Jump to content

Zimske gume


Gospodin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Uzeo 4 x Michelin Aplin A4 - http://www.tyrerevie...in/Alpin-A4.htm u Beogumi, kod Gazele, sa NBG strane.

Dimenzije 225, 45, 17.

Guma je nerealno dobra. Jede sneg i led.

Jedna guma je 20.731 RSD, sto je dosta povoljno pošto kod drugih firmi nije ispod 24.000 RSD.

Toliko su dobre da mi nije žao cifre :)

Inače, Nokian gume su sjajne, uz razumnu cenu. Kome nije žao da plati za kvalitet, to su moje preporuke.

Edited by Failure.Sanitarium
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Aj da ne otvaram novi topic bezveze, a za dve godine su se cene kontam dosta promenile pa cisto da mi udelite savet. Enivej, hocu da pazarim nove zimske gume. Trenutno furam 205/55/16 na alu felnama, ali bih pazario celicne felne za zimu i da mi gume stoje stalno na njima, tako da ih ne sjebavam prilikom balansiranja i kontam da je zdravija prica. Za pocetak, jel takvo razmisljanje ok? :D

Drugo, s obzirom na to da bih uzimao nove felne, pretpostavljam da mi je onda bolje da uzmem 195/nesto/15, jer je i guma jeftinija? I da li je bolja jeftinija random zimska guma, ili recimo polovna mishelinka? Da li uopste polovne gume da uzimam u obzir?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Jbg, ja sad zaboravih koji je auto u pitanju na kraju :) Ali ako uzimas celicne svakako uzmi manju dimenziju, najverovatnije na tvoj auto ako imas alu 205/55/16 onda idu 195/65/15, em ti je jeftinija guma, em je ok sto je malo uza za zimu, jedino sto fakat estetski nije toliko atraktivno, ali koga boli q za to za zimske gume kad je ionako auto uvek blatnjav :) Po meni jeste takvo razmisljanje logicno, ja sam to hteo da uradim pa na kraju nisam uspeo da nadjem 15" celicne i zavrsih s drugim setom alu od 16". 

 

Po meni nema logike uzimati polovne gume jer ne verujem da si toliki ekspert da utvrdis sta je tacno u pitanju. Primera radi moje Michelin koje cu da zamenim posle ove sezone imaju fazon jos 4-5mm sare, reklo bi se ok, ali su ispucale malo sa strane (imaju na zimu pet godina), plus su presle 40k+ km, a to ja kao laik ne bih provalio da ne znam posto sam ih ja vozio, meni izgledaju "kao nove". Uzmi nove gume da te ne boli glava, moje misljenje je da je bilo koja nova bolja od polovnih. Plus sto za tu dimenziju nisu toliko velike razlike u ceni guma, tipa najjeftinije Wintera su 4.800, a Michelin su 7.000 din, dakle na cetiri gume bi razlika izasla 60-70 evra, pritom ima sasvim ok varijanti izmedju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jeste zdravo razmisljanje:

 

1. ne jebes gume pri svakom montiranju

2. ne placas dodatno balansiranje stagod

 

Bas mi je kod mene prirucnik za Ford Focusa, ako za njega pitas i mozes da uzmes velicinu manje bez problema sto je u tom slucaju 195/65/15

Sto se izbora guma tice ja mogu samo da preporucim da uzmes bilo sta sem Tigar govneta koje je prosto govno plasticno. Prosle nedelje sam montirao bas zimske gume koje su Kleber (mid range su cene) i do sada nisam imao nijednu kriticnu situaciju zimi

Link to comment
Share on other sites

Ne staj mu na muku, namesta radio :)

 

Edit: No da se vratimo na temu guma, Wintera naravno jesu sranje jer su najjeftinije, a cim je nesto najjeftinije je uvek sranje i neki mid range je uvek najbolji odnos cena/dobijeno. S tim da se ne mora gledati samo Michelin (pod koji spadaju i Kleber i Tigar, sada i onaj neki Taurus sto je valjda isto sto i Tigar samo za neko drugo trziste). Pogledaj recimo i Hankook, skoro mi se kolega hvalio kako je uzeo i super je zadovoljan. Fulda ili Nokian ako mozes da nadjes su isto kul mid-range izbori. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

od kad mi je pre par godina objasnjeno sta se desava sa gumama prilikom menjanja to sto ti planiras sam i ja uradio,4 alu sa letnjima gumama i 4 celicne sa zimskim,sredis neke lepe ratkapnice za ove fugly zimske i all good :D,moja preporuka ti je da nadjes polovne felne(naravno proverene i obavezno sa slikama) jer su nove preskupe...4 alu su mi stigle polovne iz sremskih karlovaca pocetkom godine i prezadovoljan sam(kao nove),secam se da me je nova celicna iskostala previse pre par godina i to sam uzimao samo jednu jer mi je jedna od starih 4 bila varena pa sam to hteo da promenim.

Link to comment
Share on other sites

Zverko,kako neko ko je tek skoro kupio zimske gume moze da se pohvali kako je zadovoljan kada snega nije bilo ni prosle a kamoli ove godine ?

 

na konto Wintere, koristim ih vec 6 zimskih sezona, prosle godine sam kupio 4 nove zato sto sam bio prezadovoljan sa tim kako me je prethodni set posluzio imajuci na umu da sam se stvrno vozio po nekim sjebanim snegovima i nagibima o.O 

pritom mi faktor da li je guma 4800din ili npr. 6800din nije toliko bitan

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

kad nisu na felnama samo ne valja da ih redjas jednu na drugu.. jer im nista ne drzi ivice i ona na dnu ce se iskriviti.. 

iz istog razloga se ne kace o nesto jer ce biti jajaste do kraja sezone. kad ih uspravno ne bi rotirao bi se isto desilo..

 

kad imas felne na njima ih ne drzis uspravno jer je mnogo vise tezine na dnu i izdeformisace se jako brzo, nego polozis

zato sto felna drzi onu iznad itd..

 

valjda je dovoljno logicno :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...