Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

13 hours ago, digrejzo said:

uopste ne pratim telefone (i tehniku generalno, sem kad treba nesto da pazarim, pa istrazujem nedeljama), ali sad sam video neki Samsung stand sa nekim novim njihovim telefonom, ima 5 kamera iza [roflmao]

koliko je sve to postalo debilno, neverovatno =c

samo to i upgradeuju, bukvalno je fokus mobilnih na kameri tj. broju kamera, sočiva itd.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oddball said:

iPhone je to prvi poceo, sta te cudi?

ne bih rekao, mislim da su svi jednaki seljaci i da svi to rade - ja sam imao sa samsungom te probleme dok sa iphone nisam, sad mogu reći da možda imam i sa iphone ali ne mogu da tvrdim dok ne testiram još malo. u svakom slučaju prošlo je vreme Nokia perioda kad su svašta novo smišljali i izbacivali, ovi su oformili koncept novi telefon svake godine i samim tim moraju da nađu način da te nateraju da ga zameniš.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lucky said:

ne bih rekao, mislim da su svi jednaki seljaci i da svi to rade - ja sam imao sa samsungom te probleme dok sa iphone nisam, sad mogu reći da možda imam i sa iphone ali ne mogu da tvrdim dok ne testiram još malo. u svakom slučaju prošlo je vreme Nokia perioda kad su svašta novo smišljali i izbacivali, ovi su oformili koncept novi telefon svake godine i samim tim moraju da nađu način da te nateraju da ga zameniš.

 

iPhone je prvi poceo, a onda su i ostali poceli to da rade. Nisam rekao da su ostali cvecke :) 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Daleko je Iphone od prvog sa više kamera, mislim da je tek Iphone 7 imao, gomila androida je imala pre toga, čak mislim rahmetli HTC da je prvi uveo. Sistem sa više kamera ima smisla jer to negira potrebu da pozadi imaš sočivo sa zumom koji izlazi iz kućišta telefona, bio je neki Samsung s time i to je jako nepraktično. S druge strane pet kamera je verovatno preterivanje zarad marketinga, ali 2-3 imaju itekako smisla. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Za Samusung sam prilično siguran da ima neke ugrađene mehanizme za ranije uvođenje "planned obsolescence", to mi se prosto tako složilo kao iskustvo poslednjih 6-7 godina kako hobby/semipro popravljam i preprodajem polovnjake. Nekad je da baterija oslabi, ili se duhovi na ekranu pojave, ali fazon ne postepeno, već 22., 23. mesec sve ok, 26. mesec ekran krvav, crven... Ili softver noviji sa kojim počne više da crpi bateriju, plus starost baterije, ovo što se Dule žalio, i tako uvek nešto ima da te natera da rešiš posle 2 god da ga menajš novim.

I da, sad će Laki da zeza, ali recimo Huawei mi je mnogo manje izražene i grozne prakse ovog tipa pokazao tokom godina.

@dual kamere - HTC prvi, ne znam kad, ali znam čuveni premoćni One M8 je imao pozadi, 4 megapiksela neki dual sistem, a fotke bolje pravio od većine tada standardnih 8-13 mp konkurenata. Ajfon 7 def nema dve kamere pozadi, skoro sam ih čačkao :) 7+ ima dual

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Nista, sledeci fon Huawei onda!

NISAM TO REKAO :D Da je 2019. 2020. verovatno bih, ovako su oni sad u najvećem kurcu. Ostaje da se ovi Honori kao fol nezavisni od Huawei i sa Google uslugama vide kakvi su.

Za Samsung najbolja preporuka da ti neko pošalje ili donese iz Amerike Snapdragon verziju, a ovde ako ga uzmeš, prodavati ga tačno oko 22. meseca njakasnije, i uzumati neki nov na ugovor :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zwerko said:

Daleko je Iphone od prvog sa više kamera, mislim da je tek Iphone 7 imao, gomila androida je imala pre toga, čak mislim rahmetli HTC da je prvi uveo. Sistem sa više kamera ima smisla jer to negira potrebu da pozadi imaš sočivo sa zumom koji izlazi iz kućišta telefona, bio je neki Samsung s time i to je jako nepraktično. S druge strane pet kamera je verovatno preterivanje zarad marketinga, ali 2-3 imaju itekako smisla. 

ma pričamo o tome da je iphone prvi koji je krenuo da usporava telefone a ne da je imao više kamera.

pa imaš i onaj nokia telefon sa više kamera još pre svih njih, da ne kopam sad koja je nokia ali tipa imala je 51 megapiksel dok su drugi imali po 2-3 megapiksela na svojih 5 sočiva :))

bili čak i neki bilbordi po beogradu 🙂

4 hours ago, millanče said:

I da, sad će Laki da zeza, ali recimo Huawei mi je mnogo manje izražene i grozne prakse ovog tipa pokazao tokom godina.

 

ok, verujem ti! 🙂 mada sam ubeđenja da svi oni od A do Š ovo ugrađuju u telefone 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millanče said:

Za Samusung sam prilično siguran da ima neke ugrađene mehanizme za ranije uvođenje "planned obsolescence", to mi se prosto tako složilo kao iskustvo poslednjih 6-7 godina kako hobby/semipro popravljam i preprodajem polovnjake.

I da, sad će Laki da zeza, ali recimo Huawei mi je mnogo manje izražene i grozne prakse ovog tipa pokazao tokom godina.

Ja sam vrteo 2x Huawei po 2 godine dok ih nisu banovali iz zivota i bio sam zadovoljan.

Ako covek nece iPhone a isto tako ne zeli Huawei zajebanciju (znam da imaju sve aplikacije) ostaje prakticno samo Samsung?

Koji je sa S22 serijom pobacio posebno za evropu a sa druge strane je i dalje najbolji Android?

4 hours ago, Dule_smor said:

Nista, sledeci fon Huawei onda!

Stani Dule! Nije vise tako da dodje neko da ti kaze uzmi to i to 😄

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millanče said:

NISAM TO REKAO 😄 Da je 2019. 2020. verovatno bih, ovako su oni sad u najvećem kurcu. Ostaje da se ovi Honori kao fol nezavisni od Huawei i sa Google uslugama vide kakvi su.

Za Samsung najbolja preporuka da ti neko pošalje ili donese iz Amerike Snapdragon verziju, a ovde ako ga uzmeš, prodavati ga tačno oko 22. meseca njakasnije, i uzumati neki nov na ugovor 😄

S5 sam koristio do prosle godine i osim sto je baterijala trajala samo 1 dan, telefon i dalje radi kao i kad sam ga uzeo a nosio sam ga jako jako dugo, skuplja mi prasinu tamo i ugasen je vec duze vreme, mozda bih trebao da mu izvadim bateriju samo, kupljen 2015te ili 2016-te, nisam siguran. S20 FE koristim od prosle godine i za sad sam prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Ljude očigledno zabole, jer nije da ne postoji alternativa. Za ebook, kapiram da je mnogo lakše i jeftinije Amazon ali ima mnogo boljih. Apple ne verujem da će da uvede ovo, jer su od prošlog iOS-a uveli opciju "Ask App Not to Track" opciju jer se gistro jako brinu za privatnost korisnika, ali tako su uvali karu Zakebergu isl. Jako čudno bi bilo da sada ubace ovo, čak i da ubace kapiram da će biti opcija da biraš da li hoćeš reklame.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jasamnepismen said:

To vec postoji na Amazonovim ebook readerima. Nervira me naravno, ali ne toliko da bih se iscimao da ih nekako sklonim.

Kad nisi hteo da kupiš "no ads" verziju koja košta 20-30 evra više! : )))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...