Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Završio i ja Witcher. Meni odličan. Šta znam, ni ne smetaju ti crni, azijati, ovakvi, onakvi likovi...

imho, ove dve sezone je trebalo da budu jedna sezona, ili da je u obe bilo još 5-10 epoizoda, gde Geralt radi side questove, da sakupi informacije za glavni quest 🙂 pošto mu ne treba exp, u seriji deluje da je max level 🙂 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, togFU said:

The Twilight Zone (2019) - stigli smo u TOLERANCE SO TOLERANT WOKE period kad je sve otišlo u kurac, pa i ovaj naslov. Većina onih koju pljuju ovaj rimejk upravo zameraju to što se serija više bavi tim političkim sranjima nego zapravo radnjom nekom. Plus kad sam video da je ovaj komičar crnja Peele kao narator i jedan od autora, jooooj 😄 Aj kao autor i nekako, ali bre ovde narator mora da bude ozbiljan, ne može komičar nikako... ocena 5.8

pa on je kao neki fan horora i onda je posle komedija se bacio na to. Pa napravio Get Out pa se tu probio pa onda Us, pa u novije vreme Candyman ... i kroz svaki naravno prolazi ta politička priča tako da nije ni iznenađenje da je imao u novom TZ. Pisali smo o tome, ali ako ne gledaš tako redom kako je radio onda nije baš najlakše povezati, s tim što je i u komedijama često obrađivao istu tu tematiku.

Od ovog najnovijeg TZ iz 2019 bukvalno pogledaj šta ti kažu po ocenama ili kritikama da su najbolje epizode iz obe sezone i njih odgledaj. To je recimo 3-4 po sezoni na primer. Ostalo možeš da preskočiš.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta, mediji imaju najvecu moc da teraju vodenicu u kom god smeru zele, sve za $$$ naravno. Ono na sta se narod pali - to se proizvodi i prodaje. Trenutno je in biti podrska LGTBTAQASD+-, biti WOKE, i ostala random sranja. Na ti marvo Farme, Parova, Velikog Tebreksa, transgender kid beauty pageanta, hrvatskih kraljeva

Najcrnje je sto gro konzumenata televizije cine penzosi koji ni ne dovode u pitanje to sto gledaju, samo munchuju jer nema druge alternative

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

zavrsih witchera

i ako se stave po strani sva woke sranja, ova sezona je bas lose napisana, ono, got zadnja sezona lose

storytelling, razvoj i generalno ponasanje likova, retardirani subplotovi, efekti i cgi na momente zabrinjavajuce losi, kasting nekog debelog krmesceta kao vesemira i posebno nemoguca retardiranost njegovog lika, neuverljive/nerealne scene koje variraju od malo glupe do je l ovo mentalno zaostala osoba pisala, ljudi su uspeli u univerzumu u kome postoje portali da naprave da se pojavljivanje likova na odredjenim lokacijama ucini ekstremno nerealnim, sve krunisano sa esmeralda nivo zavrsnicom, kao da se serija nije vec dovoljno pretvarala u sapunicu...

drugar cavill mislim da je sa bolom snimao bar pola scena

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Desilo se čudo, napravilo se nešto odlično po igri. I to po jebenom LOLu, ali stvar je, koliko sam razumeo, velikim delom "domaća radinost" iz same Riot Games kuhinje. Mega preporuka, priča, likovi, dijalozi, animacija, sve je super - Arcane: League of Legends.

https://www.imdb.com/title/tt11126994

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, millanče said:

Desilo se čudo, napravilo se nešto odlično po igri. I to po jebenom LOLu, ali stvar je, koliko sam razumeo, velikim delom "domaća radinost" iz same Riot Games kuhinje. Mega preporuka, priča, likovi, dijalozi, animacija, sve je super - Arcane: League of Legends.

https://www.imdb.com/title/tt11126994

da, da, baš dobro ocenjeno svugde čak su i ovde pisali ljudi da je vrh 🙂

što nije lak task za ispuniti!

On 12/19/2021 at 9:52 PM, drndara said:

Nece biti vise Cowboy Bebop-a , otkazao Netflix. 

ima gore link sa rts članka nekog koji dosta zanimljivo opisuje situaciju 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

da, da, baš dobro ocenjeno svugde čak su i ovde pisali ljudi da je vrh 🙂

što nije lak task za ispuniti!

 

Štaviše, naučio sam da sam ja sigirno 100% teški rasista i mizogin što ne volim Poslednjeg Džedaja, Ghostbustere iz 2016, kapetanku Marve i slično, i pomirio se sa tim, a sad mi se ovo dopada, gde je 77 posto likova strong žena ili persona od boje ili strong žena od boje, tako da možda i ima nade za mene... A možda jednostavno nije bitno koje tokene imaš il nemaš, već kad napišeš dobro priču i osmisliš likove, sve valja, bez obzira kakvih polova, rasa i seksualnih orijentacija u filmu/seriji/igri imaš il inemaš. Znam, zvuči suludo, ali eto...

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, millanče said:

Štaviše, naučio sam da sam ja sigirno 100% teški rasista i mizogin što ne volim Poslednjeg Džedaja, Ghostbustere iz 2016, kapetanku Marve i slično, i pomirio se sa tim, a sad mi se ovo dopada, gde je 77 posto likova strong žena ili persona od boje ili strong žena od boje, tako da možda i ima nade za mene... A možda jednostavno nije bitno koje tokene imaš il nemaš, već kad napišeš dobro priču i osmisliš likove, sve valja, bez obzira kakvih polova, rasa i seksualnih orijentacija u filmu/seriji/igri imaš il inemaš. Znam, zvuči suludo, ali eto...

nije problem strong žena nego način predstavljanja strong žene.

mislim da niko na planeti nema problem sa Ripli i Alienom npr ili sa Larom Kroft čak etc. da ne nabrajam sad.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Ja konacno poceo The Office, ponajvise zato sto se pojavio na Netflixu pa reko aj pustim da vidim o cemu se radi 🙂 Koliko mi je drago sto to do sad nikad nisam gledao, ovo je suvo zlato i humor kakav mi odgovara, a pre svega fali lately jer ne secam se kad sam se istinski poslednji put nasmejao gledajuci bilo sta na tv-u.. (ne racunajuci izjave vladajuce stranke)

A sto se tice ove LoL serije, nesto me odvlaci od ideje da je gledam jer nikad nisam igrao LoL, ali definitivno to nema veze? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJAPEH8 said:

A sto se tice ove LoL serije, nesto me odvlaci od ideje da je gledam jer nikad nisam igrao LoL, ali definitivno to nema veze? 

apsolutno nema veze - samo ako si igrao može da ti bude zanimljivije, ali ako nisi ništa ne gubiš 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

nije problem strong žena nego način predstavljanja strong žene.

mislim da niko na planeti nema problem sa Ripli i Alienom npr ili sa Larom Kroft čak etc. da ne nabrajam sad.

isforsirano drugim rečima, da bi se prodalo američkoj woke generaciji

Homeland je npr (meni bar) vrh serija sa glavnom junakinjom, ne znam da li neko ima problem s njom?

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neptune said:

isforsirano drugim rečima, da bi se prodalo američkoj woke generaciji

Homeland je npr (meni bar) vrh serija sa glavnom junakinjom, ne znam da li neko ima problem s njom?

pa da, to kažem, isforsirano je bezveze, jer postoji mnoooogo žena glavnih junakinja koje su ok i sa kojima niko nikad nije imao problem niti bi razmišljao na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Witcher sezona 2

Šta reći - not great, not terrible.

Priča se sad već potpuno odvojila od knjiga, što samo po sebi nije loše jer je druga polovina knjiga LOTR kvest koji gubi dosta od jedinstvenog šarma iz prve polovine. Problem je što je dosta novih koncepata mutavo objašnjeno, ili nije objašnjeno uopšte. Najveći utisak mi je ostavila Ciri, koja je opravdano dobila mnogo veću ulogu, i realno je bolji karakter od knjiga gde je u ovom periodu samo plot device.

Što se tiče woke komentara, nagurali su diversity samo da bi nagurali diversity - iz istog sela imaš crnce, belce, azijate koji pričaju jamajčanski britanski i američki engleski, i svi su do jaja rasisti, ali isključivo prema vilenjacima. Prilično retardirano.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mohr said:

Homeland, jedna od onih serija gde nisam bio siguran da li je genijalna ili uzasna...glavna "junakinja" maksimalno iritantna i znam da to tako i treba ali je muka za gledati je 🙂

ona je kao glumica generalno iritantna, tako da su našli idealnu :))

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jose Jimenez said:

Priča se sad već potpuno odvojila od knjiga, što samo po sebi nije loše jer je druga polovina knjiga LOTR kvest koji gubi dosta od jedinstvenog šarma iz prve polovine.

Nemam pojma, mene su druga i treća knjiga smorile sa od kulina bana čarobnjačkom politikom i objašnjavanjem ratova između nilfgarda i ostatka ekipe. Potpuno sam se pogubio s praćenjem ko tu koga hoće da nadjebe i kako. Najviše mi se dopala Season of Storms, mnogo zabavna knjiga, podsetila me na prvi deo igrice. Što kažu ideš i pucaš.

14 hours ago, mohr said:

Homeland, jedna od onih serija gde nisam bio siguran da li je genijalna ili uzasna...glavna "junakinja" maksimalno iritantna i znam da to tako i treba ali je muka za gledati je 🙂

Super je kako je posle treće sezone krenula da pada popularnost u US, kako su krenuli otvorenije da pokazuju licemerje američke spoljne politike i da kenjaju po izraelu

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...