Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

On 5/24/2019 at 9:56 AM, millanče said:

Šta, recimo, sprečava Huawei da pozapošljava one likove entuzujaste što su radili na najpopularnijim varijantama ROM-ova zasnovanih na Android Open Source Project, i da im potrebne resurse i obuku. Tweakuju potrošnju baterije, softver za kameru, ubace onaj Huawei cloud I NIŠTA VIŠE.

Telefon sa dobrim hardverom, optimizovan a bez bloata, jeftiniji što se ne plaća ništa Guglu - Win? Dolazi iz kutije bez Google play servisa, kao i Meizu, pa se naknadno instalira "na foricu"?

napraviće oni nešto svoje, ali je tu pitanje monetizacije i tržišnog kolača.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo jedne lepe vesti:

Од данас знатно јефтинији роминг
Почела је сезона летовања и годишњих одмора, па ће због тога ова вест обрадовати грађане. Од данас је интернет у ромингу у региону Западног Балкана јефтинији за чак 90 одсто!

Цене роминга биће снижене за све наше кориснике до 31. децембра (прва фаза) и то:

Quote

 

За минут разговора за одлазне позиве са (просечних) око 28 динара цена на око 11 динара.

Цена СМС-а смањена је са око девет на око четири динара.

Пренос података по мегабајту умањен је са око 30 на око четири динара (90 одсто).

За позиве у ромингу неће бити наплаћивана успостава везе.

Такође, за примљене поруке и поруке говорне поште у СМС ромингу неће се обрачунавати додатне накнаде.

Наплата одлазних позива вршиће се по секунди, с тим што оператори могу применити иницијални минимални обрачунски период који не може бити дужи од 30 секунди.

Накнада за пренос података у ромингу вршиће се по килобајту, уз изузетак порука (ММС) које се могу наплаћивати по јединици, речено је Танјугу у РАТЕЛ-у.

Ово је прва фаза снижавања цена саобраћаја у ромингу. Друга фаза почиње од 1. јануара наредне године.

Од тада се мења начин обрачуна трошкова роминга тако да ће сви корисници плаћати роминг по принципу који подразумева збир домаће цене (коју тренутно плаћају у домаћем саобраћају ) плус роминг накнаду.

 

То ће довести до додатног снижавања трошкова роминга за већину корисника.

Од 1. јула 2020. уследиће додатно снижавање роминг цена за долазне позиве и пренос података за све кориснике.

Оператори су у обавези да снизе цену роминга у мрежама Запдног Балкана по решењу РАТЕЛ-а, а на основу регионалног споразума који важи на у Србији, Црној Гори, Македонији, БиХ, Албанији и Косову.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Demian said:

Ja sam uzeo redmi note 7 pre 2 meseca i jos uvek ne verujem sta sam sve dobio za 7000 (4000) rsd. Totalno blesavo u danasnje vreme.

keva me bukvalno pre 2h pitala za redmi note 7 ili redmi 7 kakvi su, htedoh da pitam ovde :)

nemam ideju ništa o tome, nisam pratio, ali evo sad imam preporuku. šta je ovo doduše 7000 4000 din? :)

Link to comment
Share on other sites

Zbrzao sam. U Emmiju, uz Omorika 1, telefon je 7000 I dobijate kupon od 3000. Tako da, ~ 4000. Ispalo super. 

Mala napomena: Devojka je uzela u winwinu (samo tamo su imali crveni), platila u kesu I nije dobila kupon. Ja sam platio karticom, ne znam da li je bitno. 

Radi brzo, ekran je dobar, velicina nije prevelika iako je poveci fon. Nerviraju reklame u built-in aplikacijama. Mogu da se uklone uz malo cackanja. 

Specifikacije znas. Za stariju osobu kontam da je prednost veliki ekran I slova, gorilla glas 5, spreda/pozadi. Baterija mi je na kraju Dana uvek 25-30%. A koristim ga bas bas intezivno.

Mane: nocne slike lose, reklame .. bas nema puno. 

Link to comment
Share on other sites

da, reklame se iskljuce za 15min trajno. ali opet, kinezi ludaci ubacili reklame u os... nevera. kazu da modeli za indijsko trziste imaju dosta vise reklama

a za nocne slike skini gcam, meni su na mi 9 se odlicne sa gcamom

ja sam i inace uzeo 9 se prvenstveno zbog dimenzija, da su imali nesto slicno kao note 7 samo manje uzeo bi to

hteo sam u stvari da uzmem a2 lite ali vec je i stariji model i necu da ga menjam barem 2 godine i ajde da uzmem nesto bolje

mana je sto nema stereo zvuk, ali opet, ne zapinje mi

sve ostalo top... amoled ekran, odlicna kamera, hardver, izrada- ful staklo, mali telefon

Link to comment
Share on other sites

Da li je realno to što pričate, da ima reklame u OS iz kutije kod nas??? Davno sam iskopao na Limundu jeftino Mi Max sa gomilom gluposti i stalnim reklamama, verovatno neki Indijski, Malezijski, ali flešovao sam global rom i sve bilo čisto. Sad dolazi tako zvanično od operatera? :-o

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
2 hours ago, manson said:

Koji fon za stariju osobu, kevu? Telefoniranje, viber, fotografisanje i tako to.

Da li je Xiaomi Redmi 8A OK? https://www.gigatron.rs/mobilni_telefoni/xiaomi_redmi_8a_232gb__midnight_blackcrna__-301593 

sa što većim ekranom za budžet koji imaš a da nije neki baš nonononame brend🙂 mislim da je to najbolji potez koji sam izveo, rekao bih čak i da kevi toliko ni ne znači kvalitet kamere dokle god može da napravi iole ok fotke.

i pored velikog ekrana dovoljno memorije da ne krene da smara posle x meseci kako više ne može da pravi fotke 🙂

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, manson said:

Koji fon za stariju osobu, kevu? Telefoniranje, viber, fotografisanje i tako to.

Da li je Xiaomi Redmi 8A OK? https://www.gigatron.rs/mobilni_telefoni/xiaomi_redmi_8a_232gb__midnight_blackcrna__-301593 

Pristojni su u okviru tog budžeta, mada možda da razmisliš da uzmeš verziju sa 3GB RAM koja je 4000 dinara skuplja u radnji ali ćeš sigurno manje problema imati da kuka da koči telefon i sl. 

Za matorce je recimo zgodno što Samsung i Huawei u okviru interfejsa imaju "light mode", ono velike ikonice i odabereš fazon samo 10ak aplikacija koje im trebaju. Xiaomi to nema ali se može rešiti 3rd party launcherom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Elem, doslo vreme da se opet pazari telefon, stari Nexus crkava polako. Posto sam opet potpuno van svih tokova dajte neki predlog do 500 jura max recimo. Neko mi rece iPhone SE 128GB, al nesto mi se ne postaje iphone fag, mada nikad se ne zna heh. U principu bitno mi je da ima dosta memorije, 64GB min, pozeljno 128, da baterija koliko toliko drzi, dual sim bi bilo ok zbog srpske i nemacke kartice, i da nije preveliki (nho lol) 5 incha max. Kamera samo za panorame, selfije ne pravim 😄

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Elem, doslo vreme da se opet pazari telefon, stari Nexus crkava polako. Posto sam opet potpuno van svih tokova dajte neki predlog do 500 jura max recimo. Neko mi rece iPhone SE 128GB, al nesto mi se ne postaje iphone fag, mada nikad se ne zna heh. U principu bitno mi je da ima dosta memorije, 64GB min, pozeljno 128, da baterija koliko toliko drzi, dual sim bi bilo ok zbog srpske i nemacke kartice, i da nije preveliki (nho lol) 5 incha max. Kamera samo za panorame, selfije ne pravim 😄

Koliko ja znam iphone nema dual sim u pravom smislu te reči već je drugi SIM zapravo eSIM pa samo vodi računa o tome 🙂

inače bih ti preporučio iphone definitivno ako nisi u fazonu da čeprkaš, podešavaš, doteruješ itd - jednostavan os i radi sve kao i prvog dana posle x godina što tebi i treba u suštini.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, daniiL said:

Tesko ce ici sa 5 incha. Sad su 5.8 incha ''mali telefoni''. Pogledaj i Samsung S10e. On je 5.8 incha ali je malo veci u odnosu na IP SE.

Pa ajd tih 5.8 i moze da prodje, ovaj Nexus N5X je 5.2 cini mi se, nije mnogo veci onda...IP SE je 4.7 inca lol, to je cak manje od mog starog Nexusa

9 minutes ago, Lucky said:

Koliko ja znam iphone nema dual sim u pravom smislu te reči već je drugi SIM zapravo eSIM pa samo vodi računa o tome 🙂

inače bih ti preporučio iphone definitivno ako nisi u fazonu da čeprkaš, podešavaš, doteruješ itd - jednostavan os i radi sve kao i prvog dana posle x godina što tebi i treba u suštini.

heh Laki samo jabuka! Ae videcu jos malo svakako, pa kad se vratim u njemacke da uzmem nesto, ipak je malo jeftinija tehnika nego u otadzbini 😉 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kao neko kome marka telefona nikad nije bila bitna, ne mogu dovoljno da ti preporucim huawei mate 20 pro ili oneplus 7. Mate koristim evo sad ce jos malo 2g i telefon jednostavno pisa po svemu sto sam probao do sada. Oneplus koristi ortak i ima samo reci hvale. Baterije, slike i sistemi prze brutalno, plus imas super charge sto bih ti preporucio da ti bude pod obavezno! Zivot se jednostavno menja kad za 20-30min mozes da napunis telefon da ti traje ceo dan. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, FATA said:

Kao neko kome marka telefona nikad nije bila bitna, ne mogu dovoljno da ti preporucim huawei mate 20 pro ili oneplus 7. Mate koristim evo sad ce jos malo 2g i telefon jednostavno pisa po svemu sto sam probao do sada. Oneplus koristi ortak i ima samo reci hvale. Baterije, slike i sistemi prze brutalno, plus imas super charge sto bih ti preporucio da ti bude pod obavezno! Zivot se jednostavno menja kad za 20-30min mozes da napunis telefon da ti traje ceo dan. 

a cek, da ne lupim sad, jel huawei normalno moze da koristi play store i skida sve aplikacije, sta bi sa onom farsom tramp vs kina?

1 minute ago, millanče said:

Ni slučajno novi iPhone SE, baterija je sramota, najblaže rečeno. Na stranu što izgleda kao telefon iz 2017.

to je i meni prvo zaüalo za oko, manji kapacitet nego ova na nexusu, ne svidja mi se uopste

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mali kapacitet, izgled i ekran osmice (not full HD) , hardver 11pro, recept za katastrofu, imho. 

Huawei imaju normalno Google servise do i uključujuci P i Mate 30 serije, na 40 može da se buži, ali neam mnogo iskustva sa tim još. Pizdim zbog korone i tog KINA-USA stanja, skroz sam fin biznis razvio gde mi je prodaja i servisiranje Huawei telefona bila 70% posla i zarade... 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...