Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

odgledah The Night OF (2016)

 

Poprilično basic radnja kad se pročita opis, pa čak mogu reći da je basic i sad nakon što sam odgledao, ali ono što izdvaja ovu seriju iz gomile je posvećenost detaljima, dosta "dosadnih" scena (dosadnih onima koji bi sve instant) koje su tu da izgrade likove, sve je lepo razrađeno u tom smislu. Ovo je moglo biti snimljeno i kao film od sat i pro recimo, ali onda bih ovde mogao da pročitam komentare tipa "nedovoljno razrađeni likovi da bismo se povezali sa njima", i bili bi u pravu. Ova serija je u tom smislu sabila, o svakom detalju se vodilo računa, gluma je vrhunska takođe, meni pravo osveženje i odgledao sam je evo sad u roku od dva dana.

U svakom slučaju lepo mi legla serija.

 

Edit: upravo sam saznao da je izašla nova sezona Black Mirror-a omg!

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2018 at 9:08 AM, Lucky said:

Krenuo sam da gledam American Vandalhttp://www.imdb.com/title/tt6877772/

MV5BZTQ2Mjg2M2MtNTExNi00MTgxLTk3MTYtOTI4ZDRmM2JkNWQ4XkEyXkFqcGdeQXVyNzIyMTA4MjA@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Vidim da je OK ocenjen, ali meni je dosadna serija :( i ovako mi nije najjasnije čemu toliki broj epizoda a kamoli da će biti i naredna sezona. Možda sam nešto propustio :(

Ovde je realno dovoljno odgledati trejler, koji je zabavan sam po sebi, kao neka parodija na serije tog tipa, i to je to.
Pitao sam se na koju foru su mogli od toga da naprave seriju, i pretpostavjlao sam da je serija baš sranje, ali sam im dao šansu. Odlgedao prvu epizodu, i mogu reći da jeste sranje :D Dalje neću gledati naravno.

 

Dakle, preporuka da se trejler pogleda, ali ne i serija :D

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

Ovde je realno dovoljno odgledati trejler, koji je zabavan sam po sebi, kao neka parodija na serije tog tipa, i to je to.
Pitao sam se na koju foru su mogli od toga da naprave seriju, i pretpostavjlao sam da je serija baš sranje, ali sam im dao šansu. Odlgedao prvu epizodu, i mogu reći da jeste sranje :D Dalje neću gledati naravno.

 

Dakle, preporuka da se trejler pogleda, ali ne i serija :D

Mozda sam se ponadao zbog trial and error koja je na isti fazon ali svetlosnim godinama ispred po kvalitetu pa sam ocekivao nesto slicno, ali je to definitivno izostalo :( trejler nisam ni poledao doduse, sad cu morati da bacim pogled.

Link to comment
Share on other sites

meni je ok, čitam po netu kako su "reciklirali svoje ideje", u smislu da su ponovili neke stvari, pre svega tehnologija se ponavlja iz prošlih sezona. Al' meni je to zapravo kul bilo, i dok sam gledao prethodne sezone palo mi je na pamet da su mogli u milion pravaca da idu, i to se i desilo.

naravno kao i uvek neke epizode ostave jači utisak, @Corey koje su te tri? :)

Link to comment
Share on other sites

@togFU
Да, много су рециклирали технологију за складиштење и трансфер свести. То ми је мало засметало, али опет, хипотетички, ако провалимо да свест јесте у неку руку материјалне природе, онда ће то отићи у хиљаду страна и гомиле зајебанција, тако сам сварио ту рециклажу.

 

Допала ми се прва, мада онај хепиенд тотално непотребан. Она са дејтинг апликацијом ми је исто добра, а најбоља ми је последња, тотално кидање од епизоде, врхунско писање и глума.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2018 at 1:21 PM, Corey said:

Кул је нова сезона Black Mirror. Три одличне епизоде, три које могу да се гледају и на ff. 

Odgledao sam prve tri epizode za sada i nisu loše ... prva je baš dobra, druga onako, treća je solidna više zbog atmosfere i glumaca nego što je sama priča interesantna.

On 1/8/2018 at 1:53 PM, togFU said:

meni je ok, čitam po netu kako su "reciklirali svoje ideje", u smislu da su ponovili neke stvari, pre svega tehnologija se ponavlja iz prošlih sezona. Al' meni je to zapravo kul bilo, i dok sam gledao prethodne sezone palo mi je na pamet da su mogli u milion pravaca da idu, i to se i desilo.

naravno kao i uvek neke epizode ostave jači utisak, @Corey koje su te tri? :)

Druga mi je bila "ista" kao ona iz neke od prethodnih sezona sa vojnicima koji vide "čudovišta", a onda treća opet slična kao ta druga.

Ujedno, čitam nešto po netu oko Black Mirror i pitaju kreatora šta znači Black Mirror jer su "zbunjeni", on objašnjava da je to ekran televizora ... nisam stekao utisak da je to uopšte potrebno dodatno objašnjavati :)

Link to comment
Share on other sites

Zavrsavam Dark, i da fenomenalna atmosfera, zanimljivo i napeto.

Mada, ajde da zanemarimo pardoks ciganske porodice, ipak par stvari mi smeta jer su bas nelogicne 

Jonasova majka je SIGURNO u jednom trenutku zivota videla mikala Urlihovog sina jelte pa pomislila "omg moj muz kao decak, PARADOX!!

Mada, ako sam zanemario nelogicnost same postavke serije, who gives a damn, super super serija.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2018 at 11:35 AM, sttevann said:

Odgledao prve cetiri komada, i za sad su mi prva i cetvrta vrlo dobre, dok su druga i treca samo ok.

Mozda cetvrta i najbolja od ovih.

peta mi je sjajna ... podsetila me malo zbog atNosfere na onu iz prethodne sezone, mislim da se zvala "the signal", kad se riba budi u praznoj kući pa je posle svi snimaju mobilnim ... nemaju veze s vezom ali nešto me asociralo.  Inače je i glumica iznela sjajno priču a i sam koncept je zanimljiv.

jedino što mi je zasmetalo je što se na kraju vidi da ima pregršt "kučića" i upitno je kako je do tad uopšte bežala a da nije naišla ni na jednog... iz priče ne možemo da saznamo da li su "dobroćudni" kada ih ne aktiviraš na neki način, to bi donekle objasnilo, ali njeno vađenje trekera takođe nema skoro nikakvu funkciju kada je ovaj i dalje juri a i u situaciji kada ih okružuje na desetine "pasa"

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledao je i ja jutros u vozu. Ne znam, onako, nije losa. Bas to sto kazes, podsetila me na White bear (ako se bese tako zove), samo zbog tog jurenja. Ali nije mi nekako sad odala taj vajb black mirrora u smislu sta lose donosi tehnologija. Bar iz naslova Metalhead nisam nikako mogao da zamislim ovakvu epizodu. :)

Sem ako se ne misli na to da ce roboti kucici da nas pobiju.

 

Danas u povratku kuci poslednju, nadam se da nece da razocara. Poslednja u trecoj sezoni mi je bila prejebeno dobra (pcele), a takodje i poslednja u drugoj (onaj Christmas special).

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

pa ....

meni tu najveći razlog u tom pravcu "kučići su nas ubili" je scena u kući u kojoj se lik ubio sačmarom ... dobrostojeći, vrh gajba, itd, krenuo da kreči sobu neku (za dete?) međutim skapirao da ne može više i to je to.

pošto kučići imaju onaj "usb" da se nakače i na interfon itd, deluje mi da su u startu bili napravljeni kao vid "modernih" kučića koji čuvaju gajbe, ali su se otrgli kontroli i krenuli da ubijaju svakoga.

doduše tu i idemo u ovom drugom smeru - što se ona tripuje uopšte da vadi "lokator" kad je kuče i dalje juri a pored toga ih očigledno ima pregršt naokolo

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tortky said:

Nelogične... hmmm, nešto kao linkovanje atačmenta iz maila?

ali to je davno bilo. I to nije nelogicno, vec pure neznanje ČD ČD žo-

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

gledam Friends, ima mnogo seksističkih i homofobičnih fora, nijedan crnac u kastu, katastrofa :(

idem da malo đumbira nacedim da se smirim

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

pojeo sam jedan kumkvat, ne mogu više ove nedelje namirnice na k

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

pa ....

 

  Hide contents

meni tu najveći razlog u tom pravcu "kučići su nas ubili" je scena u kući u kojoj se lik ubio sačmarom ... dobrostojeći, vrh gajba, itd, krenuo da kreči sobu neku (za dete?) međutim skapirao da ne može više i to je to.

pošto kučići imaju onaj "usb" da se nakače i na interfon itd, deluje mi da su u startu bili napravljeni kao vid "modernih" kučića koji čuvaju gajbe, ali su se otrgli kontroli i krenuli da ubijaju svakoga.

doduše tu i idemo u ovom drugom smeru - što se ona tripuje uopšte da vadi "lokator" kad je kuče i dalje juri a pored toga ih očigledno ima pregršt naokolo

 

 

Pa kuče je juri je je u modu da ubija sve što je čovek lol. A juri je i nakon vađenja lokatora jer je detektovao krv; da joj nije curila (lol) nakon vađenja lokatora, onda je ne bi dalje jurilo/pratilo. Meni je inače ta epizoda jedna od boljih, iako vidim da je najlošije ocenjena na IMDB. Ne znam, volim sve post-apokapisa scenarije nekako.

Da pokušam da ti odgovorim i na ono za "gomilu kučića".

Oni verovatno negde bleje u nekoj "poluhibernaciji" fazon, a aktiviraju se ako ih neko pomeri ili neko drugo kuče ispali lokatore. To sam zaključio jer se na kraju epizode vidi kako se došli da provere šta se desilo u onom magacinu (i tu su ispaljeni lokatori), a na kraju stižu i do buržujske kuće, isto zbog lokatora. Očigledno da postoji određena fora da se preživi, čim eto ima šačica nekih ljudi koji su uspeli itd.

Takođe, ako su ostale epizode fazon 2035. godina, ova Metalhead je recimo 2072, tako nešto pročitah negde, ne sećam se sad, ali mi ima logike svakako, ono, konačno sjebavanje sveta i tako to. Takođe, u poslednjoj epizodi "Black Museum" se prikaže nešto na fazon "First generation dog unveiled"

 

p.s. popizdeo sam što nije zakopala kuče u zemlju onda kad mu se preko noći istrošila baterija, samo da ga je zakopala to bi bilo gg, ne može da se dopuni jer SUNCA NE VIDI pod zemljom!

 

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, togFU said:
  Reveal hidden contents

 

ali ako ima lokator, i juri je kuče jer ima lokator, kako se do tad već nije pojavilo još neko ili se sjatio čopor? jer u tom prvom delu (ili na kraju tokom čitave epizode) mi vidimo da nju "ekskluzivno" juri to jedno kuče i to traje sad već neko vreme. međutim, kao što si i sam primetio, na kraju se pojave drugi da "ispitaju" šta se dalje dešava. Zar nije logično da se pojave i u tom prvom periodu dok još ona beži? Da ne idem tako daleko da razmislimo da kučići imaju međusobno i drugi vid komunikacije i synca osim toga da ih povezuju samo kroz ispaljene lokatore.

što se tiče punjenja, ok je tvoj popizd, ali isto tako kuče se napunilo na full operativno stanje tipa 5 minuta nakon što je svanulo, kapiram da mu je potrebno nešto više ipak da dobije dovoljno baterije. a da ne pričamo da se onda postavlja pitanje i koliko je kuliralo tamo u magacinu gde takođe nema dnevnog svetla :)

i meni je epizoda ok, ima dobru atmosferu, bez obzira na ova pitanja.

Što se tiče poslednje epizode, definitivno se vidi da je prva mini priča van sveta Black Mirrora, ali je ok legla u ceo fazon, ali mi je epizoda sama po sebi više kao neka "mala prodavnica užasa" i za neku mini-horor-seriju nego što je black mirror, ali je i dalje ok.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

 

  Hide contents

 

ali ako ima lokator, i juri je kuče jer ima lokator, kako se do tad već nije pojavilo još neko ili se sjatio čopor? jer u tom prvom delu (ili na kraju tokom čitave epizode) mi vidimo da nju "ekskluzivno" juri to jedno kuče i to traje sad već neko vreme. međutim, kao što si i sam primetio, na kraju se pojave drugi da "ispitaju" šta se dalje dešava. Zar nije logično da se pojave i u tom prvom periodu dok još ona beži? Da ne idem tako daleko da razmislimo da kučići imaju međusobno i drugi vid komunikacije i synca osim toga da ih povezuju samo kroz ispaljene lokatore.

 

što se tiče punjenja, ok je tvoj popizd, ali isto tako kuče se napunilo na full operativno stanje tipa 5 minuta nakon što je svanulo, kapiram da mu je potrebno nešto više ipak da dobije dovoljno baterije. a da ne pričamo da se onda postavlja pitanje i koliko je kuliralo tamo u magacinu gde takođe nema dnevnog svetla :)

i meni je epizoda ok, ima dobru atmosferu, bez obzira na ova pitanja.

Što se tiče poslednje epizode, definitivno se vidi da je prva mini priča van sveta Black Mirrora, ali je ok legla u ceo fazon, ali mi je epizoda sama po sebi više kao neka "mala prodavnica užasa" i za neku mini-horor-seriju nego što je black mirror, ali je i dalje ok.

ali ako ima lokator, i juri je kuče jer ima lokator, kako se do tad već nije pojavilo još neko ili se sjatio čopor?

- Možda su jednostavno svi ostali kučići bili udaljeni 200 km? :D

 

Što se tiče kuliranja u magacinu, pa jednostavno je kulirao sa punom baterijom, u toj nekoj kao "hibernaciji"/"power saving modu", poput onog kad je bio ispod drveta. A trigerovalo ga je pomeranje kutije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...