Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

  • 1 month later...

Opet potrebna pomoc od telefondzjija sa foruma. Elem, hocu kevi da uzmem telefon. Budzet je neki 250ak eura. Bitna je kamera i baterija. Ne ocekujem neku profi kameru za ove pare, ali bilo bi lepo da daje pristojne fotke, po mogucstvu da sa stock kamerom. Na primer kamera na ovom mom Redmi Note 11 je bas krs. Baterija da izgura dan, jer keva bas dosta koristi telefon. Sve ostalo je manje bitno. Ja sam nesto gledao i za sad su mi zapali za oko Redmi Note 10 pro i Poco M4 pro. Ako neko ima neki bolji predlog, neka podeli. Uzima se nov telefon, KP ili nase radnje.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2022 at 5:22 PM, millanče said:

Znači Apple-ova verzija "Have you tried turning it off and on again?" 😄

Zanimljiva vest:

Quote

 

Apple acknowledged that the iPhone 14 was designed to be easier to repair, but it might have undersold that upgrade. iFixit has finished a teardown of this year's base iPhone, and it's clear that the device was reworked from the ground up with do-it-yourself fixes in mind. The back glass is easier and cheaper to fix, as promised, but used a metal midframe to keep the front just as accessible. The design is more repairable than the many Android phones that are only simple to open from the back, iFixit said.

The iPhone 14's midframe maintains the same structural rigidity you saw in the 13 family. Apple had already moved the earpiece and front camera array to a more repairable location on the previous generation's mainframe.

The rework isn't completely surprising. Apple is facing pressure to improve repairability from both the federal government and state legislatures. If it didn't address at-home repairs with its designs, it risked battles with regulators that could force changes and dish out penalties. Whatever the reasoning, you probably won't mind if you've been waiting for an iPhone that's truly fix-friendly.

 

Videćemo kako će ovo da se pokaže u praksi 🙂

Ali očigledno su odlučili da malo poboljšaju stvari 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

Zanimljiva vest:

Videćemo kako će ovo da se pokaže u praksi 🙂

Ali očigledno su odlučili da malo poboljšaju stvari 🙂

Sve se to meni sviđa na papiru, al pominjah već, taj njihov self repair pogram je, za sada, samo "da prikažu" da ima, da skinu "državu" sa vrata. 

E, sad, ovaj "prepak" 14ce da se otvara i pozadi i napred je baš ozbiljno ogroman korak napred, do sada je bilo da je na ajfonu malo lakše zaemniti ekran, a mnogo teže sve ostalo, dok na ostaim telefonima teže ekran, lakše sve ostalo. Sad ispada da će na ajfonu sve biti lakše, ako sam dobro razumeo.

Nažalost, to samo rešava fižički deo posla, softverska zaključavanja svega i svačega ostaju problem, i ja ,recimo, da ponovim računicu svega toga

 - Ako uložim silne pare u njihovu opremu i softver za self repair, i moram da bi to radilo i  da kupim original delove od njih, to za tebe izgleda ovako

50-70 eura nova originalna baterija od apple, jedno 30-50 eura "za ruke" ako ikad mislim da mi se isplate hiljade date njima za tu opremu i softver

Opet tebe košta 100-150 eura da zameniš bateriju u trenutku kada ti fon na tržištu vredi 200-250, i pitaš se što bi to radio :(

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, millanče said:

Sve se to meni sviđa na papiru, al pominjah već, taj njihov self repair pogram je, za sada, samo "da prikažu" da ima, da skinu "državu" sa vrata. 

E, sad, ovaj "prepak" 14ce da se otvara i pozadi i napred je baš ozbiljno ogroman korak napred, do sada je bilo da je na ajfonu malo lakše zaemniti ekran, a mnogo teže sve ostalo, dok na ostaim telefonima teže ekran, lakše sve ostalo. Sad ispada da će na ajfonu sve biti lakše, ako sam dobro razumeo.

Nažalost, to samo rešava fižički deo posla, softverska zaključavanja svega i svačega ostaju problem, i ja ,recimo, da ponovim računicu svega toga

 - Ako uložim silne pare u njihovu opremu i softver za self repair, i moram da bi to radilo i  da kupim original delove od njih, to za tebe izgleda ovako

50-70 eura nova originalna baterija od apple, jedno 30-50 eura "za ruke" ako ikad mislim da mi se isplate hiljade date njima za tu opremu i softver

Opet tebe košta 100-150 eura da zameniš bateriju u trenutku kada ti fon na tržištu vredi 200-250, i pitaš se što bi to radio 😞

ma to sve stoji, plus je pitanje uopšte želje za tim kad istekne garancija posle 2 godine i da li se to isplati ili ići na upgrade, prosto tako su postavili sistem.

ali znaš već i sam kako to ide. sad kad se ovo pročuje za iphone, sad će samsung da narednu seriju reklamira kao "najlakši za popravljanje" :)) i onda će da krene ceo taj trend. pa ćemo da vidimo šta će iz njega da se izrodi.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

ma to sve stoji, plus je pitanje uopšte želje za tim kad istekne garancija posle 2 godine i da li se to isplati ili ići na upgrade, prosto tako su postavili sistem.

ali znaš već i sam kako to ide. sad kad se ovo pročuje za iphone, sad će samsung da narednu seriju reklamira kao "najlakši za popravljanje" :)) i onda će da krene ceo taj trend. pa ćemo da vidimo šta će iz njega da se izrodi.

Ovo poslednje je najbolje sto može izaći iz svega ovoga i ovih traljavih početaka, slažem se 100, dobra pozitivna perspektiva, nasuprot meni koji odmah mračim 🙂

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Uzeo pre nedelju dana Pixel 6. Odlucio sam se za obicnu verziju, jer je Pro ogroman.

U sustini moj stari Huawei p30 Pro i dalje radi super, ali resio da ga posaljem kevi, posto je nju poceo da zeza njen P10 Plus koji je star vec 5+ god.

Za sad prvi neki utisci :
+ Android 13 mi se bas svidja
+ Izgled telefona (kontam da je ovo diskutabilno i zavisi od ukusa, ali meni je bas lep, super lezi u ruci bez maske, sa maskom mozda malo preglomazan)
+ Baterija za sad vise nego solidna (nakon prvog full punjenja, izdrzao je 2+ dana cackanja, stigao do ~25%, nakon drugog punjenja na 100 izdrzao 1.5 dan, uz 2+h Netflixa i nekoliko sati muzike preko Spotify)

+ Kamera odlicna, ima neke zanimljive opcije koje rade bolje nego sto sam ocekivao
+ Nekoliko novih cool funkcija (bar za mene) u vidu brisanja ljudi sa fotke, direktnog prevodjenja u toku poziva ili sa snimljenog klipa (testirao sam nemacki->engleski, i radi super), itd.

I par negativnih stvari:
- Fingerprint sensor sranje, cak i nakon najnovijeg update. Retko kad mi prepozna iz prve, stari Huawei p30 pro kida po tom pitanju.
- Nema face recognition opciju za sada, sranje (nisam se dovoljno dobro raspitao, pretpostavio sam da ima 😞 ). Nadam se da ce neki novi update da to sredi. Koliko sam citao, Google smatra da to nije dovoljno siguran nacin zastite.
 

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Lucky said:

Ne znači da će tako i biti, videćemo, ali ako je nešto dokazano u industriji to je da kad Apple nešto uradi svi prate, bilo to dobro ili loše.

Ajde da jednom okrene na dobro, u p.m. :D

@sttevann ja sam die hard huaweijevac, možda sam to nekad ovde 10-15 puta naveo, i da ćemo p8-p30 seriju i prateće Mate praviti od blata. Drago mi je da se drže i dalje :)  Za p10 plus se javi i pojasni kako zeza, nekad može biti samo do baterije, verovao ili ne, loša zamenska ili matora umiruća originalna hoće da zezaju, više puta sam zamenom baterije rešio probleme koji su na prvu smrdeli na kvar ploče ili sjeban softver kod tih premium Huawei fonova ;)

Ogroman su hajp napravili i nenormalno reklamiraju Honor 70, ja se razmišljam da kupim, ali ne znam ni sam, da li je uzeo neko, kakva su iskustva? Meni na prvu ide na ku**c zakrivlejni ekran, da je ravan i 100 eura jeftiniji, uzeo bih bez razmišljanja.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2022 at 1:59 PM, sttevann said:

- Nema face recognition opciju za sada, sranje (nisam se dovoljno dobro raspitao, pretpostavio sam da ima 😞 ). Nadam se da ce neki novi update da to sredi. Koliko sam citao, Google smatra da to nije dovoljno siguran nacin zastite.

kako ovo, pa gomila telefona pre je imala faceid na android? nisu valjda kao to sad izbacili iz svih?

a i koja je razlika faceid i prst, što je prst kao pouzdaniji? ne može sa "slike" sa ti otključa telefona?

On 9/23/2022 at 7:44 AM, millanče said:

Ogroman su hajp napravili i nenormalno reklamiraju Honor 70, ja se razmišljam da kupim, ali ne znam ni sam, da li je uzeo neko, kakva su iskustva? Meni na prvu ide na ku**c zakrivlejni ekran, da je ravan i 100 eura jeftiniji, uzeo bih bez razmišljanja.

i dalje ovaj google tj. android baš na trenutke deluje ružnjkavo kao OS; uopšte mi nije jasno kako ne mogu da se isprse neke pare da im to neko napravi kako valja.

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2022 at 2:14 PM, Lucky said:

kako ovo, pa gomila telefona pre je imala faceid na android? nisu valjda kao to sad izbacili iz svih?

a i koja je razlika faceid i prst, što je prst kao pouzdaniji? ne može sa "slike" sa ti otključa telefona?

i dalje ovaj google tj. android baš na trenutke deluje ružnjkavo kao OS; uopšte mi nije jasno kako ne mogu da se isprse neke pare da im to neko napravi kako valja.

Vidi se da si ajfonovac, nije svaki android isti :) to što gledaš da ti je ružno je verovatno osnovni google stock izgled, inače porizvođači imaju svoje prerade, meni se Huawei EMUI i Xiaomijev MIUI uvek sviđali, a Samsungovi su mi bili ružni i nepregledni. Ne znam šta je ovaj novi samostalni Honor napravio, videćemo, ja se baš baš nadam i molim da budu dobri.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, millanče said:

Vidi se da si ajfonovac, nije svaki android isti 🙂 to što gledaš da ti je ružno je verovatno osnovni google stock izgled, inače porizvođači imaju svoje prerade, meni se Huawei EMUI i Xiaomijev MIUI uvek sviđali, a Samsungovi su mi bili ružni i nepregledni. Ne znam šta je ovaj novi samostalni Honor napravio, videćemo, ja se baš baš nadam i molim da budu dobri.

pa ne znam, gledao sam neki test ovog honor70 i onda to zaključio. dosta me podseća na galaxy note android os koji sam koristio pre 5-6-7 godina, a i tada je bio ružnjikav.

ne kažem da je iphone mnogo bolji, ima i on svoje neke tripove, ali mi deluje nekako modernije u odnosu na Android. Ofc možda ga je baš eto Samsung namunjio pa izgleda odlično, ali odavno nisam čekirao samsung, osim malo ovaj Flip i Fold da vidim na šta liče ali nisam obratio pažnju na os.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je došlo vreme da polako krenem da razmišljam o novom telefonu, pa ću napisati ovde neko svoje viđenje pa pomažite i pišite šta bi moglo da se razmotri.

Kao što sam već napisao na drugom topicu, početkom oktobra će moj Huawei P10 napuniti tačno 5 godina od kupovine. Telefon i dalje radi bez problema, nikakvo usporavanje (osim kad otvorim RUR forum!!), čak ni za bateriju nisam primetio da mi je nešto puno oslabila, mada verovatno jeste.

Realno da mogu sad bih kupio P10 ponovo. Ovo znači da novi telefon bi trebalo da bude sličnih dimenzija, što će biti izazov sada u 2022. godini.

Prioritet mi je da kažemo "pouzdanost" i stabilan rad bez bagovanja, kamera mi realno nije toliko bitna, baterija je bitnija recimo.

Sinoć sam možda pola sata-sat čitao i gledao review-eve, i otprilike ovo sam mogao da zaključim za neke od telefona o kojima sam čitao, a koji su trenutni uži izbor:

- Pixel 6 / 6A - sve super, samo se kao nešto pregrevaju, 6A je kao kompaktnija verzija jel'te... negde sam pročitao da uskoro izlazi pixel 7 pa možda to sačekati?
- Asus Zenphone 9 - tek izašao, sve deluje super na papiru osim možda podatka da nude samo 2 godine update, mada nisam siguran koliko mi je ovo bitno realno...

- Samsung S22 - standardna verzija, nobrainer varijanta ali izgleda da je baterija sranje plus mi izgled nije nešto...

 

Iphone jedino ne bih, a ostale predloge molim pišite, hvala.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nothing phone je za futoskog hipstera, ali mozda bolje sacekaj drugu seriju!

posto kapiram da uzimas fon opet za narednih 4-5 dina, preporucujem da uzmes fon koji ima 120hz displej

licno bih preskocio samsung, mislim da su precenjeni i one ui je djubre
zenphone 9 mi deluje do jaja, iako mi je ruznjikav, ali velicina, trajanje baterije, displej, softver... sve je na mestu
ne koristim DRNDOID HUE ali razvijam sdk softver za mobilne uredjaje i pixel 6 zna da nam baca neki "unexpected error", bukvalno samo taj uredjaj, plus to pregrevanje, tako da sumnjam da ima neki feler sa low lvl softverom + nema 120hz displej 😄

 

 

mislim, naravno, najpametnije bi ti bilo da predjes na ajfon

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

On 9/23/2022 at 7:44 AM, millanče said:

Za p10 plus se javi i pojasni kako zeza

Koliko sam ja nju skapirao, ne zvoni joj whatsapp poziv kad je zove neko (sto vidim i sam, kada je zovem cesto pise samo calling umesto ringing, i onda joj stigne samo propusten poziv), cesto joj se ne cuje uopste ton iako je ukljucen (to sam proverio i ja, stvarno je tako), nekad nece da reaguje na dodir (ali nema pravila, ekran je kao ok, kad god ga ja uzmem, uglavnom radi ok), i usporio je poprilicno. Meni se nista od ovoga nije desavalo dok je isti telefon bio kod mene, ali ok, vec je 5+ god star.

Ona koristi telefon samo za Viber/whatsapp pozive, i kameru kada salje meni neke slike, i to je to. I mislim da cacka galeriju, i gleda slike klinaca koje sam joj ja slao. Nikada nije ni otvorila browser, niti bilo sta drugo  😄

On 9/24/2022 at 2:14 PM, Lucky said:

kako ovo, pa gomila telefona pre je imala faceid na android? nisu valjda kao to sad izbacili iz svih? 

Ne znam stvarno, ali izgleda da su odlucili da idu bez toga.
Npr mozes ovde da procitas neke gluposti o tome:
https://screenrant.com/google-pixel-6-face-unlock-available-explained/

Kako god, evo prola
zi jos jedna nedelja koriscenja, i uzasno mi ide na zivce, bas mi kvari generalno odlican utisak o telefonu... Samo zbog toga sam setovao 4digit pin da bih lakse otkljucao telefon kad fejluje ovo sranje 😄 

5 hours ago, togFU said:

- Pixel 6 / 6A - sve super, samo se kao nešto pregrevaju, 6A je kao kompaktnija verzija jel'te... negde sam pročitao da uskoro izlazi pixel 7 pa možda to sačekati?

Ja sam danas primetio prvi put pregrevanje, kada sam dok sam vozio, imao sastanak na google meet. Doduse, i Huawei mi se pregrevao kad god sam imao video pozive na meetu ili na Teamsu, dok mi Whatsapp video radi skroz ok. Sto se tice ostalog, snimanje, media, nisam imao te situacije jos uvek.

Za sad mogu da preporucim telefon, osim eto usranog fingerprinta (ako to koristis uopste), i zavisi da li bi i kakvu masku uzeo za njega, sa maskom je preglomazan. Sve vise razmisljam da idem bez nje, u tom slucaju je mnogo lepsi telefon, i lakse lezi u ruci. Mada mozda mi je i sama maska bio los izbor.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, sttevann said:

Ne znam stvarno, ali izgleda da su odlucili da idu bez toga.
Npr mozes ovde da procitas neke gluposti o tome:

baš glupost 😞

1 hour ago, killYg0r said:

Sta je onda ovo :tf:

oni su još 2020 godine odlučili da idu ka premiumu, tj. da odlaze od jeftinih telefona i idu na konkurenciju samsungu i ekipi.

imaš budžetski redmi za to plus donekle poco.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, killYg0r said:

Jel su stigli u premium pa toliko i naplacuju ili hoce da im kupci sponzorisu put ka toj prici?

rekao bih ovo drugo, mada je jasno uočljiv napredak u kvalitetu izrade itd, ali ono idu samsung stopama od pre 10 godina.

ne znam konkretno kako se ponaša posle nekog vremena, nisam xiaomi korisnik.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...