kazna zaprecena za to delo, imas zakon na sajtu MUP-a. Koliko se ja secam kad sam bio kod sudije za prekoracenje brzine, ona mi je nesto komentarisala kako je ona tu nemocna da smanji kaznu (osim u novcanom delu) i da joj je bas zao jer joj dolazi gomila blentavih zena koje nocu nisu upalile svetla. Iz toga se nesto secam da 100% imas bar 4 kaznena poena, a vrlo verovatno i neku zabranu upravljanja vozilom od mesec dana, ali treba proveriti...

Mislim da su ti realno vrlo slabe mogucnosti da se skroz izvuces, eventualno vidi s nekim advokatom ako ga poznajes.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pazi ti uvek mozes da osporavas navode pandura, ali mislim da ti od toga nema puno vajde, sudija veruje njima, pogotovu sto verovatno nemas neke svedoke u svoju korist. Za zabranu upravljanja nisam siguran, moras da proveris.

Sto se plate tice ako coveku mozete da sredite da ne plati kaznu i da nema nikakve druge posledice ja sam skroz za da mu se pomogne, aki nemojte obecavati nesto sto ne mozete da ispunite. Ja pricam iz perspektive da sam platio kaznu za prekoracenje i imao mesec dana zabrane upravljanja...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ја сам искулиро дранкендрајв и застарело ми (и још 2-3 ситна прекршаја). Само не отвараш врата непознатима, не узимаш трипове од поштара и то је то. Смеју да ти дођу пандури, али не смеју да уђу у гајбу.

То је варијанта ако ош да идеш на кулирање, али ако је само метар дана онда бих ти препоручио да одеш тамо, пошто ти прекршаји застаревају после годину дана од последњег цимања (релативна застарелост) или после две године од чињења дела или првог позива, не сећам се, ал мислим да је чињења (апсолутна).

Мада чим си ти примио, контам да си већ одлучио да идеш, а и примио си позив, тако да је то сад већ мало другачије. Мада су и моји гајби примили случајно једном, па ме после звао пандур на фиксни да ме цима да се појавим, ја реко ''лол овде његов ћале, он напољу лол рофл ћао'' и онда су одустали, сморили се од троловања:) Можда су ми били на гајби, али нисмо се срели у сваком случају:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мада чим си ти примио, контам да си већ одлучио да идеш

jutro me je probudio cale u 10 i kaze da je nasao u sanducetu preporucenu postu za mene i da idem jer ova nasa posta radi do 12 kao subotom i tako sam ja otisao tamo potpisao da sam podigao pismo i kad sam otvorio imao sta da vidim :D

tako da nisam bas sam izabrao da budem dobri gradjanin koji ce da plati nesto ovoj drzavi a i druga stvar koja me brine je to sto meni u licnoj karti ne pise da zivim na ovoj trenutnoj adresi ali izgleda da je ovaj popis ipak posluzio svrsi ...

Link to comment
Share on other sites

ja sam trenutno na godinu i 4 meseca

dobio sam pre koji dan treci poziv,sad kad se ne odazovem na taj,dolaze panduri po mene,i onda idem na sud,kazem kako me pandur nije pitao da li sam pio u poslednjih 15 minuta i da mi rezultati zbog toga nisu merodavni,tu se zavrsi prva prica,onda pandur treba da dodje na suocavanje sa mnom,tu izgubim jos nesto vremena jer na prvo suocavanje sigurno nece doci,kontam da ce biti trka sa vremenom,mozda se i preselim kod nekog:))))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

jutro me je probudio cale u 10 i kaze da je nasao u sanducetu preporucenu postu za mene i da idem jer ova nasa posta radi do 12 kao subotom i tako sam ja otisao tamo potpisao da sam podigao pismo i kad sam otvorio imao sta da vidim :D

tako da nisam bas sam izabrao da budem dobri gradjanin koji ce da plati nesto ovoj drzavi a i druga stvar koja me brine je to sto meni u licnoj karti ne pise da zivim na ovoj trenutnoj adresi ali izgleda da je ovaj popis ipak posluzio svrsi ...

Ја имам условни рефлекс да не идем по препоручене пошиљке, још од војске:) а и моји исто су инструисани, тако да смо веселе зеке у нашој кућици:)

Е сад, можда сам се некад зајебо ако је неки анонимни рандом добротвор послао кило коке на моју адресу јер је био нагудриран, али чисто сумњам:)

ja sam trenutno na godinu i 4 meseca

dobio sam pre koji dan treci poziv,sad kad se ne odazovem na taj,dolaze panduri po mene,i onda idem na sud,kazem kako me pandur nije pitao da li sam pio u poslednjih 15 minuta i da mi rezultati zbog toga nisu merodavni,tu se zavrsi prva prica,onda pandur treba da dodje na suocavanje sa mnom,tu izgubim jos nesto vremena jer na prvo suocavanje sigurno nece doci,kontam da ce biti trka sa vremenom,mozda se i preselim kod nekog:))))

Ако си већ на годину и четири месеца, онда немој ни да им отвараш ни да примаш позиве. Мислим, бар бих ја тако урадио, тј. урадио сам:)

Постоји ''није примио'' и ''одбио да прими'' и та два се разликују. Ако ниси примио, онда ниси примио, ниси ти крив што те нема гајби кад поштар дође или што си отишо у Америку на три месеца. Ако отвориш и кажеш ''нећу да примим'' онда си одбио и онда им се то враћа са ''одбио да прими'' тагом.

Е сад, једино ако те поштар мрзи па те истролово и реко да ниси тео дузмеш, а ти само ниси отворио врата.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

[roflmao]

Jesi li zwerko siguran da se zbog nepaljenja svetala dobija zabrana voznje ?!:)

nasao sam da je kazna 3000dinara za nepaljenje svetala u toku voznje :)

http://www.naslovi.net/2011-06-14/vecernje-novosti/prekrsaje-zatvorom-otplacuje-13-000-ljudi/2605922

a eto i pise jedan dan zatvora je 1000dinara :D pa ti vidi sta ti se isplati :D ako imas viska vremena....

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran, kao što rekoh to znam iz priče sudije za prekršaja koja je bila u fazonu "Momak ja mogu samo novčanu kaznu da ti menjam (i dala mi je najmanju), bodove i zabranu upravljanja dobijaš po zakonu, ništa se ja tu ne pitam. Eto tako mi malo malo dođu blentave žene koje ne upale svetla noću i onda meni žao ali mora takva kazna i bodovi". Na osnovu toga sam ja skontao da bodove sigurno dobijaš, ali ne znam 100% za zabranu upravljanja. Treba neki pravnik da pogleda zakon.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

мој брат је избегао казну због невезивања појаса тако што му је пандур рекао:"слушај, ја морам да ти испишем казну, али велика је вероватноћа да ти неће стићи позав за суд јер они доста тих казни побацају".

зато ја увек узимам кола од ћалета јер се на њима светла аутоматски пале :tf: док не купим своја.

Link to comment
Share on other sites

Не контам те сад, јел треба да их не пишу?:)

Брате, моје је дал ћу да избегавам или ћу да платим, али сам крив ко крива дрина, кили исто, као и сви остали који су се јавили, а прекршаји су прилично стандардни, а неки и мало хевији (мојих јеан и по промила:) ) и притом нису ни неразумни, нити је фазон да људи нису упознати са њима. Немам апсолутно никакву замерку на пандуре који су ме смарали јер сам возио пијан, осим те што ме нису привели, а ауто однео паук. Пустили ме да се вратим гајби колима лол

Мислим, ја да сам пандур, зауставио бих те што возиш без светала (и то ноћу) и писао бих ти казну, фала богу.

''мишковић не плаћа порез и накрао се милиона, а мене хапсе што сам обио трафику'' :)

брате обио си је јебо га ти:)

Мислим, и моја емо реакција је неки бијес на биг пикчр, али то је емо реакција.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

I meni se to desilo jednom prilikom. Stao u 2h da kupim pljesku i jeo u autu. Posto sam bio parkiran ispred neke garaze od koje se svetlo jebacki odbijalo ugasio sam svetla (svetla mi se sama pale kad i auto a auto je bilo upaljen jerbo je bilo hladno). Pojeo pljesku i krenuo kuci i posle 150m me zaustavi pandur. Nisam primetio da su mi svetla ugasena zato sto to bilo u centru Sida i put je bio odlicno osvetljen. Ja mu objasnim sta je bilo i lik me pusti.

Edited by sekira
Link to comment
Share on other sites

nisu zaboravili da upale svetlo u sred noći bez mesečine negde na goliji, jer nisu ćoravi, nego u gradu sa osvetljenjem. realno, ako nisi refleksno upalio svetlo kad si seo u kola, jedini način da izvališ da nije upaljeno je da pogledaš u instrumente i shvatiš da nisu osvetljeni. za to vreme si već mogao da pređeš pola ulice i da te startuje pandur, što se, koliko čitam, desilo i kiliju i sekiri drugu.

na stranu što naši panduri nikad ne stoje na nekim kritičnim mestima gde bi njihovo prisustvo eventualno sprečilo jedan sudar dnevno, nego u štekovima gde će za najkraće vreme namlatiti najviše para.

Link to comment
Share on other sites

Retardirano je to sto ce oni njemu napisati kaznu sto nije upalio svetla, a jasno je da ce u jednom trenutku ili sam skapirati da to nije ucinio ili ce ga neko vec obavestiti, to nije nesto zbog cega ce neko da napravi sranje u saobracaju. Jeste zakonski prekrsaj, ali onda bi i npr. americki policajci hapsili skitnice po ulici zato sto piju alkohol u javnosti, jer boze svi znamo sta se nalazi unutar tih papirnih kesa. Pored toga, u taj set retardiranih postupaka nekih od saobracajaca ubrajam i sve one patrole koje npr. stoje bas na onom delu puta gde je ogranicenje brzine nelogicno postavljeno pa znaju da ce ljudi ici nesto brze i takvima mogu uzeti pare, ali ne stoje na nekim deonicama koje su se pokazale kao zaista opasnim za brzu voznju. Recimo, sto nikada nijedna patrola nije stajala na onom prilazu Beogradu iz pravca Nisa, kad krene auto-put da krivuda? Tamo svake nedelje gine neko i nikad nije nista uradjeno po tom pitanju. Nema to mozda neke direktne veze sa ovim Kilijevim slucajem, ali govorim da, umesto toga sto ce da se smaraju sa njim da ga kaznjavaju za neupaljena svetla u osvetljenom gradu, mogu da rade i mnoge pametnije stvari.

I da, nema sanse da ce mu oduzeti dozvolu zbog ovoga, ako mu je prvi prekrsaj. To je 100%.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

То је све тачно, лично сам искусио гомилу тих ствари (типа стојимо у милутина миланковића и гледамо ко иде 61 на сат), ал деловало ми је као да си у фазону ''што га кажњавају''. Наравно да ћемо сви констатовати да се ништа не спроводи како треба и да они тактички делују да намлате паре на безвезе ствари, а да их заболе за регулацију саобраћаја и превенцију срања, али кад направиш прекршај црно на бело, па био то невезан појас јер возиш по паркингу, неупаљена светла у кнеза милоша или летње гуме у новембру на плус дваес по сувом времену, опет је прекршај и ако те извале, смориће те и ту ја не могу ништа да им приговорим. Могу да им приговорим ''а де сте тамо где треба'', али не могу да кажем ''а што мене кад имате фанђое около''. Зато исто Кили неће да иде у затвор три месеца и да плати пет иљада евра јер не прави често (никад пре овог) прекршаје и ни сад није направио неки претерано мејџр прекршај.

Што се дозволе тиче, мрзи ме да гледам, али ако је предвиђено (типа од толико до толико пара и од толико до толико месеци дозвола), онда мора да иде дозвола, бар на минимум, ако је остављено судији да одлучи шта ће и да ли ће, то је друга прича. Али да, за прве прекршаје по правилу иде минимална казна за тај прекршај.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam proslog leta stao autom na stazu i pricao sa drugarom koji je sedeo na klupici. Sedeo sam u autu i auto je bio upaljen. Posle par minuta naseg razgovora dolazi pandur (onaj obicni sto seta palicu ulicom) koji je sedeo u kaficu i pio kaficu za vreme radnog vremena i trazi mi dokumente i zove saobracajnu policiju i oni mi napisu 5k kaznu. Kriv sam sto sam nepropisno bio zaustavljen (ili parkiran, kako god) ali me ubija cinjenica da mi je govno najobcnije koje je sedelo u kaficu za vreme radnog vremena napisalo kaznu.

Dok oni lade jaja za vreme radnog vremena klinci huligani razbijaju izloge i buduci ministri pljackaju trafike. Po ko zna koji put kunem usranu drzavu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...