Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

12 hours ago, Kole said:

Deutschland 83 ubedljivo najbolja od svih nemackih serija pomenutih na topiku u poslednjih x strana, a stara je tipa 2-3 godine

pogledah prvu epizodu, super je:)...i muzika ofc, od Major Toma, preko Nene pa do one stvari na kraju, zaboravih kako se zove:)...nego jos samo kad bih nasao nemacke titlove, sve su neke verzije sa harcoded eng sub

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pogledao pilot za The Crossing
http://www.imdb.com/title/tt6461824/

triler sa rudimentarnim elementima sf-a, reklamiraju ga da je za fanove Losta (ako takvih ima uopste ;o))

odise jeftinocom americke produkcije u vankuveru (sto je lestvicu iznad pure-canada-jointova), ali dobro, i x-files je tako poceo =o)
remisa je interesantna, zavisi sta ce da rade sa njom i kojim tempom (abc/network je u pitanju tako da ne treba ocekivati neku avangardu)

Link to comment
Share on other sites

Final Space
https://www.imdb.com/title/tt6317068/?ref_=nv_sr_1

Animirana serija. Glavni lik je simpatična budala koja služi poslednje dane zatvorske kazne na svemirskom brodu na kome nema živih bića osim njega. I onda počinje avantura! Humor mi se dopada, ali je stalno isti, tako da nekome može da smeta. Ono šta daje dinamiku seriji su luckasti zapleti unutar epizoda. Iako je sve šašavo u stvari je dosta brutalno. Meni se baš dopala pa je i preporučujem!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, bolkonski said:

Final Space
https://www.imdb.com/title/tt6317068/?ref_=nv_sr_1

Animirana serija. Glavni lik je simpatična budala koja služi poslednje dane zatvorske kazne na svemirskom brodu na kome nema živih bića osim njega. I onda počinje avantura! Humor mi se dopada, ali je stalno isti, tako da nekome može da smeta. Ono šta daje dinamiku seriji su luckasti zapleti unutar epizoda. Iako je sve šašavo u stvari je dosta brutalno. Meni se baš dopala pa je i preporučujem!

ihihihi pa ovo je novo poglavlje priche "Bole prati Freda Armisena po svaku cenu (iako ga i dalje zove Amistad)" ;oD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Barry
https://www.imdb.com/title/tt5348176/?ref_=nv_sr_1

Sjajni, sjajni Bil Hejder. Plaćeni ubica želi da se ostavi ubijanja i postane glumac. To zvuči debilno, ali je ovo jedna od najbolje napisanih komedija i serija koje sam gledao. I sve je bolja. Crna komedija koja govori o društvu (pre svega američkom) danas.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/29/2018 at 12:42 AM, manager said:

odgledao sam peaky blinders, jel realno da serija nema topik ili sam izostavio?

e moj Stane, mnoge dobre serije nemaju topic na ruru jer nisu dovoljno "in"

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

pa nije "in" na ruru, bas zbog ove tvoje price

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

e serijashi, Cobra Kai je velicanstvena serija
glupa, providna, jednostavna, jeftina...ali velicanstvena...
10 polusatnih epizoda, cudna neka mesavina drame i komedije, al svaku zavrsis sa osmehom na licu, meni dosta =o)

bili zabka bog =o)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 3/1/2018 at 12:32 PM, Lex said:

Odgledao sam i Dark. Sasvim fina serija, prijatno sam iznenađen kvalitetom. Iznenađen sam i poređenjem sa Stranger Thingsom, pošto nema ni S od istog. Pre je Twin Peaks kod Duleta u Njemačku, samo umesto majstorski mistifikovanog dualiteta black/white lodge, ovde imamo neke naznake svetlost/senka dualiteta, a osnova priče je pak zatvoreni vremenski paradoks, koji je prilično lepo ispričan. Mali gradić u zabiti, sa sve tinejdžerima kojima je pun polni organ istog i roditeljima koji pate za starim dobrim vremenima (kad je njima, kao i sad, polni organ bio pun malog gradića u zabiti, ali su imali polni organ da to iskažu) kao osnova za sve to je tu. A kao i Coop, i ovde svi vole da pitaju "Koja je ova godina?".

Sa tehničke strane, možda je malo režiserski na par mesta nešto ukenjuckano, ali je generalno iznad proseka. Cast je skoro pa odličan, ne da većinom niko ne glumi loše, nego čak i isti likovi u različitim dobima života izgledaju baš kao da jesu isti likovi. Osim možda Regine. Vrhić!

Pogledao sam 4 epizode. Oduševljen sam vajbom i audio/vizuelnim momentima. Sličnost casta u različitim vremenima je sjajna. So far, so good.


Videh na imdbu da će sledeća sezona biti u 2019oj.

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...