Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

I ja sam razočaran serijom, a počela je jako dobro. Bukvalno popizdim kad odgledam epizodu, pogotovu poslednju koja je izašla. Jednostavno je počela serija da se bazira na tome da Filu ništa ne ide za rukom i da neće jebati ništa osim Kerol, i to mnogo smara.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

serija je cool u svojoj atipicnosti, ali cinjenica je da genijalnost prve epizode ne moze da bude ponovljena tako lako

a naopako da se serije gledaju iskljucivo zbog identifikacije i wish fullfilmenta...ono, jesmo detinjastil, al nismo valjda tolika deca  =o)

Link to comment
Share on other sites

'genijalnost prve epizoda ne moze da bude ponovljena tako lako' - vise mi deluje kao: ispucali su sve u prvoj epizodi i od tada seriji nezadrzivo opada kvalitet.

voleo bih da cujem koje konkretno kvalitete vidis u seriji trenutno? :) pitam iskreno, mozda propustam nesto :)

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

pa dobro, to i nije zamisljeno kao one time fora, vec kao nesto sto ce se provlaciti kroz seriju, on tamo ode da izbleji sam blabla, ventil, sta god. mene vise brine to sto humora, osim u vidu filovog retardiranja i situacija gde mu ne uspeva da kara, nema.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Upravo je fejl u tome da se ta fora ponavlja kroz seriju kao neka fora za svaku situaciju. To je ono, nivo humora a la Adam Sendler. A tu scenu sam dao samo kao primer, kad sam ja primetio da serija nece iskoristiti potencijal postavke i da je otisla u nekom drugom, najplicem mogucem, kako izgleda, pravcu.

 

A da se razumemo, nije ni lako napraviti smislenu komediju u tom formatu u tim okvirima, a da je za siroki spektar ukusa. Ja sam pretpostavio da ce nesto izmuljati sa flesbekovima, da prikazuju njega samog u nekim situacijama, pa flesevi koji ga pucaju iz zivotnih situacija dok je svet jos bio normalan, ali i to bi imalo ogranicen rezervoar situacija da bi ostala u tom humoristickom formatu.

Link to comment
Share on other sites

Ja ću sad malo subjektivno, pa vi kako hoćete.

 

Serija nije komedija. Serija je komična u mnogim momentima, ali osnovna postavka je tragedija, čovečanstvo je zbrisano i šta radi čovek koji misli da je sam. To je prva epizoda. Na sve to, imamo, kao što sam u postovima iznad rekao, običnog čoveka, niti pametnog, niti glupog, običnog, ali depresivnog, relativno duhovitog, detinjastog i bez nade. Serija je drama sa elementima crne komedije.

 

Taj čovek počinje da se menja kada posle dve godine shvati da nije jedini na planeti. Ono šta mi o njemu znamo više nije istina. Ono šta je Kole rekao je - neće jebati. On ne jebe zato što je postao loš. Postoji dijalog sa Bogom koji je u stvari karmički dijalog. On je loš, ali želi da bude dobar, želi da ne pravi gluposti, želi da ne laže, ali radi sve suprotno. I pored svega toga uvek mu se ukaže nova šansa, kad je propusti on je u još težoj poziciji nego što je bio. Zašto je to tako?

 

On se nalazi u apsurdnoj situaciji, ima ljude oko sebe koje je priželjkivao dve godine, ali ne može da se uklopi. I to ne može da se uklopi kao običan čovek. Zašto su se ostali uklopili? Da li su se zaista uklopili?

 

Moje mišljenje je da serija pati od preterane razrade problema koji glavni lik ne može da prevaziđe, a sam problem je trivijalizovan do nivoa instinkta i afekta. Dobra strana je što serija polako iz monodrame prelazi u dramu sa više likova u kojoj svaki donosi nešto novo i sa svakim novim likom prethodnim likovima izbijaju mane. Ukratko, meni je lepo da gledam seriju, jer me vraća u izvesnom smislu u pubertet, a s druge strane poteže dosta ozbiljnih pitanja koja su meni lično kul. Naravno i sama postavka daje mnogo mogućnosti što je isto dobro.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meh, i ja to vidim otprilike tako, ali da je glavni glumac bolji, ili da mu je uloga pisana malo bolje, kao i prvoj zeni, da su te primenjene fore i situacije malo bolje izabrane, da je ceo proizvod bolji, ne bih se oslanjao samo na (potencijalno vrlo) interesantnu postavku. Isto subjektivno, uglavnom. :)

 

Moguce da cu pogledati celu prvu sezonu pre nego sto konacno prelomim oko nje, ali sve manje me drzi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zavrsio vikinge, krecem hanibala sad. definitivno sam odustao od house of cardsa, jebiga, ne mogu na silu.

 

zanimljiv kraj vikinga :)

 

ok, bilo je jasno da ce rolu da 'svane' i kada je prorok spomenuo vencanje i da ce ovaj biti 'prisutan' na ceremoniji, znao sam da ce se on zeniti, ali nisam ocekivao da ce ga opet okrenuti protiv ragnara, meh.

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

ja sam ga stavio u long que jer ljudi koji su videli originalni pilot (sa pokojnim p. s. hofmanom) kazu da je serija previse izgubila sa njim, da je ton slabiji i da je showtime trebalo da pusti taj projekat da ugine...sa druge strane, da, vrhunski glumci pa ono, kad dodje na red da se pogleda dodje =o)

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao sa Hofmanom, tako da ne znam koliko je serija izgubila. Ja više volim Kugana od Hofmana, generalno (iako nemaju veze jedan s drugim). Ali serija je vrhunski napisana. U stvari humor je toliko brutalan da se još uvek čudim kako je to uopšte pušteno u Americi, a kamoli da opstane duže od sezone.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Trenutno gledam The Flash dok ne izadje 3 sezona Hannibala. Sve u svemu, meni serija nije previse zanimljiva(najvise me interesuje ko su negativci u sledecim epizodama) da je gledam kao sto sam gledao Hannibala. 

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Baš gledam na Foksu, deluje solidno, mračno i uvrnuto. Kad bi pravili Max Payne film (ponovo), Met Dilon u ovom izdanju bi bio pravi pik.

Edited by Kung Lao
  • Upvote (+1) 2

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pogledao leakovani pilot za supergirl, mirise na cancelation pre 6. epizode=o(

ma koliko bila slatka konobarica iz whiplasha u glavnoj ulozi (malo su je bacili u teretanu pa izgleda bash fit ;o)) sama radnja je dno i efekti su lol rane devedesete

Link to comment
Share on other sites

Šta sam ovo gledao upravo?

Baš je bušno jbt, ona Kejt je čas zla bičarka, čas samo što se ne do'vati sa ovim. Skroz neubedljiva gluma sa njene strane. Kao odjednom se nalaze u šumi, a niko ne zna gde su, a sa druge strane je tu viša instanca koja istog trenutka zove šerifa i govori mu da iskulira, how yes no. Plus momenat sa protokom vremena za koji vidim da će biti sranje. I šlag na tortu za kraj, urlikanje i nestajanje tela

:fp:

Morao sam da nađem knjigu da vidim šta se zapravo dešava, malo je teže za progutati, ali je interesantno :)

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...