Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

On 10/17/2022 at 1:45 PM, reki said:

e pa tako nekako, ceo setap je nerealan, ali nije komedija 😄 tj, svidja mi se serija jer ne shvata sebe previse ozbiljno a opet vidi se da su doktorirali vise taj "ukleta kuca" zanr 😄 od mene preporuka, ja sam poceo da ocenjujem netflix stvari po tome koliko epizoda izdrzim 😄 

Prevario si me reki, ovo nije mini-serija, produžili su je na drugu sezonu!

Šalu na stranu, koliko vidim iako su je produžili, snimili su je kao mini seriju tako da je "zaokružena", ko zna čime će se baviti u drugoj ali ne verujem da ću je gledati.

Šta ga znam, osnova je ok i iz ugla stvarnog događaja na kojem je bazirana, kao i stvarnih pisama koja su čitali, ima tu zanimljivu creepy osnovu. Posle toga više pređe u komediju. Ono čime nisam zadovoljan su ti standardni tripovi ove American Horror Story ekipe, gde se stvari dešavaju i onda niko na njih ne reaguje nikako.

Spoiler

Tipa Mo i Mič kao "budu ubijeni", niko ne provali da to nisu oni, ništa se tu dalje ne dešava, onda odjednom X dana kasnije njih dvoje se vraćaju kući kao da se ništa nije desilo. Onda saznajemo da to ipak nisu oni ali nema nikakve reakcije policije, ništa oko toga se ne događa. Panduri koji standardno neće da sarađuju i tako ti standardni klišei. Pa onda cela ujdurma sa "Dakotom" i video kamerama i ćerkom čiji video sad odjednom svi pogledaju kao da je Zoranaha a ne neka rendom klinka i tako.

Ne mogu da kažem da nije gledljivo, ali može i da se preskoči 🙂

Link to comment
Share on other sites

The White Lotus - Season 1

Pa ovo je odlicno. Videh ovde, pre gledanja, da je Laki opisao relativno pozitivno, meni su utisci jos pozitivniji.

Sjajno napisana, sto generalno sto svaki lik pojedinacno, cak i najsporedniji likovi imaju neku licnost i neko smisleno ponasanje, i ne sluze samo nekoj isforsiranoj svrsi za glavne likove.

Specificna je, u pogledu neprijatnosti koju prenosi dok je gledas, ali na autentican nacin a ne na onaj gde su likovi apsolutne karikature, odvedene u totalno neuverljiv ekstrem.

Gluma je takodje odlicna, cak i od Daddario i Sweeney, koje za promenu nisu samo hodajuce sise, i u najgoru ruku su korektno iznele uloge.

Mada je skandalozno sto se Sweeney kroz citavu sezonu nijednom ne skine, s k a n d a l o z n o

Druga sezona vidim krenula krajem oktobra, jedino pitanje da li odmah da gledam ili da sacekam da sve izbace!

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mladenq said:

The White Lotus - Season 1

Pa ovo je odlicno. Videh ovde, pre gledanja, da je Laki opisao relativno pozitivno, meni su utisci jos pozitivniji.

Sjajno napisana, sto generalno sto svaki lik pojedinacno, cak i najsporedniji likovi imaju neku licnost i neko smisleno ponasanje, i ne sluze samo nekoj isforsiranoj svrsi za glavne likove.

Specificna je, u pogledu neprijatnosti koju prenosi dok je gledas, ali na autentican nacin a ne na onaj gde su likovi apsolutne karikature, odvedene u totalno neuverljiv ekstrem.

Gluma je takodje odlicna, cak i od Daddario i Sweeney, koje za promenu nisu samo hodajuce sise, i u najgoru ruku su korektno iznele uloge.

 

  Hide contents

Mada je skandalozno sto se Sweeney kroz citavu sezonu nijednom ne skine, s k a n d a l o z n o

 

Druga sezona vidim krenula krajem oktobra, jedino pitanje da li odmah da gledam ili da sacekam da sve izbace!

ako sam dobro skapirao, sezone nisu povezane, osim što mi deluje da se ova dženifer sad pojavljuje i u drugoj, pa možda tu ima nekih povezanosti, što nije loše, iskreno malo sam i zaboravio šta se sve dešavalo u prvoj sezoni :))

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2022 at 2:31 PM, mladenq said:

Poceo sam drugu odmah :d, da, nisu povezane, osim motivima/tematikom. Ubacili Aubrey Plazu, zena ogranicena bukv na jedan lik, ali cini se da ne smeta puno, solidne prve dve epizode.

videh da glumi u drugoj i bukvalno sam u tom love/hate fazonu jer tačno znam šta će da bude u seriji tj. kakvu će ulogu da glumi. 

pogledaću verovatno, osim ako ne napišeš ovde da ne valja kraj :))

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nek' said:

"1899" gubljenje vremena. Plitko, usiljeno, sporo, nezanimljivo i mrko k'o cetiri babushka pecine (jedna u drugoj)

pogledah neki razgovor sa njima i kao možda bih dao šansu, međutim sudeći po ovome deluje mi kao da su se istripovali posle Darka i otišli predaleko.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dule_smor said:

Meni ostale jos 2 epizode...u pocetku je delovalo bas zanimljivo, ali mislim da su se pogubili malo

Bas to. Usiljena misterija bez smila (i raspleta) na kraju (sezone). Jbga, ako je prethodna recenica spojler.

Ja sam negde od 3. ili 4. epizode poceo da gledam na premotavanje unapred

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...