Jump to content

herc rejt teorija


prota_

Recommended Posts

Normalno ljudsko oko detektuje 30 frejmova u sekundi , ali s druge strane iskusni gejmeri vide razliku izmedju 100 i 120 frejmova u sekundi .

Vecina CS igraca ( 64 , 92 % ) na Valves Steam mrezi ima podesene monitore na 60 hz !!!!!!! To znaci da velika kolicina gejmera dobija 60 frejmova u sekundi u svojim igrama ! U principu ako vam je mala hercaza monitora , naprezete oci ( pogotovo korisnici CRT monitora ) . Ova statistika je preuzeta za Valves statistics page .

refreshstats.jpg

Edited by Parlament ZOOM
Link to comment
Share on other sites

Odlicna tema, posto sam pre par meseci pomislio da sam skrenuo... Video sam na nekom stranom sajtu, tipa sk/fnatic/hltv , gore napomenuti slucaj sa 75fps-a/75hz u kanteru.. Probao sam i bukvalno se odusevio, tecnije radi i to primetno, imao sam slucajeva da na 100fps-a malo secne, zakucava, na 75 je radilo odlicno. Ja pitao ljude oko sebe dal primecuju razliku, napadose me ko da igram na fpsmax 30... Mozda sam 2 nedelje igrao na 75fps, i onda, posle 10 razlicitih konstatacija tipa "Kako moze budalo bolje da ti radi na 75, tecnije/brze/bolje ce da radi na 100 bla bla bla", vratio se na 100. Vala se vracam opet na 75/75, u inat "normalnima".

Link to comment
Share on other sites

Normalno ljudsko oko detektuje 30 frejmova u sekundi , ali s druge strane iskusni gejmeri vide razliku izmedju 100 i 120 frejmova u sekundi.

30 slika u filmovima i 30 slika u igrama nije isto, jer je "animacija" u filmovima tečnija pošto kamera vidi isto što i oko, odnosno postoji mali motion blur i frejmovi se pretapaju iz jednog u drugi, nema "rupa" između njih.

U igrama ako ti se renderuje 30 frejmova, to je 30 nepovezanih statičnih slika između kojih nema ništa, pa se primeti "preskakanje".

U Crysisu su se lepo setili toga i ubacili motion blur da umekšava prelaze, pa je Crysis bio lepo igriv i u 25 frejmova a da se ne stvori utisak "seckanja".

Link to comment
Share on other sites

Vala se vracam opet na 75/75, u inat "normalnima".

taj rad. a i hipster sam u duši.

u 3d opcijama sam pogasio sve, a ostavio triple buffering i vsync. 75 herca, 75 frejmova, radi savršeno.

vudu, imaš pivo prvom prilikom. cs mi je opet igriv.

Link to comment
Share on other sites

Ne svidja mi se to uopste 75Hz/75fps...Kao sto je urosh rekao dobijes akseleraciju, sto je meni odvratno jer igram bez nje, i koci mi kanter. Sa 100 fps opalicu rafal za 3 sec dok sa 75 otp 4 :) Imam monitor CRT 85 Hz, 100fps, priority realtime, iskljucim jedno jezgro i radi kao u lanu :)

Ko voli nek izvoli :)

SUBE says: kaze mi sad keva ti si moja promasena investicija

ja kazem mama pa nisam icu ja nagodinu u ns da prcam neke novosadjanke :D

Link to comment
Share on other sites

30 slika u filmovima i 30 slika u igrama nije isto, jer je "animacija" u filmovima tečnija pošto kamera vidi isto što i oko, odnosno postoji mali motion blur i frejmovi se pretapaju iz jednog u drugi, nema "rupa" između njih.

U igrama ako ti se renderuje 30 frejmova, to je 30 nepovezanih statičnih slika između kojih nema ništa, pa se primeti "preskakanje".

U Crysisu su se lepo setili toga i ubacili motion blur da umekšava prelaze, pa je Crysis bio lepo igriv i u 25 frejmova a da se ne stvori utisak "seckanja".

da, kad bi se tih 30 poklopilo sa nasih 30, onda bi bilo isto ko i da je beskonacno frejmova u igri, medjutim, to je nemoguce, jelte, pa zato, sto vise to bolje, da se pokriju rupe.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sve ovde procitao i nista mi nije jasno :))))))))))

Oce neko da mi napise ovde na SELJACKI ( citaj PROST ) nacin sta gde i kako treba da se namesti,podesi? :D

vsync on, triple buffering on. rezolucija koja omogućava 75hz-a. to u podešavanjima grafulje.

max_fps 76 u igrici. i to je to.

znam da u kgb-u ima nekoliko 120hz monitora. onda bi 120 hz-a i fps 100 sa gore navedenim podešavanjima trebalo da da savršene rezultate.

ne znam koja je fora s aceleracijom. ja je nemam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...