Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

Sa kp, 480e crni 128gb, od 64 mu je bio 440e ja mislim. Trojka je još jeftinija a u principu "isti" telefon.

Telfon kao takav je odličan, nisam imao ranije flagship telefone ali stvari koje mogu da se "zamere" ovome su što je ovaj vibracioni motor malo sranjkast i power i volume dugmići imaju malecki "hod" pa kao može da se kaže da je slabijeg kvaliteta izrade... Ali fingerprint senzor prebrz, lep, i iznenađujuće tanak. Takođe mi je ovo prvi AMOLED ekran tako da sam i dalje mindblown ekranom :D
Questions?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Komek said:

Sa kp, 480e crni 128gb, od 64 mu je bio 440e ja mislim. Trojka je još jeftinija a u principu "isti" telefon.

Telfon kao takav je odličan, nisam imao ranije flagship telefone ali stvari koje mogu da se "zamere" ovome su što je ovaj vibracioni motor malo sranjkast i power i volume dugmići imaju malecki "hod" pa kao može da se kaže da je slabijeg kvaliteta izrade... Ali fingerprint senzor prebrz, lep, i iznenađujuće tanak. Takođe mi je ovo prvi AMOLED ekran tako da sam i dalje mindblown ekranom :D
Questions?

T je bas dosta bolji po bateriji i kameri.

Link to comment
Share on other sites

mene je Moto G1 verno sluzio vec 3 godine, ali ga vreme je pregazilo i krece da se gusi sve cesce i cesce. i dalje je jedan od najlepsih telefona koje sam video/koristio, a bio je best buy u vreme kad sam ga kupio i bas je ostavio sjajan utisak, pa bih voleo da nastavim trend i kupim nesto sto ima fin kvalitet izrade, dobru bateriju i ekran, a pritom ne kosta puno. u uzi izbor je usao Xiaomi Mi 5/Redmi Note 4, mada sam se bas zagrejao i za OP3T koji kosta duplo vise, ali je i hardver/kvalitet izrade/dizajn osetno bolji. mislim da bi mi 5.5" bio preveliki (no homo), ali mi se dopada sto je ubedljivo najbolji telefon koji moze da se kupi za te pare, pa cak i za mnogo vise. idealno bi bilo nesto tipa 4.5" - 5". ili 4.7" na IP7, koji bih zaobisao u sirokom luku jer OP3T.

je l' pazario neko Xiaomi? kako se pokazao?

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, digrejzo said:

mene je Moto G1 verno sluzio vec 3 godine, ali ga vreme je pregazilo i krece da se gusi sve cesce i cesce. i dalje je jedan od najlepsih telefona koje sam video/koristio, a bio je best buy u vreme kad sam ga kupio i bas je ostavio sjajan utisak, pa bih voleo da nastavim trend i kupim nesto sto ima fin kvalitet izrade, dobru bateriju i ekran, a pritom ne kosta puno. u uzi izbor je usao Xiaomi Mi 5/Redmi Note 4, mada sam se bas zagrejao i za OP3T koji kosta duplo vise, ali je i hardver/kvalitet izrade/dizajn osetno bolji. mislim da bi mi 5.5" bio preveliki (no homo), ali mi se dopada sto je ubedljivo najbolji telefon koji moze da se kupi za te pare, pa cak i za mnogo vise. idealno bi bilo nesto tipa 4.5" - 5". ili 4.7" na IP7, koji bih zaobisao u sirokom luku jer OP3T.

je l' pazario neko Xiaomi? kako se pokazao?

Mislim da ti treba s8.

Link to comment
Share on other sites

Da li je licno neko kupovao telefon u Madjarskoj u poslednje vreme? Da li se isplati (bez povrata AFA)? Lomim se izmedju porucivanja iz Kine i licne kupovine, a ne kupuje mi se kod nasih "1 godina garancije, cena 40% veca, sve regularno majke mi" preprodavaca.

Sta vredi razmatrati za oko 250 evra, bez isporuke i carine, a da radi pristojno (da ne swapuje zbog malo RAMa itd.) i da je neki Dogee, Xiaomi, Oppo, OnePlus i sl. renomirani Kinez sa solidnom specifikacijom?

Iskljucivo nov telefon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Komek, kakvi su utisci posle par nedelja koriscenja? vise me zanimaju mane, posto sam se nagledao rivjuova i hvalospeva =)

jedino sto me malo plasi je velicina. nisam fan tih ogromnih ekrana, ali kapiram da bih se navikao u nekom trenutku. narocito sto je sve ostalo (meni barem) sjajno odradjeno.

Link to comment
Share on other sites

Nakon što sam prestao da ga čačkam ceo dan, posle nedelju dana je počela baterija već da traje po dan + 5-9 sati uz redovno korišćenje skajpa, vibera i mesindžera. FB aplikaciju sam prestao da koristim odavno jer je i na starom telefonu trošila ~10% baterije. Ne igram igrice na telefonu pa ne znam kako bi to funkcionisalo :)
Dobio sam uz njega jedan ood onih bamboo zaštita, i sa time je jako udoban da se drži u ruci. Bez zaštite je dosta tanak i klizav pa stalno imam strah da će da mi ispadne :D Osim što je malo glindžavo power dugme, ostatak telefona je dosta dobro izrađen.
I tako, za sada nemam neku veću zamerku od glidnžavo dugme(koje jedva i da koristim) i klizav. 

Edited by Komek
Link to comment
Share on other sites

kul, hvala!

ja uzedoh burazeru Redmi Note 4 za rodjendan, videcemo kako ce se pokazati. taman sam probao 5.5" ekran na kratko i nije toliko strasno. jeste mali sok jer sam se navikao na manji uredjaj, ali jebiga. sa druge strane, trebalo bi da OP5 izadje na leto, pa cu najverovatnije da se strpim i sacekam jos malo. nadam se da ce opet ubosti kako treba i izbaciti jos jedan gotivan telefon.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2017 at 8:11 PM, digrejzo said:

kul, hvala!

ja uzedoh burazeru Redmi Note 4 za rodjendan, videcemo kako ce se pokazati. taman sam probao 5.5" ekran na kratko i nije toliko strasno. jeste mali sok jer sam se navikao na manji uredjaj, ali jebiga. sa druge strane, trebalo bi da OP5 izadje na leto, pa cu najverovatnije da se strpim i sacekam jos malo. nadam se da ce opet ubosti kako treba i izbaciti jos jedan gotivan telefon.

Kod nas ima bude 800e.

Link to comment
Share on other sites

p10

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, primo said:

Ekran MOZDA bolji? Jedini HDR sertifikovan ekran trenutno i pri tom QHD vs FHD na P10....

Ima mnogo bolji build quality od p10...

Procesor je slabiji u sintetickim testovima... U igricama je brzi sd821...

Pa ima kitu.

Nisi drza ti nista bolje od s3, i to mozda sada.

Edited by Nakitumijasi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...