Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Invincible 

giphy.gif

https://www.imdb.com/title/tt6741278/?ref_=nv_sr_srsg_0

Pa eto, sam sebe da poreknem, jer sam opet gledao materijal o super-anti-mega-herojima, i dobro je da jesam ovo je bilo vrlo kvalitetno

najjaci delovi serije su sam pocetak, sama sredina i definitivno sam kraj, onako lepo simetricno podeljeno, izmedju ima mozda slabijih delova ali nikako smor. Zavalite se i uzivajte

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2021 at 1:46 PM, sttevann said:

Ne znam sta je nasima, 30 godina vrteli Porodicno blago, Srecne ljude i Bolji Zivot, a sada stancuju neke psiho trilere kao ludi.

Elem, pratim ovu sa Andjelkom na Superstaru/Rts, Jedini izlaz (Naravno ponovo uradili film, a onda i seriju od 10 epizoda, standardna prica za domacu kinematografiju za ovih poslednjih par godina)

PROTIV: Ima dosta nelogicnosti, i neke stvari su uradjene i objasnjene u fazonu wtf, i naravno neki dijalozi/gluma su malo smesni. Ali ono sto meni najvise smeta je ta potreba da se bukvalno crta i objasnjava rasplet gledaocu, po nekoliko puta, valjda samo da bi siroke narodne mase skapirale sve. Ako ti je to cilj, onda pravi lepo Srecne ljude, i cao zdravo.
ZA: Generalno je dobra ideja, prica je solidna, i ipak ima i prilicno dobre glume, npr Bandovic je skroz ok kao detektiv pijandura. Ima dosta mracnih delova sto se meni svidja, nije tralala serija. Podseca me dosta na The Sinner sezonu sa Jessicom Biel (ne bi me cudilo da je odatle stigla inspiracija za scenario).

 

Kako god, ko ima viska vremena a voli da pogleda nesto domace, nije toliko lose. Meni ostale jos dve epizode narednog vikenda.

 

sto se tice domacih meni su senke nad balkanom prva sezona i besa odlicne, pre neki dan sam zavrsio kalkanske krugove i to mi je ok, 6/10

mogao bi da pogledam i ovo

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2021 at 9:44 AM, G!!! said:

najjaci delovi serije su sam pocetak, sama sredina i definitivno sam kraj, onako lepo simetricno podeljeno, izmedju ima mozda slabijih delova ali nikako smor. Zavalite se i uzivajte

 

ahahahaha, ovo kao viki kad priča o knjizi :))

a koji deo je malo manje jak u odnosu na početak, sredinu i kraj? 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/19/2021 at 9:41 PM, Lucky said:

ahahahaha, ovo kao viki kad priča o knjizi :))

a koji deo je malo manje jak u odnosu na početak, sredinu i kraj? 🙂

ako bas hoces da budem bukvalan 1. 5. i 7&8 su odlicne, ostale su uglavnom solidne🙂

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2021 at 10:53 PM, G!!! said:

ako bas hoces da budem bukvalan 1. 5. i 7&8 su odlicne, ostale su uglavnom solidne🙂

krenuo sam i ja da gledam, interesantno je, možda namerno ali sam cover i cela priča potpuno idu u drugom smeru u odnosu na radnju, po coveru je neki ono trapavi superheroj šaljivo haha

u smeru ovoga mi i ide cela prva epizoda, odlično je osmišljena podela pre i posle creditsa zadnjih, ono baš 180 stepeni pomeraj.

Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2021 at 9:44 AM, G!!! said:

Invincible 

giphy.gif

https://www.imdb.com/title/tt6741278/?ref_=nv_sr_srsg_0

Pa eto, sam sebe da poreknem, jer sam opet gledao materijal o super-anti-mega-herojima, i dobro je da jesam ovo je bilo vrlo kvalitetno

najjaci delovi serije su sam pocetak, sama sredina i definitivno sam kraj, onako lepo simetricno podeljeno, izmedju ima mozda slabijih delova ali nikako smor. Zavalite se i uzivajte

 

Pogledao, zabavno je ... humor je generalno gotivan, dobar je scenario, malo mi je u startu smetalo što su svi isto obučeni stalno (lol) ali posle se setih kao to je taj stari koncept, nema šta.

Nije loš završetak sezone, dobri su im "obrti", pri čemu ne mislim na glavni story arc ofc nego ovo sve sporedno ...

Link to comment
Share on other sites

Friends The Reunionhttps://www.imdb.com/title/tt11337862/?ref_=tt_mv_close

Screenshot 2021-06-07 at 07.41.15.png

Au, al' sam ja pogrešno razumeo šta će ovo da bude :))

Pre tipa dve nedelje sam na radiju čuo da 29. izlazi specijal posle 17 godina i to je otprilike bilo to.

Onda sam pre oko nedelju dana video neku vest na netu da ih "mnogi" kritikuju jer u Reunionu nijedan gost nije crnac ili azijat već su sve belci.

Onda me je to podsetilo na činjenicu da danas ovakav cast nikad ne bi "poleteo" za sitcom - šest belaca, dve plavuše od toga, odmah bi cancelovali 🙂 Jedan crnac, jedna azijatkinja, dvoje su gejevi u vezi od starta i tako to 🙂

I onda sam očekivao da je zapravo u pitanju neka duža epizoda (videh da traje 1,5h) pa kao sastavili su tri-četiri epizode, da vidimo "gde su šta rade". Kraj same serije je dosta dobro zaokružen pa ne bih ni očekivao neke drame i obrte, već bukvalno kao šta se događa sa njima svima skoro 20 godina kasnije. 

No međutim, ovo ispade dokumentarac 🙂 Tj. neki talk show koncept sa Džejmsom Kordenom (koji mi btw iz nekog razloga ide na nerve 🙂 i sa pokojim kratkim snimkom sa seta i insertima iz istorije ...  Najveći i generalno jedini momenat je da vidiš koliko su omatorili za 17 godina, odnosno 27 kada se gledaju prve epizode.

I onda su to nafilovali tim nekim sekvencama gde gledaoci širom sveta (a zapravo iz Gane i Indije) pričaju kako mnogo vole prijatelje a ovi guest stars oko kojih kritikuju da nema crnaca se pojavljuju baš malo, tipa Lady Gaga peva 15 sekundi Smelly Cat ili Kara Delavinj prošeta u armadilo kostimu (i Sindi Kraford!) Pa kao neka intervju pitanja, pa onda pričaju kreatori serije kako su došli uopšte do ovih glumaca itd itd.

Tako da, ko je gledao seriju biće mu zanimljivo - ima tih skečeva, nekih od najboljih, zabavno je, ali nisu nove epizode 🙂

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

slicno tako sam par puta pravio pauze po par godina, pa se vracao gledanju, mislim da sam dogurao do 12-13 sezone

5 hours ago, manson said:

jesu tu i tamo smorili, i preterivali, ali sve u svemu je dobra zabava

slozio bih se, ima neki kul vajb serija iako su bas znali da preteraju za sve pare, sve su iscrpili sto postoji and then some

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, manson said:

Konačno završio Supernatural https://www.imdb.com/title/tt0460681/  napravio pauzu pre jedno 4-5 godina, sada završio. 15 sezona, jesu tu i tamo smorili, i preterivali, ali sve u svemu je dobra zabava.

Preporuka.

ali šta tu može 15 sezona da se razvlači nikad mi nije bilo jasno 🙂 a da se sve ne pretvori u neku dinastiju ... ono, već posle 6-7 sezone mi deluje da serije krenu u ceđenje drenovine, osim tipa simpsonovi i tako to koji mogu da vrte do kad god hoće.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao (greskom) samo drugu sezonu Sunderland till I die.

Glupi netflix, ne znam zasto mi je prebacio na drugu sezonu automatski, nisam ni gledao sta pustam, sad mi trulo pustim i odgledam prvu.

Inace odlicna, za ljubitelje ostrvskog fudbala.

 

Krenuo ponovo Master of none,prosli put sam stao posle 4-5 epizoda, nisam imao vremena da zavrsim. Prilicno dobra i zabavna, zavrsio sinoc prvu sezonu.
 

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2021 at 7:52 AM, Lucky said:

Friends The Reunionhttps://www.imdb.com/title/tt11337862/?ref_=tt_mv_close

Screenshot 2021-06-07 at 07.41.15.png

Au, al' sam ja pogrešno razumeo šta će ovo da bude :))

Pre tipa dve nedelje sam na radiju čuo da 29. izlazi specijal posle 17 godina i to je otprilike bilo to.

Onda sam pre oko nedelju dana video neku vest na netu da ih "mnogi" kritikuju jer u Reunionu nijedan gost nije crnac ili azijat već su sve belci.

Onda me je to podsetilo na činjenicu da danas ovakav cast nikad ne bi "poleteo" za sitcom - šest belaca, dve plavuše od toga, odmah bi cancelovali 🙂 Jedan crnac, jedna azijatkinja, dvoje su gejevi u vezi od starta i tako to 🙂

I onda sam očekivao da je zapravo u pitanju neka duža epizoda (videh da traje 1,5h) pa kao sastavili su tri-četiri epizode, da vidimo "gde su šta rade". Kraj same serije je dosta dobro zaokružen pa ne bih ni očekivao neke drame i obrte, već bukvalno kao šta se događa sa njima svima skoro 20 godina kasnije. 

No međutim, ovo ispade dokumentarac 🙂 Tj. neki talk show koncept sa Džejmsom Kordenom (koji mi btw iz nekog razloga ide na nerve 🙂 i sa pokojim kratkim snimkom sa seta i insertima iz istorije ...  Najveći i generalno jedini momenat je da vidiš koliko su omatorili za 17 godina, odnosno 27 kada se gledaju prve epizode.

I onda su to nafilovali tim nekim sekvencama gde gledaoci širom sveta (a zapravo iz Gane i Indije) pričaju kako mnogo vole prijatelje a ovi guest stars oko kojih kritikuju da nema crnaca se pojavljuju baš malo, tipa Lady Gaga peva 15 sekundi Smelly Cat ili Kara Delavinj prošeta u armadilo kostimu (i Sindi Kraford!) Pa kao neka intervju pitanja, pa onda pričaju kreatori serije kako su došli uopšte do ovih glumaca itd itd.

Tako da, ko je gledao seriju biće mu zanimljivo - ima tih skečeva, nekih od najboljih, zabavno je, ali nisu nove epizode 🙂

Ja sam se zapravo i zabrinuo da ce da snimaju neki nastavak serije, jer bi to bilo katastrofalno u najavi (pogotovo posle onih najava Justin Biebera, Lady Gage itd). Ovako je na kraju ispalo kul. Neverovatno koliko su se svi istransformisali i izoperisali, najbolje mi igleda Fibi i izgleda da jedino ona vodi neki normalan kul zivot. Metju Peri deluje stvarno lose i bolesno, mada pisu da pati od depresije, ne znam dal je 2 recenice prokomentarisao tokom celog ovog dokumentarca. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJAPEH8 said:

Ja sam se zapravo i zabrinuo da ce da snimaju neki nastavak serije, jer bi to bilo katastrofalno u najavi (pogotovo posle onih najava Justin Biebera, Lady Gage itd). Ovako je na kraju ispalo kul. Neverovatno koliko su se svi istransformisali i izoperisali, najbolje mi igleda Fibi i izgleda da jedino ona vodi neki normalan kul zivot. Metju Peri deluje stvarno lose i bolesno, mada pisu da pati od depresije, ne znam dal je 2 recenice prokomentarisao tokom celog ovog dokumentarca. 

Metju Peri deluje kao da se više izoperisao od ovih žena :)) Dženifer deluje kao da vežba pa kao makar je u telu ok pored izoperisane glave, ova Kortni Koks se odavno deformisala i sama negde priznala da se zeznula, ali meni Švimer deluje da je najbolje prošao od svih njih nekako. Džoi kao da je samo jednog dana rekao "fak dis šit" i krenu da jede kilo kolača po obroku :)))

 

Link to comment
Share on other sites

Shadow and bone odgledah u nedostatku inspiracije

Ocekivao sam da batalim posle 2-3 epizode, ali je svet jako zanimljivo koncipiran ako nista drugo originalan je, i to me je i drzalo do kraja

Malo je tinejdz fazon, ima tu i tamo tih cringe momenata, koliko shvatih ima tu inspiracije i iz anime/mange, rusoliko steam punk okruzenje plus jos alternativnih naroda inspirisanih postojecim

Nisam citao knjige, koje vidim da su hvaljene (lore i jezik je razvijan na bazi ruskog/staroslovenskog npr sa jedne strane, i starog engleskog i skandinavskih jezika sa druge strane, to sam malo proguglao jer sam skontao da se koriste neki nesvkakidasnji termini)

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, G!!! said:

Malo je tinejdz fazon, ima tu i tamo tih cringe momenata, koliko shvatih ima tu inspiracije i iz anime/mange, rusoliko steam punk okruzenje plus jos alternativnih naroda inspirisanih postojecim

takozvani young adult 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, G!!! said:

oh bogo moj, young adult 🙂 cek da izguglam

aha pa ne bih rekao, mozda je ovo vise za 15-23 g. po mojoj proceni  😄

mislim da niko ne targetuje bilo koji proizvod ekskluzivno za 15-23 :))

ali dobro, to mu dođe to, digni malo gornju granicu do 26-27 i tu smo 🙂

Link to comment
Share on other sites

dodao bih da niko nista ne targetuje ekskluzivno sa bilo kojim proizvodom ikada 😛

nego je meni samo takav osecaj za filing nista vise

meni bi sa 26-27 ova serija bila sranje npr, mada da sam zensko sa 26 godina, ko zna 😂

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

meni bi sa 26-27 ova serija bila sranje npr, mada da sam zensko sa 26 godina, ko zna 😂

 

Makar nam je moderno doba donelo mogućnost da budeš šta god poželiš Đorđe, tako da ako se od danas identifikuješ kao 26ogodišnja ženska osoba, mi te podržavamo!

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hvala na podrsci! Mozda odem na olimpijadu da dizem tegove 

 

Anyway poceh da gledam For All Mankind, nije lose zanimljiv je na pola prve sezone taj seting, samo ne vidim u kom ce pravcu dalje da ide, jel vise kao sci-fi momentima i osvajanju svemira ili vise ka nekoj hladnoratovskoj drami koja mi je onda manje interesantna 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...