Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Inside Job na Netflixu je ono iznenadjujuce zabavna 😄

aktivirao sam netflix jer ide zima, i shvatio da 50% serija sto sam bindzovao prosle zime nemam pojma sta se izdesavalo kad sam krenuo novu sezonu lol kakvo epsko gubljenje vremena

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, G!!! said:

aktivirao sam netflix jer ide zima, i shvatio da 50% serija sto sam bindzovao prosle zime nemam pojma sta se izdesavalo kad sam krenuo novu sezonu lol kakvo epsko gubljenje vremena

haha, isto, zato gomilu njih nisam ni krenuo da gledam naredne sezone. za neke sam zaboravio i da sam ih gledao pa se setih slučajno :))

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Vala Netflix (bar u Svici) u poslednje vreme dodaje prilicno dobar sadrzaj, bar po mom ukusu.

Npr stigao Seinfeld pre par nedelja, vidim da su vratili i Office (US), tako da uvek ima sta da se pogleda u trenucima dosade.

iliti, sve od novih serija je krš, daj da gledamo klasike :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Arcane
https://www.imdb.com/title/tt11126994/

Vrhunski. Jedino šta se meni ne dopada (potpuno subjektivno) je muzika (nije loša, i u potpunosti razumem, ali bih voleo da je nešto drugo od aktuelne muzike). Sve ostalo je fenomenalno, naročito ako ste fan fantazi žanra. Nikad nisam igrao LOL, tako da ne znam likove, niti lore, niti znam da li to ima bilo kakvu ulogu, ali, za razliku od mnogih pokušaja da se napravi bilo šta danas, ovo (za sada) deluje nadrealno. Išao bih toliko daleko da kažem da je animacija bolja od Spiderversa!!!

 

Red Notice

Složio bih se u potpunosti sa Mladenom, mada meni nije bio toliko dosadan.

  • Like +1 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2021 at 6:27 PM, jasamnepismen said:

2/3 trenutno aktivnog foruma nije u Srbiji više.

kad ovo ovako napišeš zvuči dosta tužno 🙂

On 11/17/2021 at 4:15 PM, sttevann said:

Poceo da gledam What we do in the shadows, bas je dobra zabava

 

to si imao i ovde kao preporuku nisi morao pare da daješ! :))

Link to comment
Share on other sites

@ Succession

cetiri epizode in, lomim se da l da nastavim, zapravo vise naginjem ka ne

cudnjikava kamera, vecina likova su karikature, hodajuci jednodimenzionalni klisei a samim tim poprilicno neuverljivi i kao odrasle osobe i kao biznismeni koji kao vode multimilijarderski medijski konglomerat, radnja se skoro iskljucivo oslanja na sok efekat, samo drama za dramom, ali to sto je prakticno jeftina sapunica je i cini 'zabavnom'

ako ne nadjem nista bolje, mozda i nastavim, kad se setim da sam svojevremeno odgledao tri sezone one duplo vece sapunice 'how to get away with murder' mozda mogu i jednu sez ove

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

SQUID GAME

Odgledao 5/9 epizoda i evo već nedelju dana nijednu posle toga, završiću čisto da vidim šta se desi na kraju, ali apsolutno mi nije vredno hajpa tolikog (na osnovu ovih 5 ep koje sam odgledao).
Mislim da se sviđa ljudima koji nikad nisu gledali Kocku, Black Mirror ili SAW, bukvalno mi je kombinacija tog tipa filmova/serija. Dakle, ništa novo. Plus je jako razvučeno nekako, posebno su me prve dve epizode ubile u tom smislu - razumem, hteli su kao da se povežemo sa likovima, pa su tome posvetili neko vreme, međutim u mom slučaju ne da nisu uspeli nego...

Usudio bih se da kažem da bi ovo moglo da bude jedna black mirror epizoda od sat vremena i to je to. Doduše, ograđujem se za sada, možda se do kraja desi nešto što će me naterati da povučem prethodnu rečenicu.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, togFU said:

SQUID GAME

Odgledao 5/9 epizoda i evo već nedelju dana nijednu posle toga, završiću čisto da vidim šta se desi na kraju, ali apsolutno mi nije vredno hajpa tolikog (na osnovu ovih 5 ep koje sam odgledao).
Mislim da se sviđa ljudima koji nikad nisu gledali Kocku, Black Mirror ili SAW, bukvalno mi je kombinacija tog tipa filmova/serija. Dakle, ništa novo. Plus je jako razvučeno nekako, posebno su me prve dve epizode ubile u tom smislu - razumem, hteli su kao da se povežemo sa likovima, pa su tome posvetili neko vreme, međutim u mom slučaju ne da nisu uspeli nego...

Usudio bih se da kažem da bi ovo moglo da bude jedna black mirror epizoda od sat vremena i to je to. Doduše, ograđujem se za sada, možda se do kraja desi nešto što će me naterati da povučem prethodnu rečenicu.

I Hunger Games! I Battle Royale!

Ne mogu ti reći da će se situacija dramatično promeniti do kraja, posebno što ne mogu da se setim koja je tačno epizoda kad dođu VIP gosti koja je ubedljivo najgora epizoda tj. dal' si je već pogledao ili nisi, ali ono što jeste tačno je da ćeš makar do kraja dobiti neki set odgovora na pitanja koja sad vrlo verovatno imaš.

po mom viđenju

glavni klimaks cele priče je kada se zapravo većina vrati da nastavi da igra nakon što glasaju za prekid. To je ta "sociološka" linija koreanaca u dugovima i šta god, tog bezizlaza gde kao oni svesno biraju da idu da umru jer moooožda dobiju neke pare jer alternativu "nemaju", to mi deluje kao to nešto glavno što hvata gledaoce. I onda pošto se to desi u drugoj epizodi, ili trećoj, kad god, posle toga se nastavlja standardni Fortnite :)) do kraja

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam rendom da pogledam par nekih sitkoma, čisto da vidim šta propuštam (a šta ne 🙂

Pošto je izbor dosta bio ograničen morao sam da probererm ponešto:

  1. Young Sheldonhttps://www.imdb.com/title/tt6226232/ - ovo zapravo nije toliko loše. Koliko Big Bang Theory nikad nisam mogao da gledam jer me apsolutno svaki lik nervirao na svoj način - dal' faca, dal' glas, dal' kostimi (uključujući i epi-napad špicu kao "neživog" lika :)) ovde je ovaj klinac zapravo gotivan a drugi "plići" likovi mogu da prođu. Ume da bude zabavno, odgledah celu sezonu praktično.
  2. Last Man standing https://www.imdb.com/title/tt1828327/?ref_=nv_sr_srsg_0 - nemam ideju kako je ovo poživelo 9 sezona. Najbazičniji onaj glupi humor i replike koji su viđeni već milion puta u svakom sitkomu, snimanje na tri lokacije - u kući, u drugoj kući i u radnji, neki zapleti sa druge planete. Ako je ovo deo nekog popodnevnog programa i košta da se snimi 100 dolara po epizodi, mogu da razumem kako traje 9 sezona 🙂
  3. Single parents -https://www.imdb.com/title/tt7845644/?ref_=nv_sr_srsg_0 - kapiram ideju, ima poneki haha fazon, ali izuzetno zaboravljivo što bi se reklo.
  4. Rush Hour - https://www.imdb.com/title/tt4085584/ Serija po filmu u kojoj ofc nisu isti glumci. Mislim da je od svega što sam odgledao ovo ubedljivo najgore. Čak i ovaj Last Man Standing može lakše da se pogleda u odnosu na ovo mučenje.
  5. Powerless https://www.imdb.com/title/tt5083928/ - zanimljiv koncept sitkoma u DC univerzumu, osnova interesantna, epizode malo rolerkoster kvaliteta ali svakako je kenselovano tako da ništa od toga.
Link to comment
Share on other sites

kad je vec bolkonski spominjao ovde

Arcane - League of legends

https://www.imdb.com/title/tt11126994/?ref_=fn_al_tt_1

wow, pa ovo je najbolja savremena animacija koju sam imao prilike da pogledam

i prica i zaplet i akcija i steampunk okruzenje, univerzum, i likovi, i rezija... stvarno skidam kapu

par epizoda u pocetku pokazuje da je serija za klince, ali zapravo nije, i vrhunski je odradjena

jedva cekam da pogledam preostale 3 epizode - e da nisam igrao igru, nemam pojma o cemu se radi

-----

bond, pa nemam pojma posle toliko godina sam navikao na ovakvog bonda

ne znam da li cu se navici i na sledeceg crnog transgender bonda koji se identifikuje kao helikopter

Edited by G!!!
  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, G!!! said:

jedva cekam da pogledam preostale 3 epizode - e da nisam igrao igru, nemam pojma o cemu se radi

Prvo su izbacili igru pa su tek kasnije krenuli sa lore-om. A lore se u pocetku zasnivao na biografiji likova a posle se iz svega toga razvila prica. Logicno je imati prvo pricu pa igru zasnovanoj na tome.  I nije vise samo League of Legends, imaju jos igara, Teamfight tactics (potezna) video sam drugi da je igraju ali je nisam igrao, Valorant (5v5 shooter tipa CS), Legends of Runeterra (karte kao Heartstone).

  • Like +1 2

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...