Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

On 3/3/2020 at 11:28 AM, G!!! said:

Altered Carbon s02

smece, kako li su samo uspeli da od neceg iole originalnog u prezentaciji, sadrzaju i samoj glumi dodju do potpnog tresha u ovako kratkom roku nije mi jasno

sve je omanulo, ok falcon glumi to sto glumi meni je to sve sranjkasto za glavnu ulogu... od cyberpunk noir price dosli smo do govnjivog marvela

Mogli su samo da ubace glumce da glume AI-e.... to im jedino od ruke ide kako treba

ovo sam čuo sa više strana, znači skip 😞

Link to comment
Share on other sites

doro je djomla, ne budi povredjen sto se ne slazem s tobom.

deder, molim te izlozi koje ti se promene ne svidjaju u odnosu na roman da bi serija zavrsila u rangu d&d pizdarije.

misim, ono, i bez citanja knjige, ko nije shvatio da se radi o

Spoiler

doplgangeru

posle prve epizode omasio je poentu gledanja serije. nisam ja kriv ako ste na osnovu atmosfere i 'ominous music playing' ocekivali nekakav 'you're in carcosa now' rasplet 😄

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 10:26 PM, mladenq said:

zavrsih Outsidera

ovu zadnju epizodu da su benioff i weiss pisali tesko da bi bila gora, ne znam je l ocajnija ona pucnjava na pocetku ili obracun sa babarogom

mada nisu nesto puno bolje ni ove sto su prethodile zadnjoj, serija pocinje solidno ali, po meni, drasticno pada sa svakom narednom epizodom, overall 6.5/10

cak se, kao i got-u, na kraju ep pojavljuju ovi pisci da objasnjavaju stvari :d, to izgleda postaje forica, "ne mozemo mi toliko sranje napisati koliko ti mozemo kasnije 'objasniti' zasto nije sranje"

slažem se donekle. ne znam šta je u knjizi koja je ofc bolja, ali malo je antiklimaks poslednja epizoda, specifično sa pucnjavom a i tim (ne)okršajem sa babarogom.

Doduše meni su sve epizode manje-više ok i drže pažnju od prve pa sve do te poslednje, nisam primetio taj dramatični pad posle šeste epizode...

On 3/10/2020 at 10:26 PM, mladenq said:

cak se, kao i got-u, na kraju ep pojavljuju ovi pisci da objasnjavaju stvari :d, to izgleda postaje forica, "ne mozemo mi toliko sranje napisati koliko ti mozemo kasnije 'objasniti' zasto nije sranje"

ovo je "novo crno" (ili makar za mene a očigledno i tebe) u americi, skoro svaki veći film ili serija ima te komentare pisaca, glumaca, režisera na kraju ili između epizoda. Sećam se da sam naleteo na Džon Vika na TV-u gde na svakih 10 minuta ide seča sa Kijanuom koji objašnjava scenu i šta se tu dešavalo.

Link to comment
Share on other sites

@toma

haha, ne kaki, jedno je da se normalno ne slozis a drugo je da ostavis komentar u fazonu 'gledaj ovog indijanca, zali se na pisanje a serija uradjena po romanu koji je napisalo njegovo tamno visocanstvo, literarni genije, stepphphen king, huehue'

posto

1. ne moras biti mozak da znas da ce svakako biti unajmljen screenwriter kao i dodatni pisci da menjaju, doradjuju stvari
2. i da je stvarno prekucan roman od reci do reci, to sto je kingov ne cini ga imunim na kritiku, posebno jer je izbacen u 2018, sve se bojim da se ovaj nesto polomio oko njega

Spoiler

a sto se tice izmena u odnosu na roman, nije mi nesto narocito bio cilj u prethodnom komentaru da kazem da bi serija bila vrh da je ostala skroz dosledna romanu, nego vise da ukazem na nepotkrepljenost tvog 'zingera', posto nisam nesto ni romanom odusevljen, sta vise, cini mi se kao da je king isprdio na brzaka da uzme neki lagan kes, ali da te ne uskratim:


1. ona gibney treba da bude belkinja, ovaj lola njen uopste ne postoji u romanu kao ni onaj hillbilly brat od boltona, ovaj prvi mi je i ok ali drugi je ocajan u citavoj seriji, s tim sto su obojica potpuno retardirani u sceni pucnjave, ovaj seljo se otvoreno puca u vise navrata sa sacmaricom protiv snajpera, a ovaj slenderman odlucuje da izlece na otvoreno kako bi uhvatio signal za telefon, i onda trci do auta, tu ulazi nesto se petlja sa kljucevima tamo ovamo, to sve traje jedno 2-3 min, a za sve to vrijeme imas dvojicu likova koji su tipa policajci 20 godina i koji nisu opucali nijedan jedini metak da mu daju neki cover nesto? kakva je to glupost koj kurac?
1.1 onda onaj debeli advokat, kao zaustavlja crnkinju da ona ne krene na auto jer je ocigledno sta ce se desiti, i onda se on zalece da pogine :dd
1.2 snajperista u romanu nema te trenutke borbe sa babarogom, a ovamo te malo se odupre te se ne odupre, te hoce da se ubije te nece, pa na kraju ipak hoce kad je napravio masakr. meh...
2. okrsaj sa babarogom mi je nidje veze i u romanu i u seriji, ne mora biti carcosa-like ali ono je bas nidje veze, neki jebeni zli entitet koji postoji otkad i mitovi ljudski, trebao bi biti zajeban na razne nacine a ovamo mu plan da se, sta, udara pesnicama sa ovima kad udju?:d a tek ono prividjenje ralfovo kad spozna da ovaj nije mrtav...u romanu je to jos gluplje, ova gibney isproziva babarogu da je pedofil, ovaj se iznervira, zaleti se, ova ga nabode nozOm

to je sto se tice zadnje epizode, msm te dvije scene su mi ostale kao najgluplje ali kao sto rekoh citava serija drasticno opada po kvalitetu kako odmice, bukvalno samo forsiranje ominous muzike i nekih glupavih dijaloga bez neke konkretne materije, ljudi misle dovoljno staviti dva lika u autu dok se voze da pricaju i eto ga true detective...

jos jedna stvar koja odudara od romana je ralf, trebao bi da bude neki krkan, ko od planine odvaljen, a ovamo neka muka neimpresivna dosada, bukvalno ocajan lead, msm jes' da je rustin cohle postavio velike standarde :d ali svejedno ovaj je ocajan, jos su mu ubacili to da mu je klinac mrtav (iako je u romanu tipa samo u summer-campu) da dobije na zanimljivosti u toj borbi da se nosi sa tim, ali i dalje je ocajan i predosadan

edit: kol'ko meni baguje ovaj sajt lol


@lucky neam pojma, prvi put nakon got-a to vidim ovde, imho debilan nacin da se opravda/objasni lose pisanje, ne trebaju mi oni indijanci da mi na kraju objasnjavaju stvari, nego da napisu nesto dobro u samoj seriji/filmu

 

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

 

41 minutes ago, mladenq said:

haha, ne kaki, jedno je da se normalno ne slozis a drugo je da ostavis komentar u fazonu 'gledaj ovog indijanca, zali se na pisanje a serija uradjena po romanu koji je napisalo njegovo tamno visocanstvo, literarni genije, stepphphen king, huehue'

ipak si bio povredjen, znaci. tvoj komentar nije nista bolji bio 😄

 

0

 Advanced issue found

Link to comment
Share on other sites

Jeste pogledali Pikarda? Na trenutak je kul, na trenutak smece, ali Patrick Stewart uspeva da izvuce. Nadao se da ce Jeri Ryan da zablista ali je po meni fejlovala da prenese Seven of Nine u novi kontekst, ni po cemu uloga ne podseca na Vojadzer. Najbolja stvar u seriji je nindza sto ga pikard pokupi na nekoj planeti. "Please my friends, choose to live" . sve u svemu , 5/10 wnb

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 4:04 PM, mladenq said:

@lucky neam pojma, prvi put nakon got-a to vidim ovde, imho debilan nacin da se opravda/objasni lose pisanje, ne trebaju mi oni indijanci da mi na kraju objasnjavaju stvari, nego da napisu nesto dobro u samoj seriji/filmu

u načelu se slažem sa većinom tačaka, izuzev:

1. meni je ok što je ralf ovakva "mukica" i ima takvo držanje i sve, a kao zapravo je zajeban detektiv, malo odstupa od tih standarda, nemam pojma.

2. ok mi je i snajperista, bukvalno bildaju da je takav neki totalni ludak i samim tim jedini i sposoban da se u jednom trenutku zapravo uspešno odupre (nakon masakra jebi ga, ali opet roka i onaj viski i sve to ne mora da znači da to nije namerno uradio već tada kada je znao da će ovaj da ga pošalje u pokolj pa da smanji šanse da ubije sve žive).

Link to comment
Share on other sites

sta znam, ja prvi rangiram originalnost maksimalno ali ne funkcionise to uvijek, mora lead da bude bolji, ovaj lik bas potpuno nebitan, i nista pametno ne izgovori citavu seriju, a i sa snajperistom mi pomalo naivno, stice se utisak gledajuci kao da babaroga nema neki mind-control nad njim, nego cisto preko bola i pretnje bolom utice na njega, i onda mi malo glupo da prvo dozvoli sebi da ubije bruku ljudi pre nego sto se rokne (posto se takodje stice utisak da je dobra osoba), al dobro ima i znatno glupljih stvari... zaboravih gore da spomenem, u sceni pucnjave, ono kad se zmija pojavljuje prvi put haha, i on kao ustaje ostavlja pusku i baci zmiju :d, i toeto, cisto da se tako najavi da ce kasnije zmija da dodje sta haha, tol'ko glupa scena da je zapravo odlicna

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2020 at 11:59 AM, mladenq said:

 

  Hide contents

sta znam, ja prvi rangiram originalnost maksimalno ali ne funkcionise to uvijek, mora lead da bude bolji, ovaj lik bas potpuno nebitan, i nista pametno ne izgovori citavu seriju, a i sa snajperistom mi pomalo naivno, stice se utisak gledajuci kao da babaroga nema neki mind-control nad njim, nego cisto preko bola i pretnje bolom utice na njega, i onda mi malo glupo da prvo dozvoli sebi da ubije bruku ljudi pre nego sto se rokne (posto se takodje stice utisak da je dobra osoba), al dobro ima i znatno glupljih stvari... zaboravih gore da spomenem, u sceni pucnjave, ono kad se zmija pojavljuje prvi put haha, i on kao ustaje ostavlja pusku i baci zmiju :d, i toeto, cisto da se tako najavi da ce kasnije zmija da dodje sta haha, tol'ko glupa scena da je zapravo odlicna

 

Pa ono, lead je baš takav zapravo gotivan - matori pandur koji se raspada, bukvalno ne ume čašu da drži a da ne izgleda kao debil, ali kao to je sve u drugom planu. A snajperistu ovaj sigurno i mind-controluje jer ga je poslao tamo da čuči ispred one gajbe, ili i ovaj dobija info da ovi dolaze u isto vreme kada i cuco itd itd. Sve vreme je on u toj nekoj patnji i lomljenju dal da prevagne ovamo il i onamo i na kraju ipak trenirani snajperista sa perfect score uspeva da se samo-iskontroliše ili samo-povredi toliko da ne pokoka sve što je realno mogao da uradi. 

E sad, ceo taj fajt na kraju je blesav na toliko mnogo nivoa da ne vredi ni pričati na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 2:07 PM, Lucky said:

ovo sam čuo sa više strana, znači skip 😞

pogledaj prve dve epizode i to je to, posle se nista dramaticno ne menja, pa ako ti pije vodu pije

ja ne zalim sto sam gledao, ali sam bas ocekivao isto sto i u se01, koja je razultat solidnog rada a ne velikog budzeta i poznatih faca medju glumcima

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

pogledaj prve dve epizode i to je to, posle se nista dramaticno ne menja, pa ako ti pije vodu pije

 

ma jok bolje da ne upropastim ... ima šta da se gleda kreće i westworld pa ćemo da vidimo šta su tu zakuvali. 

moram da pročitam neki recap na netu da se prisetim svega :)

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dule_smor said:

ne znam kako vi ljudi postizete da radite bilo sta u zivotu pored tolikih serija koje pratite 😄

sve je u dobroj organizaciji!

22 hours ago, Lucky said:

Russian Doll - https://www.imdb.com/title/tt7520794/

MV5BYmViMjdhZmQtODIyZi00Mzc4LWFhNTItOTk4NGM1NGU0ZDZjXkEyXkFqcGdeQXVyNjc2NTQzMjU@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Možda bi i bilo gledljivo da nema a) prevelikog hipsterskog proseravanja b) ova glavna glumica mi je toliko antipatična da ne mogu da opišem. Sama priča je zabavna, dan mrmota varijanta.

odgledao sam do kraja, 8 epizoda po 25 minuta, ne mogu da kažem da nije zanimljivo ali i dalje stoje ove a) i b) tačke, šta znam. ko preko toga pređe verovatno će mu biti jedno od interesantnijih ostvarenja ove covid19 sezone :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...