Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

On 2/19/2018 at 9:01 AM, Lucky said:

Krenuo sam da gledam The End of the F***ing World .- http://www.imdb.com/title/tt6257970/.. odgledao sam samo jednu epizodu pa nemam pojma šta da mislim ... pogledaću još pokoju epizodu, kratko traju, ali nije me baš privuklo.

Odgledao sam ovo. Mali govnar koji pokušava da se racionalizuje u psihopatu lol (ali to je opravdano zato što je doživeo zajebanu traumu) i razmažena besna kretenuša (ali i to je opravdano pošto joj je očuh govnar, a keva kreten) prave sranja. Umešana je i policija (i to opravdano pošto - sranja, a i lezbejke su dve pandurke što je uvek plus). U početku je malo dosadno i usiljeno, ali su ovo dvoje glavnih stvarno simpatični, a ima i par dobrih vinjetica. Poslednje dve tri epizode čak imaju emociju, naročito kraj ofc, pa sve klikne.

Na Nemanjići - Altered Carbon skali je sigurno bolje od knjige (ugljenične), mada je ona izvikana. Strip, po kom je ova serija pravljena, možda i nije bolji, davno sam protrčao kroz isti.

Lale, ispravio sam ti i naslov serije, nisi stavio zvezdice gde treba!

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Lex said:

Odgledao sam ovo. Mali govnar koji pokušava da se racionalizuje u psihopatu lol (ali to je opravdano zato što je doživeo zajebanu traumu) i razmažena besna kretenuša (ali i to je opravdano pošto joj je očuh govnar, a keva kreten) prave sranja. Umešana je i policija (i to opravdano pošto - sranja, a i lezbejke su dve pandurke što je uvek plus). U početku je malo dosadno i usiljeno, ali su ovo dvoje glavnih stvarno simpatični, a ima i par dobrih vinjetica. Poslednje dve tri epizode čak imaju emociju, naročito kraj ofc, pa sve klikne.

Na Nemanjići - Altered Carbon skali je sigurno bolje od knjige (ugljenične), mada je ona izvikana. Strip, po kom je ova serija pravljena, možda i nije bolji, davno sam protrčao kroz isti.

Lale, ispravio sam ti i naslov serije, nisi stavio zvezdice gde treba!

onda ću mu dati šansu, delovalo je monotono na početku, ali ako postaje bolje, super.

hvala za ispravku!

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam i Dark. Sasvim fina serija, prijatno sam iznenađen kvalitetom. Iznenađen sam i poređenjem sa Stranger Thingsom, pošto nema ni S od istog. Pre je Twin Peaks kod Duleta u Njemačku, samo umesto majstorski mistifikovanog dualiteta black/white lodge, ovde imamo neke naznake svetlost/senka dualiteta, a osnova priče je pak zatvoreni vremenski paradoks, koji je prilično lepo ispričan. Mali gradić u zabiti, sa sve tinejdžerima kojima je pun polni organ istog i roditeljima koji pate za starim dobrim vremenima (kad je njima, kao i sad, polni organ bio pun malog gradića u zabiti, ali su imali polni organ da to iskažu) kao osnova za sve to je tu. A kao i Coop, i ovde svi vole da pitaju "Koja je ova godina?".

Sa tehničke strane, možda je malo režiserski na par mesta nešto ukenjuckano, ali je generalno iznad proseka. Cast je skoro pa odličan, ne da većinom niko ne glumi loše, nego čak i isti likovi u različitim dobima života izgledaju baš kao da jesu isti likovi. Osim možda Regine. Vrhić!

Skroz sam ok i da ne bude druge sezone. Fino je ovo zaokruženo, mada svakako ima dosta prostora za još priče, što u

2052!!!!OMG!!111

, što u prazninama ovoga što smo videli.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lex said:

Odgledao sam i Dark. Sasvim fina serija, prijatno sam iznenađen kvalitetom. Iznenađen sam i poređenjem sa Stranger Thingsom, pošto nema ni S od istog. Pre je Twin Peaks kod Duleta u Njemačku, samo umesto majstorski mistifikovanog dualiteta black/white lodge, ovde imamo neke naznake svetlost/senka dualiteta, a osnova priče je pak zatvoreni vremenski paradoks, koji je prilično lepo ispričan. Mali gradić u zabiti, sa sve tinejdžerima kojima je pun polni organ istog i roditeljima koji pate za starim dobrim vremenima (kad je njima, kao i sad, polni organ bio pun malog gradića u zabiti, ali su imali polni organ da to iskažu) kao osnova za sve to je tu. A kao i Coop, i ovde svi vole da pitaju "Koja je ova godina?".

Sa tehničke strane, možda je malo režiserski na par mesta nešto ukenjuckano, ali je generalno iznad proseka. Cast je skoro pa odličan, ne da većinom niko ne glumi loše, nego čak i isti likovi u različitim dobima života izgledaju baš kao da jesu isti likovi. Osim možda Regine. Vrhić!

meni Jonas nešto nije baš sličan, mislim da sam to i pisao, čak i onako "raspao".

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lex said:

Iznenađen sam i poređenjem sa Stranger Thingsom, pošto nema ni S od istog.

E jebiga sad. Slažem se ja, meni nije za poređenje sa Stranger Thingsom, ali reći da nema ni S od istog mi je malo previše. Neko je već napisao - u obe serije imaš: malo mesto, grupu tinejdžera, glavnu "misteriju", pa čak i nestanak deteta, imaš "zlu veliku korporaciju" u tom malom mestu, imaš taj kao neki "retro" momenat, imaš glavnog pandura koji se najviše cima... baš ima dosta elemenata i razumem zašto ljudi porede, iako realno Dark sabija ST.

 

Nego, koliko bi serija još više sabila da ulogu glavnog pandura tumači Mads Mikkelsen? :D Pišem ovo jer me je u par scena baš nekako podsetio na njega.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da se u Darku priča o grupi dece koja se bore protiv čudovišta prihvatio bih Nemački Stranger Things nadimak, koji sam na par mesta video, ali ok.
Neka bude da ima St od Stranger Thingsa. :P

Po meni, skoro sve ono u čemu su ST i Dark slični su postulati žanra, a ne nešto po čemu je bilo koja od dve serije specifična.
Malo mesto, zla korporacija, glavni pandur, vreme (dela) radnje. Pritom su sva četiri potpuno drugačije iskorišćena. :)

Evo da kažemo da je nestanak deteta kao pokretač radnje baš velika sličnost, mada je i to žanrovska stvar.

Reći da su slični je skoro kao kada bih rekao da Vićini postovi podsećaju na Deijeve zato što obojica koriste slova i znakove interpunkcije. :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, togFU said:

E jebiga sad. Slažem se ja, meni nije za poređenje sa Stranger Thingsom, ali reći da nema ni S od istog mi je malo previše. Neko je već napisao - u obe serije imaš: malo mesto, grupu tinejdžera, glavnu "misteriju", pa čak i nestanak deteta, imaš "zlu veliku korporaciju" u tom malom mestu, imaš taj kao neki "retro" momenat, imaš glavnog pandura koji se najviše cima... baš ima dosta elemenata i razumem zašto ljudi porede, iako realno Dark sabija ST.

Ali je Dark "milion" puta mracniji (figures) i ima taj "strava i uzas" momenat, ST nije ni blizu toga bez obzira na "horor elemente" vise je kao tinejdzerska serija. 

 

18 hours ago, Dule_smor said:

Laki je prvi napravio poredjenje za Ulricha, nesto izmedju Madsa Mikelsena i Bastijana Svajnstajgera :D

ima tu svajnijevu njonju, a i nemac je!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...