Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Sad će black friyay, nova dina, božić… samim tim i razne promocije. Manje više svi operateri daju dobru ponudu BEZ uređaja. Ja sam prošle uzeo neo neo max za smešnu kintu, a trebao mi je tako jak paket jer dosta radim remote. Čak dobijam i 1gb mesečno roming. A telefon preko operatera se nikako ne isplati. Mnogo bolja varijanta je keš kredit i KP, jer se može nabosti niska kamata, telefon je svakako dosta jeftiniji + velika ušteda na mesečnoj pretplati. Kredit ofc ako neko ne može ili neće da iskešira.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, rbds said:

Ministarstvo odbrane ima administrativnu zabranu sa tehnomanijom i gigatronom, pluuuus imam karticu "Naš heroj" (covid varijanta), paaa je tu još 20% popusta mislim do kraja godine.. Hmz, može to na dobro da izađe.. 🤔

Evo Maro ovo je znak!

https://www.theverge.com/2021/10/26/22745552/sony-xperia-pro-i-camera-first-smartphone-second-andriod-mobile-5g

skupa kao đavo (1800$) ali deluje da bolju kameru u telefonu od ovog nećeš naći! :))

11 hours ago, rbds said:

Ministarstvo odbrane ima administrativnu zabranu sa tehnomanijom i gigatronom, pluuuus imam karticu "Naš heroj" (covid varijanta), paaa je tu još 20% popusta mislim do kraja godine.. Hmz, može to na dobro da izađe.. 🤔

realno ima više smisla kupiti tako ako nađeš dobru šemu a onda dalje pregovaraj sa operaterom za uslove. Em imaju tako te neke dobre varijante em uvek možeš nešto da tražiš na konto prelaska kod drugog i tako to. Ja sam na kraju završio sa 26GB interneta umesto 6 koliko ih je nudio taj paket jer nisam hteo viši tier koji mi daje minute razgovora sa crnom gorom i albanijom ili šta beše ono da bih imao više neta.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alfa said:

Sad će black friyay, nova dina, božić… samim tim i razne promocije. Manje više svi operateri daju dobru ponudu BEZ uređaja. Ja sam prošle uzeo neo neo max za smešnu kintu, a trebao mi je tako jak paket jer dosta radim remote. Čak dobijam i 1gb mesečno roming. A telefon preko operatera se nikako ne isplati. Mnogo bolja varijanta je keš kredit i KP, jer se može nabosti niska kamata, telefon je svakako dosta jeftiniji + velika ušteda na mesečnoj pretplati. Kredit ofc ako neko ne može ili neće da iskešira.

Ista prica. Proslie godine na black friday je Xiaomi imao bas dobre popuste, pa sam uzeo telefon kod njih + dobio vaucer za TV.

I onda je tacno par meseci kasnije VIP postao A1 pa sam isto uzeo taj paket, gde imas sve za ~2000 dinara i jedini minus je sto traje samo dve godine, pa nisam siguran da li cemo moci na foru da ostanemo na tom paketu bez potpipsivanja novog ugovora.

Ali svakako je poenta sacekati prilike narednih mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Zwerko said:

Mislim da u tom trenutku ta promocija nije bila aktuelna. Ali u svakom slučaju 7.000 spušteno nije značajno toliko, verovatno bi sličnu akciju mogao da nadjes i po regularnim prodavnicama u nekom momentu a da ne pričamo čak o KP i sličnim kombinacijama.

I jasno mi je da ne mogu da ti ponude flaship od 1500 eur za dinar uz neku pretplatu jer nema šta bi mogli da stave u tu pretplatu za te pare da im se isplati. Ali kao neki telefon od 200-300 eur na 2 godine uz pretplatu od cirka 2000 dinara mesečno bih očekivao da dobiješ bar sa nekim solidnim popustom, u suprotnom koja je poenta vezivalmti se za nekog operatera?

pa bukvalno je doslo do toga da dobijes toljagom po glavi ako trazis telefon uz pretplatu 🙂

anyway presao sam u novi stan i dok sam ga repakivao/opremao  skontao da mi izgleda ne treba pretplata na tv koji gledam max jednom nedeljno, uzeo sam neki telenor wifi 4g paket, nasao b528s-23a cat6 lte stariji huawei wifi 4g ruter na kp koji baca 60/50 mbit/s isto kao i mobilni na istom mestu (oni ruteri sto se dele su cat4 i imali su fazon jedva 20 mbit), klinci gledaju crtace, pici netflix, 14 ms ... ne znam da li mi treba sbb generalno lol - nije tema mobilni ali jeste mobilni internet - mozda nekom pomogne info, u glavnom ne steti 😄

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, G!!! said:

pa bukvalno je doslo do toga da dobijes toljagom po glavi ako trazis telefon uz pretplatu 🙂

anyway presao sam u novi stan i dok sam ga repakivao/opremao  skontao da mi izgleda ne treba pretplata na tv koji gledam max jednom nedeljno, uzeo sam neki telenor wifi 4g paket, nasao b528s-23a cat6 lte stariji huawei wifi 4g ruter na kp koji baca 60/50 mbit/s isto kao i mobilni na istom mestu (oni ruteri sto se dele su cat4 i imali su fazon jedva 20 mbit), klinci gledaju crtace, pici netflix, 14 ms ... ne znam da li mi treba sbb generalno lol - nije tema mobilni ali jeste mobilni internet - mozda nekom pomogne info, u glavnom ne steti 😄

jel to unlimited? glavni problem tih netova je bilo ograničenje - 100gb, 150gb etc. ja sam silom prilika imao VIP-ov, šljakao je ok i plus je uvek bila max brzina iako su oni rekli da ima neko ograničenje 🙂  ali je kvota dovoljno mala da jako brzo to "pojedeš".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Opa!

Apple just became much friendlier to do-it-yourself repairs. The company is launching a Self Service Repair program that will let you repair products yourself using official Apple parts and tools. The option will be available in the US in early 2022 (later that year for other countries) and will initially give the resources to fix an iPhone 12 or iPhone 13 (you're looking at iFixit's iPhone 13 Pro teardown above), with M1-based Macs eligible soon afterward.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Lucky said:

Opa!

Apple just became much friendlier to do-it-yourself repairs. The company is launching a Self Service Repair program that will let you repair products yourself using official Apple parts and tools. The option will be available in the US in early 2022 (later that year for other countries) and will initially give the resources to fix an iPhone 12 or iPhone 13 (you're looking at iFixit's iPhone 13 Pro teardown above), with M1-based Macs eligible soon afterward.

Aj bož' pomozi :D

Za samsung fanove best buy je, realno, S20 FE američka verzija, juriti po KP prodavce sa dosta pozivitnih, instalirati Device Info HW i proveriti da li je zaista Snapdragon, i bog da te vidi :D

Ili da neko donese iz USE, naravno.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam posle ~8 godina odlucio da penzionisem Nexus 5 kao licni telefon. Hteo sam da uzmem Pixel 4a, al' sam onda video Poco X3 Pro i odlucio se za njega. Za duplo manje para (Poco sam platio 185e) sam dobio "duplo" bolji telefon. Instalirao sam uz malo maltretiranja na njega LineageOS i sredio ga bas kako mi odgovara.
Odlagao sam zamenu telefona ovoliko dugo jer sam odavno skontao da apsolutno ne koristim telefon i da je u mom slucaju suludo dati bilo kakve vece pare za mobilni.

Par zamerki za X3:
- navikao sam na manje telefone pa mi je ovo sad cigla, em tezak em moram da premestam telefon po ruci da bih dohvatio vrh ekrana da kliknem nesto

- telefon je top heavy, ako ga drzis tako da se oslanja na mali prst, sve vreme ces imati osecaj da ce da se prevrne

Neam pametno nista vise da ti kazem, uzeo sam ga prosle nedelje.

.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zwerko said:

Dimenzije A52: 159.9 x 75.1 x 8.4 mm, 189g

Dimenzije Poco X3 Pro: 165.3 x 76.8 x 9.4 mm 215g

Jeste veći, ali realno minimalno, pomirite se s činjenicom da su telefoni sada veliki 🙂

 

This!

Ja uzeo da probam Poco X3 kao alternativni telefon da zamenim onu Motorolu na koju sam kukao i ovde, i skapiram da mi ne staje ni u jedan džep, ako slučajno sednem sa telefonom u džepu bode mi butinu, viri iz jakne otprilike četvrtinu .. a kad se setim kao early adopter Galaxy Note bilo je kao "ko'ki telefon" ... :))

14 hours ago, jasamnepismen said:

- navikao sam na manje telefone pa mi je ovo sad cigla, em tezak em moram da premestam telefon po ruci da bih dohvatio vrh ekrana da kliknem nesto

 

ima i ovoga ... meni to nekad i na XS bude problem, s tim što iOS ima ono da spusti pola ekrana, ne znam jel Android ima nešto slično?

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, aj da ne otvaram novi topic zarad ovoga; ukratko istekao mi ugovor u MTS-u, iz ciste radoznalosti reko aj da vidim sta nudi A1, daju mi bukvalno za te pare koje sad placam duplo vise svega i Xiaomi 11TPRO. Ono sto me zanima, jel zaista tako smece sa pokricem mreze u A1 ili nije tako strasno? 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJAPEH8 said:

Ljudi, aj da ne otvaram novi topic zarad ovoga; ukratko istekao mi ugovor u MTS-u, iz ciste radoznalosti reko aj da vidim sta nudi A1, daju mi bukvalno za te pare koje sad placam duplo vise svega i Xiaomi 11TPRO. Ono sto me zanima, jel zaista tako smece sa pokricem mreze u A1 ili nije tako strasno? 

Definitivno ce biti razlicitih iskustava. U A1 sam od pocetka, i vecih problema sa pokricem mreze nisam imao. U BG-u (ukljucujuci i periferiju) gotovo svuda radi bez problema, cak sam imao par situacija i van BG-a da imam domet dok MTS/Telenor nemaju (naravno desavalo se i sasvim suprotno negde). Licno misljenje - meni su odlicni, sa pokrivenoscu nisam imao problema, preporucujem ih.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJAPEH8 said:

Ljudi, aj da ne otvaram novi topic zarad ovoga; ukratko istekao mi ugovor u MTS-u, iz ciste radoznalosti reko aj da vidim sta nudi A1, daju mi bukvalno za te pare koje sad placam duplo vise svega i Xiaomi 11TPRO. Ono sto me zanima, jel zaista tako smece sa pokricem mreze u A1 ili nije tako strasno? 

kao i uvek, pre nego što odlučiš da pređeš, zovni mts i traži da ti daju bolju ponudu, mislim da su dosta fleksibilni. 

ja sam sebi dodao internacionalnih roming koji je samo za Soko tarifu u ovoj nekoj standardnoj Omorici, dodatni net u standardnom paketu, jer mi je to bilo bitno a oni sami još neke gluposti koje mi nisu ni potrebne i nižu cenu pretplate ukupno.

pokrivenost kod A1 mislim da više nije problem, mada ima različitih iskustava, ali ja evo već godinama kao ovaj neki sekundarni broj imam A1, nisam video nikakve probleme u odnosu na mts.

Link to comment
Share on other sites

10 godina sam u VIP-u, nijednom nisam imao problem sa mrezom ni u jednom mestu kod nas ni u inostranstvu.

Mislim da su im ponude za teleone najpovoljnije, kada se uzima skuplji paket.

Ali da, svakako probaj da ostanes kod sebe i ako si dugogodisnji korisnik i dobijes bolje uslove.

Generalno je sad postalo mnogo lakse raskidanje ugovora jer placas penale samo u slucaju da si imao neku akciju ili popust.

Link to comment
Share on other sites

Pa nemam pojma, ovi iz MTS-a su me zvali da dodjem da potpisem novi ugovor i ponudili mi to sto jesu, sad ja kao neka tetka da se vracam sa pricom e znas ovi mi daju ovo, nemam pojma, mada kontam da ce me svakako zvati u nekom momentu kad budu culi. Jedino me plasilo pokrivenost, zato sam se dvoumio. Hvala vam na odgovorima tho

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJAPEH8 said:

Pa nemam pojma, ovi iz MTS-a su me zvali da dodjem da potpisem novi ugovor i ponudili mi to sto jesu, sad ja kao neka tetka da se vracam sa pricom e znas ovi mi daju ovo, nemam pojma, mada kontam da ce me svakako zvati u nekom momentu kad budu culi. Jedino me plasilo pokrivenost, zato sam se dvoumio. Hvala vam na odgovorima tho

Kad podneseš zahtev za prebacivanje broja kod drugog operatera će zvati oni sami. Tad im tražiš šta oćeš 🙂 Jeste ciganisanje ali samo tako radi. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...