Jump to content

Tablet, e-reader


RaveN

Recommended Posts

Nije HC, kao rekli su da će biti apgrejda, a verovatno neće dobiti ni IC.

U USA će za Black Friday u BB Transformer 1 biti samo 250$, što je najbolja ponuda ikada, pa ako neko ima nekog da mu ispazari, proćiće do jaja

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nije HC, kao rekli su da će biti apgrejda, a verovatno neće dobiti ni IC.

U USA će za Black Friday u BB Transformer 1 biti samo 250$, što je najbolja ponuda ikada, pa ako neko ima nekog da mu ispazari, proćiće do jaja

[:D]

uf ovo je jedan od najludjih dana shto se kupovine elektronike tiche... secam se kad sam otpratio devojku na stanicu, poshto je ishla u boston, i sad ja jelte krenuh da se shetkam po gradu (a to je bilo pre krize, kad je sve bilo "kul" tipa 2007`a), kad nailazim na jednu ulicu gde dosta ljudi stoji u redu ( vreme u NY`u tad nije bilo nimalo prijatno) i idem ja i idem i josh uvek red, 20,50,80m josh red, skrecem kod ugla ulice, kad ono nastavlja se red, sve do ulaza od sad zaboravih dal je bio BB il neki drugi chain. i prilazim nekom liku i pitam ga kao ok, mozes li mi reci shta se deshava ovde, (a lik je doneo shator, plinsku bocu, lonac, dzezvu itd:D) i kao pa crni petak je il kako vec, ludacke rasprodaje ovoono (e sad poenta je stici pre nego shto stvari budu rasprodate, i u vecini sluchajeva bivaju) :)

tako da ako ima neko nekog dovoljno ludog ko ce da ceka u silnim redovima, il dovoljno srecnog da nadje bez cekanja onda buy buy buy:)))

( [;)] )...

Link to comment
Share on other sites

[:D]

uf ovo je jedan od najludjih dana shto se kupovine elektronike tiche... secam se kad sam otpratio devojku na stanicu, poshto je ishla u boston, i sad ja jelte krenuh da se shetkam po gradu (a to je bilo pre krize, kad je sve bilo "kul" tipa 2007`a), kad nailazim na jednu ulicu gde dosta ljudi stoji u redu ( vreme u NY`u tad nije bilo nimalo prijatno) i idem ja i idem i josh uvek red, 20,50,80m josh red, skrecem kod ugla ulice, kad ono nastavlja se red, sve do ulaza od sad zaboravih dal je bio BB il neki drugi chain. i prilazim nekom liku i pitam ga kao ok, mozes li mi reci shta se deshava ovde, (a lik je doneo shator, plinsku bocu, lonac, dzezvu itd:D) i kao pa crni petak je il kako vec, ludacke rasprodaje ovoono (e sad poenta je stici pre nego shto stvari budu rasprodate, i u vecini sluchajeva bivaju) :)

tako da ako ima neko nekog dovoljno ludog ko ce da ceka u silnim redovima, il dovoljno srecnog da nadje bez cekanja onda buy buy buy:)))

( [;)] )...

da, al uvek možeš i da ustaneš rano i da prvi kupiš online tog dana, npr :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da li isti popusti važe i u prodavnici i online? Mislim zašto bi neko čekao sa šatorom onda da kupi nešto, taj koji kupuje tehniku sigurno ima pristup netu i karticu?

Inače cena od 250$ za Transformer je stvarno mega, zaista best buy, mada kapiram da je to bez tastature, ali opet, to je 350$ sa tastaturom, da sam u US išao bih sa šatorom :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

nisam siguran da popust vazhi preko neta, mozhda za neke sajtove al za prodavnice mislim da ne, sho bi se onda cimali ljudi onako:D

( [;)] )...

nemam pojma, ja sam to negde pročitao, verovatno će da ostave i deo za prodaju online. A opet, cena prvog Transformera mora značajno da padne, kad će Prime biti 500$ početkom decembra. Sada je kec 400$ plus porez

<edit> našao sam vest, ne spominje se nigde online, onda verovatno i mora da se kampuje, mada ja bih i kampovao [:D]

http://androidandme.com/2011/11/news/best-buys-black-friday-ad-reveals-cheap-androids-for-everyone/ </edit>

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da li isti popusti važe i u prodavnici i online? Mislim zašto bi neko čekao sa šatorom onda da kupi nešto, taj koji kupuje tehniku sigurno ima pristup netu i karticu?

Iako verovatno zaista ne važi za online, ali kad bi bilo validno, opet bi bilo onih koji čekaju po šatorima samo da bi se nečega domogli prvi. Pa na kraju krajeva, što čekaju ispred Apple Store-a da kupe iPad kad mogu da ga naruče online, nastave sa svojim životima i za 3 biznis dana dobiju na adresu isti? :)

Link to comment
Share on other sites

A i to jeste, uvek imaš tih debila...

Inače pominjao sam ovde da ima za 15k din da se kupi Blueberry Netcat tablet. Uzeo sam ga od drugara (koji je doduše najveći kreten s tehnikom ikada i moguće da ga je sjebao nešto u smislu ispao mu i sl, ali nisam siguran) i uređaj je takvo sranje da je to neopevano. Pre svega zato što je touch screen u stvari punch-screen, treba ti sila od pola kilograma da bi on uopšte skontao da ga dodiruješ :) Tako da to zaobiđite svakako u smislu jeftinih tableta, ne znam kakvi su ovi Prestigio i sl, ali svakako mora da se proba pre kupovine.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Verovatno su to bili 7" Tab ili 10.1v

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

8.9?

Pre bih rekao da je Tab

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Probao sam danas u VIP-u u Ušću Asus Transformer na kome je radila tastatura :) Elem, jako je interesantno, čak su i UI prilagodili da imaš mali kružić kursor kada koristiš touchpad. Nažalost tastatura nije baš na nivou recimo čak i Asus 10" netbook-ova, ali valjda će to popraviti ovim novim modelom. Inače vrlo interesantno iskustvo, samo sam posle malo razmišljao na temu tog koncepta vs iPad i došao do zaključka da ne znam baš kada bih se odlučivao da ga koristim sa tastaturom, a kada da nosim samo tab, tj pitanje je da li bi me mrzelo da non-stop vucaram unaokolo i tastaturu koja mi treba u ređim prilikama? Ali svakako jedina tablet mašina pored iPada o kojoj bih razmišljao.

Video sam da se pojavio i onaj Transformer Slider, koji užas...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Za bilo kakvo "hevi" kucanje tastatura je a-must. Ako hoćeš mailove da čukaš, i poneki duži, zaista ti ne treba. To je neko moje iskustvo. Znači za svakodnevni "biznis" je skroz ok da furaš bez tastature, ali recimo ako bi da pišeš neki tekst ili tako nešto duže, moraš je imati.

Link to comment
Share on other sites

Da, jedino što mi se ova tastatura na originalnom Transformeru nije baš preterano dojmila, doduše verovatno bih se navikao da sam je koristio duže od 5 min, ali opet imaju te veličine i bolje tastature čini mi se. A što se nošenja iste tiče kapiram da bi mi radila ona fora - tablet je stalno samnom, a tastaturu držim tipa u kolima pa je ponesem kad mi treba :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ajde Igore, posto imas (ili si bar imao trolololol) ipad, reci ti meni je li on zaista onakav kako se reklamira? Merkam dvojku pa me zanima sta mu zameras i sta su mu stvarno vrline. Za sta nije dobar, za sta jeste... imajuci u vidu da pricamo o tabletima a ne desktop replacement uredjaju. Ja bih ga najvise koristio za crtanje (sketchbook pro, autocad ws), prezentacije, i da pogledam film ili dva u putu posto cesto putujem po 12h za vikend.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nasao nikakvu manu, uredjaj je vrhunski i sve sto radi radi "glatko" i bez zastoja

Cak i nakon pada na plocice koji bi nokautirao sve sem ruskog osciloskopa, on i dalje radi sa slonljenim ekranom.

Na zalost ne pusta .avi/mkv i slicne formate i to je jedina mana za tvoje potrebe.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ima miro video converter, dosta je dobra stvar, "uvučeš" mu bilo koji video fajl, štikliraš da je za iPad i da ga posle konverzije šiba na uređaj, works like a charm.

Sve u svemu, jedino što može da bude neki problem jeste nešto duže kucanje, već smo o tome pisali kod ovih Transformer modela sa dodatnom tastaturom etc. Inače za surf, mail, muziku, crtkanje, itd je stvarno kul stvar.

I i dalje sam mišljenja da u tablet sferi ne bi trebalo razmišljati o drugom uređaju u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

sve zavisi gde i šta kupiš, cena je ključna, ja bih se vodio time. Mene je Transformer izašao 150$ manje od iPada i zato mi je bio bolji. Takođe, sad kad će Prime da bude 500$ ko i najjeftiniji iPad 2, mislim da nema poente uzimati iPad 2 nov u USA

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Evo, pala mu je cena, odlican deal, ortak uzeo pre 4 meseca prezadovoljan. Ovo je najjaci model u toj seriji i ima ekran 10" sto je ipak bolje tj komfornije za citanje..... I ja sam razmisljao da ga uzmem za citanje knjiga i Alan Fordova [8)] al neam novce sada... Inace, ortak opusteno preko wifi rutera vuce sa desktop makine iz sharovanog foldera HD film na njega i radi bez seckanja, imas brdo zanimljivih i korisnih aplikacija za njega etc.... za 200eur odlicna kupovina...

http://www.tehnomanija.rs/katalog/prestigio-tablet-pc-mp7100c.html

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...