Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

  • 10 months later...

Bio sam ubedjen da imamo neki auto pricajte topik ovde, ali izgleda da gresim. Pa ajde ovde par pitanja pred zimsku sezonu, splitujte post ako treba.

Prvo, jel su lanci obavezni samo na deonicama gde stoji znak za lance i kada ima snega na putu? Ako nije taj slucaj jel mora covek da ih ima u kolima makar za vreme zimske sezone? Posto sam ih negde ocigledno zagubio ili mi je neko ukrao, nigde ne mogu da ih nadjem. Ne kostaju mnogo verovatno, ali mi se ne kupuje samo da bi mi stojali u gepeku da me ne bi panduri drndali.

Drugo, pocela je brava na vozacevim vratima da zeza od silne upotrebe. I kljuc se izlizao jelte, sa drugim koga ne koristim bolje otvara, ali ipak zapinje. Da li samo da podmazem enim uljem za brave ili bolje da oteram kod mehanicara da otvori celu bravu i ocisti/podmaze sve sad pred zimu?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dule_smor said:

Bio sam ubedjen da imamo neki auto pricajte topik ovde, ali izgleda da gresim. Pa ajde ovde par pitanja pred zimsku sezonu, splitujte post ako treba.

Prvo, jel su lanci obavezni samo na deonicama gde stoji znak za lance i kada ima snega na putu? Ako nije taj slucaj jel mora covek da ih ima u kolima makar za vreme zimske sezone? Posto sam ih negde ocigledno zagubio ili mi je neko ukrao, nigde ne mogu da ih nadjem. Ne kostaju mnogo verovatno, ali mi se ne kupuje samo da bi mi stojali u gepeku da me ne bi panduri drndali.

Ne moras da imas lance u kolima za vreme zimske  sezone, kao sto i ne moras zimske gume da imas dok nema zimskih vremenskih uslova (sneg/poledica).
Lanci su obavezni van naseljenog mesta ili kad ima znak da su obavezni samo kad su zimski vremenski uslovi.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Zwerko said:

Za tu bravu cenim da je bolje da odes kod majstora, to uglavnom rade i bravari, cisto da ti pogleda, to nece da te kosta nesto puno, verovatno ne vise od par stotina dinara a ako ti se zaglavi u nezgodno vreme ima da psujes sve zivo :)

u pravu si, pogledacu...a moze i obican bravar da razmontira i namesti bravu na vratima od auta?

33 minutes ago, Jose Jimenez said:

malo je offtopic, ali bolje da pitam:

Da li oni naši šakali oko Kopaonika i dalje polivaju vodu po kolovozu? To im je pre 5-10 godina bila praksa na prilazima ski centru, pa ti iskoče iz žbunja da ti naplate lance i montažu.

u jebote, ne seri da su to stvarno radili?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
16 minutes ago, killYg0r said:

Odes kod vulkanizera kazes da nudis 200e i oni ti kazu da ako nemas Michelin stavis Tigar posto su sve ostale marke nebitne i onda postanes jos jedan ljapan na Tigru i pocnes da pricas svima drugima kako je to najbolja zimska guma.

 

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre dve godine uzeo Hankook, one su ti tacno 200 eur. Sasvim su se ok pokazale, meni je kod tih zimskih jedino bitna šara da se ne bi zaglavio i snegu, ove imaju bukvalno identičnu šaru kao ranija generacija Michelin (Alpin 4). 

Mada kapiram da dok ne uzimas neki baš teški Kinez tipa onog Starfire ili tako nešto je sve to manje više isto sranje. Osim ako nisi neki pro vozač :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Gde uzeti one ogromne kese za gume?

Imao sam neke pa su se vremenom toliko isprljale, a kad se operu nisu ni za đoku, pa sam ih na kraju bacio. A gume mi stoje na terasi, em sunce bije u njih, em se skuplja prašinčina i neka čađ ko da svi lože na ugalj majku mu, pa reko da ih malo zaštitim itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Gde uzeti one ogromne kese za gume?
Imao sam neke pa su se vremenom toliko isprljale, a kad se operu nisu ni za đoku, pa sam ih na kraju bacio. A gume mi stoje na terasi, em sunce bije u njih, em se skuplja prašinčina i neka čađ ko da svi lože na ugalj majku mu, pa reko da ih malo zaštitim itd.
Proveri u Pneumasteru. Menjam tamo gume pa uzeo i kese.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...