Jump to content

Kataklizam pitanja


B3l1

Recommended Posts

Pozz pocinjem wow iz pocetka! O da, i interesuje me sledeca stvar, hocu prvo da uzmem Vanilla + TBC, ali tada necu moci levelovati gnome? Znaci moram uzeti kataklizam i woltlk ??

Koju klasu preporucujete u kataklizmi? I koje profesije su tamo najpotrebnije,danke.

Link to comment
Share on other sites

Ako uzmeš vanilu i TBC, moći ćeš da leveluješ sve klase osim worgena i goblina, tako da ne moraš da kupuješ wotlk i kataklizmu odmah. Sa druge strane, od kada su preradili old world i kvestove, levelovanje je toliko ubrzano (mada su novi kvestovi dosta zanimljiviji) da vanila i TBC sadržaj možeš preći za nedelju dana (ja sam trenutno mage level 61, a nemam ni dva dana efektivnog igranja, i pored toga što igram sporo i čitam sve kvestove). Tako da ćeš doći u situaciju da će ti trebati wotlk i kataklizma vrlo brzo.

Od klasa, arcane mage je toliko imba za levelovanje da može da ga igra svako, pa bih njega preporučio.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Ma znas kako,igroasam ja retail ali kupovao accounte itd, i ono znam dosta,a izlevelovao sam dosta puta mada 12x... -,- na piratu,imam iskustva dosta sto se tice wowa,bar mislim. Ali ne mogu se odluciti za klasu,hordu cu verovatno, i mislim da cu Undead warlock.. =) Jos njega nisam igrao, mada i warrior mi se igra. Koja je najpozeljnija klasa u kataklizmi?

Link to comment
Share on other sites

Ma znas kako,igroasam ja retail ali kupovao accounte itd, i ono znam dosta,a izlevelovao sam dosta puta mada 12x... -,- na piratu,imam iskustva dosta sto se tice wowa,bar mislim. Ali ne mogu se odluciti za klasu,hordu cu verovatno, i mislim da cu Undead warlock.. =) Jos njega nisam igrao, mada i warrior mi se igra. Koja je najpozeljnija klasa u kataklizmi?

Ako razmišljaš po poželjnosti, bolje uzmi warra, jer ćeš onda moći da tankuješ, a tankovi se u WoWu uvek najviše traže. Osim toga, warr je prilično dobar za pvp, dok je lock bulja za pvp, a u pveu je najviše support.

I naravno da ćeš hordu, pa nisi žena valjda.

Link to comment
Share on other sites

Lock bulja za pvp? Hm ne znam znam da je u wotlk bio izuzetno dobar, mislim svaka klasa je dobra ako se igra kako treba,a i ima dobar dps za pve. Mah znas kako Priesta ne bi igrao sam ga dugo, druida takodje,huntera...

Ali dvoumim se izmedju warlocka-maga-warriora-paladina... Mada ipak mislim da cu warlocka..:-)

Link to comment
Share on other sites

sa lockom nema greske ako hoces pvp, od s1 uvek je bio solidan ili op. warr i pala su rizicni sto se toga tice. pve dps ne treba uopste da te brine, blizz nikada nece dozvoliti da dodje do nekog velikog disbalansa. pupu daleko bilo da neko ugrozi pve heroje

Link to comment
Share on other sites

Mi definitivno ne igramo istu igru. Što je doduše tačno, jer ja u arenu zalazim samo 2v2, ali meni se čini da lock nikad nije bio slabiji. (Osim možda na početku Wotlk-a). Mislim, kao affliction lepo ja mogu da redjam ljude sa malo resiliancea, ali obično sam kratak za neki cc ili kiting ako je preko puta mene otprilike bilo šta što ima defanzivne CD-ove.

Mislim, kul je ako si u grupi i truješ otpozadi, a znam i da pvp nije pravljen oko 1v1, ali ja uglavnom ili gankujem u worldu ili igram random bg i mojih skoro 4k resija znači da ću da nešto kasnije crknem ako protivnik ima grama mozga.

Naravno, uvek je tu opcija da sam ja jednostavno bulja igrač i da ne znam šta da radim, ali nije da nisam čitao forume i pričao sa ljudima.

Sa druge strane, sa warom tek kada sam dingovao ubijao sam ljude iz nekoliko udaraca, a ako udjem u bilo kakav BG sa hilerom, jednostavno samo sedim i redjam HK-ove. A kad sam dobio nešto bolje oružje, bilo mi je smešno.

Ponavljam dakle, ne igram ozbiljan, pro PvP i ovaj casual koji ja igram se razlikuje od tog, ali opet, individualni osećaj izmedju arms wara i affli locka mi je ogroman. Eto.

Link to comment
Share on other sites

affli lock je bulja u 2v2 jer nema dovoljno targeta za spread dmg. medjutim, u 3v3 je trenutrno lock/shaman/x glad viable sa 90% klasa. http://www.arenajunkies.com/rankings/3v3/ u top 20 timova 13 njih ima warlocka. 2v2 niko vise ni ne igra ozbiljno jer balansa nema, kao ni titula i itema. u bgu na alt locku sam uvek prvi po damage sem kad afkujem. za duele, destro je jedan od najjacih specova ako vec gledas 1v1. dobar utility i spread dmg dolaze do izrazaja tek u 3v3

Link to comment
Share on other sites

@Lurdusami, pa verovatno ja govorim iz wotlk perspektive,bar na piratu warlock i mage sabijaju.. ali warlock generalno,mada okanimo se pirata i predjima na kataklizam. Evo da sumiram,jer sutra pocinjem,i stvarno bi voleo sta da pocnem,jer hocu da mi to bude main i da mu se posvetim,a ne bi da se zeznem..

Warrior- Igrao sam ga jedno vreme, zanimljiv mi je i dalje, dobar pve,dobar pvp, mogu biti i tenk i dps. mada ne znam kakav je u kataklizmi.

Mage- Nikada ga nisam igrao,pa razmisljam da ga pocnem, uvek mi je bio interesantan u pvp-u, i vidim da arcane sabija u pve i u kataklizmi.

Warlock - Takodje ga nikada nisam igrao, tu je sa magom sto se tice izbora,dobar u pve,dobar bio u pvp,ne znam sada.

Ostale klase mi se nesto i ne igraju,ali se ne mogu odluciti izmedju ove tri,znam da je debilno pitanje pitati sta da igram,ali opet svaki predlog je dobrodosao, sta se najvise trazi u kataklizmi,sta se najbolje pokazalo pve-pvp, ali kontam da ce i patchevi to promeniti, i sta je od ova tri bar vama najzanimljivije za igru.

I jos jedno pitanje u vezi servera,koji serve preporucujete, sa dobrim pve i pvp-om? Hteo sam poceti na Dentargu,jer tamo imam drugara,ali vidim da je bas los.. pa se ne isplati..:D

Edited by B3l1
Link to comment
Share on other sites

affli lock je bulja u 2v2 jer nema dovoljno targeta za spread dmg. medjutim, u 3v3 je trenutrno lock/shaman/x glad viable sa 90% klasa. http://www.arenajunkies.com/rankings/3v3/ u top 20 timova 13 njih ima warlocka. 2v2 niko vise ni ne igra ozbiljno jer balansa nema, kao ni titula i itema. u bgu na alt locku sam uvek prvi po damage sem kad afkujem. za duele, destro je jedan od najjacih specova ako vec gledas 1v1. dobar utility i spread dmg dolaze do izrazaja tek u 3v3

Super je i meni dmg kada soul burnujem soc, ali nekako mi fali stari lock sa fel puppy dispelom, ona klasa sa 40 keybindova, koja je bila teška da se nauči, ali je blistala kad se savlada. Ostalo danas je verovatno do mene, nekako mi nije isti osećaj, ali sam rekao i da je u meni verovatno stvar.

Warrior- Igrao sam ga jedno vreme, zanimljiv mi je i dalje, dobar pve,dobar pvp, mogu biti i tenk i dps. mada ne znam kakav je u kataklizmi.

Mage- Nikada ga nisam igrao,pa razmisljam da ga pocnem, uvek mi je bio interesantan u pvp-u, i vidim da arcane sabija u pve i u kataklizmi.

Warlock - Takodje ga nikada nisam igrao, tu je sa magom sto se tice izbora,dobar u pve,dobar bio u pvp,ne znam sada.

Sa mageom nikad nećeš pogrešiti. To je ultrazabavna klasa. Za locka treba reći da 90% ljudi ne voli da ga igra, jer kažu da je ili dosadan ili se ne možeš navići na stil igre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...