Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

11 hours ago, sttevann said:

Lucky, odgledaj drugu sezonu Darka 😄

razmišljao sam o tome, ali i priča prve sezone je wtf, kapiram da su u drugoj otišli u onu krajnost tipa "ako niste skapirali glupi ste, pošto smo mi mnogo pametni i to sve ima smisla" :)

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2019 at 11:53 PM, Dule_smor said:

Au al jebase kevu sa ovom drugom sezonom Darka, who was phone lvl 99 😄

relativno skoro sam citao recap prve sezone, ja nemam pojma kako sam ono sve skapirao posle prvog gledanja, kada sam citao nista mi vise nije bilo jasno :]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam treću sezonu detour https://www.imdb.com/title/tt4903242/

MV5BMjEwNjc4MzY4NF5BMl5BanBnXkFtZTgwOTY2NjA0NDM@._V1_UY268_CR1,0,182,268_AL_.jpg

Imam utisak da bi bila vrh da je snimana u devedesetim kada ipak nisu morali toliko da vode računa o tome da budu "korektni" koliko se ovde trude da budu, pa su i pored toga nenormalni. Slabija mi je nego prva sezona jer je u njoj ipak sve bilo novo i neočivano, sad je više kao neka priča gde je samo pitanje kakva će glupost naredna da im se dogodi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

The Witcher

 

Nije mi Henri dobar kast, kao ni ova Jenifer. Ciri je, što se mene tiče, 1/1. Ne znam koliko su na mene uticale knjige, a koliko igre, ali mi deluje da se Supermen suviše trudi da bude kul i opušten i jednostavno, izgleda neozbiljno.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

sta znam, meni deluje gledljivo skroz, mada nemam neka ocekivanja, nisam se izigrao trece igre, a proslo je vec neko duze vreme od mog citanja knjiga

 

odgledao stranger things se03, sezona je prezabavna i presmesna, steta sto se pretvorila u parodiju prve sezone

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je bilo ili ima topic, ali Black Mirror kida za sve pare!

Za ST S3, pa dobro, nema veze sto je sprdacina, tako je i zamisljena cela serija cini mi se. Bitno da je zabavno, smesno i da ima brdo referenci iz 80ih. Mada mislim da ce sledeca sezona vec biti forsiranje, bolje da su stali sad, ali pare jbga

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

The Boys - očekivano smeće 😞 šteta, jer se vidi da su bukvalno mogli sve najsurovije scene i storylineove da prebace na keca..

Da nisam citao strip mozda bi mi bilo i ok, ovako, meh...

Boysi uzasan kasting, uzasan backstory... boysi deluju socijalno do zla boga.. 😕

Starlight sjajan kasting, Homelander fantastičan kasting, ostali meh.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nije ovako loše kao što Sunce kaže.

U stvari serija je prilično dobra i najveći problem je ritam iz kog po nekad ispadnu. Kasting ima uspone i padove, negde je priča produbljena i proširena u odnosu na strip, negde je ublažena, možda na pravim mestima jer ipak nije strip. Ali, ko nije čitao strip, ako ga prva epizoda ne oduševi, ne znam šta će.

Dakle, daleko je od smeća čak i ako ne poredimo sa ostalim serijama. Odgledao sam prve četiri epizode. Muzika je fenomenalna, dijalozi su uglavnom odlični, kasting je uglavnom odličan i iako sam fan Karla Urbana nije za ovu ulogu, dok je Homelander fenomenalan. Snimljena je sjajno serija, dovoljno da izmesti čoveka iz realnosti, a da ne bude ni potpuno stripski.

Mislim da je odličan trenutak za ovakvu seriju zbog toga što ovi dosadašnji superherojski filmovi više namaju nikakvog smisla. Ovo je u potpunosti drugačiji pogled na svet superherojštine i odličan je. Ne bi me čudilo da, pošto serija sabije, krenu sa štancanjem klonova, mada je "R" rated što možda ne prođe van kabla.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

"Kida" serija,  baš kao i strip!

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites



...


Nisam čitao strip, nisam ni znao da i postoji, tako da mi je serija baš potaman. Kasting mi je skroz ok, Urban pogotovu (gotivim ga i ja). Pogledao prvih 5 epizoda, za sada zadovoljan prilično.

Možda grešim, osim Homlendera koji je nešto tipa Supermen u uniformi Kapetana, ostali, bar ovi koji su u Sedam su recimo kopije DC junaka?

I da, Spice girls scena je pobeda :)
Link to comment
Share on other sites

Jbga, na mene utiče to što sam baš veliki fan stripa i onda vidim scenu koju su oni uradili i kako i razočaram se jer znam koliko je moglo biti bolje.

Svi likovi u boysima su kopija i marvela i dc-a, ali da, ovi u 7 (sem starlight) su kopija DC Justice League.

Meni možda najviše smeta sam backstory boysa, jer su u stripu oni bili megazajebani knowitall superhero spies, dok mi ovde više deluju kao neki jedva sastavljeni motley crew. Takođe uvod starlight u 7 su trebali mnogo surovije i bolje da urade. Još šta mi smeta jeste razvoj The Deep-a. Mislim kapiram da je lik living joke, ali nepotreban fokus na njega totalno.

Urbana obožavam, ali baš nije uhvatio lik Butchera

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Strip je izašao davno, davno u smislu da se mnogo toga promenilo, ali i meni najviše smeta back story, mada je Hjui odličan u svakom slučaju. Kad kažem mnogo pomenilo, priča iz stripa bi sada, na te-veu bila nerealna, a ovako, po meni, je tačno na ivici realnosti i stripa.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Carnival Row

Nije los, odlicna atmosfera, pokidali su sa glumcima, mozda prica malo "zbrzana". Deluje mi kao da su zbrzali malo kraj, mislim da su opusteno mogli da razvuku sezonu na dve sezone.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Final Spacehttps://www.imdb.com/title/tt6317068/

MV5BZWMwNTRiNWUtNzgxZC00NmYzLTgwZjUtODA5YjRlYjY0ZTVhXkEyXkFqcGdeQXVyODQyNDU2MTU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Topla preporuka! Nisam ni znao za ovo slučajno naleteh na tipa engadgetu na vest o obnovi sezone bla bla i kao ajde da pogledam. Sam cover i trejler su donekle misleading, mora se pogledati epizoda (bolje dve) da se skapira sve. Prava svemirska opera u malom, neki na primer miks Adventure timea (mada nije za porediti) Rick and morty kada bi bili normalniji uz primesu Star Treka ili bolje reći The Orville jer ima i komične ali i "ozbiljne" elemente.

Dosta solidna priča, ok humor, nisam završio prvu sezonu pa ne znam da li će da nešto uprskaju ali prvih 6 epizoda je baš dobro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...