Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

tebi morfydd clark u rop, koja citavu sezonu ima jednu karen facu i jedva uspeva da iznese pola emocije, zna da glumi, ali zato ova mala toliko nema pojma da je retardirana za glumu : DD

nije mali podvig toliko ne znati sta je dobra gluma a sta nije

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se svidela gluma male, nevezano za to kako izgleda (i to sto je privatno non binary, jebalo je to).

Takodje Pascal na nivou.

Serija ima dosta minusa koje ste vec navodili, ali na kraju je bila totalno dobra zanimacija, navela me je da iscekujem taj ponedeljak, trenutak kada uspavam decu, pa oko 10 vratim epizodu koja je bila par sati ranije... I takodje, meni se svideo povremeno taj sporiji tempo, gde imas epizodu sa full akcijom, i onda jednu totalno sporu. 

Licno, meni je veci blam/smor bila epizoda sa onom njenom "drugaricom"(sedma cini mi se), dok mi ona sa gej Ron Swansonom cak i nije bila toliko losa (iako je nepotrebna bila).

Epizode 1,5 i 8 su po meni highlight sezone.

Ovo prica neko ko nije ni video ni igrao igru, tako da mozda i to ima uticaja.

  • Upvote (+1) 2

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Tulsa King (2022)

ovo ljudi uglavnom hvale, mislim da je neko i ovde, pa reko da probam

odustah negde na polovini druge epizode

mozda je fora da se shvati kao komedija/parodija o mafijasima, ali posto se ne vodi kao takva nego kao krimi drama, tesko mi je bilo da se unesem u seriju i ozbiljno shvatim ovu postavku, gde stalone igra 75godisnjeg gangstera koji izlazi iz zatvora nakon 25god, ne zna sta je internet, ali bez problema navigira kroz drustvo, nabada ljude na keca, reketira ih, bez da ikome padne na pamet da ista uradi u vezi toga, kao recimo da pozove policiju ili da ga gurne i time mu polomi vecinu kostiju

mislim, lik ne moze glavu da okrene levo-desno (kao da su ga fiksirali da sprece povrede), gledati ga kako nokautira sve redom, je sasavo

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mladenq said:

mislim, lik ne moze glavu da okrene levo-desno (kao da su ga fiksirali da sprece povrede), gledati ga kako nokautira sve redom, je sasavo

Pa kad može Stiven Sigal u ovim novijim filmovima, mislili su, može i ovaj!

Pogledao sam inače opet The Office, beše neko ovde pričao da mu se ne dopada taj humor, možda baš ti 🙂

Ali moram reći da mi je malo jasnije zašto je sad serija popularnija nego kad se emitovala (videh da je bila najstrimovanija serija 2020-2021 godine). Prosto taj koncept kapitalizma, rada, kompanija itd se sad nekako bolje razume nego u to vreme kada je serija emitovana 🙂 

Link to comment
Share on other sites

tesko da sam ja, meni je office odlican

poslednjih par sezona malo manje, ali generalno odlican

On 12/20/2017 at 1:58 AM, mladenq said:

izbjegavao sam godinama the office, ne znam ni ja sto, sad pogledao svih 9 sezona u roku od par sedmica

kakav masterpiece od serije


! :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

tesko da sam ja, meni je office odlican

poslednjih par sezona malo manje, ali generalno odlican


! 😄

haha, ma jok, neko je pisao da mu se nije dopao humor, možda čak i majkl fazon uloge itd, ko bi ga sad znao.

ali da, vidi se jasno opadanje kvaliteta sa odlaskom majkla... dal' je namerno otišao ili ne, nije koliko je on nosio seriju (a jeste) više kao da su scenaristi bili nespremni za to da njega nema i onda su probali da nešto idu u svim smerovima, stavljaju u fokus raznorazne ljude, dosta su se nešto "tražili", a i onaj robert kalifornija je nekakav hibridno nepostojeći čovek u univerzumu, i ne mogu da kažem da mi je najviše legao, mada hajde, verovatno su tako i hteli da ga naprave.

onda tek opet u devetoj sezoni su se sabrali malo, a i valjda zato što je poslednja pa je bilo prilike da sve što su čuvali u rukavu ispucaju.

Totalno sam zaboravio i da je Plop bio u seriji tj. ovaj iz White Lotus, srećom, jer ne bih mogao da ga zamislim u ulozi iz White Lotus posle The Office 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2023 at 2:26 PM, mladenq said:

tebi morfydd clark u rop, koja citavu sezonu ima jednu karen facu i jedva uspeva da iznese pola emocije, zna da glumi, ali zato ova mala toliko nema pojma da je retardirana za glumu : DD

nije mali podvig toliko ne znati sta je dobra gluma a sta nije

jok, nikad nisam rekao da zna nesto da glumi fantazmagoricno, to malo izmisljas - sto opet ne menja cinjenicu da ova mala je blago retardirana ili samo neuka, ili nisu znali kameru da nameste za nju, ili da joj daju bolji dijalog, u svakom slucaju serija je prejadno komercijalno sranjce za murikance, svega tu ima loseg, osim u te 2-3 natprosecne epizodice 

samo jbg nemam taj nivo frusta da vadim skrinshotove sa debilnim facama klinke, ili losim replikama, animirane gifove i sta ti ja znam... jbg, meni je ona samo jako jako losa, a serija plitka i skoro pa amaterska

walking dead sa pocetka jer master piece za ovaj treshic

 

edit: odgledao sam the expanse ponovo poslednju sezonu  (koja je verovatno i najlosija) i na preskoke nesto iz s5 , jer sam se setio da je nisam zavrsio do kraja - jbt kakav last of us, ono je sramota gde se doguralo i da se to hvali na sva usta

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, G!!! said:

jok, nikad nisam rekao da zna nesto da glumi fantazmagoricno, to malo izmisljas 

pa gde sam ja rekao/izmislio da si ti rekao da glumi fantazmagoricno? posto ocigledno nije u tom citatu koji si naveo

On 3/14/2023 at 2:26 PM, mladenq said:

tebi morfydd clark u rop, koja citavu sezonu ima jednu karen facu i jedva uspeva da iznese pola emocije, zna da glumi

On 9/6/2022 at 12:24 PM, G!!! said:

glumica mi je skroz ok, i zna da glumi

ne znam da li sam mogao preciznije ikako da navedem sta si rekao

30 minutes ago, G!!! said:

samo jbg nemam taj nivo frusta da vadim skrinshotove sa debilnim facama klinke, ili losim replikama, animirane gifove i sta ti ja znam... jbg, meni je ona samo jako jako losa, a serija plitka i skoro pa amaterska

ovo za skrinshotove i gifove bih rekao da si me pomesao sa nekim, a za lose replike, pa ako komentarisem pisanje u rop-u, svakako ce dijalozi izmedju likova biti deo argumentacije

na kraju si dobio pola stranice objasnjenja o pisanju u rop-u, i potpuno promasenoj karakterizaciji lore-uspostavljenih likova kojima je jedini cilj bio da budu komercijalno sranjce za murikance a opet nekako ti to tu nije smetalo, ti da si se i trecinu toga iscimao da objasnis sto ti je the last of us skoro pa amaterska serija, ja bih bio zadovoljan odgovorom

tj lazem, ne bih verovatno bio zadovoljan, jer je tvrdnja do te mere apsurdna da ne vidim kako bi je mogao potkrepiti, ali bih bio zadovoljniji od ovoga 'serija losa jer losa' i 'serija losa jer pederi'

ili da si ista konkretnije rekao za ovu malu, posto se ovako cini da ti je najveci problem kako izgleda i da pravis tu ruzna=lose glumi ekvivalenciju

eo par scena, u razlicitim situacijama i sa razlicitim emocijama, prosvetli me molim te zbog cega tacno mala toliko lose glumi da je to na nivou retardiranosti

drvena? fali joj autenticnosti? ne prenosi verodostojno emocije koje oslikavaju situaciju u kojoj se nalazi i/ili emotivno stanje u kojoj se njen lik nalazi? daj da vidimo neke konkretne razloge

ili daj ti neku scenu gde ti je narocito zasmetala, a koja priblizava tu toliko losu glumu, osim ako ti nije ispod casti 'toliko cimanje' jer frrrrrrrrrrrrrrrrrrust

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah The Consultant

Naravno zbog Waltza pre svega, on je opravdao očekivanja. Vizuelni deo i to sve lepo izgleda, početak dobar i tera te da gledaš dalje, međutim negde na pola ima toliko pitanja i bio sam u fazonu "ovo će biti ili jako dobro do kraja ili baš loše." Ovo drugo je, jer nisu odgovorili bukvalno ni na jedno od 20 pitanja... čak i da tolerišem one neke nelogičnosti, jednostavno kao da je neko samo nabacao što više "misterijal" a za razrešenje iz baš zabole... čak nije ni ona varijanta da može biti rešeno u sledećoj sezoni (ako je bude)...

 

TLDR; probajte ako ste baš fan Waltz-a jer ukupno traje oko 4h, u suprotnom slobodno može da se preskoči.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, togFU said:

Odgledah The Consultant

Naravno zbog Waltza pre svega, on je opravdao očekivanja. Vizuelni deo i to sve lepo izgleda, početak dobar i tera te da gledaš dalje, međutim negde na pola ima toliko pitanja i bio sam u fazonu "ovo će biti ili jako dobro do kraja ili baš loše." Ovo drugo je, jer nisu odgovorili bukvalno ni na jedno od 20 pitanja... čak i da tolerišem one neke nelogičnosti, jednostavno kao da je neko samo nabacao što više "misterijal" a za razrešenje iz baš zabole... čak nije ni ona varijanta da može biti rešeno u sledećoj sezoni (ako je bude)...

 

TLDR; probajte ako ste baš fan Waltz-a jer ukupno traje oko 4h, u suprotnom slobodno može da se preskoči.

a jel mini serija ili klif henger?

plus glumi ova antipatična iz white lotus vidim, ne znam koliko je bitna.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Lucky said:

a jel mini serija ili klif henger?

plus glumi ova antipatična iz white lotus vidim, ne znam koliko je bitna.

ako me pitaš ima li završetak - ima, kompletirana je sezona, ima kraj, ali kao što sam već napisao, na mnoga pitanja koja su otvorena nismo dobili odgovore. ima prostora za sledeću sezonu ali nije klif henger nikako.

ta crna riba mi je ovde skroz ok odlglumila, stvarno je mi je ok sve osim priče - gluma, kvalitet produkcije, muzika, sve 5 ali sve to pada u vodu ako priča nije na nivou.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

ako me pitaš ima li završetak - ima, kompletirana je sezona, ima kraj, ali kao što sam već napisao, na mnoga pitanja koja su otvorena nismo dobili odgovore. ima prostora za sledeću sezonu ali nije klif henger nikako.

ta crna riba mi je ovde skroz ok odlglumila, stvarno je mi je ok sve osim priče - gluma, kvalitet produkcije, muzika, sve 5 ali sve to pada u vodu ako priča nije na nivou.

pa da, pitam više ako bih pogledao da li bih "sa nestrpljenjem čekao narednu sezonu" ali očigledno ne bih, mada i koliko si ovako ocrnio seriju ne verujem da bih je ni uzeo gledati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

pa da, pitam više ako bih pogledao da li bih "sa nestrpljenjem čekao narednu sezonu" ali očigledno ne bih, mada i koliko si ovako ocrnio seriju ne verujem da bih je ni uzeo gledati.

ne znam, deo sam kucao sinoć odmah nakon gledanja... ima ok i zabavnih momenata i naravno Waltz sabija glumu (mada realno skoro pa ista uloga kao u Đangu i Basterdsima), može se reci da je zabavno dok se gleda ali nedostaje završnica jebiga... za fazon 6 meseci kontam da ću skroz zaboraviti na ovu seriju...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The Old Man

The_Old_Man_TV_Series-446336921-large.thumb.jpg.03d1b55271138192125fdeb0e5cd5e56.jpg

Znam da je serija ali kvalitet scenarija, kamere i glume je na tako visokom nivou da sam morao da podelim. Do sada odgledao pola sezone tako da ne garantujem da je dobra u celini. Ocekivao patetiku o godinama ali potpuno iznenadjen svime. Imam slabu tacku za Jeffa Bridgesa a ovo je snimio posle borbe sa rakom. Preporucujem gledanje prve epizode barem jer sadrzi jednu od najbolje snimljenih akcionih scena jos od prvog John Wick-a sa kamerom uporedivom sa Children of Men.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MikroStalja said:

The Old Man
Znam da je serija ali kvalitet scenarija, kamere i glume je na tako visokom nivou..

Brate, nemo' se ljutiš, ali za slučaj da si možda poseldnjih 10 god živeo pod nekim kamenom - serije su, ima dobrih 10+ godina, u fulu prešišale filmove, pre svega ovu Holivudski A produkciju, po pitanju kvaliteta scenarija, kamere i glume i slično :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, millanče said:

Brate, nemo' se ljutiš, ali za slučaj da si možda poseldnjih 10 god živeo pod nekim kamenom - serije su, ima dobrih 10+ godina, u fulu prešišale filmove, pre svega ovu Holivudski A produkciju, po pitanju kvaliteta scenarija, kamere i glume i slično 😄

Nema ljutis 🙂 Samo nisam siguran jel treba u ovaj topic ili ne sa serijama i koji je bonton po tom pitanju 🙂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MikroStalja said:

Nema ljutis 🙂 Samo nisam siguran jel treba u ovaj topic ili ne sa serijama i koji je bonton po tom pitanju 🙂

ide u topic za serije te je tu i prebačeno!

Verujem i da je Litgov odličan takođe, tako da već njih dvojica zavređuju da se pogleda makar jedna epizoda 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MikroStalja said:

The Old Man

The_Old_Man_TV_Series-446336921-large.thumb.jpg.03d1b55271138192125fdeb0e5cd5e56.jpg

Znam da je serija ali kvalitet scenarija, kamere i glume je na tako visokom nivou da sam morao da podelim. Do sada odgledao pola sezone tako da ne garantujem da je dobra u celini. Ocekivao patetiku o godinama ali potpuno iznenadjen svime. Imam slabu tacku za Jeffa Bridgesa a ovo je snimio posle borbe sa rakom. Preporucujem gledanje prve epizode barem jer sadrzi jednu od najbolje snimljenih akcionih scena jos od prvog John Wick-a sa kamerom uporedivom sa Children of Men.

odgledah i ja prvu, i dfinitivno nastavljam, stvarno deluje odlično i obećava, hvala :)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

^ odgledao sam Beef za par dana sa zenom, i meni se bas svidela. tipa od 4,5 epizode vec krece i malo mracnije, cudnije.

Prilicno je zanimljiva serija, u dosta elemenata se pronadjes (koliko mene nekad unistava taj dugotrajni stres koji se skuplja), a i likovi su im prilicno dobro odradjeni.

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...