Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

11 hours ago, sttevann said:

E i da, nek me ispravi neko ako gresim, ali Huawei valjda izbacio i nove p30 pro, koji su jos nabudzeniji, a isto podrzavaju google. Valjda, ako izbacis isti telefon, samo novu verziju, to i dalje spada u isti telefon, i mogu da koriste te servise koje je koristio originalan. Mislim da je nesto skuplji, ali ne preterano.

da to im je kao workaround, pod istim imenom budže neke novije verzije da izbegnu ban.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, f4ts0 said:

jel neko stvarno misli da ce Dule da poslusa savete??
Nakon svih saveta kupice CUBOT X20Pro Smartphone, i zaliti se kako ima losu kameru

 

I zaliće se što mu je usporio malo u 2024. I biće iznenađen kad bude crkao 2026. Trebalo je bar 7-8 god da sastavi 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

iz licnog iskustva mogu ti preoprucim p30pro, ali ubija telefon u svakom smislu sto se tice svakodnevnog rada i drndanja, baterija top, fotke isto

ako bude radio kao sto sada radi vec dve godine star p20pro koji sam prosledio zeni bicu prezadovoljan (zaista nije cudo sto su banovali 40 seriju)

inace sam potegao matoriji HTC 10 i dao je cerki, mob radi porpilicno dobro, doduse bez fejsbuka 😄

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 11:20 AM, sttevann said:

E i da, nek me ispravi neko ako gresim, ali Huawei valjda izbacio i nove p30 pro, koji su jos nabudzeniji, a isto podrzavaju google. Valjda, ako izbacis isti telefon, samo novu verziju, to i dalje spada u isti telefon, i mogu da koriste te servise koje je koristio originalan. Mislim da je nesto skuplji, ali ne preterano.

Definitivno se dovijaju za google, evo nabavili smo za firmu nove Honor 9X lite... Kad ja vidim piše JSN na poleđini, a znam da je JSN Honor 8X. Telefon ima frejm i ekran Honor 8X starog (što je ok), čipset je neki noviji sigurno, ali ga umesto Kirin 710 zovu 710f. Modernije su kamere, otvarao ga nisam ali sigurno je ista baterija kao i Honor 8X, a to je ista kao i Mate 20 lite.

Ono što me buni najviše je da li su dobili da smeju google na njega da stave zato što su ga načelno nazvali kao Honor 9x pa samo dodali lite, ili su google zadržali što su mu dali oznaku modela JSN-L21, što je u stvari Honor 8X? Telefon nema veze sa Honorom 9x osim imena, fizički je u stvari stari 8x spolja ekranom a verovatno i bateirjom, samo je iznutra pojačan za moderniji hardver i nosi oznaku modela istu kao i 8x - JSN. Fizički je pre neki Honor 8X - S, ili plus ili whatever. Bedak što se tako radi.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2020 at 6:12 PM, millanče said:

@FATAMate 20 pro je apsolutno čudo jedno neverovatno od fona 😄

Telefon bukvalno przi! Jesam se zajebao i uzeo ga kad je tek izasao pa sam za telefon i sat koji sam dobio uz njega izdvojio 72 soma kroz 2 godine dok je prosle bio isto uz ugovornu obavezu oko 40 soma... Ali jbg mislim da te novce bukvalno necu dati ni za jedan telefon u buducnosti. Ne vidim sta bi mogli puno da se unapredi osim baterije da mi opravda neko izivljavanje.

Na temu telefona treba mi savet. Kevi istice UO pa bi da uzme neki telefon jer joj Redmi 6 polako skapava. Ici ce na zmaj tarifu gde dobija 10gb za YT i 10gb za surf pa bih joj uzeo nesto za dinar ili uz minimalnu doplatu. Recimo da su u opciji Honor 20E, Honor 9X, Redmi note 8 pro, Redmi Note 8t, Redmi note 9, Redmi note 9 pro. Jel vredi nesto od pomenutih telefona ili bolje potraziti srecu na nekom drugom mestu? Procitah sad da ovaj Redmi 9 pro zelene boje ima neki bug gde kamera fasuje gomilu prasine, ali pitanje je koji je to procenat...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

@FATA Od toga što si nabrojao - imam ortaka koji je prezadovoljan sa 9X, mada možda mami to bude preveliko, ako je od tih tipova. Primetno je veći od 8x, koji je ogroman bio. Jedino što za Xiaomi mogu da kažem je da nema greške kad je u pitanju odnos peformansi, cene i kvaltieta, šta god da uzme. Taj već pomenuti Honor 9X lite je provereno dobra kombinacija ekrana i baterije od 8X, sa unapređenim hardverom unutra, ni sa tim ne bi smelo biti greške. Ti ekrani i baterije koje je nasledio od 8X su se već pokazali :)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 11:20 AM, sttevann said:

 

E i da, nek me ispravi neko ako gresim, ali Huawei valjda izbacio i nove p30 pro, koji su jos nabudzeniji, a isto podrzavaju google. Valjda, ako izbacis isti telefon, samo novu verziju, to i dalje spada u isti telefon, i mogu da koriste te servise koje je koristio originalan. Mislim da je nesto skuplji, ali ne preterano.

sad videh, ovde su nekih 100ak jura skuplji ti novi sa 256GB od starijeg p30 pro...ali mislim da je i stari model sasvim ok...dvoumim se izmedju pixel 4a i p30 pro, videcu jos

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dule_smor said:

sad videh, ovde su nekih 100ak jura skuplji ti novi sa 256GB od starijeg p30 pro...ali mislim da je i stari model sasvim ok...dvoumim se izmedju pixel 4a i p30 pro, videcu jos

bolji telefon za manje para ili noviji model iz gugla  😄

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dule_smor said:

ne kapiram na sta mislis, Pixel 4a je skoro 200 jura jeftiniji od P30 pro ako sam dobro video?

jel?  ja videh na amazonu kao neka cena 630$ pa sam mislio da su tu sa cenom 

ne znam kako onda p30pro toliko skuplji, kapiram da je onda skuplji 50$ u amerikama ali to je opet mizerna razlika 

i ne znam odakle tih 200 evra razlike, nesto nam se cene ne poklapaju... u svakom slucaju srecno u izboru!

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto nešto tripovao da je taj Pixel 4A jeftiniji, ne znam zašto. U toj konkurenciji mi onda P30 Pro deluje kao znatno bolji telefon, gledam žena po ceo dan piči neke igrice bateriju ne može da ubije pa to ti je. A slike su isto precarske, mada kapiram da je i Pixel u tom domenu solidan. 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sviđa mi se što će imati one ravne ivice kao iphone 4 i 5, ali taj notch jebote! A za punjač, koliko je to debilno ne bih da komentarišem neke standardne stvari, već da dodam iz serviserskog ugla, a ovo je inače pričao na jednom klipu poznati Apple serviser i kritičar Luis Rosman - 

Elem, svi Apple teleofni imaju neki "tristar" čip, poznat i kao U2 sa starijih serija, i on često crkava tokom korišćenja, kao i mnogo štošta na njihovim pločama, a taj konkretno čip reguliše napajanje, i dovede do toga da telefon prebrzo crpi čak i dobru bateirju, i serije drugih problema vezanih za napaajanje. Poravka je, treba li da napominjem - skupa kao đavo.

Jedino što je do sada utvrđeno je da se koriščenjem isključivo originalnog punjača šansa za stradavanej tog čipa svodi na minimum, a kada se bode i puni na šta stigne onda lako dolazi do tog kvara. A sada se neće ni dobijati original, znači bošće ga ljudi na šta sitgnu, ili plaćati boga oca za dokupljivanje punjača 😄

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, voodoo_ said:

Nek plaćaju, ko ih jebe 😄

 

reci im, Vudzi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/14/2020 at 10:50 AM, millanče said:

Sviđa mi se što će imati one ravne ivice kao iphone 4 i 5, ali taj notch jebote! A za punjač, koliko je to debilno ne bih da komentarišem neke standardne stvari, već da dodam iz serviserskog ugla, a ovo je inače pričao na jednom klipu poznati Apple serviser i kritičar Luis Rosman - 

Elem, svi Apple teleofni imaju neki "tristar" čip, poznat i kao U2 sa starijih serija, i on često crkava tokom korišćenja, kao i mnogo štošta na njihovim pločama, a taj konkretno čip reguliše napajanje, i dovede do toga da telefon prebrzo crpi čak i dobru bateirju, i serije drugih problema vezanih za napaajanje. Poravka je, treba li da napominjem - skupa kao đavo.

Jedino što je do sada utvrđeno je da se koriščenjem isključivo originalnog punjača šansa za stradavanej tog čipa svodi na minimum, a kada se bode i puni na šta stigne onda lako dolazi do tog kvara. A sada se neće ni dobijati original, znači bošće ga ljudi na šta sitgnu, ili plaćati boga oca za dokupljivanje punjača 😄

I dalje ne razumem zašto su ostavili taj "zub" kad su drugi već odavno otišli dalje od tog koncepta i dokazali da ne mora da ga bude. Kapiram tripuju se da će da upgradeuju tek kad uspeju da naprave da se ne vidi baš ništa spreda.

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2020 at 3:18 PM, Lucky said:

I dalje ne razumem zašto su ostavili taj "zub" kad su drugi već odavno otišli dalje od tog koncepta i dokazali da ne mora da ga bude. Kapiram tripuju se da će da upgradeuju tek kad uspeju da naprave da se ne vidi baš ništa spreda.

 

Pa jedino što mi pada na pamet je baš to da su oni lansirali notch i to je njihovo, a "kapljica" i "rupica" ih ne zanimaju, kao što veliš sledeći korak je bez ičega od toga, kad budu mogli to da razviju kako treba. Što donekle i poštujem. A bukvalno su kao četvorke, i skorz prelepi, i mini je relativno razumne cene (za apple), ali sve se plašim kurton baterija i tih gluposti sa punjačima itd.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Pa jedino što mi pada na pamet je baš to da su oni lansirali notch i to je njihovo, a "kapljica" i "rupica" ih ne zanimaju, kao što veliš sledeći korak je bez ičega od toga, kad budu mogli to da razviju kako treba. Što donekle i poštujem. A bukvalno su kao četvorke, i skorz prelepi, i mini je relativno razumne cene (za apple), ali sve se plašim kurton baterija i tih gluposti sa punjačima itd.

problem sa tim dizajnom je što on jeste verovatno najlepši dizajn koji su ikada napravili ako ne svi onda makar apple, ali sa druge strane isto tako je to dizajn star deset godina na koji su se vratili a kao "inovatori su".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...