Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Neki masovan fail je zavladao na Xiaomi, Samsung, možda i drugim telefonima, izgleda da je do Googleta, pucaju aplikacije redom. Ako vam se to dešava, treba naći aplikaciju andorid system webview i obirsati keš, podatke, disable, force stop i unistall updates, sve najgore im se najebati mile maljke i restartovati fon. Opciono praviti Huawei od blata, i preći na Ajfon. 😕

Ja sad pustio ručno update webview aplikacije na svom Huawei P Smart Z, baš ću pratiti hoće li pucati.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, voodoo_ said:

I ženi jutros, prvi put sam video segfault grešku van android debug log-a 😄

Ali apdejtovala je i sistem i aplikacije (sve) i sad se više ne dešava.

 

Direktor firme ful resetovao svoj Xiaomi 🙂 

Fixed: andorid system webview i obirsati keš, podatke, disable, force stop i unistall updates.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, voodoo_ said:

Pazi, webview nije aplikacija nego komponenta koju koriste mnoge aplikacije (mejl klijenti, web stranice wrapovane u aplikaciju itd) da im renderuje sajtove u nedostatku sopstvenog browsera, tako da nisam siguran da je pametno da se deinstaliraju apdejti.

Da, da, skontao sma to posle malo guglanja. U trenutnku nužde je bilo jedino rešenje, izgleda da su izbaciji definitvno fiks.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

ja nisam video problem danas. ali moj redmi 6 nije bas najnoviji...

 

sad imam i problem sa njim. tj sad sam primetio. jos oko 3 meseca je u mi store srbija garancija. i ima na sebi jednu zutu linijicu kao fleku na ekranu..drugar mi rece da je to verovatno lepak iscureo i da nema popravke sem zamene ekrana ili nov mob. prepostavljam da je tako. zna da po zakonu ne smeju ni da popravljaju ako ne traze dozvolu od mene dok je u garanciji. barem je valjda tako bilo. ?

druga stvar sto ne znam dal sam uzeo na firmu svoju (mislim da jesam), ili kao fizicko lice. imam samo slip od kartice kojom sam platio..to bi moralo da je dosta? Sad cu da opet kopam po fasckili iz 2019 ali nigde ne videh taj papir.da je knjigovodja negde ubacila....

 

  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, qwert00 said:

zna da po zakonu ne smeju ni da popravljaju ako ne traze dozvolu od mene dok je u garanciji. barem je valjda tako bilo. ?

hm... koliko znam, ne pitaš se ti ništa, na njima je samo da u zakonskom roku ti dobiješ ispravan uređaj. Da li će to oni postići popravkom ili zamenom uređaja, odluka je njihova

 

46 minutes ago, qwert00 said:

imam samo slip od kartice kojom sam platio..to bi moralo da je dosta?

Po zakonu porebno je da ti dostaviš dokaz o plaćanju, tako da bi to trebalo da je ok (ako se vidi datum kupovine, iznos, i još bolje naziv kupljene robe).

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Poprilično sam siguran da samo slip nije dovoljan - na njemu se vidi samo radnja i iznos, ne vidi se šta si kupio. Mogao si kupiti Xiaomi telefon ali i prečišćivač vazduha za iste pare na primer pa da tražiš popravku nečega što si kupio negde drugde. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

sad opet proguglah. slip je dovoljan za reklamaciju. samo nemas pravo na povracaj para ako imas slip...

 

sad sam opet gledao celu 2019 nigde racuna,,, u knjigama 🙂 pamcenje mi kaze da sam platio privatnom karticom kao fizicko lice. a onda to predao knjigovodji..a slip ostavio u kutiji od redmi-a...sad tako mi se cini da je mozda bilo 😄

 

valjda ce biti ok za reklamaciju. realno mi ni ne smeta to zuto ali opet..jedan cm linija ..kao da je flomasterom neko pisao po mob.a kad je vec u garanciji...

 

ps. jos jedan problem.sad vidim i setih se da mi kabl od punjaca malo pokidao. ostavio sam ga u kutiju i uzeo neki drugi kabl...koliko je "fizicko ostecenje kabla punjaca" ozbiljno da mi odbiju reklamaciju? i dal da se napravim blesav da ne predam kabl? ili tako polomljen da predam..sad jos da jurim neki neki saomi beli usb kabl da kupim i predam uz moj mob - mi deluje suludo 😄

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Nije mi poznato da ti mogu kenjati za kabl. A to "žućenje" LCD je do 2018. bila redak, a od 2018. postaje masovan problem Huawei LCD ekrana, a eto ni ostali Kinezi nisu imuni. Kažu da je lepak, verujem da nekad i jeste, jer kad polupaš staklo često tim telefonima zažute ivice oko pukotina. Ja sam jednom, ipak, u edukatvine srhe, odvojio staklo tača za požutelog Y7 2018, i bakclight mu takođe odvalio, i opet je bila fleka u samom baš samom LCD. Tako da može biti svašta.

U stari, značajan deo prihoda mi je bila i idalje je kupovina na veliko tih manje ili više požuteilh ekrana, jer to je jedini način da se dođe do kvalitetne originalne polovne i malo korišćene baterije (dođe zalepljenja za kućište ekrana, tj frame), sve zamenske nove su teško đubre. S vremena na vreme naleti i neko kome je mnogo da da 35-50 eura na zamenu ekrana dobrim, a bude mu ok 15-20 malo požuteo, samo da je čitav i da radi 😄

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, qwert00 said:

ps. jos jedan problem.sad vidim i setih se da mi kabl od punjaca malo pokidao. ostavio sam ga u kutiju i uzeo neki drugi kabl...koliko je "fizicko ostecenje kabla punjaca" ozbiljno da mi odbiju reklamaciju? i dal da se napravim blesav da ne predam kabl? ili tako polomljen da predam..sad jos da jurim neki neki saomi beli usb kabl da kupim i predam uz moj mob - mi deluje suludo 😄

iskuliraj kabl - uopšte ne znam ni da li ga traže za servis - nisam nosio davno srećom mobilni, ali od ove druge tehnike što jesam nosio na servis, skoro nikad mi ne traže kabl a i kad ga donesem daju mi nazad, valjda im cimanje da i to drže, možda pomešaju, pa ti tražiš svoj a oni ti dali tuđ itd - prosto samo nemoj da poneseš kabl i da ga daš 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Nije mi poznato da ti mogu kenjati za kabl. A to "žućenje" LCD je do 2018. bila redak, a od 2018. postaje masovan problem Huawei LCD ekrana, a eto ni ostali Kinezi nisu imuni. Kažu da je lepak, verujem da nekad i jeste, jer kad polupaš staklo često tim telefonima zažute ivice oko pukotina. Ja sam jednom, ipak, u edukatvine srhe, odvojio staklo tača za požutelog Y7 2018, i bakclight mu takođe odvalio, i opet je bila fleka u samom baš samom LCD. Tako da može biti svašta.

U stari, značajan deo prihoda mi je bila i idalje je kupovina na veliko tih manje ili više požuteilh ekrana, jer to je jedini način da se dođe do kvalitetne originalne polovne i malo korišćene baterije (dođe zalepljenja za kućište ekrana, tj frame), sve zamenske nove su teško đubre. S vremena na vreme naleti i neko kome je mnogo da da 35-50 eura na zamenu ekrana dobrim, a bude mu ok 15-20 malo požuteo, samo da je čitav i da radi 😄

Jasno 🙂 da nije u garanciji ne bi mi ni smetalo.bukvalno koliko se vidi zavisi od pozadine. Pitanje koliko ja to dugo imam a da sam tek sad primetio 🙂

 

nosicu bez kabla cim prorade trzni centri jer sam u ada mall bas i kupio mob

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, qwert00 said:

Jasno 🙂 da nije u garanciji ne bi mi ni smetalo.bukvalno koliko se vidi zavisi od pozadine. Pitanje koliko ja to dugo imam a da sam tek sad primetio 🙂

 

nosicu bez kabla cim prorade trzni centri jer sam u ada mall bas i kupio mob

tebi treba servis a ne prodavnica. Samim tim, info centar:

Kontakt centar
011/31-68-793
Ponedeljak — Petak
08:00 – 16:00

A servis:

Ovlašćeni servis (Telefoni)
servisnicentar@mesc.rs
011/313-33-14

Link to comment
Share on other sites

izgleda da nista. sad videh da je kao ekran izgleda napsnuo. iako nisam imao neke padove i sl... ali cim je ostecenje onda je do mene...toliko malo koristim mob da nisam do skoro ni video zutu boju a ni ovu naprslinu..a ko zna koliko je tu 🙂

doslo doba da cu sad cekati kad cerka preraste njen mob da uzmem od nje stari mob 😄 😄 😄

 

  • Haha (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2021 at 5:12 PM, qwert00 said:

izgleda da nista. sad videh da je kao ekran izgleda napsnuo. iako nisam imao neke padove i sl... ali cim je ostecenje onda je do mene...toliko malo koristim mob da nisam do skoro ni video zutu boju a ni ovu naprslinu..a ko zna koliko je tu 🙂

doslo doba da cu sad cekati kad cerka preraste njen mob da uzmem od nje stari mob 😄 😄 😄

 

e onda jbg 🙂 iovako bi ti rekli da si ga ti pokvario :))

Link to comment
Share on other sites

Nije baš ovaj topic ali ajde:

Quote

 

Погинуо Петр Келнер, власник "Теленора" у Србији
Најбогатији човек у Чешкој, милијардер Петр Келнер, погинуо је у удесу хеликоптера на Аљасци, саопштила је његова финансијска групација "ППФ", компанија која је купила "Теленор" у Србији.

Америчке власти су претходно саопштиле да је најмање пет особа погинуло, а једна је повређена када се срушио хеликоптер Аљаски.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, manson said:

normalno 🙂 ko zna šta će da izvuku sad da je šurovao sa kinom a školovao se u švajcarskoj pa je bio sleeper cell za kim džona pa ga hilari ubila.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, G!!! said:

jesam li ja lud ili je relativno skoro bilo price da ce SBB da kupi Telenor ?

old news 🙂 nisi lud ali to je "propalo" pre jedno dve godine kada su ih zapravo česi kupili. Mislim da su otišli i nekoliko koraka ka tome, bilo je u jednom trenutku one zajedničke priče Telenor i SBB ako povežeš telenor račun i SBB račun dobiješ neke pakete na SBB-u da gledaš a valjda ti se ne računa u kvotu ako si na telenoru šta god, tako da mislim da su bili blizu toga. Ali onda su česi upali i kupili. Tad su ovi i prodali mobi banku bugarima (tj. možda nešto pre toga).

Sad je priča da Telenor i Telekom zapravo ulaze u priču telekom rentira telenoru infrastrukturu pa je sad SBB krenuo u napad na telenor 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ako nije kasno, apslutini best buy budžetaš preporuka od čoveka koji popravlja teleofne, kao i kad automehaničar preporuči koji auto kupiti, je Honor 9X Lite, dostupan na akciji u Tehnomaniji po 16 000, a realno i 18 000 je ok cena.

Fon je polovinom stara i provereno dobra platforma ekran-kućište-baterija koju koriste Mate 20 lite i Honor 8X, a drugom polovinom modernizovan čip, kamere, više RAM i storage i tako to. Onaj dreaded problem požutelih ekrana se kod Honor 8X i Mate 20 lite jako retko dešava, pa ne bi trebalo ni ovde, jer je isto. Znači jedina mana je što izgleda kao model sa početka 2019.

Brdo smo nakupovali za firmu i koristimo ih mesecima, nema nikakvih problema, ima google, verovatno ću ja jedan ili dva sebi rezervisati ako ih ima još po 16 000.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sad znam da sam lenj i to i izvinjavam se, jel postoji neki normalan android telefon koji je compact (tipa iphone 6), da je ok i da ima dobru kameru 😄

iskr smotan sam sto se tice stvari u dzepovima, hocu kao penzos da imam fon sa onom futrolom gde mogu da zabodem kartice/nesto kesa, i da mi tu sve stoji 😄 a da to sve ne bude ogromno 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, beba isus said:

sad znam da sam lenj i to i izvinjavam se, jel postoji neki normalan android telefon koji je compact (tipa iphone 6), da je ok i da ima dobru kameru 😄

iskr smotan sam sto se tice stvari u dzepovima, hocu kao penzos da imam fon sa onom futrolom gde mogu da zabodem kartice/nesto kesa, i da mi tu sve stoji 😄 a da to sve ne bude ogromno 

Neki od onih Samsung S10e, Honor 9a, tako nešto, šta ga znam. ILI AJFON!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...