Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

4 hours ago, Lucky said:

kako bre, pa ja imam onaj neki one vision ili tako nešto se zove, jednom je pitao za te gestikulacije, ja ga otkačio i to je to.

Neprestano je trazio da "podesim" Moto prilagodjavanja. Stalo je stajala ikona telefona u levom kraju notif bara. Nisi mogao da je uklonis prevlacenjem, a onda se po 3-4 puta na dan zvucno oglasi, da podseti, ako si nekom magijom zaboravio. Tako radi dok ne prebacis na navigaciju jednim dugmetom ili nesto slicno.

4 hours ago, Lucky said:

a ima i da svetli led kad se nešto dogodilo 🙂

wifi na 5ghz nemam pojma dal' ima 🙂

To je specificno za taj model, ne kazem da svaki ima iste nedostatke, ali jesam nasao da jos jedna motorola otprilike iz istog ranga nema 5GHz wifi

 

Lusi, softver foruma je i dalje retardiran

Edited by mikser
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mikser said:

Neprestano je trazio da "podesim" Moto prilagodjavanja. Stalo je stajala ikona telefona u levom kraju notif bara. Nisi mogao da je uklonis prevlacenjem, a onda se po 3-4 puta na dan zvucno oglasi, da podseti, ako si nekom magijom zaboravio. Tako radi dok ne prebacis na navigaciju jednim dugmetom ili nesto slicno.

nisam imao te probleme stvarno, evo i dalje koristim taj telefon, nikad me ovako nije smarao. možda su za ovaj android one skapirali da to ne rade ili tako nešto, ne znam.

10 hours ago, mikser said:

Lusi, softver foruma je i dalje retardiran

Quote I Am Serious GIF by Top 100 Movie Quotes of All Time

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

stigao mi s22 ultra preko yettela

bas lep telefon, lep ekran, sljaka lepo, u ruci lepo stoji, nemam preveliku saku i nema sanse jednom rukom da ga intezivno koristis

olovcica deluje prezanimljivo - osim sto ne znam koji ce mi u principu (imam je i za latop pa eto bleji negde u rancu tja)

obzirom da mi je prvi samsung telefon ikada (ako malo bolje razmislim prvi samsung generalno), trebace mi neko navikavanje na UI, u startu vidim da za neke obicne operacije mi treba korak vise nego na Huaweiu

baterija -  za moje koriscenje izgura ceo jedan dan, sto je ok ali sve je to generalno bezvezno kada mi je prethodni p30pro u startu dobacivao 2 dana, a na kraju 1.5 dan, al aj ok - to je posebna tema o modernim telefonima

punjac - nemam, znam da je i zvanicni sporiji, i moram da kupim original jer samsung ne prepoznaje huawei niti druge punjace koje imam pa se pune brzinom od pre 10 god !@#$

fotka lepo - sporo okida, verovatno stvar navike, otkud znam... video nemam pojma, to snimam decu eventualno

picio sam neke igrice nekoliko dana, ne greje se, izbrisao sam igrice jer mi na mobu oduzimaju vreme nepotrebno

zvanicne samsung futrole su pa, promasaji (koristim na preklop jer nisam dovoljno pazljiv)- jedna ima rupu na sebi cime se gubi poenta futrole na preklop, na drugoj ne mozes da se javljas na telefon dok je futrola zatvorena - vidim da su u odnosu na prethodne generacije ovde bas promasili, stavio sam neku obicnu nilkin za prvu pomoc dok ne smislim neko resenje

prijavio sam se i cekam poklon njihove sluske jer sam narucio u predprodaji

huawei vrati se sve ti je oprosteno lol

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, G!!! said:

stigao mi s22 ultra preko yettela

bas lep telefon, lep ekran, sljaka lepo, u ruci lepo stoji, nemam preveliku saku i nema sanse jednom rukom da ga intezivno koristis

olovcica deluje prezanimljivo - osim sto ne znam koji ce mi u principu (imam je i za latop pa eto bleji negde u rancu tja)

obzirom da mi je prvi samsung telefon ikada (ako malo bolje razmislim prvi samsung generalno), trebace mi neko navikavanje na UI, u startu vidim da za neke obicne operacije mi treba korak vise nego na Huaweiu

baterija -  za moje koriscenje izgura ceo jedan dan, sto je ok ali sve je to generalno bezvezno kada mi je prethodni p30pro u startu dobacivao 2 dana, a na kraju 1.5 dan, al aj ok - to je posebna tema o modernim telefonima

punjac - nemam, znam da je i zvanicni sporiji, i moram da kupim original jer samsung ne prepoznaje huawei niti druge punjace koje imam pa se pune brzinom od pre 10 god !@#$

fotka lepo - sporo okida, verovatno stvar navike, otkud znam... video nemam pojma, to snimam decu eventualno

picio sam neke igrice nekoliko dana, ne greje se, izbrisao sam igrice jer mi na mobu oduzimaju vreme nepotrebno

zvanicne samsung futrole su pa, promasaji (koristim na preklop jer nisam dovoljno pazljiv)- jedna ima rupu na sebi cime se gubi poenta futrole na preklop, na drugoj ne mozes da se javljas na telefon dok je futrola zatvorena - vidim da su u odnosu na prethodne generacije ovde bas promasili, stavio sam neku obicnu nilkin za prvu pomoc dok ne smislim neko resenje

prijavio sam se i cekam poklon njihove sluske jer sam narucio u predprodaji

huawei vrati se sve ti je oprosteno lol

mislim da 99% ljudi olovčicu koristi kao shutter dugme kad staviš telefon negde daleko pa hoćeš da se ufotkaš :))

meni je za Note koristila dosta mahom za dizajnerska rešenja za komentare šta treba menjati, docrtavanja i tako to (ono što dizajneri najviše vole da im neko radi po rešenjima!)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drndara said:

Da li moze da se crta sa olovkom? Ima li preasure sensitivity?

moglo je da se crta i to prilično solidno na note pre 10 godina tako da verujem da je i sad moguće.

tad nije imao baš neki pressure sens ali kapiram da su u međuvremenu i to ubacili.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

mislim da 99% ljudi olovčicu koristi kao shutter dugme kad staviš telefon negde daleko pa hoćeš da se ufotkaš :))

meni je za Note koristila dosta mahom za dizajnerska rešenja za komentare šta treba menjati, docrtavanja i tako to (ono što dizajneri najviše vole da im neko radi po rešenjima!)

shutter dugme lol

pa ono zatreba mi tako  nesto tu i tamo, oko nekih tehnickih detalja na poslu, ali nije mi neophodno jelte. svakako je zanimljiv gimmick

mozda je samo stvar navike da je to uvek tu pri ruci, probacu svakako

2 hours ago, drndara said:

Da li moze da se crta sa olovkom? Ima li preasure sensitivity?

moze da se crta, ima pressure sensitivity, generalno su poprilicno odusevljeni ljudi kojima vise treba nego meni

ima taj neki osecaj da je zapravo olovka u ruci dok piskaras po ekranu 🙂

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, G!!! said:

shutter dugme lol

pa ono zatreba mi tako  nesto tu i tamo, oko nekih tehnickih detalja na poslu, ali nije mi neophodno jelte. svakako je zanimljiv gimmick

mozda je samo stvar navike da je to uvek tu pri ruci, probacu svakako

iz mog iskustva, ili ćeš naći primenu vrlo brzo, ili ćeš zaboraviti da olovka postoji. meni je za ovo koristila dosta, ali mimo toga je baš slaba upotrebljivost.

shutter recimo ima smisla, keva moja koristi kad god ide negde pa se fotka sa ekipom i to, stave telefon negde "tamo" i fotkaju se :))

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/6/2022 at 11:23 AM, G!!! said:

huawei vrati se sve ti je oprosteno lol

Bukvalno! I dalje mi je opšta žal..

Uzela sam zimus s21ultra, isto prvi Smsng telefon u životu. Odmah sam uzela dva brza (originalna) punjača u a1, jedan za stan, drugi za posao za svaki slučaj. Slike su odlične, baterija i više nego zadovoljavajuća s'obzirom da sam muku mučila sa prethodnim telefonom.

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Oboje ste ludi, Huawei ne moze da prismrdi Samsungu bukvalno ali pretpostavljam da je sve stvar navike a vama je cudno jer u 2022. vi prvi put imate susret sa tim telefonima ali oni nikako nisu ni ista klasa, ko da poredite pezo i BMW. Isto ko sto i ja ne mogu da smislim Iphone ali daleko od toga da nije izvrstan telefon.

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kao sto samsung ne moze prismrdi po kameri.

Koristim p40 pro skoro dve godine i koristicu ga sve dok sam ne crkne.

Telefon mi je toliko puta ispao. Bio sam na moru sa njim, bazen, svakakve gluposti i preziveo je.

 

Samsung ni pola toga ne bi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako moze pomoc od forumasa telefonasa oko kupovine telefona. Doslo vreme da se pazari novi telefon, ali posto nemam pojma sta valja a sta ne, svaki savet je dobro dosao. Elem budzet je 250e, ne bih davao vise jer meni telefon sluzi za ragovor i eventualno za surf tu i tamo. Nebitni su procesor, ram, kamere i ostala cuda muda. Odgovaro bi mi amoled ekran i da izrada bude korektna, nebitan je materijal. Ja sam nesto gledao i za sada sam video 2 telefona, Xiaomi Note 11 za 190e i Samsung A52 za 250e. Ako moze neka preporuka za telefon koji je u rasponu izmedju ova dva, jer Xiaomi ima milion slicnih modela, plus gomila drugih brendova. Telefon bi, standardno, uzeo preko KP od ovih sto svercuju iz Madjarske.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Redmi Note 10Pro i zadovoljan sam, svakako bih ga preporučio. Mislim da je razlika u Pro varijanti bolji procesor i kamera ali to ti fakat ne navodiš kao da ti je bitno. Takođe mislim da je neka priča da je procesor na Redmi Note 10 zapravo jači nego na 11, što je mega lol, ali opet sve to radi sasvim korektno. Jedino što nisam siguran da ti se isplati da uzimaš preko kupujemprodajem ako je već u zvaničnoj radnji ~195 eur. Doduše ne znam sa koliko memorije je taj što si ti pominjao, možda je ova skuplja verzija sa 128. 

Samsung A52 sam čuo da je imao neke probleme pa su ga zato zamenili sa A52s, što onda gledaj da bude taj model ako to hoćeš, a mislim da je sad izašao i A53 ali nisam ispratio šta je razlika tačno. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hvala na informacijama. A52 otpada, em je na gronjoj granici budzeta, em ima problema. A52s je 300e, toliko mi se ne daje za telefon, makar ne za moje potrebe. Najverovatnije cu uzeti ovaj Note 11 iz zvanicne radnje.

  • Like +1 1

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Super mi je što postoje te distribucije za OS i za telefone itd, baš dobro što se scena razvija i nisu ih ubili ovi najveći - mislio sam da u jednom trenutku ide ka tome.

A poco za te pare def deluje kao najbolji izbor, stvarno je dobar telefon - još 4 dana baterije čoveče, pa toga se ne sećam od Nokie E63! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Pomoc dobri ljudi i poznavaoci!

Ideja je da tasti uzmem neki tablet koji bi joj sluzio za surf,, gledanje filmova/serija i mbanking. Ima li koji da preporucite? Kontam da nista ispod 3GB rama ne dolazi u obzir ali opet moguce i da gresim (nisam imao puno dodirnih tacaka sa tabletima). Takodje ako ima neko neki i da ponudi, slobodno! 🙂  

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2022 at 12:52 PM, Lucky said:

Super mi je što postoje te distribucije za OS i za telefone itd, baš dobro što se scena razvija i nisu ih ubili ovi najveći - mislio sam da u jednom trenutku ide ka tome.

A poco za te pare def deluje kao najbolji izbor, stvarno je dobar telefon - još 4 dana baterije čoveče, pa toga se ne sećam od Nokie E63! 🙂

Evo da ne bude da izmisljam, Idle time je 3 dana 21h. Izgleda da sam ga u jednom trenutku povezao na komp na par minuta pa se "dopunio" par %.

Screenshot_20220602-105935_Settings.png

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...