Jump to content

Steelseries XAI iskustva


steffe

Recommended Posts

Poz, interesuju me iskustva sa ovim misom, planiram da ga kupim uskoro pa bih hteo da cujem vasa misljenja. Kakvih ste problema imali? Mane/vrline ovog misa. Citao sam dosta, ali sam sada pred kupovinu resio da otvorim topic. Imam Steelseries qck+ poglodu, da li ce odgovarati za XAI-a? Svaki komentar je dobro dosao. Hvala vam u napred.

Link to comment
Share on other sites

poznajem tri čoveka koji su imali ksai (ja sam jedan od njih).

na jednom je riknuo spoj kabla sa pacovom. na drugom je riknuo klik. na mom je riknuo levi klik, dok je mouse7 dugme ostalo uglavljeno i morao sam da ga na nosim na servis za to.

stvar je u tome što to jeste dobar miš. ali je to steelseries i nekvalitetan je. barem je ispod standarda kvalitetnih miševa (as in mx518 npr.), što je nedopustivo kad pogledaš cenu.

sve u svemu. dobar je pacov ali ni blizu 9000 dinara dobar.

Link to comment
Share on other sites

poznajem tri čoveka koji su imali ksai (ja sam jedan od njih).

na jednom je riknuo spoj kabla sa pacovom. na drugom je riknuo klik. na mom je riknuo levi klik, dok je mouse7 dugme ostalo uglavljeno i morao sam da ga na nosim na servis za to.

stvar je u tome što to jeste dobar miš. ali je to steelseries i nekvalitetan je. barem je ispod standarda kvalitetnih miševa (as in mx518 npr.), što je nedopustivo kad pogledaš cenu.

sve u svemu. dobar je pacov ali ni blizu 9000 dinara dobar.

Hvala na odg, nego, posle koliko vremena koriscenja su se pojavili ti kvarovi?

Link to comment
Share on other sites

zaglavljeno dugme posle mesec dana.

klik je riknuo za manje od godinu.

miš, u suštini, može da ti potraje. ali ne par godina sigurno.

Pa meni, sve u svemu, ne treba mis za par godina. Dosta je godinu dana, i ako mu se nesto desi tu je garancija a oni vecinom posalju novo, tako da... Hvala tebi na odgovorima. :) Sada da cujemo ostale :D

Link to comment
Share on other sites

Po meni je trenutno (sem ovog novog Sensei svetleceg cuda) mozda najkvalitetniji tehnicki, po podesavanjima, mozes sebi da namestis sens bolje nego na bilo kom misu, mada kako vremenom naviknes na neki sens na inteliju od 400 dpi-a, onda ti mozda tolika podesavanja nisu ni potrebna. Zavrsna obrada je IMO mozda najbolja, to je zaista kvalitetan mis, ali je jednostavno previse bagovit. Prekida kabl, u sred partije ako upadne trunka, ali TRUNKA prasine laser se pogubi, moras da duvas ko retard u senzor na sred meca, naglo se poveca sens zbog baga usba, brisu se sami profili od sebe itd itd itd... Kontam da je cela ta neka grupa ljudi (ukljucujuci i mene), kad se pojavio xai, kupila da bi videla to cudo tehnike, da testiras podesavanja, levo desno, ali jednostavno posle nekog vremena su ti bagovi smorili, prodao sam ga, posle godinu dana sam ga opet pazario (pre nekih metar dana), i to samo zato sto mi ga je drug prodao bukvalno starog par dana za upola cene, nekoliko dana sam terao sebe da se vratim na laser i na xai, ali bezuspesno. Rezultat = jos jedna prodaja i vracanje na optiku.. Po mom misljenju, ako zelis mis koji nece da baguje, a ako ne gotivis mx-a, onda je inteli ono sto ti treba. Slazem se sa protom da je jednostavno xai previse skup za tu galeriju bagova koji mogu da ti se dese... Uzmes polovni inteli (star do godinu), sluzice te jos 3-4 godine min, a za ostale pare mozes da zamenis qck+ sa qck heavy/sk/fnatic/tyloo + polovne sluske srednje vrednosti..

Link to comment
Share on other sites

Imam Xai vec duze vreme i meni savrseno radi :). Do duse ja sam moj kupio preko amazon.de kao i svu opremu i do sada se ne zalim...Sad ce skoro godina kako sam uzeo mis i sljaka bez ikakvih problema[bagovi its..].. Zavisi kakvo su iskustvo imali drugi ljudi sa misem ali moje je ok .. Od mene mozes samo da dobijes zeleno svetlo da ga uzmes :)).Takodje se odlicno pokazao na svim SS podlogama na kojima sam igrao [sk,navi,mym,mibr,fnatic,heavy,qck] .. Srecno :)

Link to comment
Share on other sites

Steelseries-u je najveca greshka bila da pravi misheve,prosto ne znaju to da urade kvalitetno! Takodje znam makar 10 ljudi kojima je Xai riknjavao bukvalno iz chista mira, meni je kinzu crkao sam od sebe, otishao od kuce vratio se ne radi, odneo na reklamaciju,posle 2 meseca mi dali novog misha,pitam ja shta je bilo starom,kazhe sprzhila se plocha, rekoh gg! Toliko o SS-u! Gledaj da pazarish ili Intelli (1.1 , 3.0) ili Logitech,razer... o/

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

Kao sto vidis mnogo ljudi se zali na njega,ne vidim razlog sto bi ti bacao 9k na njega kad za manje pare mozes da dobijes MNOGO kvalitetnije miseve kao sto su mx,intelli 1.1 ili 3.0 i koji ce ti sigurno najmanje trajati 2 god da pocne nesto da se "kvari".

Kupis lepo mx za 4.5k i ostane ti jos tolko,ti si zadovoljan misem a imas jos pola para u dzep.To je moja preporuka.Srecno ! :)

Link to comment
Share on other sites

Boljeg misa trenutno neces naci, ali treba da ti se "zalomi" da ubodes dobar. Ne znam sto to, ali izgleda da je zaista tako, jer vidis koliko se ljudi zale na njega. Meni za sada, da ga ne ureknem, sljaka perverzija dobro, a kupio sam ga pre 14 meseci. Definitivno drugacije radi od intelli-a i mx-a, po meni - mnogo bolje. Ukoliko se odlucis za njega cuvaj garanciju i kraj. POZ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...