Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

2 hours ago, Diego said:

Expanse s04 je malo filler sezona generalno, al lepo me podgrejala za s05. 

Malo mi losa gluma dosta smeta ponekad. A sa druge strane par likova su prekul, npr Amos 😄

amos car 🙂 za ovog što ispada iz priče mi nije ni žao, iovako je bio smarač 🙂

Link to comment
Share on other sites

Krenuo da gledam Snowpiercer, i nekako mi je bas znj odradjena.

Nisam film jos pogledao, jel moze neko samo da mi kaze da li je u filmu ista prica, isti likovi(samo drugi glumci), ili je serija odradjena samo na tu temu a film je mnogo bolji?

 

Tj do koje mere se podudaraju film i serija? Bez spojlera please 😄 Na 10.epizodi prve sezone sam

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

zaboravih kako se zove

Platforma.

 

Ma kapiram ja "sta je pisac hteo da kaze", da je to kritika drustva, itd (radio lik koji je radio Parazita, slicna mu je poruka). 
Nego me cisto zanima da li je serija samo losa kopija ok filma, ili je samo ok kopija loseg filma 🙂  

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

nisam gledao seriju ali onaj film tesko da moze da bude mnogo bolji od bilo cega :d

nemoj da te čuje @Debeli nagrabusio si!

meni je film inače bio ok ... ništa sad posebno vrh kao što je draletu ali korektan.

9 hours ago, sttevann said:

Platforma.

 

Ma kapiram ja "sta je pisac hteo da kaze", da je to kritika drustva, itd (radio lik koji je radio Parazita, slicna mu je poruka). 
Nego me cisto zanima da li je serija samo losa kopija ok filma, ili je samo ok kopija loseg filma 🙂  

njesam gledao seriju, ali film ako ništa kul su glumci, tilda luda kao i uvek ... mislim da u moru onoga što možeš da gledaš nije generalno loš.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mladenq said:

nisam gledao seriju ali onaj film tesko da moze da bude mnogo bolji od bilo cega :d

si ti na kronolu ili šta?!?!?!

:p

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Gotova i ova sezona The Expanse, očekivam sam malo više iskreno.

Spoiler

Početak baš dobar, obećava... onda posle uspore i razvuku nepotrebno, par epizoda se ništa ne dešava... i onda kao neki kraj u poslednjoj epizodi, više kao nameštanje za sledeću sezonu.

Nastavak u decembru.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

@Debeli haha, pa biti na kronolu je vjerovatno jedini nacin da se ovo pogleda i da se uziva

snowpiercer je stvarno jedan od glupljih filmova koje sam ikada gledao a da se ne trudi da bude glup (ili se zapravo trudi da bude glup iz scene u scenu, sto bi objasnilo toliko toga)

pisao sam u filmovi topicu nakon sto sam njega gledao i nakon platforme, ovo sto dule kaze, ideja je ok ali izvedba je sramno amaterska i glupa

samo da ne bude zabune, i ideja tj premisa filma je bolno glupa kad joj se ozbiljno pristupi, ali bar je u neku ruku originalna, tj nije nesto ni originalna jer je na foru manje vise svake sci-fi distopije, ali moram neki plus da izmislim za ovaj film, jedina 'originalnost' je zapravo taj voz setup, koji je opet jezivo glup kad se gleda iz naucnog ugla

@sttevann ako si spreman da predjes preko bezbroj nelogicnosti, gluposti, rupa u zapletu, likova koji su karikature (posebno tilda), cheesy twistova, lose glume, losih dijaloga, tj ne ako mozes da predjes, ako mozes da prihvatis ove stvari, onda ti film mozda bude zabavan, u fazonu toliko je lose da je zabavno, ali definitivno ne moze i ne treba ozbiljno da se gleda

pod pretpostavkom da u tom trenutku ne moraju hitno neki kockarski dug da otplate, nekada mi stvarno nije jasno kako ovi glumci pristanu na ove neke filmove kada procitaju scenario...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mladenq said:

pod pretpostavkom da u tom trenutku ne moraju hitno neki kockarski dug da otplate, nekada mi stvarno nije jasno kako ovi glumci pristanu na ove neke filmove kada procitaju scenario...

ja često razmišljam o ovome, padaju mi napamet samo tri scenarija - prvi je, nemaš ništa u tom trenutku, drugi je, agent ti je našao i "moraš" jer si pod ugovorom itd i treći je povezanost studija/režisera/drugih_entiteta u smislu ok moram da snimim sad Snowpiercer (na primer) da bih sutra snimio ovaj drugi hit film sa tim režiserom/tim izdavačem.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mladenq said:

 @sttevann ako si spreman da predjes preko bezbroj nelogicnosti, gluposti, rupa u zapletu, likova koji su karikature (posebno tilda), cheesy twistova, lose glume, losih dijaloga, tj ne ako mozes da predjes, ako mozes da prihvatis ove stvari, onda ti film mozda bude zabavan, u fazonu toliko je lose da je zabavno, ali definitivno ne moze i ne treba ozbiljno da se gleda

 

Zato i pitam za film, posto je serija prepuna ovih nelogicnosti i gluposti, pa pomislih da je film mozda malo bolji na tu temu. 😕  

Mislim, ajde da zanemarimo neke sitnice koje i mogu da se progutaju, ali najvise mi smeta koliki su im ti jebeni vagoni 😄 U jednom trenutku vidis normalnu velicinu (cak kada su i kadrovi snimani spolja), a u jednom imas onu trecu klasu u kojoj su zurke i barovi, koji mora da su bar 20m siroki 😄 
Cheesy twistovi su bas rofl, ali to sam donekle i ocekivao od Netflix serije.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

@Lucky pa definitivno mora biti neko 'moranje', jer bolje i nista ne snimati ako vec nista nemas u tom trenutku nego snimati ovakve stvari, isto mi sad palo na pamet dok sam gledao ovaj trance sa makavojem, jako glup film, mukica rosario se polomi skidaju se gola ali ni to ga ne izvadi :d

ne zamisljam te poznate glumce kao neke narocito inteligentne osobe, ali opet mi tesko da poverujem da su procitali scenarije za ova dva filma i bili u fazonu, ao al je ovo dobro, moram tu da glumim, oba 'ostvarenja' izgledaju kao b verzije nekih filmova koji obradjuju iste teme ali mnogo bolje i uvjerljivije

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Eo i ja sinoc zavrsih Expanse, dobra je sezona, mislim ta prica me vozi solidno, ali tek sam kasnije skapirao da je neka bitka bila ekstremnog zajebana npr 🙂 kada sam vec  rekao da nema patetike, odmah sledeca epizoda je bila solidno razjebana al dobro niko nije savrsen (mada generalno i taj deo je solidno uradjen, mora malo ljudskih odnosa ne moze samo svemir brodovi protomolekul pew pew) zao mi sto ne procitah knjige sve ali me treca ubila u pojam iz nekog razloga pa 4. nikako nisam mogao (a i svojevremno sam izbindzovao knjige pa mozda zbog toga)

Generalno dobro su raspodelili sva desavanja s obzirom na broj likova na razlicitim lokacijama, lepo su izbalansirali a i lepo su razvili zaplet za sledecu sezonu. 

Eh da, zene su u mracnoj buducnosti alfe, resavaju sve kako treba, uzmaju stvar u svoje ruke, evoluiraju kao bolje osobe , a i kad su vezane za muskarca u stanju su da sjebu ceo univerzum lol Pozitivna stvar iz ove fino provucene linije koja se poprilicno vidi u poslednjoj sezoni je da su sve te pomenute zene u najvecem broju dovoljno lepe i bar izgledaju kao zene sto je mozda i uspeh u danasnje vreme

I ja posle procitah da je 6. poslednja sezona, i da se suska nesto o filmovima ... ali to je sve na tako dugackom stapu, ne razumem zasto ne izguraju do kraja kad vec ima materijala

A procitah i zasto je Alex zavrsio karijeru, jebg... ko zna sta se sve tu desava, meni je bio cudan izbor u pocetku ali sam ga kao lika u seriji zgotivio

 

@Snowpiercer e jebga sad, iz kratkog sinopsisa od par recenica tacno znas kakav film da ocekujes, i ti onda trazis nelogicnosti u celoj postavci... problem je vise do tebe ne do filma/serije

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da likovi su skroz ok u seriji, i nema sjw momenata, totalno je nebitno da li je neko gej, ovakav, onakav. Da, Aleks je bio odličan u seriji, možda i bolje što su ga ovako ubili, nego da uzmu nekog drugog glumca i nastave. Amos je odličan. Meni lično su najbolji, pogotovu u scenama u kojima su bili zajedno, Dramer i matori Klaes 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

@G!!! pa pazi premisa iako donekle originalna jeste objektivno glupa kao kurac, ALI, djelimicno si u pravu, na nju sam pristao kada sam nakon citanja sinopsisa odlucio da ipak pustim film (mada u moju odbranu 7 godina sam ga izbjegavao), i tu ne mogu pretjerano da se zalim

ono na sta nisam 'pristao' i sto se nikako ne moze opravdati jeste da na svakih 5min filma mozes bez problema da konstatujes da jedna ili vise stvari nemaju smisla, nepotrebne su, ne mogu se objasniti, film se i ne trudi zapravo da ih objasni itd itd

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Expanse, sta znam, nisam odusevljen poslednjom sezonom...inb4, knjige su bolje ofc. Alexov lik zamenili i roknuli ga zato sto je glumac u RLu optuzen za nasilje u porodici valjda? To mi je isto rofl, ali dobro. A i knjiga je taj fazon sto pomenuste, zene rulaju i mogu sve heh, jos u seriji nisu toliko forsirali neka druga LGBT proseravanja iz knjiga.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2021 at 6:42 AM, Santa said:

Michael Kiwanuka car.

 

Odgledao Skins tek sada. Tinejdžeri u Bristolu -sex droga Bodiroga. Meni se jako dopala.

 

ABig little lies je vrh serija.

 

 

 

On 1/29/2021 at 4:50 PM, DJAPEH8 said:

Evo sta ja rece na tu temu onomad 🙂

Odgledah i drugu sezonu. Vidi se da nije rađena po knjizi, kao i da su planirali prvu sezonu kao mini seriju i to je to. Nema tu ništa loše, samo je drugačije sve - od koncepta, toka, epizoda, radnje ... i sad se vidi dosta namernog ubacivanja tih nekih "repova" za koje bi se mogli zakačiti ako ikada dođe do sezone 3, ono, za svaki slučaj. 

Pored toga, sasvim solidna sezona, baba Meril Strip odradila posao vrhunski kao i uvek 🙂 Neverovatna moć transformacije kod nje plus gluma, izrazi lica, baš je iznela sezonu realno i jednako je grozna za gledanje kao i pokojni sin u prvoj sezoni te pohvala i njemu 🙂  Za ovu glavnu glumačku ekipu ne znam šta bih rekao, mimo Renate koja ima neke svoje tripove, Riz i dalje kao da glumi samu sebe i mešavinu nekog utučenog kučeta, ona Zoe jednu istu facu celu sezonu, ćale i keva su joj katastrofa, Nikol ne može da napravi nikakvu facu od plastike ... ona dva nesretnika Ed i Nejtan ne zna se ko je smešniji. Klinci su realno najjači glumci 🙂🙂

No sve u svemu totalno korektno i gledljivo.

Link to comment
Share on other sites

Krenuo i ja Expanse (kada je krenula prva epizoda me nije kupila, jer sam skoro pre toga pročitao 3 ili 4 knjige) i evo me na pola druge sezone. Ne sećam se Holdena baš najbolje, osim da je bio kao idealista, ali na ovog glumca ne mogu nikako da se naviknem, veze s glimom nema. Ostali glumci su odlično odabrani. Naravno ja sam ogroman fan Tomasa Džejna, tako da sam tu sigurno ima predrasuda! Dobra je serija, još ako kažete da je do kraja dobra, radujem se!

  • Like +1 1

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Da, Holden je verovatno najlosije kastovan glumac, a Miler najbolje po meni, mozda zato sto mi je verovatno omiljen lik:). A ti si na polovini prve sezone? Sta znam, dobra je serija generalno, osvezenje u zanru spejs opera, kojih i nema nesto u poslednje vreme. Videcemo kako ce zavrsiti poslednju preostalu sezonu, ova peta mi se nije bas svidela toliko.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2021 at 11:03 AM, DJAPEH8 said:

Laki related 

kombucha-girl.png

OVO JE TOPIC ZA SERIJE!

A i ja gledam samo 5 i preko, nemo se vređamo! Osim horora, onda može i četvorka!

On 2/8/2021 at 8:05 PM, bolkonski said:

Krenuo i ja Expanse (kada je krenula prva epizoda me nije kupila, jer sam skoro pre toga pročitao 3 ili 4 knjige) i evo me na pola druge sezone.

 

On 2/8/2021 at 8:13 PM, Dule_smor said:

Da, Holden je verovatno najlosije kastovan glumac, a Miler najbolje po meni, mozda zato sto mi je verovatno omiljen lik:). A ti si na polovini prve sezone? S

drunk head first GIF by Barstool Sports

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...