Jump to content

Serije koje pratite


Recommended Posts

The Affair

http://www.imdb.com/title/tt2699110/?ref_=nv_sr_1

 

Upravo se završila prva sezona, a druga je najavljena. Drama je u pitanju. Mislim da je Kole pomenuo na početku sezone kao potencijal. Sjajno napisana, sa vrhunskom uvodnom špicom, odlična gluma (fanovi Wire-a će biti vrlo zadovoljni, a možda i po koji fan Arrow-a!!!), tempo je možda spor, ali ja recimo to volim. Sve je odlično razrađeno u smislu razvoja likova i na interesantan način ispričano. Iako se vidi da je pisala žena, mislim da je uspela da prikaže priču iz ugla muškarca. Ništa neću otkriti ako kažem da je u pitanju ljubavna afera (!) koja je prikazana iz ugla muškarca i žene, svako od njih dvoje ima svoj pogled na zajedniče bitne događaje i naravno na događaje koji su njima bitni u životu nezavisno od ovog drugog. A umešana je i policija!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

The Affair

http://www.imdb.com/title/tt2699110/?ref_=nv_sr_1

 

Upravo se završila prva sezona, a druga je najavljena. Drama je u pitanju. Mislim da je Kole pomenuo na početku sezone kao potencijal. Sjajno napisana, sa vrhunskom uvodnom špicom, odlična gluma (fanovi Wire-a će biti vrlo zadovoljni, a možda i po koji fan Arrow-a!!!), tempo je možda spor, ali ja recimo to volim. Sve je odlično razrađeno u smislu razvoja likova i na interesantan način ispričano. Iako se vidi da je pisala žena, mislim da je uspela da prikaže priču iz ugla muškarca. Ništa neću otkriti ako kažem da je u pitanju ljubavna afera (!) koja je prikazana iz ugla muškarca i žene, svako od njih dvoje ima svoj pogled na zajedniče bitne događaje i naravno na događaje koji su njima bitni u životu nezavisno od ovog drugog. A umešana je i policija!

I ja odgledah sve do sad, potpisujem sve boletovo, swe pohwale stvarno.

Edited by trn
Link to comment
Share on other sites

The 100 slovi za dno dna čak i po standardima kanala/mreže CW i jedni razlog zašto nije otkazana još prošle godine je neki interni dil preko kog su finansijere nabedili da je Hunger Games-style sada in i da samo treba da se sačeka još koji mesec i svi će da počnu da gledaju i serija će da postane mega hit...slično loš je i Reign (a i ta serija je dobila drugu sezonu)

 

Od novih stvari, ispade Jane the Virgin da je hit za CW i da ima mnogo veće brojeve od svih superhero stvari koje pratimo (u pitanju je komedija koja šatro ismeva telenovele, ali zapravo je i sama telenovela pa je ne pratim ))

Link to comment
Share on other sites

Odgledao syfy (napisao sam prvo szfz, pa umirem od smeha) mini seriju http://www.syfy.com/ascension, i to iskreno zbog toga jer syfy pravi dobre serije a i zbog tricie, i svidelo mi se. Može nastati dobra serija od ovoga, ko voli slobodno nek pogleda.

 

Inace vidi se kako vreme utice na sve, pa i na triciu, listovi su joj malo stubastiji i vidi se starije lice :( prokleta smrt, ne moš joj pobeći!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

u petak krece Babylon na Sundance kanalu...samo cu reci Brit Marling i James Nesbitt o/ - ovo je big deal serija!

 Ovo je vec izaslo... ima je na torentima cela 1. sezona

'Lo, there do I see my father. 'Lo, there do I see...

My mother, and my sisters, and my brothers.

'Lo, there do I see... The line of my people...

Back to the beginning. 'Lo, they do call to me.

They bid me take my place among them.

In the halls of Valhalla...

Where the brave... May live...

...forever.

Link to comment
Share on other sites

krenuo danas da gledam The Affair, Bole hvala na preporuci, valja za sada opasno

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mozart in the Jungle

http://www.imdb.com/title/tt3502172/?ref_=nv_sr_1

 

Najbolja serija ikad! Šalim se malo, ali ne mnogo. Prvo, serija je napisana solidno, što se radnje tiče, nema je, likovi su onako (iako je glumačka ekipa vrhunska), ali kada je reč o muzici i nekim finim detaljima tu je odlična. Muzika je vrhunska i svakog koga zanima klasika na bilo koji način mora da odgleda jer će uživati. Na imdbu ima spisak kompozicija za svaku epizodu. Nema samo klasične muzike iako ona dominira. Ima deset epizoda, Amazonova je serija tako da su sve izašle u jednom danu i traju koji minut manje od 30 minuta. Dakle, obavezno gledanje!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Mozart in the Jungle

Остале ми још две епизоде до краја прве сезоне, и већ на првој сам могао да потврдим Болетову тврдњу, мало шаљиву, али не много!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mozart in the Jungle

http://www.imdb.com/title/tt3502172/?ref_=nv_sr_1

 

Najbolja serija ikad! Šalim se malo, ali ne mnogo. Prvo, serija je napisana solidno, što se radnje tiče, nema je, likovi su onako (iako je glumačka ekipa vrhunska), ali kada je reč o muzici i nekim finim detaljima tu je odlična. Muzika je vrhunska i svakog koga zanima klasika na bilo koji način mora da odgleda jer će uživati. Na imdbu ima spisak kompozicija za svaku epizodu. Nema samo klasične muzike iako ona dominira. Ima deset epizoda, Amazonova je serija tako da su sve izašle u jednom danu i traju koji minut manje od 30 minuta. Dakle, obavezno gledanje!

 

 

Bravo za preporuku! Nisam mogao da kuntam sinoc i pustio jednu epizodu da me uspava.. Sledece sto znam jeste da sam zavrsio poslednju epizodu i da napolju svice..

Fantasticna!

 

Galavant

 

Odgledao sam prvu epizodu i odlicna mi je, videcemo dal posustaju..

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pocetak druge epizode ima tako mega lol momenat da to nije normalno

 

also Togeatherness je super, bas valja, ko voli mumblecore i filmove brace duplass ima dodatni bonus...melani linski unistava kako je dobra glumica

 

Agent Carter je zabavna stvar u sripskim okvirima

 

Empire je sapunica cija jedina vrednost lezi u tome sto terens hauard i tarazhi p henson pwnuju mnogo

 

ostalo iz prethodnog posta jos nisam stigao da pogledam... ima dana

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

stigoh da pogledam svasta nesto..utisci incoming =o)

 

Galavant zavrsio sezonu na 8 epizoda (dunno dal ce biti druga) ...meni se svidja serija ali vishe je smile and feel good nego ludilo od smeha serija...

Togeatherness nastavio valjano, pratim dalje

Babylon mi se svidja, nesbith kad hejtuje ja se smejem jako...mada nema ga toliko u seriji zapravo

Man seeking woman je simpatican, ima nekoliko dobrih provala po epizodi ali mi nije nesto da ocu da gledam odma trecu epizodu...mozda u nekom trenutku skinem epizode i pogledam

druga sezona Broad Cityja razbija, veliki plus

Hindsight ima vrhunskih momenata, ali ceo ton mi je cudan....vh1 original programming, ko da traze ko im je publika i dalje =o)

pilot za Backstroma uopste nije los...jeste procedural ali je struktura pilota malo atipicna sto je interesantno...problem je sto rain wilson  u gl ulozi nije odma temelj serije kao sto je bio laurie u houseu nego su ovde sporedni likovi interesantniji od njega osetno...mozda pogledam josh koju epizodu

 

krenuli i shameless i archer, krece i justified i americansi...de naci vremena za gledanje svega =o(

Link to comment
Share on other sites

Odgledao prve dve epizode Peaky Blindersa, sjajno, sjajno, osim Farga ne sećam se da sam skoro gledao nešto što odmah počinje ovako jako. Tematika, produkcija, fotografija i režija odlični, Sem Nil sjajan izbor za ulogu koju glumi, i glavna zvezda Silijen Marfi, hladan kao špricer, savršeno mu leži ova uloga zbog te njegove lude face i držanja generalno. Jedina zamerka je preterano naglašena, savremena muzika, ubacivana da naglasi neke stvari za čim nije bilo potrebno, jer je sve odrađeno na visokom nivou. Jedva čekam da vidim kako će da ubace i trećeg poznatog glumca-gospodina, osim ako ne kreće tek od druge sezone.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...