Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Dobro, ti verovatno drugaciji pristup imas seriji i drugacije analiziras stvari jer imas to predznanje iz igre, ja nisam igrao, i nisam nista citao o tome pre gledanja, pa onda uzimam ove epizode 'at face value', u nedostatku boljeg izraza, tj ne znam da li ovo posvecivanje citave epizode ovoj dvojici oduzima od necega bitnijeg, itd, ne razmisljam u tom pravcu nego mi je kul kao zasebna epizoda. Svidja mi se ova promena okruzenja u svakoj epizodi dosta.

25 minutes ago, manson said:

jedan od koraka u izgradnji nekog odnosa Džoela i male?

Ovo svakako.

Link to comment
Share on other sites

U igri nije bio uopste fokus na njih dvojicu drugi lik se ni ne pojavljuje(koliko se secam) vise sprdanje Eli/Bil/Joel, ali poslusao sam malo ovu dvojicu sto su pravili seriju...u sustini im je razmisljanje da hoce da imaju neke stvari razlicite u odnosu na igru i da hoce da prodube neke karaktere. Sto cenim da se ovde desilo.

Presao sam igru par puta - par ovih epizoda mi je bilo solidno, ali ja ne mogu od nje da dobijem isti "vibe" kao kad sam igrao, tako da mi malo kvari utisak.

Bas sam sa drugarom pricao oko toga i spomenuli smo - dal bi moglo da se napravi Dead Space serija/film? Cenim da bi jako tesko preneli tu atmosferu iz igre, a da tebi kao gledaocu ne bude dosadno - setanje po koridorima 70% igre 😛 a opet ako se to izbaci gubi se to sto je DS.

 

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam da gledam Wednesday i pravo da vam kažem, dosta ste je nahvalili pa sam možda imao prevelika očekivanja.

Ne kažem da je serija loša, ali i imdb ocena 8.2 mi deluje malo previše. Nisam odgledao do kraja, tek sam na petoj ili šestoj epizodi pa se možda dogodi ne znam šta, ali bukvalno imam utisak kao da gledam Smolvil samo 15 godina kasnije. 

Mali gradić pun ljudi sa super moćima koji vri od tinejdžerskih hormona u kojoj se priča komplikuje i mrsi na svim nivoima i frontovima. Posebno mi je iritantan onaj momenat kad naglase nešto specifično kao da će oko toga da se vrti cela sezona samo da bismo u narednoj epizodi skapirali da je ustvari neka trivijalno nebitna stvar.

Ova mala je odlična, kristina riči mi deluje bukvalno kao da je serija u istom univerzumu kao Yellowjackets i da je došla u Nevermor odatle da se sakrije od ovih ludaka iz sekte u Yellowjackets 🙂 Samo čekam od one visoke plave da krene da ih lema sve i levom i desnom po seriji. 

Možda sam i očekivao da bude malo mračnija serija nego što je. 

Na kraju, daleko je od loše, gledljiva je, ali ne verujem da ću gledati ako se ovo razvuče na više od dve do tri sezone jer tačno vidim obrazac (smolvil obrazac) po kojem će da ide.

 

poseban lol momenat mi je bio duletov kolega patolog koji naglasi kako jedva čeka da ide u penziju i sa ženom na Maldive :))) meme materijal da ga ubiju u narednoj epizodi što se naravno i dogodilo 🙂

sry za mali spojler, lik je nebitan za priču totalno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mene je Wednesday smorio. Glumci su mahom sjajni, ali sem Srede niko zapravo ne dobije priliku da uradi nešto sa likom. Zaplet tunjav, pun rupa, i nema veze sa Adamsima - umesto kritike društva, ova serija je Hogvarts za Amerikance. Adamsi su tu kao prepoznatljiv brend.

Edited by Jose Jimenez
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Kako prolaze epizode imam sve veći taj efekat tinejdž smolvil serije, posebno sa ovom crnkinjom i crncem juče tipična ta scena pa onda ovaj klinac i ćale pandur i keva o kojoj ovaj neće da priča ... bukvalno sve preslikano.

Moralo bi baš da bude neko ludilo u finalnoj epizodi pa da poželim da pogledam drugu epizodu.

Inače, slučajno mi je iskočilo pre dva dana da je ona klinka što je glumila Sredu u onom legendardnom crno belom serijalu umrla, tipa 65 god, tako da je od te cele postave živ ostao samo još Gomez tj. ćale ako sam dobro ispratio.

Link to comment
Share on other sites

wednesday - kakvo komplikovanje price, prica je plitka i pitka da pitkija ne moze biti

cela fora je ona i njen lik, ovi ostali nisu bitni i to je sasvim ok za ovaj tip serije. ima par fora tu i tamo, i to je sasvim ok

na momente je delovalo da ce biti nesto mracnija serija, sto bi bilo prosto neverovatno al eto nije 🙂

 

The last of us, 3 epizoda, kakva usrana patetika, i tj gej patetika da ne kazem cringe. Pa pevaju, pa se gledaju, pa se maze, pri cemu je sve to bas lose snimnjeno osim ako si amer verovatno. Paranoik koji je ziveo sa kevom, i 20 godina ziveo u podrumu se zaljubi na prvog koji mu se obrati. How yes no. Ono odlicna postapokalipsa i solidna postavka a matori bradati muskarci trckaraju drze se za ruke i gledaju zaljubljeno, nakon sto se masno pojebu, jao jos kao njemu je prvi put sad ce njemu cika bili da pokaze . Pored toga sto je odvratno i nepotrebno, isto tako bi bilo pateticno i nepotrebno i da je nekakva strejt ljubav u pitanju (da ne pricamo sto je pre toga strejt veza prikazana u razjebu totalnom, i zavrsena naravno tragicno). Koga boli uvo za zaljubljene kojima je poenta da na kraju ostavili pisamce,  - JAO SADA CE MANDALORIAN ZAPRAVO DA SE BORI ZA KLINKU... Bas su produbili pricu. Najgore je kada u serijama pokusaju da gadjaju nekakve dubine, toliko naivno obrnu igricu da postane prosto glupo

pretupavo u svakom smislu, a epizoda ima prvih 10 minuta vrhunskih 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

The Last of Us - pederluk treće epizode mi je praktično najmanji problem, i ne mogu da verujem da to pišem :D Glupo pisanje, loša karakterizacija, likovi koji prave glupe poteze, očajan ali OČAJAN kasting Eli, bojim se da će ovo sve i dalji problemi pokopati seriju koja je inače imala beskonačno jak potencijal.

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

From (2022– )

Postavka slicna onoj iz Wayward Pines, gomila ljudi zarobljena u gradicu iz kojeg, cini se, nema izlaska. To je glavni razlog sto sam i poceo da gledam ovo, i zbog cega sam nekako dogurao do pola, jer kol'ko tol'ko drzi paznju, ali nema sa puno cega da se pohvali serija.

Glavni lik je crnja iz Lost, na kojeg je izgleda otislo 90% budzeta za glumce, posto je ostatak ekipe B kategorija.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, millanče said:

The Last of Us - pederluk treće epizode mi je praktično najmanji problem, i ne mogu da verujem da to pišem 😄 Glupo pisanje, loša karakterizacija, likovi koji prave glupe poteze, očajan ali OČAJAN kasting Eli, bojim se da će ovo sve i dalji problemi pokopati seriju koja je inače imala beskonačno jak potencijal.

pederluk nije problem br jedan, ali je problem zato sto opet ulece nicim izazvan, niotkuda, prenaglasen, i prosto sa neukusom i patetikom iz D kategorije sto se tice i produkcije sveukupno....

i onda odem i procitam sta je u igri zapravo bilo, i skontas da su sve ovo izmislili i napravili da bi bili kul i do jaja sa trendovima u njihovim glavama

Eli je antipaticna i slabo glumi, a glupe scene je nepotrebno i nabrajati, prosto ih je previse za celu sezonu a kamoli za jednu epizodu

Moda da ipak prestanu snimati materijal po igrama, ne i de im ocigledno

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da preterujete, izrevoltirani agresivnim pederlukom u trecoj epizodi:D

Da, svakako je vatacina dva bradata lika kroz citavu epizodu 🤮, i ok, da, ima glupih scena tu i tamo, ali nista vise od bilo cega drugog sa zombi tematikom (cak bih rekao manje od proseka), to jednostavno ide uz zanr, medjutim sta je toliki problem generalno sa pisanjem, karakterizacijom, produkcijom? Pa ova serija je izmislila sve to za prosecno sranje sto se stanca poslednjih godina.

Mala jeste ruzna/antipaticna ko lopov, i Laki mi je svedok da sam alergican na Elisabeth Moss look-alikes po filmovima/serijama, ali ne zezajte, ne glumi lose uopste.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Ako ste hejtovali Rings of Power, uživaćete u ovoj detaljnoj analizi svega glupog u seriji, iz perspektive istoričara. Besmislenost drvenih oklopa, magični brodovi što transportuju 10x više konja nego što je moguće, retardirane borbene taktike, nebuloze metalurga, i još svašta.

https://acoup.blog/2023/01/20/collections-the-nitpicks-of-power-part-i-exploding-forges/

 

On 7/22/2022 at 10:49 PM, mladenq said:

mislim da ce r/freefolk biti mala maca koliko ce fanovi ovde svaki detalj obraditi da ukazu na retardiranost pisaca

bilo je samo pitanje vremena kad ce neko detaljno proci kroz sve, i otkriti okean govana, iza planine govana koja je ocigledna na prvo gledanje

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 3:56 PM, G!!! said:

wednesday - kakvo komplikovanje price, prica je plitka i pitka da pitkija ne moze biti

 

ovaj dži ako ne dođe i baci mi neki hejt kao da nije ni bio! 🙂

ne mislim na komplikovanje priče iz ugla neke super duboke radnje u kojoj se ljudi zamisle, nego taj tipični dinastija momenat gde je svako svakome neki rod/bivši momak/devojka/imaju iz prošlosti neku KAVGU, pa se onda vrte svi u krug iz epizode u epizodu samo menjaju mesta interesa i/ili ljudi i naravno oko glavne junakinje se uvek lome 2-3 različita momka. 

Link to comment
Share on other sites

The Last of Us cetvrta epizoda out

meni je ovo i dalje vrlo solidno, organski se razvija odnos izmedju ovo dvoje, nista usiljeno, sala tu i tamo, kad treba

moracu da double down i na prethodne konstatacije, produkcijska vrednost je ocigledna, vidi se da je dosta ulozeno u scene, a mala je stvarno odlican glumac

Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam Wednesday do kraja, ova poslednja epizoda je i ubedljivo najgora 🙂

Najviše me iznervirala naravno Sreda koja je u najboljem maniru Monti Pajtona uspela da bude probodena, ubodena, izbodena i iznabadana najviše puta u ovoj epizodi u odnosu na sve junake cele prve sezone.

Naravno i sam ostatak epizode je lolorama, posebno glupi načini kad neko zgine, poput recimo direktorke škole :))

Definitivno neću gledati drugu sezonu osim kao neki brzi recap sa FFovanjem 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...