Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

On 7/6/2021 at 10:13 AM, manson said:

Oba, a i neke lične drame likova... I Nikola Đuričko 🙂

nastavio sam prvu sezonu u iscekivanju pada kvaliteta ili da me smori nekako, i ne vredi, serija je stvarno dobra 🙂 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao prvih 5 epizoda Mastersa... onako, vuče na loše, ali mi se sve čini da će biti još lošije.

Spoiler

Prvo način na koji su prevarili čarobnicu i ubili Himena, i Skeletora... pa onda ona Tila i devojke u glavnoj ulozi avantura... pa su morali da ubiju Adama/Himena još jednom...

Hamil kao glas Skeletora odličan.

Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2021 at 12:48 PM, mladenq said:

What We Do in the Shadows (2019- )

odavno planiram ovo da pocnem, konacno se nakanio, skroz ok zajebavancija

Prvo sam mislio da si pobrkao lončiće, jer je film prilično dobra zajebancija, sad vidim da ima serija 😄 Javi valja li.

Je li himen woke trash, jeste? 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, millanče said:

Prvo sam mislio da si pobrkao lončiće, jer je film prilično dobra zajebancija, sad vidim da ima serija 😄 Javi valja li.

Je li himen woke trash, jeste? 

film je gotivan, ali meni nešto polu legao, ne mogu baš da se setim što, ali mi nije baš bio šta sam očekivao.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, millanče said:

Prvo sam mislio da si pobrkao lončiće, jer je film prilično dobra zajebancija, sad vidim da ima serija 😄 Javi valja li.

Je li himen woke trash, jeste? 

pa kao i film je, nista sad spektakularno, ali ima odlicnih momenata i generalno je gotivna zezica

glumci su mi na prvu djelovali losije, ali sam ih kroz epizode zgotivio, i sad mi zao sto sam se priblizio kraju druge sez, ali mislim da treca uskoro izlazi!

nisam primetio neko sjw proseravanje

Link to comment
Share on other sites

Odgledao prve tri epizode Himena, jebem li ga, baš pokušavam ali ne uspevam da razumem rant na internetu da je serija woke, kao da ljudi pišu napamet po automatizmu da je woke sve što sadrži ženskog protagonistu i diverzitet karaktera. Prebacite na Fox Life kad ide bilo koja moderna serija sa nesigurnim lezbačama koje žive u špajzu u velikom američkom gradu a potom daleko doguraju u životu uprkos životnim rezonima šestnaestogodišnjakinje, e pa ovaj novi Himen nije 10% toga. Ako nekog ugrožava to što je glavni lik mišićava žena koja zna da se bije, onda šta će biti kad ih sastavi neki real life struggle.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

pa normalno kad nisi pogledao 4. i 5. epizodu! [:D]

sad bez zezanja, najvise kritika se odnosi na

isforsirani bait and switch

a kevin smit, kada je odgovarao na pitanja fanova da li ce glavni lik biti tila (jer je posle prvog trailera to bilo ocigledno), prilicno direktno je rekao da to nece biti tako, za sta se ispostavilo da je laz..

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bliss said:

a kevin smit, kada je odgovarao na pitanja fanova da li ce glavni lik biti tila (jer je posle prvog trailera to bilo ocigledno), prilicno direktno je rekao da to nece biti tako, za sta se ispostavilo da je laz..

vidim da je i on pobenavio, lupa neke gluposti po netu oko ovoga kao da je sa druge planete 🙂

On 7/24/2021 at 11:48 PM, mladenq said:

glumci su mi na prvu djelovali losije, ali sam ih kroz epizode zgotivio, i sad mi zao sto sam se priblizio kraju druge sez, ali mislim da treca uskoro izlazi!

 

e baš sam ovaj "problem" imao i kod filma, nekako mi glumci uopšte nisu legli prosto su mi bili bezveze. ovako, po likovima, ne toliko po glumi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bliss said:

pa normalno kad nisi pogledao 4. i 5. epizodu! [:D]

sad bez zezanja, najvise kritika se odnosi na

  Hide contents

isforsirani bait and switch

a kevin smit, kada je odgovarao na pitanja fanova da li ce glavni lik biti tila (jer je posle prvog trailera to bilo ocigledno), prilicno direktno je rekao da to nece biti tako, za sta se ispostavilo da je laz..

Upravo to, bukvalno se kleo da nije Tila show, a jeste TIla show. I for the record odmah, nemam ništa protiv da se nešto promeni al da ima smisla i logike, ne ogu da nahavlim dovoljno kako je Mad Max Fury Road u stvari feministički Furiosa show, i kako mi je super leglo kako je sve to postavljeno i realizovano, nasuprot đubretu  i iskenjavanju po svemu kakvo je npr. Poslednji Džedaj. Himena treba pogledati, naravno, pa tek onda preosudi kom se carstvu priklonio.

KOji bedak za Smita, obožavao sam ga, Dogma, Klerksi, Džej i Tihi Bob, Amy... Onaj intervju gde pljuje Holivud i producente i razotkriva kroz kakve je budalaštine prošao kada su ga iscimali da piše scenaraio na potencijalni Supermen nastavak je čisto zlato... Šta se desilo sa čovekom, tuga...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Novi Himen mi nije legao koliko sam se nadao da hoce, ali je dovoljno zabavan. Nista od SJW i WOKE nisam primetio. MOTU je fantazija, Tila je i u 80im bila ratnica i podjednako se mlatila koliko i muski likovi. Serijal je progresivno ne-campy i vise "realistican", duhovna nadgradnja one iz 2002 A sta je Sajlent Bobo trabunjao - koga briga? Necu da gledam seriju koja mi se dopada, jer je OMG! glavni kolovodja rekao o njoj nesto drugo? riiiiight

Zasmetao mi je  trenutak kad

Spoiler

Dankan saopstava da je Adam/Himen poginuo, Randor i Marlena tuguju za jedinim detetom, a Tila ispizdi kako su nju iskljucili iz te tajne i ona postaje glavna zrtva u tom momentu!? Jebeno pisanje (literalno i doslovno)! Hajd' da je jedini upitni trenutak u seriji, nego ih ima svaka od ovih 5 epizoda. Uprkos tome, serija je pristojno gledljiva. Ocekivao sam vise Himena i Skeletora, ali dobro...

Mar Kamila kao Skeletor... nije los, ali cujem Dzokera. Skeletor se jos nije smejao u seriji i nadam se da nece opet da bude Dzokerov smeh.

Voleo bih da su doveli glumca  koji je davao glas u seriji iz 2002. Mozda najbolji Skeletor.

 

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Gde sam naveo WOKE momenat? Da je od pocetka MOTU Tila bila "tabadzija"? Kako je to novo i WOKE koji je izrazito mladji termin? Kao da sam sad rekao da je Wonder Woman WOKE, jer je jos u stripovima 50tih bila misicava superheroina koja se mlati koliko i Supermen, wat?

Tila je (novi) glavni protagonista, ali nije solo protagosnista. Pa, serija se i zove "Masters of the Universe", a ne "He-Man and the Masters of the Universe". Bobo jeste slagao ili prolupao, ali serija ne smrdi na estrogen da svima otpadaju malje. Ima jedan novi lik, koji je zenski, a svi ostali su od ranije. I niko nije odjednom overpowered.

Pa nije Tila dobila mac i postala She-Woman, nisu ovo GhostBustresses. Shodno dekadi je predstavljena kao sposoban samostalan lik, kao sto je bila i 80ih i 2002.

Edited by mikser
Link to comment
Share on other sites

Ne pričam o tabadžija delu, to je OK, bilo i ranije, jeste i sada.

Spoiler

Onaj deo da se našla uvredjena što nije znala istinu, i to se vuče kroz svih 5 epizoda, pa ceo girl power squad, gde im muški likovi dodju samo kao orudje do cilja i neki naravno zaginu, pa 2x su morali da ubiju Himena... sve ide ka tome da Tila bude novi Himen, rekao bih.

i plus što neko reče ranije, čak su mu sklonili i krst sa oklopa 🙂 i stavili h.

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Ako bude, onda mozemo da kazemo, ali do tada - toga nema. Ako cemo pravo, ovo je, u vreme kad se gura ka WOKE, ovaj MOTU ide u kontra smeru.

A za krindz momente sam mislio na

Spoiler

Osim uvredjene Tile, jos i Krindzerov lifecouching govor, Orkov razlog da im se pridruzi, Deus Ex Machina trenutak kad se Man-At-Arms pojavljuje da ih spasi na moru  itd. itd.

A svi koji su umrli - ganrntujem da i ovde nece biti permadeath za dobrice

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Hi Men sumiran sa "mnogo toga počeli, ništa završili". 

Spoiler

Super je da ima veći storyline koji vezuje epizode, ali je mnogo glup.

Super je što su hteli da daju dubinu likovima. U slučaju Orka i Evil-Lyn su maestralno to uradili, dok je cela ta priča sa Tilom i "prijatelj mi umro, ja ću da prestanem da pričam sa svima vama jer mi niste rekli njegov identitet" na nivou poslednje GOT sezone - kapiram šta su hteli, ali trud nula. Što je stvarno šteta jer ima potencijal - možda će ona postati She-ra?

Inače Kevin Smit je u vrhuncu karijere upoznao Set Rogena koji ga je navukao na pisanje scenarija navaren. Zato umesto Clerks i Dogme imamo Tusk.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jose Jimenez said:

Inače Kevin Smit je u vrhuncu karijere upoznao Set Rogena koji ga je navukao na pisanje scenarija navaren. Zato umesto Clerks i Dogme imamo Tusk.

A, to li je... Pa i Setha sam gotivio, pa mi se zgadio, Tusk mi ne pominji 🙂 Ja sam čak probao da gledam i Yoga Hosers, ali nisam mogao, ne, ne...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Jose Jimenez said:

Inače Kevin Smit je u vrhuncu karijere upoznao Set Rogena koji ga je navukao na pisanje scenarija navaren. Zato umesto Clerks i Dogme imamo Tusk.

😞

taj seth mi često "iskače" kao producent negde, tipa preacher i još ponešto, nemam pojma koliko je involviran ali tu izgleda nije baš uspeo da ukenja, dok ovo nešto što sam probao da gledam gde je više uključen je majko mila. baš kao tusk npr. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, manson said:

Koliko ste ga puta pomenuli, morao sada da izguglam šta je taj Tusk, mislim da će ostati neodgledano 🙂 

mislim da goes without saying da ja gledam svašta :)) ali nešto tako glupo kao Tusk mislim da nisam nikad pogledao. Najgore je što je kao film poznatih kreatora i ima produkciju i ti sad očekuješ ne znam šta, a ono gore nego copycat Gaspar Noe sa aliexpressa 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...