Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

pa i ja ne znam stvarno sta si gledao, kakvo crno odsustvo, bukvalno bode oci cgi

a od ragnara, pa nazovi me ludim, ali eto, ocekivao bih da ne glumi isto vikinga iz 8og vijeka i ateistu iz 22og, i da mu nije plafon kod svakog lika da pravi ludacke poglede

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, G!!! said:

nadam se da se nece do kraja pogubiti u objasnjavanju svakog moguceg zapleta i povezivanja i pojasnjavanja  svakog moguceg detalja, gde se mnoge serije i filmovi najgore pogube, i to je neki glupavi trend poslednjih 10-15 godina ... 

ali ovo je ridli skot? sad će da dođu prometej momenti i onaj posle film, kako beše, Covenant :)) I Igor će da se javi da je vrh!

Link to comment
Share on other sites

Poceo da gledam Dogs of berlin.

Prica je skroz zanimljiva, ali su mogli mnogo bolje, mnogo je plitko radjena serija. U nekim trenucima bas losa gluma, kamere su nekad uzasne, a snimci sa fudbalskih meceva su cirkus zivi 😄

Na kraju cu da je zavrsim, mada sam mogao da potrosim vreme da gledam nesto drugo.

Inace, poceo da je gledam zato sto sam je pomesao sa Babylon Berlin, a nisam ni citao opis, samo sam znao da ima neka nemacka serija koja je dobra, a ima Berlin u nazivu 😄

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2020 at 9:13 PM, Lucky said:

ali ovo je ridli skot? sad će da dođu prometej momenti i onaj posle film, kako beše, Covenant :)) I Igor će da se javi da je vrh!

ridli skot je radio bukvalno 2 epizode 🙂 

 

oh the boys je krenula 😄  ide jednom nedeljno 😞

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2020 at 10:22 AM, sttevann said:

Poceo da gledam Dogs of berlin.

Prica je skroz zanimljiva, ali su mogli mnogo bolje, mnogo je plitko radjena serija. U nekim trenucima bas losa gluma, kamere su nekad uzasne, a snimci sa fudbalskih meceva su cirkus zivi 😄

Na kraju cu da je zavrsim, mada sam mogao da potrosim vreme da gledam nesto drugo.

Inace, poceo da je gledam zato sto sam je pomesao sa Babylon Berlin, a nisam ni citao opis, samo sam znao da ima neka nemacka serija koja je dobra, a ima Berlin u nazivu 😄

Nisam čuo ni za jednu ali što bi se reklo niđe veze koliko si uopšte morao da gledaš ovu prvu da bi skapirao da nije ova druga? 🙂

On 9/23/2020 at 4:00 PM, G!!! said:

ridli skot je radio bukvalno 2 epizode 🙂 

 

oh the boys je krenula 😄  ide jednom nedeljno 😞

'de odoše ovi sa ovom serijom majko moja 😞 

dopada mi se "omaž" alienu sa čudovištem i kevom, nije loša fora, srećom nije trajala predugo da bude krindž ... ok mi je što smo dobili poneki odgovor u odnosu na početna pitanja posle nekoliko prvih epizoda, ali je baš u poslednje dve postao shit-show. Pošto je obnovljena za drugu sezonu očekujem neki klif-henger pa ću još više da se iznerviram, ali ajde da vidimo, danas izlazi poslednja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

Nisam čuo ni za jednu ali što bi se reklo niđe veze koliko si uopšte morao da gledaš ovu prvu da bi skapirao da nije ova druga? 🙂

On 9/23/2020 at 4:00 PM, G!!! said:

Pazi, nisam ni znao o cemu se radi, ni u jednoj seriji. Cuo sam od ortaka da je "neka nemacka serija, koja se zove Berlin nesto, mnogo dobra".

Otvorim Netflix, vidim ovo, i reko super, pustim. Posle 1-2 epizode, skontam da nije bas toliko dobra, pitam ortaka da li je normalan, i on mi kaze da nije to ta  😄 

 

Elem, zavrsih je, na kraju onako, nije losa, nije bas da sam bacio vreme, ali moglo je bolje. Dobro je bar sto mi pomaze da ucim nemacki. Ili u ovom slucaju turski-nemacki.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2020 at 1:58 PM, Shale said:

Poprilično dobro.
Soundtrack ima Chernobyl-Bladerunner 2049 vajb, vizualno super izgleda, dok je priča veoma neobična.
Ima tu neku neprijatnu/uznemirujuću atmosferu koja se stvara u prvih pet minuta i drži evo tri epizode za sad.
Generalno je intelektualno stimulišujuća serija, gotovo ništa nije objašnjeno jasno i iz topa.
Preporuka za ljubitelje sci-fi.

TL;DR: Dva androida sleću na Kepler-22b sa ljudskim embrionima i pre-programiranim ciljem da osnuju koloniju.

image.thumb.png.8b4e312aaf66a577e221a1661b816c88.png

wow, this went from zero to Prometheus real fast! 🙂

ne znam uopšte kako bih prokomentarisao poslednje dve a specifično poslednju epizodu :))

Kakav je ovo bulšit sa letećom zmijom koja je preuzela od majke letenje i porasla na bazi ne znam čega na veličinu dinosaurusa u 3 minuta što su bili u centru planete ... :)) da ne pričam o čitavom konceptu "začeća" ... bukvalno sam imao prometej transfere svakih x minuta... nisam siguran da će me zanimati druga sezona ovoga.

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2020 at 11:21 AM, Lucky said:

wow, this went from zero to Prometheus real fast! 🙂

ne znam uopšte kako bih prokomentarisao poslednje dve a specifično poslednju epizodu :))

 

  Hide contents

Kakav je ovo bulšit sa letećom zmijom koja je preuzela od majke letenje i porasla na bazi ne znam čega na veličinu dinosaurusa u 3 minuta što su bili u centru planete ... :)) da ne pričam o čitavom konceptu "začeća" ... bukvalno sam imao prometej transfere svakih x minuta... nisam siguran da će me zanimati druga sezona ovoga.

 

 

haha pa sve bi bilo ok, da zmija ne leti 😄 😄

pa ne znam da li da ti pojasanjavam bilo sta cak i hm "zacece" - ocigledno je majku neko u onoj kaapsuli reprogramirao da proizvede hm bebu zmiju 😄

u seriji su ostaci dzinovski smijolikih stvorenja svuda okolo

skrkali su toliko hitnova sta je moglo da bude zapravo sve to, da je na kepleru bila napredna civilizacija koja je naselila zemlju ? poslala planove za pravljenje neuromansera na zemlju? nekako uticala na zemaljsku civilizaciju dok se sama urusavala ? AI koji ima mind control na kepleru ? andoridi/neuromanseri su proizvodili zmije lol

znao sam da ce se pogubiti sa tim objasnajvanjem zapleta

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2020 at 10:43 PM, G!!! said:
  Hide contents

haha pa sve bi bilo ok, da zmija ne leti 😄 😄

pa ne znam da li da ti pojasanjavam bilo sta cak i hm "zacece" - ocigledno je majku neko u onoj kaapsuli reprogramirao da proizvede hm bebu zmiju 😄

u seriji su ostaci dzinovski smijolikih stvorenja svuda okolo

skrkali su toliko hitnova sta je moglo da bude zapravo sve to, da je na kepleru bila napredna civilizacija koja je naselila zemlju ? poslala planove za pravljenje neuromansera na zemlju? nekako uticala na zemaljsku civilizaciju dok se sama urusavala ? AI koji ima mind control na kepleru ? andoridi/neuromanseri su proizvodili zmije lol

znao sam da ce se pogubiti sa tim objasnajvanjem zapleta

ma ispratio sam ja šta su oni kao tu hteli da urade, ali su opet nepotrebno krenuli da rokaju hintove i detalje bez razloga ... jasno je da ima na planeti zmijolikih stvorenja, ali gde su bila svih xx godina koliko su ovi tamo? isto kao i sa "ljudima" koji su degradirali na čudovišta koje opet niko nikad nije video do poslednje dve epizode

🙂 jasno mi je i da je majku neko "reprogramirao" da napravi bebu zmiju ali kako, kojom tehnologijom, kako uopšte može da je REPROGRAMIRA za nešto što kao android nema kapacitete niti je ona izvalila, pa plus i kad je prvi put saznala da ima "bebu" mogla je da provali kakvu, ovamo analiziraju šta god stignu a ovo je kao pogledala svojim veštačkim okom i kao e kul je.

neka od pitanja iz prvih epizoda su odgovorena pa i ovo mladenovo, evidentno su dobili "blueprint" da naprave neuromansere i možda zato ni ne znaju kako da im se suprostave i nemaju naprednu tehnologiju za to itd itd pa kao to nekako, ali ovaj ceo bulšit kasnije mi je potpuno rofl.

On 10/3/2020 at 11:45 AM, mladenq said:

dobro je znaci sto nisam dalje isao od cetvrte ep :d

ako ti je za utehu, odgovorili su na neka od pitanja koja si postavljao :))

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2020 at 8:27 AM, Lucky said:

 

  Hide contents

ma ispratio sam ja šta su oni kao tu hteli da urade, ali su opet nepotrebno krenuli da rokaju hintove i detalje bez razloga ... jasno je da ima na planeti zmijolikih stvorenja, ali gde su bila svih xx godina koliko su ovi tamo? isto kao i sa "ljudima" koji su degradirali na čudovišta koje opet niko nikad nije video do poslednje dve epizode

🙂 jasno mi je i da je majku neko "reprogramirao" da napravi bebu zmiju ali kako, kojom tehnologijom, kako uopšte može da je REPROGRAMIRA za nešto što kao android nema kapacitete niti je ona izvalila, pa plus i kad je prvi put saznala da ima "bebu" mogla je da provali kakvu, ovamo analiziraju šta god stignu a ovo je kao pogledala svojim veštačkim okom i kao e kul je.

neka od pitanja iz prvih epizoda su odgovorena pa i ovo mladenovo, evidentno su dobili "blueprint" da naprave neuromansere i možda zato ni ne znaju kako da im se suprostave i nemaju naprednu tehnologiju za to itd itd pa kao to nekako, ali ovaj ceo bulšit kasnije mi je potpuno rofl.

ako ti je za utehu, odgovorili su na neka od pitanja koja si postavljao :))

 

pa ocigledno da su sa keplera poslali zemlji neku naprednu tehnologiju  sa nekom idejom da se povezu, pa je to zavrsilo u fubar situaciji na zemlji

koliko sam ja povezao na kepleru je bila napredna civilizacija koja je dosla do istrebljenja, i koja je najverovatnije poslala zemlji planove kako se pravi neuromanser, neuromanser koji je njima sluzio za proizvodnju zmija jel te, zmija koje su evoluirale u nekakva bozanstva na kepleru... vidim koliko pojasanjvanje zvuci retardirano, al sta znam ima neke zabave i u tome lol

enihu, onaj baja sto lici na inzenjere iz prometeusa je ocigledno reprogramirao majku dok se ova sladila u VR-u 

nemam pojma vise, sve je otislo i defitivno u tri lepe sa letecom zmijom koja je narasla kada je proletela kroz jezgro keplera lol  ovo na momente deluje kao rick and morty zaplet :]

ovo je sada na nivou situacije kada prolazis pored teze saobracajne nesrece, znas da ne bi trebao da pogledas sta se desilo a opet pogledas

 

The Boys SE02... fucking diabolical... nemam pojma, ja sam sokiran da ovako nesto postoji i da su uspeli ovako nesto da snime... top 5 serija IKADA... druga sezona je pa bolji i od prve rekao bih, seriji treba poseban topik

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

odgledah opet The Haunting of Hill House, kao pripremu za ovaj nastavak, i mislim da mi je na ponovno gledanje cak i bolja, stvarno kvalitetno uradjena serija

The Haunting of Bly Manor, ispade da nema nikakve veze sa 'prequelom' osim par istih glumaca u drugim ulogama, pa iz tog ugla i ne mora da se zna nista o prethodniku, ali meni je definitivno drago sto sam je ponovo odgledao, mada mi sad mozda bas zbog nje ova djeluje losije nego sto jeste

za sada, nakon 3-4 epizode, mi se cini znatno sporija i dosadnija, i generalno losija u svim segmentima, ali moze da se gleda

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:
3 hours ago, G!!! said:

koliko sam ja povezao na kepleru je bila napredna civilizacija koja je dosla do istrebljenja, i koja je najverovatnije poslala zemlji planove kako se pravi neuromanser, neuromanser koji je njima sluzio za proizvodnju zmija jel te, zmija koje su evoluirale u nekakva bozanstva na kepleru... vidim koliko pojasanjvanje zvuci retardirano, al sta znam ima neke zabave i u tome lol

enihu, onaj baja sto lici na inzenjere iz prometeusa je ocigledno reprogramirao majku dok se ova sladila u VR-u 

nemam pojma vise, sve je otislo i defitivno u tri lepe sa letecom zmijom koja je narasla kada je proletela kroz jezgro keplera lol  ovo na momente deluje kao rick and morty zaplet :]

ovo je sada na nivou situacije kada prolazis pored teze saobracajne nesrece, znas da ne bi trebao da pogledas sta se desilo a opet pogledas

 

 

Pa ono, moguće, ali vidiš i sam koliko je to blesavo. Plus, nikad nisam bio fan tih "ajde neka sad gledalac razvije priču šta se tu desilo", ono, radim posao za njih koje je mrzelo da se cimaju pa oni tako ostave na nama da smislimo šta je bilo.

A i ako je zmija narasla posle prolaska kroz jezgro onda očekujem u najmanju ruku da majka postane uber mega overlord a ćale makar neki nekromanser pro max 🙂 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...