Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

5 minutes ago, mladenq said:

Nisam gledao Dextera nikad, mozda bi mi ovo bilo losije da jesam, pa da sam primetio dosta tih slicnosti.

omg, šta bih ja dao da sam na tvom mestu 😄 Dexter je jedna od najboljih serija ikada (bar one prve 3-4 sezone).

I da, nisam ja napisao da je ovo "You" toliko loše zato što podseća na Dextera, sasvim je ok, zapravo planiram uskoro da krenem da gledam drugu sezonu.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, togFU said:

Odgledao sam i ja ovo, prvu sezonu samo, pre nekih 6 meseci recimo.

Poptuno si u pravu kada je poređenje sa Dexter-om u pitanju - jako, jako slično sve. Traumatično detinjstvo, na prvi pogled fin momak (ali par sporednih likova sumnjaju!!), normalan posao, izvlači se iz nemogućih situacija (ovo što @mladenq gore piše za kačet :)), takođe mi kao gledaoci imamo priliku da slušamo njegove "misli" odnosno njega kao naratora isto kao u Dexteru... bukvalno je samo falilo da kaže "tonight's the night." u nekom momentu, jer čak i sličan glas ima...

 

tldr: Dexter za žene, pa se zato lagano može i gledati sa ženom

taman!

onda dextera novog ako nije njesra mogu da pogledam sam, ovo sa ženom!

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, togFU said:

I da, nisam ja napisao da je ovo "You" toliko loše zato što podseća na Dextera, sasvim je ok, zapravo planiram uskoro da krenem da gledam drugu sezonu.

ne znam koliko bih ti to preporucio, haha, znatno je losija, bar meni

mozda je malo do toga sto sam odma poceo drugu nakon prve, a tebi mozda bude bolja, jer si pravio duzu pauzu pa ti sigurno nisu toliko sveze ove neke stvari bukv skroz iste iz prve sez koje se ovamo ponavljaju i smaraju

a dextera sam nekada davno probao, i nije mi legla ta prva epizoda, verovatno jer sam bio u nekom raspolozenju gde mi nista ne bi leglo, i nisam nikad nastavio

 

kod ovog lika mi je bilo zanimljivo, to sto je on, izvan tog romanticnog konteksta, apsolutno sjajna osoba, fazon dosta bolja od prosecne osobe, jer ide konstantno 'out of his way' da pomogne ljudima, i ne bih rekao da mu je tu pobuda ta neka podsvesna kompenzacija za ova ovamo ubistva, nego jer je iskreno dobar, kada se izostavi to romanticno okruzenje, sad moguce da je i to slicno sa dexterom, ono sto se malo secam da je i on valjda kao dobar prema ljudima van konteksta ubijanja zlih ljudi? haha

ono sto se sigurno razlikuje, a meni je bilo kul, jer nije klise, to sto ovaj lik u You nije ni najmanje proracunat, nego bar pola tih ubistava odradi impulsivno, a i to sto planira je traljavo, a dexter je ako ne gresim neki majstor proracunatosti i organizacije?

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

a dextera sam nekada davno probao, i nije mi legla ta prva epizoda, verovatno jer sam bio u nekom raspolozenju gde mi nista ne bi leglo, i nisam nikad nastavio

  Reveal hidden contents

kod ovog lika mi je bilo zanimljivo, to sto je on, izvan tog romanticnog konteksta, apsolutno sjajna osoba, fazon dosta bolja od prosecne osobe, jer ide konstantno 'out of his way' da pomogne ljudima, i ne bih rekao da mu je tu pobuda ta neka podsvesna kompenzacija za ova ovamo ubistva, nego jer je iskreno dobar, kada se izostavi to romanticno okruzenje, sad moguce da je i to slicno sa dexterom, ono sto se malo secam da je i on valjda kao dobar prema ljudima van konteksta ubijanja zlih ljudi? haha

ono sto se sigurno razlikuje, a meni je bilo kul, jer nije klise, to sto ovaj lik u You nije ni najmanje proracunat, nego bar pola tih ubistava odradi impulsivno, a i to sto planira je traljavo, a dexter je ako ne gresim neki majstor proracunatosti i organizacije?

 

Mislim da si u pravu kad je u pitanju "nivo dobrote" lol - Dexter je u suštini kao bezosećajan, iako je dobar prema svima, mada je to više kako on kaže maska. ali nije ni zao, on ubija zato što "ima potrebu", plus naravno to rešava tako što ubija samo zle ljude - valjda mu i to ide u prilog da je dobar? 🙂

I da, Dexter sve to planira pažljivo, dok ovaj lik uglavnom neplanirano, plus ubije nedužnu osobu - to je razlika :))

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2021 at 4:01 PM, Lucky said:

odgledao sam prve dve epizode ovoga kad se pojavilo i uopšte mi se nešto nije dopalo 😞

Svidela mi se i treca sezona. Sto bi rekli, jedna lasta ne cini prolece.😁 Izgleda mi i kao finalna

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, manson said:

Treća sezona Lost in space je poslednja, pisalo je tokom najava za sezonu 🙂

Izgledalo mi je kao finalna, tako se prica zavrsila, sa srecnim krajem. 

39 minutes ago, Lucky said:

samo da ne otkažu da pa da ostaneš bez odgovora!

Procitah i ja jutros da je ovo finalna sezona. 

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2021 at 5:28 PM, manson said:

VPN ili pustili i nama Dizni+? 🙂

U Svici sljaka 😄

 

On 11/23/2021 at 10:59 AM, G!!! said:

Pustio sam Cowboy Bebop prvu epizodu

ono je prejadno u svakom smislu, nisam mogao ni do kraja da odgledam a to se bas retko desava

mozda ako mi neko potvrdi da se kasnije sve drasticno popravlja pa da dam opet sansu, inace tesko

Pustio i ja, i bas nisam mogao da se nateram da je zavrsim, bas mi nije legla. Prekinuo i pustio random par epizoda Seinfelda.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

@ You

On 11/30/2021 at 7:38 AM, mladenq said:

Rekao bih da su se def vec na toj drugoj sez opustili maks, odgledacu je do kraja ali ne ocekujem neko narocito poboljsanje.

ne postane bolje ofc, ALI ako pocne da se gleda kao da je sprdnja, bude ok! cak sam poceo i trecu sez

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam pogled na ovaj White Lotus - https://www.imdb.com/title/tt13406094/

Ne znam šta bih rekao, nisam odgledao dovoljno da steknem stav, javiću 🙂

A ovo jel neko bacio oko - https://www.imdb.com/title/tt12851524/ deluje da bi moglo biti zanimljivo. Only Murders in the building, Stiv Martin, Martin Šort, mislim, deluje da ne može da omane 🙂

Link to comment
Share on other sites

Cowboy Bebop

Nekako sam odgledao do kraja. Voleo bih da kažem da je dobra ili da mora da se odgleda, ali ne mogu. Muzika je naravno vrhunska i seting/animacija su me oduševili. Sjajno su preneli svet iz anime. Mislim da se na tome završava. Ključ anime je u spoju likova i sveta u kome se nalaze, a u seriji su to uspeli samo na trenutke. Ogromne su razlike u pisanju epizoda. Šteta, baš mi je krivo, a mogao je, potrencijalno, da bude novi Fajerflaj!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bolkonski said:

Cowboy Bebop

Nekako sam odgledao do kraja. Voleo bih da kažem da je dobra ili da mora da se odgleda, ali ne mogu. Muzika je naravno vrhunska i seting/animacija su me oduševili. Sjajno su preneli svet iz anime. Mislim da se na tome završava. Ključ anime je u spoju likova i sveta u kome se nalaze, a u seriji su to uspeli samo na trenutke. Ogromne su razlike u pisanju epizoda. Šteta, baš mi je krivo, a mogao je, potrencijalno, da bude novi Fajerflaj!

Season 4 Pain GIF by The Simpsons

Link to comment
Share on other sites

kad toliko pominjete Dekstera, jel gledao neku ovu novu sezonu? Imam toliko serija u queue da ne mogu da stignem

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Highl1 said:

kad toliko pominjete Dekstera, jel gledao neku ovu novu sezonu? Imam toliko serija u queue da ne mogu da stignem

ne stižem ni ja pogledati, kažu po netu kritike što sam ispratio da je za sada bolje nego poslednja sezona :)) što nije baš teško postići jelda, ali kao za sada je korektno, ofc tek je na polovini, pitanje je kako će da ga završe.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Lucky said:

ne stižem ni ja pogledati, kažu po netu kritike što sam ispratio da je za sada bolje nego poslednja sezona :)) što nije baš teško postići jelda, ali kao za sada je korektno, ofc tek je na polovini, pitanje je kako će da ga završe.

poslednja sezona "starog" Dextera je gora od poslednje sezone Losta

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2021 at 10:32 PM, Highl1 said:

poslednja sezona "starog" Dextera je gora od poslednje sezone Losta

apsolutno, zato i rekoh da neće biti teško nadmašiti je, trebalo bi samo jedno popodne da uključe mozak i ispucaju scenario za ovu sezonu i biće bolji :))

 

1 hour ago, toma said:

‘Cowboy Bebop’ Canceled By Netflix After One Season

 

  Reveal hidden contents

 

huh 

Im A Celebrity GIF by RuthieHenshall

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...