Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

22 minutes ago, togFU said:

a dobro, ovde je olakšavajuća okolnost što je i ovde neki direktor, odnosno CEO 😄 Plus nisam ja faktični ni gledao mad men, nisam uspeo da preguram tu prvu sezonu posle koje kažu da bude mnogo zanimljivije, osim par epizoda što sam uhvatio na TV-u. 

pa ne mogu da se složim sa tom ocenom, pre će biti da moraš da preguraš 3-4 epizode na primer, ali celokupna prva sezona nije nešto puno lošija (ako uopšte) u odnosu na naredne pa da napravi razliku. Koncept je isti, glumci su isti, ako ti se nije dopala prva šanse da ti se dopadnu naredne su minimalne, ako uopšte postoje.

25 minutes ago, togFU said:

a dobro, ovde je olakšavajuća okolnost što je i ovde neki direktor, odnosno CEO

dobar bi obrt bio da je u istom univerzumu pa on kao nastavlja da ovde bude CEO, samo što zbog vremenske razlike nije baš moguće 🙂

24 minutes ago, sttevann said:

Ma kakvi, ja ga samo pamtim po romansi sa Evom Longoriom u ocajnim domacicama

 

e ovo ja nikad nisam gledao 🙂 apsolutno me nije privuklo.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Lucky said:

e ovo ja nikad nisam gledao 🙂 apsolutno me nije privuklo.

Nije ni mene, ali moram da slusam zenu, jbg 🙂

1 hour ago, mladenq said:

ipak prelomih da pogledam na kraju, i ne pokajah se, nema nesto puno gadosti sa tom dvojicom :d 

Vise sam mislio na one njihove razgovore, kad mu ovaj prica kako je imao "trojku" sa zenom i onim likom, a on ustvari samo snimao. Ili kad prica onoj o smradu njegove zene, itd 🙂

 

Quote

bas me zanimalo kako ce je zavrsiti gervais, nadao sam se nekom vedrijem kraju, iako znam da bi bio nedosledan tonijevom liku, a opet reko previse je morbidno da se samo ovaj ubije za ovakvu seriju


Neke teorije su da jeste izvrsio samoubistvo, zato i onako nestaje sa ekrana dok seta onom livadom. A pre toga scena kako posmatra sve oko sebe srecne, i konstatuje da je uspesno uradio taj poslednji zadatak da usreci ljude oko sebe. Mada ja kontam da je to samo ostavljen prostor da razume kako ko hoce.


 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

@sttevann

hmm, malo su kontradiktorne te finalne scene, tipa ono kad pozdravlja onog debelog celavog, jeste u fazonu 'my job here is done', sto implicira da se nakon toga verovatno samoubio

ALI, kada odlazi, prvo nestaje, tj izbledi, pas pa tek onda on, sto sam ja shvato u fazonu 'life goes on', nije se samoubio, nije ni nasao zamenu za zenu, ali je nasao nacin da nastavi da zivi i neku svrhu kroz pomaganje drugima, pa shodno tome prvo pas umire tom prirodnom smrcu, pa tek onda on

kad razmislim, ne znam je l mi to manje deprimirajuce od toga da se odmah samoubio

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lucky said:

pa ne mogu da se složim sa tom ocenom, pre će biti da moraš da preguraš 3-4 epizode na primer, ali celokupna prva sezona nije nešto puno lošija (ako uopšte) u odnosu na naredne pa da napravi razliku. Koncept je isti, glumci su isti, ako ti se nije dopala prva šanse da ti se dopadnu naredne su minimalne, ako uopšte postoje.

aha, pa dobro, ja sam svakako odustao posle recimo 6. epizode prve sezone... to je bilo naravno tipa pre 5 godina, kad se već odavno znalo šta je Mad Men, možda sam imao previše visoka očekivanja... ono, meni je to nekako serija za žene :))) cela serija se faktički svodi na drkanje na glavnog lika, od strane svih polova, što u seriji što od strane fanova 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ni meni se nije primio mad man, iako mi je nekako sve u seriji bilo dopadljivo, a nije da nisam pokusavao da ga gledam

@Witcher - procitao sam prve dve knjige i niceg se nisam secao od radnje, druga sezona je imala wtf  sta se desava gde je ovo momenata prosto previse, ali ok sve u svemu 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2022 at 3:37 PM, sttevann said:

Pustio preksinoc Stay close, po romanu Harlanda Cobena, odgledao do sinoc 6 epizoda, jos 2 mi ostale za veceras.

Nije losa, mada opet mi je stil u svim koje sam do sada gledao (Safe, The Stranger) nekako isti. Kontam da mu je i stil pisanja takav, valjda ga zato necu nikada ni citati 😄 

Uvedu milion likova i tajni u prvih 4-5 epizoda, i onda u zadnjih par epizoda krece rasplet svega moguceg, sto sve zajedno dovodi do konacnog raspleta glavne price.

Mislim, jos nisam zavrsio, ali pretpostavljam da ce i kod ove tako biti

Zavrsih ga za vikend, i na kraju je ok utisak. Naravno, ne moze da se poredi sa nekim kvalitetnim serijama, ali za ovaj  "limited series" tip, totalno ok.

Na kraju fin rasplet, nesto wow momenata, a nesto i ocekivano, jer su nagovestavali kroz seriju nekih flashbackovima.

Ko voli slicne, nece da se pokaje ako pogleda.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, togFU said:

aha, pa dobro, ja sam svakako odustao posle recimo 6. epizode prve sezone... to je bilo naravno tipa pre 5 godina, kad se već odavno znalo šta je Mad Men, možda sam imao previše visoka očekivanja... ono, meni je to nekako serija za žene :))) cela serija se faktički svodi na drkanje na glavnog lika, od strane svih polova, što u seriji što od strane fanova 🙂

hm, znaš kako, sad ne mogu baš svega da se setim jer je davno bilo, ali moguće je da je u prvoj sezoni Don bio malo više dominantan kao lik, pa otuda to da su naredne sezone bolje. Jer ono što je sigurno je da se kasnije razvijaju i drugi likovi i njihove priče, pa Don ostaje kao neka centralna figura sa špice, ali daleko od toga da je jedini i najvažniji - nama ovde omiljena Elizabet Mos recimo postaje po mom mišljenju možda čak i glavnija od Dona (nije spojler), pa i ostali, John gore pomenuti, pa Pit itd da ne nabrajam. Čak bih rekao i da Don prelazi u nekog polu-omraženog lika iz te neke "vau kako je kul don" mantre prve (prvih) sezona.

3 hours ago, G!!! said:

ni meni se nije primio mad man, iako mi je nekako sve u seriji bilo dopadljivo, a nije da nisam pokusavao da ga gledam

 

u prvoj sezoi su specifično po mom viđenju forsirali te sezdesete kao da je svaki kadar morao time da odiše i svaka replika i sve, nekako previše izveštačeno. Malo su se primirili kasnije, a i generalno kroz sezone jelda prolaze godine pa i stvari iz okruženja se menjaju.

Link to comment
Share on other sites

Yellowjackets https://www.imdb.com/title/tt11041332/

image.png

Slučajno sam naleteo na netu na neki "top 10 serija" članak gde među svim za koje sam znao upade i ova za koju nisam ni čuo.

U najkraćem, devojke iz srednje škole koje su članice školskog fudbalskog tima (soccer) koji kida odlaze na nacionalno finale. Dožive avionsku nesreću i sruše se negde u Kanadi. Tamo ih niko nije pronašao 19 meseci (malo mi je to čudno, ali ajde, videćemo kako će da objasne) pa one preživljavaju tih godinu i po po šumama i gorama. Sve se odigrava u '96 godini, ali paralelno pratimo i njihove živote u 2021 godini. Al' sam ga objasnio 🙂

Naravno pošto je tim u fudbalu takav kakav je, imamo i gotičarku i fensi glavnu lepojku i sajko ribu i svašta nešto 🙂 Ono što definitivno nije spojler jer tako i kreće sama serija je da su se organizovale u nekakav kult ili plemena, i kad su ih izbavili zarekle se da o tome neće nikome ništa da govore. 

Kristina Riči kao rođena da bude sajko, ova Melani što je proganjala Čarlija u 2 and a half men je isto gledljiva iako se dosta udebljala 🙂 a Džulijet Luis, majko mila, izgleda kao Igi Pop, bukvalno da se uplašiš 🙂

Za sada je dosta gledljivo, nema nikakvih woke stvari izuzev naravno gej veze dve fudbalerke, ono što ne mogu da shvatim za sada jer sam pogledao tek 3 epizode jeste to račvanje priče na neke potpuno lude smerove posebno u ovm delu koji se održava u  2021 godini. Vidim da su obnovili seriju za drugu sezonu, nadam se da nema previše otvorenih pitanja pa da razvlače sad u 10 sezona. 

Link to comment
Share on other sites

ee, ja isto poceo to pre par dana, ali samo jednu epizodu do sada stigao da pogledam

nije mi se svidelo na prvu, to sto kao 25 god proslo, sve to vreme lagano krile tu pricu, a sad ce da krene ludnica, i svi su u fazonu kao da je bilo pre 3 meseca

verujem da cu nastaviti, ali ne cini mi se da ima neki ozbiljan kvalitet serija

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mladenq said:

ee, ja isto poceo to pre par dana, ali samo jednu epizodu do sada stigao da pogledam

nije mi se svidelo na prvu, to sto kao 25 god proslo, sve to vreme lagano krile tu pricu, a sad ce da krene ludnica, i svi su u fazonu kao da je bilo pre 3 meseca

verujem da cu nastaviti, ali ne cini mi se da ima neki ozbiljan kvalitet serija

razmišljao sam o tome baš. i kako odmiču epizode to pitanje je zapravo sve veće, ali mislim da dosta zavisi od daljeg scenarija. Nije meni toliki problem što su krile priču - jer ne znam ni koja je širina toga što su krile, nemamo pojma gde su ih posle našli, kako su objasnile da su preživele itd (možda su i rekle e jele smo druge kad umru jbg, ne verujem da bi im neko zamerio 🙂 a uvek mogu da idu na varijantu jedno veče je došao čopor vukova i zaklao nas pola) ali ajde videćemo. Mene više "brine" to širenje priče koje ćeš videti već od druge epizode, da se ne pogube previše.

Link to comment
Share on other sites

ma dje sam gledao, al kad imaju jedno 43 sezone, nemoguce je bilo da ih ne uhvatis na tvu x puta

slicno je li kao i kucanice he he, do kojih ne znam tacno kako si dosao ali se slazem gore sa lakijevim misljenjem o njima

na taj killing eve sam par puta naisao, pogledao trailer, i ucinilo mi se dosta losnjikavo

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mladenq said:

ma dje sam gledao, al kad imaju jedno 43 sezone, nemoguce je bilo da ih ne uhvatis na tvu x puta

 

ovo sam juče skapirao lol

nikad nisam gledao GA osim kao meme na netu ili isečci i to i kao ček bre da vidim kad se emitovala serija očekujući da je gotova, kad ono i dalje traje i to 18 sezona :)))

rofl

Link to comment
Share on other sites

archive 81 - dobra je svidja mi se i pored predvidljivog kraja koji prosto mora biti takav da bi bilo sezone 2 koja ce ofc biti stranger things ali dosadan.
Atmosfera u seriji mi je super, ima tu neku zivinu, ako me razumete

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2022 at 8:30 AM, Lucky said:

Yellowjackets https://www.imdb.com/title/tt11041332/

image.png

Slučajno sam naleteo na netu na neki "top 10 serija" članak gde među svim za koje sam znao upade i ova za koju nisam ni čuo.

U najkraćem, devojke iz srednje škole koje su članice školskog fudbalskog tima (soccer) koji kida odlaze na nacionalno finale. Dožive avionsku nesreću i sruše se negde u Kanadi. Tamo ih niko nije pronašao 19 meseci (malo mi je to čudno, ali ajde, videćemo kako će da objasne) pa one preživljavaju tih godinu i po po šumama i gorama. Sve se odigrava u '96 godini, ali paralelno pratimo i njihove živote u 2021 godini. Al' sam ga objasnio 🙂

Naravno pošto je tim u fudbalu takav kakav je, imamo i gotičarku i fensi glavnu lepojku i sajko ribu i svašta nešto 🙂 Ono što definitivno nije spojler jer tako i kreće sama serija je da su se organizovale u nekakav kult ili plemena, i kad su ih izbavili zarekle se da o tome neće nikome ništa da govore. 

Kristina Riči kao rođena da bude sajko, ova Melani što je proganjala Čarlija u 2 and a half men je isto gledljiva iako se dosta udebljala 🙂 a Džulijet Luis, majko mila, izgleda kao Igi Pop, bukvalno da se uplašiš 🙂

Za sada je dosta gledljivo, nema nikakvih woke stvari izuzev naravno gej veze dve fudbalerke, ono što ne mogu da shvatim za sada jer sam pogledao tek 3 epizode jeste to račvanje priče na neke potpuno lude smerove posebno u ovm delu koji se održava u  2021 godini. Vidim da su obnovili seriju za drugu sezonu, nadam se da nema previše otvorenih pitanja pa da razvlače sad u 10 sezona. 

status report, posle pete epizode (možda šeste) - i dalje ne mogu da procenim dal' će da ga razvlače kao Lost/Smallville (ne znam što su mi baš te dve serije u glavi) ali sad već ima "svega i svačega a umešana je i policija". Dosta pitanja, ne baš previše odgovara, pa će od toga zavisiti generalna ocena.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...