Jump to content

Koji mobilni telefon


Dule_smor

Recommended Posts

39 minutes ago, tortky said:

Ne znam baš da li mogu da se složim sa tobom da "nema dobre alternative", posebno za Launcher koji pominješ - ima jako dobrih aplikacija (ja koristim Nova na N5) i super sam zadovoljan, tako da je bolja opcija staviti CM i custom aplikacije, nego jebavati se sa bloatom.

Makar je to moje mišljenje :)

"Nema dobre alternative" se odnosilo na program koji ti treba, a on nece da radi ako npr. Samsung launcher nije aktivan. Samo plastican primer zavisnosti app od specificnih komponenti.

Sony ima isti pristup, clanovi XDA su portovali njihove aplikacije na ne-Sony modele i nemaju problem da rade tamo gde ne ne koristi njihov framework. Vestacka zavisnost...

Link to comment
Share on other sites

meni je recimo s3 ostao u dobrom secanju, boljem nego z1 koji bi trebalo da bude bolji telefon. L!!, mozda bi trebalo da, ako ikako mozes da izvedes, probas android na 2 nedelje fazon, da se ne zajebes. koristio sam android vise od 3 godine, bio sam skeptican prema iosu, ali sad se ne bih vracao na android, nema sanse. 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle tolika panika prema bloatwareu na Samsungu ili nekom drugom Non-Nexus telefonu koja ide toliko daleko da se telefon smuči prilikom koriscenja, mozda zato sto nisam previse advanced i zahtevan korisnik, niti sam zadojen nekom brendu, mada i ja takodje imam neku neobjasnjivu odbojnost prema npr. Huaweiju, HTCu, Soniju ( mozda me ustvari to cini zadojenim za LG i Samsung pojma nemam). Od Andrioida sam koristio 3 S serije (2,4 i sada 7), LG G2 (u kombinaciji sa Nova launchrom, zver i pojam od telefona) i neke entry modele Samsunga na pocetku, prva stavka svejedno kad uzmem telefon mi je da pobrisem sve sto je moguce obrisati a da mi nije potrebno, drugi korak da disejblujem aplikacije koje ne mogu da obrisem a ne trebaju mi i treci da uklonim ikonice koje su mozda preostale posle svega toga, postupak na koji sam poslednji put kad sam ga radio potrosio manje od 5 minuta i to je to....nemoguce je da mi smuci ili ogadi koriscenje.

 

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja otkljucavao loadere niti bilo sta slicno, prosto sam unistalirao sranjca koja sam mogao, koja nisam sam disableovao, tu su i dalje ali ih niti vidim niti cujem, a i ne bocka me u mozgu to sto su tu negde ispod :P mada telefon je dosao dosta čist

Jako mi je zao sto, iskreno, Nexus nikad nisam video i koristio uzivo, planirao sam da uzmem 5X ali sam se ipak resio za S7Edge, voleo bi da koristim oba i uporedim utiske posle nekih par dana koriscenja...

UM CARUJE DOK SNAGA NE POPIZDI !!!

Link to comment
Share on other sites

Zadnji android koji sam imao je HTC M7, sa kojim nisam imao bukvalno nikakvih problema, radio je kao sat, jedino sto je imao onu manu sa kamerom (pri manjem osvetljenju, postaje sve ljubicasto).. 
Devojka ima LG G3, onu jacu verziju, 32gb i 3gb rama, kaze da joj nije zabagovao nijednom..

Sada ne znam kakav je LG G5..

@tortky veruj mi brate da ni ja ne znam sta hocu :D

Edited by L!!
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2016 at 2:59 PM, Sunshine. said:

Ne znam odakle tolika panika prema bloatwareu na Samsungu ili nekom drugom Non-Nexus telefonu koja ide toliko daleko da se telefon smuči prilikom koriscenja, mozda zato sto nisam previse advanced i zahtevan korisnik, niti sam zadojen nekom brendu, mada i ja takodje imam neku neobjasnjivu odbojnost prema npr. Huaweiju, HTCu, Soniju ( mozda me ustvari to cini zadojenim za LG i Samsung pojma nemam). Od Andrioida sam koristio 3 S serije (2,4 i sada 7), LG G2 (u kombinaciji sa Nova launchrom, zver i pojam od telefona) i neke entry modele Samsunga na pocetku, prva stavka svejedno kad uzmem telefon mi je da pobrisem sve sto je moguce obrisati a da mi nije potrebno, drugi korak da disejblujem aplikacije koje ne mogu da obrisem a ne trebaju mi i treci da uklonim ikonice koje su mozda preostale posle svega toga, postupak na koji sam poslednji put kad sam ga radio potrosio manje od 5 minuta i to je to....nemoguce je da mi smuci ili ogadi koriscenje.

 

meni se telefon raspada od samsung gluposti (note4) a slično je bilo i sa svim prethodnim noteovima koje sam posedovao.

ako ništa, čuo sam da su dosta stvari sredili sad na note7, nisam probao, i da je manje glupog dodatnog softvera

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nacuh da ce da prekinu nexus seriju.

Kolega sad doneo nexus 5x iz US, nekako mi je truba osecaj u ruci, nije kao moj neprezaljeni n2 ili n4-n5.

Gledam mozda stogod da uzmem jer se zenin n4 raspada, kamera mutna,i poceo je opasno da se restartuje, i prosto ne vidim neku valjanu opciju u rangu do 200 eura, osim p8 lite/neki meizu ili xiaomi. U indiji kad sam bio video sam preko flipkarta http://www.flipkart.com/redmi-3s?otracker=nmenu_sub_electronics_0_Mi (7500 rupija je oko 100 eur), ali sam prekasno video da sacekam da stignem

ovde je inace izbor mobilnih u radnjama ili kod operatera blago tuzan. sve se svodi na iphone

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, f4ts0 said:

nacuh da ce da prekinu nexus seriju.

http://www.androidpolice.com/2016/09/01/google-will-announce-pixel-phones-4k-chromecast-google-home-daydream-vr-viewer-on-october-4th/

Speaking to two independent sources, we now strongly believe that Google's formerly-maybe-Nexus-phones, Marlin and Sailfish, will be marketed as the Pixel and the Pixel XL. We do not have pricing information. At this time, it is unknown to us when Google decided to shift its in-house smartphone brand from Nexus to Pixel or why (though speculation will likely run wild).

The Pixel will be the 5" Sailfish device, while Pixel XL will be the 5.5" Marlin. As to our confidence in this information: given that our two sources are independent, and the fact that one in particular has been exceptionally reliable in the past, we feel comfortable saying you can take this to the bank. Coupled with Android Central's breaking story on Tuesday that the phones would not be branded as Nexuses - what else could they even be branded as?

Link to comment
Share on other sites

nadam se da nece nastaviti sa cenovnom politikom kao sad. Ne zato "jer onda bolje da kupim iphone 7 edge hehe", nego necu imati dostuoan vrhunski telefon. Mada i ovako sam sve nexuse kupio polovne :D

Sad ako neko ima neki link ili info, da li ovaj sailfish/marlin imaju veze sa nokijinim sailfishom koji je bio "naslednik" meego-a?

u smislu da li ce novi "nexusi" mozda imati "specijalnu verziju androida" ili prosto se preklopila marktinska imena?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam se iskombinovao sa likom, tj nije imao ni crni, ni od 32, tako da sam uzeo u radnji crni 32 N5 sa isto godinu dana garancije, otprilike za iste pare, mozda je 1000 din vise, ako i toliko...recite mi dal da nalepim onu obicnu zastitnu foliju na ekran ili onu kao ojacanu deblju? Btw, ladno se ne dobijaju sluske i standardni usb kabl uz fon, bas su cigani.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...