Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

Nažalost vreme kada je svaki tip serije/filma imao svoje praćenje je prošlo. Super su streaming servisi koji povećavaju dostupnost, proširuju publiku i broj gledalaca.

Al' cena toga je aggrovanje retard Тwitter moba i ostalih SJW mongola iz Amerike i ostatka zapadnog/dekadentnog dela sveta koji samo traže nešto što će uvrediti njihova nežna osećanja ne bi li isplakali i izvikali to isto do smrti.
image.thumb.png.37e7364579c479e884c5411647c7409d.png
 

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sttevann said:

legendarnu seriju 😄

realno legendarna, msm da mi je jedno 15ak godina ovaj njihov theme ringtone :d

ja probao mandaloriana po drugi put, prvi put sam dogurao do trece epizode, sad sam odustao na ovoj sa bill burom, ne znam sta ljudi vide ovde, bukvalno jako glupava serija za klince

jedino objasnjenje mi je da su ovi novi filmovi toliko srozali kriterije za SW, da ovo sad prolazi kao nesto kvalitetno

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2020 at 12:00 PM, mladenq said:

realno legendarna, msm da mi je jedno 15ak godina ovaj njihov theme ringtone :d

ja probao mandaloriana po drugi put, prvi put sam dogurao do trece epizode, sad sam odustao na ovoj sa bill burom, ne znam sta ljudi vide ovde, bukvalno jako glupava serija za klince

jedino objasnjenje mi je da su ovi novi filmovi toliko srozali kriterije za SW, da ovo sad prolazi kao nesto kvalitetno

a tek meme oko Jon Favreau - bukvalno ne možeš da izbegneš, ima ga više nego covida :))

On 11/20/2020 at 4:30 PM, DJAPEH8 said:

Da, odlican je Hill House, dok sa druge strane The Haunting of Bly Manor odgledao jedva prvu epizodu i nikako da se nakanem dalje da gledam, nije mi nesto drzalo paznju sta znam... 

krenuo sam konačno gledati hill house, krajnje solidno. Ne znam kako će nadalje da ide ali dopada mi se taj vrlo ograničeni broj "plašenja" tokom epizode, više udaraju na drama momenat, što je kul. 

Doduše u prvoj epizodi gledam, kreće prva scena uleće Henry Thomas i pomislih da je neki CGI ili da je duh ili da mu se nešto strašno desilo, uopšte mi nije bilo jasno kako je to prošlo u final cut serije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vlada_ said:

uzeo da gledam "bojack horseman", na preporuku, iako nisam neki fan animiranih filmova.

genijalan je, svaka preporuka

ovo je jedina koja mi stoji na hardu a da nisam pogledao a da je baš "legendarna" po internetima. odbijao me malo grafički prikaz ali mislim da ću baciti oko kad završim bobs burgers ovu sezonu dokle je već stigla.

Link to comment
Share on other sites

poceh da gledam mandaloriana s02, i ozbiljnije su jos prisli sa produkcijom vidi se sa nekim ciljem daljim sto jelte potvrdjuju najave daljih sezona/serija od skoro

s01 je dosao niotkuda posle teskog razocarenja sa filmovima, i tesko je nastaviti tim tempom na duze staze, ali meni ovo sasvim pije vodu, dopadljivo je, ima sjajnih detalja, scena i okolisa, zapravo ima svega onoga sto smo ocekivali u filmovima pa i malo vise, a i radnja se lepo nastavlja i razvija, i ceo univerzum se dodatno docarava, a volim ceo zaplet oko samih mandaloriana pa mi serija ima plus zbog toga 

mozda s02 ima previse comedy relief momenata, iako ne znaci da su svi losi... serija mi ima stripski vajb generalno... 

ceo sw je u osnovi deciji zaboga, ne znam sto bi to bilo lose, a svakako ne vidim sta je glupavo. mada meni su npr avendzeri previse glupavi cak i za pojam decije zabave... ima nas raznih valjda...

ne znam ko je bill burr jer te stendap komedijase jako retko nalazim zaporavo smesnim, prosto me ne rade pa sam davno odustao od njih

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

ceo sw je u osnovi deciji zaboga

da, slazem se, nije sporan taj motiv sustinski, msm i sam sam fan sw-a otkad sam bio klinac, ali ovde mi se cini preglupavo, kao da je bas serija za osnovce koji nece dovoditi nista u pitanje, na trenutke sam imao osecaj da su stvari na nivou mocnih rendzera, recimo ona epizoda kad sa onim bounty hunterom novajlijom ganja onu azijatkinju, pa se ljudi drze na nisanima i nesto pregovaraju haha, kao sad cu ovo uraditi pa ce ovo biti, pa aj ti ovo, bas mi djelovalo lose

a epizoda sa bil burom, nije cak ni toliko problem sto bil bur glumi bil bura, nego je ocajna epizoda, bas kriminalno losa, pregenericni likovi koji se usrase forsirajuci svoju genericnost, preklise radnja epizode od prvog do zadnjeg minuta

a kad sam vec kod minuta, sta je koj k fora sa onim sto na pola epizode kazu imate jos 10min dok vas flota republike ne sravni, i onda se desi jos MILION stvari, i cak stignu i da odu do one svemirske stanice i tek onda kao dolazi flota haaaa ;d, pa il sam ja nesto propustio tu ili im bas pucao kurac za nekom doslednoscu

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se složim za Mandaloriana! Serija je jednostavna, a osim toga odavno nije snimljeno ni približno nešto ovako iz jednog prostog razloga - oldskul je. Oldskul znači avanturu na uštrb svega ostalog, znači prepoznatljive likove, prepoznatljivu muziku, itd. U stvari, kada bi nekome ko prvi put gleda SW dao da gleda Mandaloriana, pa onda sve ostalo, jedino što bi mu bilo blisko su originalni filmovi. Argument "nagledali smo se govana pa nam je ovo ok" uopšte nije dobar, nego "odgledali smo mnogo govana, pa smo zaboravili šta je oldskul".

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ah, ali da li je stvarno oldskul ili peca na oldskul vajb kroz taj prepoznatljiv sadrzaj koji je u sustini jako generican?

stvara se ta 'oldskulerska' atmosfera kroz epizode, ali meni se cini da se radi isto sto i sa filmovima, samo ne bas na toliko jadnom nivou, muze se originalni materijal do maksimuma i to treba da kompenzuje neinspirisanost radnje koja je cesto em jako dosadna em glupava, samo sto eto nije jj abrams iza toga nego debeljko ovaj, msm ti u ovim sequelima imas kolko hoces avanture, i to bas na ustrb svega, na svakih kilo avanture 2 kile gluposti... ne kazem da je i ovde skroz isti slucaj ali slican princip, daj kantinu, blastere, pew pew i valjda se drugi nedostaci nece dovoditi u pitanje

sad kad ponovo citam ovaj tvoj komentar, zvuci mi kao da i ti ovo isto govoris samo u fazonu, pravis se da govno nije govno, i kao da si pri tom udaru nostalgije ostavio kriticki pristup po strani i prihvatio to sto ti se servira isprazna flashy zabava, kojoj ozbiljno nedostaje bilo kakva autentican kvalitet, kao nesto skroz legit

mada, na kraju krajeva, mozda jednostavno ja ne mogu da gledam na ovo kao te (ako si i ti u njima) starije generacije, meni jednostavno nije kvalitetna serija, sto ne znaci ni da je govno kao sto sam gore spomenuo zbog poente, vizuelno je solidna i ako te upeca na taj oldskul vajb, vjerujem da moze biti i jako zabavna

Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2020 at 3:38 PM, Lucky said:

u ova šesta (ili sedma) epizoda što je iz jednog kadra im je baš bila dobra epizoda...

Završih... šta ga znam, ova poslednja epizoda mi je nekako više kao neka sapunica/drama nego što je pravo finale kakvo sam očekivao nakon prvih epizoda .... ok, hepi end jeej, ali malo mi je suviše za neki drugi tip serije / žanra.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mladenq said:

meni je ok bilo to finale, bas jer se razlikovalo od tog 'ocekivanog'

a i ne znam bas koliko je hepi end

  Hide contents

pola porodice izginulo i zaglavljeni u nekom hounted house limbu :d

 

pa dobro, ako kreneš od toga da imamo kevu "od početka" tamo, ćale je bilo očekivano od prvog trenutka, onda imamo još samo jednu 🙂

Još jednom moram da pohvalim casting ko god je radio prvo klinci mega liče na odrasle kasnije plus su ih super našli da izgledaju svi kao keva 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2019 at 6:34 PM, mladenq said:

odgledah Cobra Kai sez 2

ne znam jesam li u tripu oko prve, ali ostala mi je u sjecanju kao poprilicno zabavna i gledljiva za sve uzraste, sa ovom su se vec previse okrenuli klincima, vise je cringe fest nego sto nije

Cobra Kai me je prijatno iznenadila, čak i oduševila. Druga sezona ima dosta hit&miss, ali je ipak super, a malo sam naleteo na neke spoilrer-fre recenzije treće sewzone, i izgleda da je odlična.

Izibndžovao sam je u maximum tri ture, nisam mogao da prestane mda gledam... Skoro sve što je bilo živo od starih likova iskopali su orignale glumce iza Karate Kid filmova, i uklopili ih fino sa modernim vremnom, problemima i klincima. Jebeni učitelj matori Cobra Kai se vraća u 2. sezoni 😄 Ima dosta gluposti i krinžda, ali je takođe doza i smena komedije i drame tako dobro odmerena, da te zalepi za ekran, posebno ako imaš lepa sećanja i odrastao si uz Karate Kid filmove. Velika preporuka za sve nas matore prdonje 25-35 + matore 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, millanče said:

Cobra Kai me je prijatno iznenadila, čak i oduševila. Druga sezona ima dosta hit&miss, ali je ipak super, a malo sam naleteo na neke spoilrer-fre recenzije treće sewzone, i izgleda da je odlična.

Izibndžovao sam je u maximum tri ture, nisam mogao da prestane mda gledam... Skoro sve što je bilo živo od starih likova iskopali su orignale glumce iza Karate Kid filmova, i uklopili ih fino sa modernim vremnom, problemima i klincima. Jebeni učitelj matori Cobra Kai se vraća u 2. sezoni 😄 Ima dosta gluposti i krinžda, ali je takođe doza i smena komedije i drame tako dobro odmerena, da te zalepi za ekran, posebno ako imaš lepa sećanja i odrastao si uz Karate Kid filmove. Velika preporuka za sve nas matore prdonje 25-35 + matore 😄

Videh negde za ovo pa sam preskočio. Moram da pogledam, jer me živo interesuje kako ovo može da bude dobra serija :))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

jer me živo interesuje kako ovo može da bude dobra serija :))

paaa moze, tj mogla je biti, prva sezona je skroz ok, ali pretjerase ga u drugoj

vidim da je treca izasla ovih dana, pa se lomim da l da gledam, jer ako je slicna kao i prethodna, definitivno nije gledjivo za 25-35 uzraste :d

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...