Jump to content

Tezina lanaca


Recommended Posts

http://youtu.be/Dx35KBZw-9w

film borisa malagurskog koji je snimio jedan dokumentarac o kosovu. (kosovo. can you imagine ?

)

u sustini film baziran na parentlijevom govoru iz maja 99. govori o ratu u hrvatskoj i bosni. o posledicama i tome kako je sve bilo izrezirano i namesteno. prikazane su posledice svega toga. predstavlja sta su, u stvari, evropske integracije i tako dalje.

manje vise smo svi ovde znali vecinu ovih stvari, ali sada je prezentovano u formi pitkoj za sve.

vredi pogledati. i najvaznije od svega, mislim da ga treba siriti dalje da sto vise ljudi vidi ovo. da sagleda pravu istinu i prestane da se zamlacuje nebitnim pitanjima i otvori oci.

Link to comment
Share on other sites

ovo možda može da posluži kao instant poluga za vađenje čipova, da skrati taj mukotrpan proces malo. al mora se priča pripremiti malo unapred, inače će ovo pasti na gluve uši, što bi rekli englezi.

Link to comment
Share on other sites

Super je film ali ko i onaj video od Parentija, ima 12k gledanost.

Odgledao sam odma posle i Ceski dokumentarac o Kosovu, ne znam sta mi je to trebalo, muka mi sad, i place mi se i povraca.

Da ih sve pobijemo po sto puta nije dovoljno.

Edited by bionic.man

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Odlichan dokumentarac. U principu, sve je tachno. No jednom kada krenesh na gore, shvatish da u ovom svetu igrash po njihovim pravilima ili ne igrash uopshte - da bi se neshto globalno promenilo, potrebno je da se desi globalna revolucija, tj. da narodu pukne film...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Odlichan dokumentarac. U principu, sve je tachno. No jednom kada krenesh na gore, shvatish da u ovom svetu igrash po njihovim pravilima ili ne igrash uopshte - da bi se neshto globalno promenilo, potrebno je da se desi globalna revolucija, tj. da narodu pukne film...

Nema sanse da se to desi, narod je odrzavan u mrtvilu/snu/iluziji stvarnosti, ko u matrixu. Tu i tamo se neko probudi, pa se onda ili pobuni i najebe ili cuti i pretvara se da spava. Jedino da se oni skroz na vrhu posvadjaju i krenu jedni na druge, al to opet povlaci narod u smrt, tako da tu izlaza nekog nema.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Orvel je u 1984. to najjednostavnije objasnio:

Narod se deli u tri klase - vladajuću, srednju i masu. Kada vladajuća dojadi drugim dvemama klasa, oni je obore i postave srednju, a vladajuća zauzme njeno mesto. I tako u krug, a masa ostaje na dnu.

Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da se to desi, narod je odrzavan u mrtvilu/snu/iluziji stvarnosti, ko u matrixu. Tu i tamo se neko probudi, pa se onda ili pobuni i najebe ili cuti i pretvara se da spava.

taj matrix se ne ogleda u tome da ne znaš šta se dešava, nego da veruješ da si među retkima koji su shvatili, tj. da ne postoji kritična masa ni za šta. odličan mehanizam koji se oslanja na ono da 90% ljudi misli da su upravo oni najpametniji.

Link to comment
Share on other sites

taj matrix se ne ogleda u tome da ne znaš šta se dešava, nego da veruješ da si među retkima koji su shvatili, tj. da ne postoji kritična masa ni za šta. odličan mehanizam koji se oslanja na ono da 90% ljudi misli da su upravo oni najpametniji.

99% ljudi iz Srbije spada u tu kategoriju, ne ulazim zasto je to tako.

Moguce da je zato sto nismo imali pravog vodju jos od cara Dusana, pa je nepoverenje i skepticizam bustovan do maximuma, a kad god se neki lider i pojavi, ovi iz inostranstva ih ili kupe il ubiju.

Narod je kljukan raznoraznim propagandama i bajkama vekovima, da je sad vec maltene nemoguce prokljuviti sta je tu istina. Mladima se kace lanci istorije, i neki stil zivljenja koji se granici sa ludoscu, bez ikakvog izgleda da bude bolje. Realno, ko crnci smo, i ove ostale krs manjine u Americi, daj bling bling i cheap thrills, fenseraj i stupid spoiled whores. Ja od tog chojstva i junastva, unutrasnjoj dobroti, srbskom duhu itd nisam nista video otkad sam ziv, a i najstariji ljudi koje poznajem samo kukaju kako je nekad bilo bolje, ko da su im ruke i noge odseceni. Znaci muka mi je od svake osobe koja je iz ere komunizma, alkoholicari i neradnici svi do jednog. Treba malo i o tome dokumentaraca, nisu samo stranci krivi. Srbi su grandmasteri kad treba krivicu na drugog svaliti. Jesu kurve i zapad i istok, ali mi isto tako nista ne radimo da nam bude bolje.

Drustvo nam je jedno od najbolesnijih u svetu, zene se tretiraju ko sluskinje i kurve, neka unutrasnja zloba izbija iz ljudi, sve se nesto mulja iza ledja, realno lopovi smo i lazovi top kategorije, kad treba nesto uraditi niko se ne podmece, svi cekaju da neko prvi krene pa onda se mozda prikljuce. Izivljavanje nad sopstvenom decom, nemar u ucenju iste pravim ljudskim vrednostima. Strahovito smo tvrdoglavi, i prilicno nepodnosljivi kad nam neko pred ocima pokaze crno na belo kako nas nacin na koji radimo nesto ne valja. Cak nam i ukus i humor polako sve vise lici na dno Americke populacije.

Dok nase dvoriste ne sredimo, nema buducnosti. Ovaj dokumentarac nije los da pokaze sta je bilo, ali ne vidim kako je ikako helpful da nekom zivot bude bolji. Ne znam odakle mi ovo sad, al postovacu kad sam vec napisao.

@ZerBah

Ameri imaju svoje stado, Kinezi svoje, Ruje svoje. Nece oni rizikovati muzenje u miru zarad sitnica. Kad ode gorivo cenim, ali ima do toga.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...