Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

2 hours ago, DJAPEH8 said:

Hahaha, koliko sam se samo patio jos kao mladi preduzetnik kad su mi stizale ovakve fakture za neke totalno druge stvari... 

kako si se ti patio, ne kapiram? 🙂 pa šta ti je bila patnja? dal možeš da ih zavedeš knjigovodstveno? 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Lucky said:

kako si se ti patio, ne kapiram? 🙂 pa šta ti je bila patnja? dal možeš da ih zavedeš knjigovodstveno? 🙂

Pa da 🙂 Mozda sam preterao sa terminologijom, ali u sustini wtf, kakve usluge marketinga covece ja sam ti platio robu itd. Ali brzo sam naucio da to prihvatim kao "normalno".

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DJAPEH8 said:

Pa da 🙂 Mozda sam preterao sa terminologijom, ali u sustini wtf, kakve usluge marketinga covece ja sam ti platio robu itd. Ali brzo sam naucio da to prihvatim kao "normalno".

 da, da, to je jasno ... može da zbuni čoveka 🙂

u suštini ti si in the clear dokle god je fakturisana usluga ili nešto nedokazivo. tipa ne može da ti proda 20 pilića živih, onda ti moraš ili da imaš 20 pilića ili da si ih nekog drugom dalje prodao 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

 da, da, to je jasno ... može da zbuni čoveka 🙂

u suštini ti si in the clear dokle god je fakturisana usluga ili nešto nedokazivo. tipa ne može da ti proda 20 pilića živih, onda ti moraš ili da imaš 20 pilića ili da si ih nekog drugom dalje prodao 🙂

Ma sad to sve znam, naravno, nego ono bukvalno prvih dana kad sam krenuo, pa onda i te situacije 🙂 

On 12/22/2021 at 7:10 PM, DJAPEH8 said:

Elem, sretnem danas neku poznanicu koja radi ovde bas u A1 poslovnici, pa joj kazem za situaciju, kaže ona e pa to za pravna lica radi SNEŽANA, reko ma nije valjda?! Kaže probaj još koji put da je pozoveš, reko ne znam koliko jos puta treba da je pozovem da se ona odazove. JBT! Kaže jedino ona radi za ceo ovaj okrug ovde, od Sombora do Subotice. Ne znam, možda sam ja lud, al sam sad više u fazonu da obnovim ugovor u MTS-u i time direktno sebi načinim štetu, nego opet da zovem Snežu 😄 

UGLAVNOM, resim ti ja da nazovem ponovo Snezu!!!11! Bejah neke dobre volje, reko sad cu jos dati sansu i toeto! Zovem ja nju, javlja se ona kaze izvolite. Opet. Pa reko evo mene zivo zanima kako covek da predje kod vas, ja se ziv satra i evo vec 3x zovem da mi posaljete ugovor i nikako.  "jao da, izvinite vamo tamo, ma haos je drzi ga ne daj ga, ajde dajte mi jos samo jednom podatke i evo saljem odmah, izvinite jos jednom i hvala na strpljenju zaista blaabla".  Reko aj dobro nema frke. E pa, to je bilo pre 10 dana. I dalje nista :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2022 at 10:03 PM, Lucky said:

ok, tvoj legit stav i mogu da ga poštujem, ali ajde da se vratimo svi u period od pre 15 godina (u mislima 🙂 ) pa da se setimo kako smo nabavljali telefone i sve to. ne iz ugla razvoja države, nego toga koliko smo imali para i kako smo ih trošili.

znaš koliko bi me zanimalo dal je država oštećena i dal je neko platio PDV kad mogu da odem u Balkansku i da kupim u jednoj od dvaes' osam radnji za mobilne telefone najnoviju Nokiju za 200 maraka, a kod legalnih prodavaca košta 400 :)) a ja skupljao pola godine tih 200 maraka :)) Isto je tako i danas za te koji sad imaju 20 godina ili prosto nemaju para. Oni ni ne uzimaju preko računa firme jer ni nemaju firme pa samim tim ni ne brinu tu brigu da će neko da im doda 10 ili 20% na cenu za keš.

Drugo, imamo i tu stranu medalje da za gomilu IT robe plaćamo dodatne carine i poreze, pa tako ulazna cena za PlayStation5 npr je već u startu viša nego što košta PS5 u Evropi. I onda kad se distributer ugradi pa retailer dođeš do toga da PS5 košta u Gigatronu 90.000 din. A uvek imaš i (kad nije nestašica) mađarska konekciju na KP i platiš cenu kao iz Evrope.

ovo što ti reče togfu, najnormalnije traži ponudu od tehnomanije, gigatrona i drugih koji prodaju telefone, imaju često i neke akcije, baci oko i na manje prodavce opreme kao pc practic koji smo pomenuli, ima još nekoliko, pa vidi šta će da ti ponude. Kod mobilnih operatera je full cena telefona uvek viša od tehno, gigatrona itd.

moj stav je ekstreman jasno mi je, ali nekako mislim da smo trebali da se pomaknemo od 2004.-5. godine (da ne ulazim u pricu da bi klinci mob od 700 eur al im mnogo pa je cena od 500 eur super), samo trazim priliku za normalnu ponudu... Ako se sve svelo na gigatron i tehnomaniju i pc practic ok, mislio sam da nesto propustam - mislio sam da postoji nesto ozbiljnije a da radi hm normalno (ili nenormalno)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJAPEH8 said:

UGLAVNOM, resim ti ja da nazovem ponovo Snezu!!!11! Bejah neke dobre volje, reko sad cu jos dati sansu i toeto! Zovem ja nju, javlja se ona kaze izvolite. Opet. Pa reko evo mene zivo zanima kako covek da predje kod vas, ja se ziv satra i evo vec 3x zovem da mi posaljete ugovor i nikako.  "jao da, izvinite vamo tamo, ma haos je drzi ga ne daj ga, ajde dajte mi jos samo jednom podatke i evo saljem odmah, izvinite jos jednom i hvala na strpljenju zaista blaabla".  Reko aj dobro nema frke. E pa, to je bilo pre 10 dana. I dalje nista :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ahahahah, pazi, nešto si se zamerio Sneži, možda ti je bivša ali si ti zaboravio! :))

10 minutes ago, G!!! said:

moj stav je ekstreman jasno mi je, ali nekako mislim da smo trebali da se pomaknemo od 2004.-5. godine (da ne ulazim u pricu da bi klinci mob od 700 eur al im mnogo pa je cena od 500 eur super), samo trazim priliku za normalnu ponudu... Ako se sve svelo na gigatron i tehnomaniju i pc practic ok, mislio sam da nesto propustam - mislio sam da postoji nesto ozbiljnije a da radi hm normalno (ili nenormalno)

pa čekaj, 'oće kaki neće kaki :))

znači imaš normalno legalno super kul, to su ti gigatron, tehnomanija itd koji nabavljaju legalnim kanalima preko distributera za te mobilne telefone, što podrazumeva veće cene zbog carine, dažbina itd. Ne može prosto bolje od toga, ako hoćeš sve na belo, jer nismo u EU i sve to tako.

Ako hoćeš da prođeš povoljnije možeš, ali pod uslovom da preskočiš legalne tokove zbog pomenutih dažbina i koječega i samim tim kupuješ od mađara sa KP 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJAPEH8 said:

Brate ne znam sad stvarno da li treba da pisem tamo nekom menadzmentu cisto zbog njih da znaju koga placaju ili da iskuliram skroz

ako je eksterni agent, dobra je šansa da ona dobija samo po ostvarenom ugovoru ili tako nešto, pa možda ove iz glavne firme i baš nije puno briga 🙂

ali uvek možeš da probaš da pišeš, ništa te ne košta 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Doneta odluka: Svi će koristiti univerzalni punjač
Doneta je odluka o univerzalnom punjaču, koji će biti USB-C.

Komisija je predložila amandman na direktivu da USB tip C treba da postane standardni slot za punjenje pametnih telefona, tableta, kamera, slušalica, prenosivih zvučnika i ručnih konzola za video igre.

Jedinstveni USB-C slot će omogućiti potrošačima da pune uređaje sa istim USB-C punjačem, bez obzira na brend uređaja.

Predlog predviđa prodaju punjača odvojeno od elektronskih uređaja, što znači da pri kupovini novog uređaja neće nužno biti uključen novi punjač. Ovo bi trebalo da smanji količinu elektronskog otpada.

 

nisam detaljno istražio da vidim jel patka ili šta već, ali ako je istina, biće zanimljiv apple odgovor na ovo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Treba mi savet, keva je sa šeset pet skontala da je smartfon zapravo korisna stvar i sad kao treba da joj nadjem nesto. Bacio sam pogled na Telenorove ponude i deluje mi da za 30k moze da se uzme veoma solidan telefon, maltene iste statove imaju i samsung i huawei i xiaomi, 4gb rama, ~40MP kamera i 6.5`` dijagonala, jeri to okej ?

edit: u sustini znam da sa 4gb RAM-a Android u trenutnom izdanju radi nominalno, ono sto ne znam je kako radi sa manje, posto ima telefona sa po 2,3 gb RAMa i kamerama od po 12MP itd za koje imam misljenje da su low-end škart, da li sam u pravu :d ?

Edited by Shale
Link to comment
Share on other sites

Prva stvar - u toj najjeftinijoj klasi gledaj da ne uzimaš preko Telenora, bukvalno te izađe isto kao u najnormalnijoj radnji tipa Gigatron, a i oni daju na neke rate, tako da čak ni to nije razlika :) Ako uhvatiš neku akciju ćeš zapravo i bolje proći. Drugo ja sam na primer uzimao telefon tastu, njemu je Redmi 9 sa 4GB rama bukvalno vrh vrhova telefon, mislim da je plaćen oko 150 evra, za 200 evra ima još boljih modela u smislu kamere na primer, ali što se funkcionalnosti i ostalog tiče nije realno da oni primete razliku, tako da mislim da nema smisla davati više para od toga, pogotovu što jbg desi se da telefon ispadne, polomi se i slično, lakše je za sve kad nije neki skup model, kupiš drugi i to je to. Iskreno ne bih gledao telefon sa manje od 4GB memorije jer ćeš bukvalno uštedeti 2-3 hiljade dinara a razmišljaćeš kasnije o tome, 4GB mislim da je sasvim ok za dogledan period. 

Bitna stavka - gledaj šta ti se svidi sada da bude poprilično trajno rešenje ako ništa makar u pogledu brenda. Starijim ljudima koji nisu navikli na smartfon je nešto što je nama najnormalnije, tipa malo drugačiji UI, katastrofa, a telefon će definitivno morati u nekom momentu da se menja za 3-4 godine kad mu ako ništa ode baterija. Ja imam problem to recimo s kevom sada, navikla na Huawei i kao ništa drugo ne može da skapira, pa onda jurim otprilike da joj uvalim neki stariji Huawei koji je u odnosu na ovo što se sada nudi baš bezveze, ali sve ostalo što je videla je ono "ne mogu ja sad to da učim ponovo"... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Shale said:

Treba mi savet, keva je sa šeset pet skontala da je smartfon zapravo korisna stvar i sad kao treba da joj nadjem nesto. Bacio sam pogled na Telenorove ponude i deluje mi da za 30k moze da se uzme veoma solidan telefon, maltene iste statove imaju i samsung i huawei i xiaomi, 4gb rama, ~40MP kamera i 6.5`` dijagonala, jeri to okej ?

edit: u sustini znam da sa 4gb RAM-a Android u trenutnom izdanju radi nominalno, ono sto ne znam je kako radi sa manje, posto ima telefona sa po 2,3 gb RAMa i kamerama od po 12MP itd za koje imam misljenje da su low-end škart, da li sam u pravu :d ?

uzmi za budžet koji imaš telefon sa što većim ekranom i sa što manje bloatwarea ili da ima neki stock android nešto tipa onaj android one ili kako beše i to je to.

gledam po kevi svojoj, ajde što veliki ekran zbog vida itd znači svima, ali to kad krenu pitanja što mi sad ovo iskače ovde, što mi se ovo promenilo, gde je sad ova ikonica, zašto me pita ovo... sve su to neka glupa pitanja koja izbacuje android tipa "da li želiš da se lampa pali kad promrdaš telefon" ili te obaveštavaju da su izmenili UI pa je sad settings negde tamo levo itd. Trivijalno za nas koji koristimo tehnologiju ali zabag za matorce.

mislim da je relevantnost RAM memorije potpuno sekundarna jer oni ljudi ne znaju za brzinu u tom smislu pa ako se nešto otvara sekund ili pola sekunde isto im je :))

edit: aha, ulete zw, videh da je manje-više isto napisao.

Link to comment
Share on other sites

On 1/20/2022 at 5:06 PM, Lucky said:

pa čekaj, 'oće kaki neće kaki :))

znači imaš normalno legalno super kul, to su ti gigatron, tehnomanija itd koji nabavljaju legalnim kanalima preko distributera za te mobilne telefone, što podrazumeva veće cene zbog carine, dažbina itd. Ne može prosto bolje od toga, ako hoćeš sve na belo, jer nismo u EU i sve to tako.

Ako hoćeš da prođeš povoljnije možeš, ali pod uslovom da preskočiš legalne tokove zbog pomenutih dažbina i koječega i samim tim kupuješ od mađara sa KP 🙂

ne razumes ti mene ali ok 🙂

nisu meni problem "vece"cene zbog pdv-a vec je gigatron poslovicno skup (najskuplji?)  osim ako zabodes neku akciju mozda ali ni to nije sigurno,  i poslovicno su prosto neposlovni lol - pa tamo kupujem samo kada moram

kao sto rekoh ako je gigatron jedina opcija onda ok, mislio sam da imamo negde poslovnije i povoljnije ponude za telefone od 1000 eur od nekog ko prodaje i sporete i pegle i fitnes opremu i posudje na istom mestu

na kraju krajeva, kada vidis cene u gigatronu, odes u telenor i zavrsis sa jeftinijim telefonom 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, G!!! said:

ne razumes ti mene ali ok 🙂

nisu meni problem "vece"cene zbog pdv-a vec je gigatron poslovicno skup (najskuplji?)  osim ako zabodes neku akciju mozda ali ni to nije sigurno,  i poslovicno su prosto neposlovni lol - pa tamo kupujem samo kada moram

kao sto rekoh ako je gigatron jedina opcija onda ok, mislio sam da imamo negde poslovnije i povoljnije ponude za telefone od 1000 eur od nekog ko prodaje i sporete i pegle i fitnes opremu i posudje na istom mestu

na kraju krajeva, kada vidis cene u gigatronu, odes u telenor i zavrsis sa jeftinijim telefonom 

cene diktiraju distributeri, ne može tu bilo koji prodavac da bude u minusu ako ne radi sivi uvoz. a i u dilu su, na primer:

https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/roming-komtrejd-gigatron-i-drugi-cetiri-godine-namestali-cene/

Quote

 

U prvom slučaju radi se o distribuciji brenda Tesla čiji je proizvođač Komtrejd, a KZK je utvrdila da je ova firma imala ovakve sporazume sa najvećim kupcima Gigatronom, Tehnomanijom, Tehnomedijom, Emezetom i firmom XLS koja vodi radnje CTShop.

U drugom slučaju utvrđeno je da je kompanija Roming elektroniks u čijem sastavu su i Tehnomanija i Vin Vin (zbog čega ih je KZK tretirala kao jedno društvo) slične dogovore imala sa istim maloprodavcima Gigatronom, Emezetom, Tehnomediom i XLS.

U prvom slučaju firma Komtrejd distribjušn kažnjena je sa 34,4 miliona dinara, Tehnomanija sa 5,5 miliona dinara, Gigatron sa 4,2 miliona dinara, Tehnomedia centar sa 1,33 miliona dinara, Emezeta Srbija sa 690,6 hiljada dinara i XLS sa 575 hiljada dinara. Sveukupno kazna je oko 400.000 evra.

Za Roming elektroniks koji je uvoznik mnogih brendova najvećih proizvođača potrošačke elektronike, televizora, mobilnih telefona i drugih uređaja razrezana je kazna od 14,66 miliona dinara, XLS 575.051 dinara, Gigatron 4,2 miliona dinara, Tehnomediju 1,33 miliona dinara i Emezetu 690.613 dinara ili sve zajedno oko 180.000 evra.

Na pitanje kako su određene kazne i koliki je promet ostvaren u okviru ovih restriktivnih sporazuma u Komisiji za zaštitu konkurencije navode da „visina mere zaštite konkurencije zavisi od okolnosti svakog pojedinačnog slučaja, tako da ne postoji unapred utvrđen iznos mere zaštite konkurencije za svaku vrstu povrede, pa se obračunava za svaki postupak posebno na osnovu kriterijuma iz akata Komisije“.

 

Naravno sve je ovo šarada, em je proces trajao 20 godina, em su platili mega male kazne itd 🙂

Ali nažalost nema tog što ti očekuješ da ima, eventualno nekad iskoči neki mali prodavac sa nekom boljom cenom, ali distributer diktira i onda ovi drugi samo tako mogu da igraju, ne mogu da idu u minus.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

uzmi za budžet koji imaš telefon sa što većim ekranom i sa što manje bloatwarea ili da ima neki stock android nešto tipa onaj android one ili kako beše i to je to.

Konkretno za stock Android nisam siguran da ima smisla jer je kod jednog matorca bio pakao da pređe sa Samsung na Android One, prosto drugačiji interfejs (koji je više streamlined za naprednije korisnike) i to su bili meseci muke sa Xiaomi A3 mislim. A i nešto mi deluje da nema tu nekih novijih modela, tj jesu li možda odustali od toga?

Ovo ostalo se sve slažemo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Zwerko said:

Konkretno za stock Android nisam siguran da ima smisla jer je kod jednog matorca bio pakao da pređe sa Samsung na Android One, prosto drugačiji interfejs (koji je više streamlined za naprednije korisnike) i to su bili meseci muke sa Xiaomi A3 mislim. A i nešto mi deluje da nema tu nekih novijih modela, tj jesu li možda odustali od toga?

Ovo ostalo se sve slažemo. 

ma ne znam, ne pratim android, ali što reče manson, imam te dve motorole koje imaju taj android one i to je generalno dosta onako čisto i svedeno i lepo, nema puno gluposti, par puta te samo pita motorola dal' hoćeš neke njene funkcije i to je to.

možda samo ume da smara to što je dosta forsirajuć na temu updatea, posebno security, nije ono ako hoćeš nego skoro pa moraš, ali to je to.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Shale said:

Treba mi savet, keva je sa šeset pet skontala da je smartfon zapravo korisna stvar i sad kao treba da joj nadjem nesto. Bacio sam pogled na Telenorove ponude i deluje mi da za 30k moze da se uzme veoma solidan telefon, maltene iste statove imaju i samsung i huawei i xiaomi, 4gb rama, ~40MP kamera i 6.5`` dijagonala, jeri to okej ?

edit: u sustini znam da sa 4gb RAM-a Android u trenutnom izdanju radi nominalno, ono sto ne znam je kako radi sa manje, posto ima telefona sa po 2,3 gb RAMa i kamerama od po 12MP itd za koje imam misljenje da su low-end škart, da li sam u pravu :d ?

sto bi rekli neki stariji korisnici kupi telefon na oglasima + 50% pretplata :))

osim ako bas ne gori pa moras na rate, u zivotu ne bih preporucio da se telefon uzima kod nekog operatera a pogotovu ne za 30000. 

inace mogu da preporucim Poco x3 NFC za oko 20000, ja sam ga uzeo u nekoj prodavnici u bul, mislim da je bio smartphone. osvetljenje ekrana bas przi, 6gb rama, dobra kamera, dosta mesta za slike i video zapis (moze da se prosiri karticom)...  jos je Xiaomi tako da ce da traje boga oca. jedina mana ako tako moze da se nazove je da garancija ide na 1 godinu.

https://www.mobilnisvet.com/mobilni/7954/Xiaomi/Poco-X3-NFC

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

cene diktiraju distributeri, ne može tu bilo koji prodavac da bude u minusu ako ne radi sivi uvoz. a i u dilu su, na primer:

https://www.danas.rs/vesti/ekonomija/roming-komtrejd-gigatron-i-drugi-cetiri-godine-namestali-cene/

Naravno sve je ovo šarada, em je proces trajao 20 godina, em su platili mega male kazne itd 🙂

Ali nažalost nema tog što ti očekuješ da ima, eventualno nekad iskoči neki mali prodavac sa nekom boljom cenom, ali distributer diktira i onda ovi drugi samo tako mogu da igraju, ne mogu da idu u minus.

Lucku, hvala na pojasnjenju!

znaci to je ta sarada i sema, nisam ni znao da su pod istragom ikakvom

zaista sam ocekivao da ima nekih drugih manje poznatih prodavaca za koje nisam cuo jer se ne bavim tim poslom generalno

a znam da si ranije mogao uvek da pronadjes za bilo kakav hardver dobru kombinaciju, u leglanim tokovima 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Može to i dalje za neke stvari koje nisu toliko masovne, tipa komponente za računar i slično ćeš uvek imati u nekim malim prodavnicama bolje cene nego u Gigatronu. S druge strane za te masovne stvari počev od telefona, preko televizora i Apple laptopova i ostale tehnike ćeš uvek imati iste cene svuda. Što nije toliko nelogično jer i na Zapadu ti imaš SRP ili RRP koji postoje i kojih se većina uglavnom drži, osim kad su promocije, akcije i slično. 

Jedini naš tu izum su ti "sivi" kanali pošto s jedne strane imaš retardirane carinske stope na proizvode koje mi ovde realno nećemo proizvoditi, a sa druge strane imaš šupalj sistem gde neko preko granice preveze šleper televizora/telefona i niko ga "ništa ne pita". Imam poprilično pouzdanu informaciju da su većina Apple telefona kod nas u oglasima sa Kosova, oni ih dopremaju iz Dubajia ili tako nekog sranja :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Lucky said:

promangulirali su se i oni, nema više tog 50% nažalost 😞 sad neke popuste daju ali nije više tako gotivno.

 

Mislim da nisu oni toliko krivi koliko im je narod dozvolio... 

Dok sam bio u Vipu 2 godine (nadam se da mi bog nece uzeti za zlo) nagledao sam se se svega i svacega u poslovnici na BB da se zapitam kako neki ljudi ne zaborave da disu... 

Ono sto sam tada primetio je da marva ljudi kupuje telefone lopatama na rate bez da razmisle 2x i to sve uglavnom za razmazenu decu. Ako ti kao roditelj sa 45-55 godina ne mozes da stavis na papir da tipa oglasi + pretplata bez telefona ( 300€) > telefon na rate + puna pretplata ( 500€) i trebas biti sisan kao ovca.

Jesmo tu stradali i mi koji smo racunali i pazili da nas ne sisaju, ali jednostavno pravilo vecine. Provajderi su stavili na papir i izvalili da brdo para bacaju na 50% kad ce narod svejedno da placa i vise za manje... Pa tako imas onih koji obnove ugovornu obavezu za 1400din naspram onih koji izboksuju 1000din plus ekstra gigabajte prvih X meseci... Neko dobije 1 mesec po dinar i prihvati, dok neko ne odustaje dok ne dobije 12 meseci po dinar itd. Provajderi su izracunali da je ovih drugih manje i da su im profiti veci, upalili kosilice i samo rekli vozi! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, manson said:

Opet ja sa Motorolom, ali one imaju manje više stock android.

Motorola ima bloutvera koliko hoces. Koristih silom prilika g8 pauer i nisam mogao da ga se resim dovoljno brzo. Kako je smarao, bez prestanka, da ukljucim Moto gestikulacije i kastomizaciju.

Jbt, telefon iz 2020 koji nema Wifi na 5 GHz i nema LED da obavesti o propustenim dogadjajima kad je ugasen ekran, nego moras da namestis da se ekran budi na drmusanje (sto uspeva mozda 90% vremena).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mikser said:

Motorola ima bloutvera koliko hoces. Koristih silom prilika g8 pauer i nisam mogao da ga se resim dovoljno brzo. Kako je smarao, bez prestanka, da ukljucim Moto gestikulacije i kastomizaciju.

Jbt, telefon iz 2020 koji nema Wifi na 5 GHz i nema LED da obavesti o propustenim dogadjajima kad je ugasen ekran, nego moras da namestis da se ekran budi na drmusanje (sto uspeva mozda 90% vremena).

kako bre, pa ja imam onaj neki one vision ili tako nešto se zove, jednom je pitao za te gestikulacije, ja ga otkačio i to je to.

a ima i da svetli led kad se nešto dogodilo 🙂

wifi na 5ghz nemam pojma dal' ima 🙂

1 hour ago, FATA said:

Jesmo tu stradali i mi koji smo racunali i pazili da nas ne sisaju, ali jednostavno pravilo vecine. Provajderi su stavili na papir i izvalili da brdo para bacaju na 50% kad ce narod svejedno da placa i vise za manje... Pa tako imas onih koji obnove ugovornu obavezu za 1400din naspram onih koji izboksuju 1000din plus ekstra gigabajte prvih X meseci... Neko dobije 1 mesec po dinar i prihvati, dok neko ne odustaje dok ne dobije 12 meseci po dinar itd. Provajderi su izracunali da je ovih drugih manje i da su im profiti veci, upalili kosilice i samo rekli vozi! 

ima i tu nečega, al opet i pitanje je koliko izbora imaju. 

ne vidim scenario u kojem se "digne kuka i motika" protiv skupe cene pretplate - gde se to dogodilo i kako se završilo?

koji vid "bojkota" tu radi? kao onaj da se bojkotuje maksi zbog novih ugovora o radu?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, G!!! said:

ne razumes ti mene ali ok 🙂

nisu meni problem "vece"cene zbog pdv-a vec je gigatron poslovicno skup (najskuplji?)  osim ako zabodes neku akciju mozda ali ni to nije sigurno,  i poslovicno su prosto neposlovni lol - pa tamo kupujem samo kada moram

kao sto rekoh ako je gigatron jedina opcija onda ok, mislio sam da imamo negde poslovnije i povoljnije ponude za telefone od 1000 eur od nekog ko prodaje i sporete i pegle i fitnes opremu i posudje na istom mestu

na kraju krajeva, kada vidis cene u gigatronu, odes u telenor i zavrsis sa jeftinijim telefonom 

sa ovim se slažem 100%, na kraju dana, ako ćeš preko firme, najviše ti se isplati kod provajdera. Plus poručiš telefonom kao gospodin, stigne na kuću, u koverti račun i sve što ti treba za pravdanje, ugovor i sl, i nema zajebancije.

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...