Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

On 12/13/2022 at 9:45 AM, sttevann said:

Ne znam da li je neko ispratio na Prvoj ovaj novi domaci mockumentary - Popadija 

Zena mi rekla pre nekoliko nedelja da je videla reklamu, i kao ajde da gledamo, a ja ocekivao opet neko klasicno sranje koje se vrti na tim televizijama.

Ali prilicno sam se iznenadio, serija je veoma zabavna.

Naravno, ne moze bas da se meri sa nekom od kvalitetnih stranih mockumentary serija, ali je za prvu domacu seriju ovog tipa solidna.
Zabavna pre svega sto se dosta stvari prepoznaje iz neke svakodnevnice (ko zivi, ili je proveo neko vreme na selu znace o cemu pricam), a gluma je sasvim solidna, iako se dosta bazira na tom naglasku, ogovaranjima, seoskim obicajima, itd.

Ko ima volju, preporucujem da se pogleda, video sam da na dailymotion imaju okacene sve epizode.

Posle odgledane poslednje dve epizode, moram da se ispravim, i da kazem da su fino krenuli, ali da je serija trenutno poprilicno glupa. 

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sttevann said:

Posle odgledane poslednje dve epizode, moram da se ispravim, i da kazem da su fino krenuli, ali da je serija trenutno poprilicno glupa. 

 

ionako je ne bih ni pogledao, tako da tek sad neću!

5 hours ago, Jose Jimenez said:

Oni koji nemaju redakciju da pegla umesto njih 😄

haha, e to bi bila dobra stvar uvesti, hvala za tip!

ali realno uz to ako odmah izvadiš veš i ciljano biraš onaj koji se slabije gužva, nema potrebe za peglanjem.

osim ako nisi od onih ludaka što peglaju i gaće i čarape!

Link to comment
Share on other sites

Završio Wednesday, ono ok je, zabavno, mada jeste za tinedžerke gotičarke 🙂 i nešto drago mi da je i Kristina Riči imala ulogu 🙂 

Onaj Guzman mnogo bre grdan čovek, ali je zato gospodja Zita Džons baš dobro ostarila 🙂 ova klinčardija ostala što igra je OK, verovatno će biti nešto od nekih u budućnosti 🙂 

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2022 at 2:31 PM, mladenq said:

Poceo sam drugu odmah :d, da, nisu povezane, osim motivima/tematikom. Ubacili Aubrey Plazu, zena ogranicena bukv na jedan lik, ali cini se da ne smeta puno, solidne prve dve epizode.

Ne znam da li si na kraju završio drugu sezonu ali ja sam pogledao celu sad u međuvremenu.

I onako, prve dve, možda i tri epizode druge sezone su mi bile bolje nego prva sezona. Kao da je ceo rad "zreliji", bez obzira na Plazu ograničenu na jednu ulogu koja uvek ima iste face :)) Delovalo mi je nekako zanimljivije i da će biti interesantnije.

Međutim onda dolazi peta epizoda, bukvalno najgora do tad i onda se ni šesta ni sedma nisu baš previše izvukle. Vidim da na imdb cela druga sezona generalno ima bolje ocene nego prva, ali ja ne kapiram baš što. 

Ceo kraj mi je blago rečeno tragičan. Da nije

Spoiler

 

ova zveknula glavom i zginula na najgluplji način, što je evidentno bila jedna od stvari na koju su išli, tek bi onda bio glup kraj, ovako kao ima taj neki haha momenat.


 

Nisam baš najbolje ni skapirao šta je

Spoiler

 

dovelo do obnavljanja ljubavi između Plaze i kineza.

Plus mi je mala debela plava skaradno loša u tom fazonu kad izabere onog lika da ide sa njim i plus svaki potez koji napravi nakon toga je katastrofalan.

da ne govorim što klinac ovaj, kad ga je već zeznula ova za pare može u 3 minuta da dođe ponovo do nje jer em je malo mesto em ova njena svira klavir u hotelu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

Ne znam da li si na kraju završio drugu sezonu ali ja sam pogledao celu sad u međuvremenu.

I onako, prve dve, možda i tri epizode druge sezone su mi bile bolje nego prva sezona. Kao da je ceo rad "zreliji", bez obzira na Plazu ograničenu na jednu ulogu koja uvek ima iste face :)) Delovalo mi je nekako zanimljivije i da će biti interesantnije.

Međutim onda dolazi peta epizoda, bukvalno najgora do tad i onda se ni šesta ni sedma nisu baš previše izvukle. Vidim da na imdb cela druga sezona generalno ima bolje ocene nego prva, ali ja ne kapiram baš što. 

Odgledao, i slazem se manje vise. Druga sezona deluje zrelije jer je tematika intimnija, prva sezona je vise bogati vs plebs, druga muskarci vs zene.

I meni je preglupo kako su ono dvoje kao obnovili ljubav, prenaivno. Osim ako nije poenta da se samo zavaravaju, i da to puca do narednog odmora. Slazem se za malu bucku.

A sto se tice Albya, pa mislim da mu manje vise puca k, jer ocigledno ne znaju sta ce sa para. Interesantno je kako internet slavi te dvije kurve, iako su bukv najobicnije kurve koje jebanjem dolaze do para/poslovnih prilika :DD, tj kad kazem internet mislim na ovaj neki reddit sub, za seriju, sto sam pratio tokom druge sezone, ali to je donekle i ocekivano od takve skupine.

Svidja mi se tematika za trecu sezonu, negde sam upratio bio, istocnjacka religija, smrt, spiritualnost.

Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2022 at 1:29 PM, Jose Jimenez said:

Uh, Blood Origin odgledah ceo. Ovo 3,9 su ih brigadirali, realna ocena po meni je oko 5-6.

Sveukupno jebeno plitka serija. Protagonisti koji se teleportuju po svetu, nikakav osećaj skale imperije i toka događaja. Naselja koja su 20 ljudi dižu bune protiv armija od 30 vojnika, wyld hunt od 7 vojnika koji nemaju koru hleba ni čuturu vode. Motivacije karaktera koje se svode na 1, eventualno 2 stvari. Neuverljivost je praktično konstantna, što bi bilo ok da je Syfy serija na minimalnom budžetu, ali ne i za Witchera.

Pozitivni trenuci su sami likovi, od kojih su neki dobili koliko-toliko materijala da urade nešto, jer je glumačka postava jako dobra. Interakcije među njima su zanimljive kad scenario dozvoli. Koreografija fajtova je ok, ali su borbe na nivou MOBA naslova gde mobovi padaju jednim udarcem - button mashing na easy. Worldbuilding ume da bude dobar na trenutke, npr. Ilitin ili Eredin origin stories, ili sudbina kraljevstva patuljaka. I na kraju sama centralna priča nema nikakvog smisla.

OK je upaliti dok peglate odeću i spremate kuću, ali je greota sesti i odvojiti nekoliko večeri da je odgledate celu.

3.9 mu je realna ocena. Jos jedna bljuvotina u nizu koji traje vec jedno ~7 godina, zajedno sa shannara chronicles, golden compass, rings of power, wheel of time i jos pregrst sranje ekranizacija fantastike koje kao da je uwe boll rezirao. Da namerno pisem sve malim slovima, ne zasluzuju da se iscimam da stisnem shift. 

Ne znam sta se desava, koji je to gej/pc/retard lobi upleo prste u taj deo holivudske industrije i svojim uticajem nasankao da ne moze da se izbaci normalna, konkretna serija. Ili (a verovatno je to) su im metrike odredile da zoomerska publika nema paznje za scenu duzu od 20 sekundi bez akcije i da je bitno 'zabaviti' publiku eyecandy scenama + pokazati diverzitet glumacke postave do te mere da su sve serije kuvano PC govno bez materije sa drugim imenom. 

Gledam Deep Space 9 i The practice, 9/10 obe serije, preporuka.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

After Life, komedija/drama Riki Džervaisa. Odgledao 1. sezonu mini serije.

On je udovac na ivici samoubistva koji ide okolo i kenja po svima. Ako možete svariti Džervaisa kao protagonistu, i njegov humor, dobiće relativno jednostavnu, ali kvalitetnu priču o životu, gubitku i prijateljstvu.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mladenq said:

Odgledao, i slazem se manje vise. Druga sezona deluje zrelije jer je tematika intimnija, prva sezona je vise bogati vs plebs, druga muskarci vs zene.

 

 

ima i toga. 

moram da pohvalim kad već pričamo o tome odabir kadrova, onda same "umetnosti" tj. slika, skulptura pa čak i muzike. isto to i u prvoj sezoni samo bez kulture jer je tamo nije bilo. ali dobar je taj kontrast kao "u raju smo" a ustvari ima brojnih problema među parovima. mislim da je taj segment baš dobro pogođen.

 

Quote

 

Ne deluje mi da će ovo dvoje da puknu na narednom odmoru, možda su imali tako neki pravac ali ipak mi izgleda kao da su ovi hteli da kažu da eto to je to, sad su srećni i zadovoljni. Ali totalno ne razumem zašto su sad srećni i zadovoljni :)) šta je bio taj trigger kao eto, ovaj se osetio ljubomornim kad je ovaj krenuo da mu muva ženu, šta li.

Albi ok, ali nema on pare nego ćale, od kojih ih je tražio. Ćaleta naravno zabole jer je dobio ženu nazad tj. klinac je odradio šta je trebalo i to je sve kul, ali klinja je baš izrađen za pare na maks. Da ima kao njegove, šta ga znam, mada ajde, iovako nisu ni bile njegove pa kao zabole ga. Da baš tako lako to prihvati, otkud znam. Ostaviću po strani činjenicu da na takav način 50k evra ne bi mogao niko da prebaci sa USA računa na evropski račun i tako to, ali ajde, da ne cepidlačim 🙂wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw== 

Ove dve kurve, nemam pojma, mislio sam da će crna da ispadne gotivnija u tom smislu i da neće biti baš takva ali ne vidim zašto bi je neko slavio na taj način. ok, dobile su šta su želele jer su u tom poslu i ok, bilo je očekivano, ali mi je daleko od teme za slavlje na reditu 🙂wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw== jedino ako nije ono kao girl power i glupi muškarci i treba im uzeti pare!


 

Treća sezona će biti Kyoto, to zvuči dobro, međutim vidim u govorkanjima da će možda da glumi Zendaja, to bi baš bilo poražavajuće 🙂 mislim, za mene lično, ajde ovu Plazu nekako odgledah, Zendaja mi je baš odbojna.

Zaboravio sam da prokomentarišem debelu Dženifer - ja ne razumem zašto je ona i dalje kao popularna u holivudu i ona ima tu jednu facu i jednu ulogu i ok, kad je u 2 broke girls ili u Joey mogu da skapiram, sitkom je itd, ali ovde je kao neka polu sitkom rola a gluma na minimumu.

10 hours ago, Jose Jimenez said:

After Life, komedija/drama Riki Džervaisa. Odgledao 1. sezonu mini serije.

On je udovac na ivici samoubistva koji ide okolo i kenja po svima. Ako možete svariti Džervaisa kao protagonistu, i njegov humor, dobiće relativno jednostavnu, ali kvalitetnu priču o životu, gubitku i prijateljstvu.

pričali smo par puta na ovu temu, bukvalno je to - ako se preskoči Riki, ko ga ne voli, totalno je gledljivo.

 

10 hours ago, Shale said:

Gledam Deep Space 9 i The practice, 9/10 obe serije, preporuka.

uf, podsetio si me da čekiram na šta sad liči lara flin bojl, bolje da nisam 😞

3 hours ago, Neptune said:

Opa

IMDb's most anticipated new series of 2023

1. "The Last of Us" | Premieres on HBO Max on Sunday, Jan. 15

wait, i've seen this one before!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Shale said:

Omg sto si ovo uradio????? Morao da cekiram ... it cannot be unseen 😞

ahahaha, bio si upozoren! :)))

plus posebno što aktivno gledaš tu seriju kapiram da su ti sad te slike stalno pred očima dok gledaš :)))

kako je moguće da se toliko raspala ... doduše, ako je već imala neke operacije i to onda me ne čudi, ali brate ovo je baš haos razlika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
17 minutes ago, manson said:

Danas bila prva epizoda The last of us, za sada deluje prilično verno igrici. Gledam i dalje.

meni ova što glumi ovu malu nekako deluje još iritantnije nego u igri, ne znam kako da objasnim 🙂 nisam siguran da ću moći da ispratim ali hajde, sačekaću još par epizoda review od vas ovde, to često ume da bude dobar pokazatelj 🙂 i da mi uštedi vreme!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, G!!! said:

nije losa prva epizoda

nisam igrao igru, jedino sto sam pogledao tu i tamo o cemu se radi

mala je iritantna do bola, ali bas, dok je ostatak ekipe meni odlican (pedro paskal i ona ana torv sto sam se lozio na nju jos u fringe 😄 )

meni je dilan mcdermot bio idealan za ulogu u seriji ali ofc, znam da to baš tako ne radi, pa može i pedro koji je kul na svoj način.

ali ova mala majko mila, ono, kao na vezu da je dobila ulogu 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...