Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

41 minutes ago, voodoo_ said:

Inače sad jurim drugi set felni pa da završim sa tom zajebancijom dvaput godišnje.

Najmanje cimanja se ima sa gumama za sve sezone, samo vozis!

Sledece manje cimanje je 2 seta tockova (felne + gume)

I najgori scenario 2 seta guma za sirotinju. Em se jebu gume em platis vise em ne mozes sam da uradis balansiranje

Link to comment
Share on other sites

taman i ja da pitam magove Rura. Trebalo bi da kupim zimske gume, jer mi auto dolazi sa letnjim, i fabrički su drugačije dimenzije prednjih i zadnjih guma. To mi i preporučiše, da uzmem iste kao letnje, ali vidim da ako kupim isti model (npr Michelin Pilot Alpin), ali mi nije jasno ovo oko load indexa.

Npr letnje su:
265/45/20/104Y prednje
295/40/20/106Y zadnje

Da li onda npr da uzimam sledeće:
https://www.kemoimpex.com/gume/4x4-suv/zimske-gume-265-45-r20-104v-pilot-alpin-5-suv-n0 prednje
https://www.kemoimpex.com/gume/4x4-suv/zimske-gume-295-40-r20-106v-pilot-alpin-5-suv-n0 zadnje

npr postoji i https://www.kemoimpex.com/gume/4x4-suv/zimske-gume-295-40-r20-110v-xl-pilot-alpin-5-suv ili https://www.kemoimpex.com/gume/4x4-suv/zimske-gume-295-40-r20-110v-xl-pilot-alpin-5-suv-mo1 gde je razlika 50e u odnosu na ovu sa 106v, da li uopšte dodavati pare bez potrebe, ipak je to 100e na dve gume

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

hm... ja koliko vidim ove alternativne čak imaju veći speed index (110 umesto 106) i ove jedne čak i "XL" (extra load), na papiru bi te čak trebale biti skuplje, tako da ko zna šta je, možda im se prodaju slabije pa su snizili cenu... ja bih možda išao na tu varijantu, ali onda tražio iste takve i napred

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, togFU said:

hm... ja koliko vidim ove alternativne čak imaju veći speed index (110 umesto 106) i ove jedne čak i "XL" (extra load), na papiru bi te čak trebale biti skuplje, tako da ko zna šta je, možda im se prodaju slabije pa su snizili cenu... ja bih možda išao na tu varijantu, ali onda tražio iste takve i napred

napred postoji samo ova opcija od Michelina https://www.kemoimpex.com/gume/4x4-suv/zimske-gume-265-45-r20-108v-xl-pilot-alpin-5-suv i razlika je 800 din po gumi, tako da nije neko ubistvo

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

aha, nemam pojma, verovatno su sve nijanse u pitanju, ako bi se vodio onom pričom "iste gume svuda" onda bi možda sve 4 trebale biti XL, ali svakako su drugačije dimenzije napred i nazad tako da nemam pojma, kontam da nema tu neke razlike... da, kažu i da te XL kao malo duže traju, dok sa druge možda potrošnja bude veća za 0,001% 

Link to comment
Share on other sites

ne bih Continental, Michelin ili Pirelli, i nije mi sad bitno da li ću uštedeti nešto spec, više sam da ne dajem za istu gumu 50e po komadu bezveze. I da, čuvao bih gume u kemoimpexu, da mogu i odmah da mi ugrade

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

hm... ja koliko vidim ove alternativne čak imaju veći speed index (110 umesto 106) i ove jedne čak i "XL" (extra load), na papiru bi te čak trebale biti skuplje, tako da ko zna šta je, možda im se prodaju slabije pa su snizili cenu... ja bih možda išao na tu varijantu, ali onda tražio iste takve i napred

XL gume su varijante određenog modela namenjene, u praksi, višoj klasi automobila. To extra load ne znači da su teretne već da su namenjene težim automobilima, SUV, 4x4, karavani, itd. Imaju deblje zidove, pa su stabilnije u krivinama jer se manje uvijaju. 

Moj stav je da budući da kupuješ gume od 350-400€, dodatnih 50€ po gumi nije veliki trošak. Da kupuješ gume od 100€, ofc da je rasprava bespredmetna. 

Gume i kočnice čuvaju glavu, tvoju i tvojih putnika, kao i drugih učesnika u saobraćaju. Tu nema štednje.

  • Like +1 1

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

Da, al ovde je u pitanju ista guma, i manji load index, who was phone? :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Hm, da li menjati ove zime zimske gume koje teram 5 godina? Ove prednje samo 3 godine, prakticno su nove, ali ove zadnje nisam siguran 😕

Ja od kad vozim (27 godina lol) tj. od saznanja da postoje i zimske i letnje gume, kupijem samo zimske i menjam ih posle x sezona kad zakljucim da je vreme 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Tako ih sjebeš već prvo leto 😄

Ako već voziš jedne iste, onda bar jednom godišnje prebaci prednje točkove nazad i obrnuto, jer se prednje više drndaju zbog rotiranja od volana.

Te novije prebaci nazad, kupi dve all season (može i Sava All Weather) za napred, i godišnje rotiraj točkove.

Link to comment
Share on other sites

Ko ne ide na skijanje i na planinu, niti vozi high performance car, all season gume su rešenje. 

A menju all season gumama, Michelin Crossclimate su neprikosnovene po svim testovima. Uzmite bilo koji adac test u poslednjih 5-6 godina i to je to. Pri tome ne koštaju an arm and a leg

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

STA VOZIS JEBOTE LAMBURDZINI DIJABLO??? 

tvoje gume vrv nece stati u dexy co kesu, kupi i to! 

jos nista, uskoro, i nije lambo, jeste dobro u ITju al nije toliko :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Btw Pero, u pomenutim ADAC testovima Pireli je već dugo jedva u kategoriji "zadovoljavajuće", ne znam je l su toliki brend na nekim tržištima pa ih zabole da podmazuju Nemce ili šta. Dok je Konti uvek najmanje u kategoriji "dobra", a recimo Hankook zimska dere što mogu da potvrdim i na ličnom iskustvu (dobio Icept RS2 uz kola). Tako da Michelin da ali Pireli ne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...