Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

RANGO

Rango-Movie-Great-Deals.gif

Fantastik, ja praktično nemam nikakve zamerke. Možda se radnja malo uspori na pola filma, i trip sa Klint Istvudom je malo preteran (bar mi tako deluje posle prvog gledanja), ali zato sve drugo anulira bilo kakve iole loše impresije. Kao prvo, animacija, fotografija, režija i kvalitet CGI-ija je prosto neverovatan, sve deluje kao da je snimano nekom tehnologijom koja će biti dostupna tek za 5-6 godina. Nivo detalja je bizaran u većini scena, naročito kad je puno likova u kadru pa ne stižeš sve da ih prostudiraš kako su ih pervezno odradili. Takođe, fizika me je isto oduševila (npr., kad iseku kanticu od ulja, pa delovi kad otpadaju, tačno se ugibaju na način na koji imaš utisak težine i opipljivosti), naročito na kraju kad misliš da nemaju šta više da prikažu, oni ubace vodu i njeno rasipanje. Humor je kvalitetan, omaži i reference su ili na blic ili nisu previše napadni i suština sami sebi, muzika otkida kako je dobra, a najveći plus je što film ne zazire od eksperimentisanja i ubacivanja čudnih i nadrealnih scena, što bi se retko ko usudio (naročito Pixar). I moji klinci su mu dali seal of approval, već su ga četiri puta odgledali za dva dana, tako da je i win win i što se tiče dece (bez obzira što ima puno stvari kojih oni nisu svesni u priči, drži im pažnju i dobro je odmeren taj odrasli-deca balans i što se tiče plota, i što se tiče likova). Nadam se da će da se bace na nastavak što pre, kad se samo vidi u kakve krševe upumpavaju nezdrave pare, ovo je još i jeftino ispalo (oko 130 milki).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bridesmaids

Bridesmaids_Movie.jpg

sjajna komedija, dare I say najbolja komedija sa ženama, bolja i od Sare Maršal. Neću puno da piskaram, jerbo je komedija vrlo subjektivan žanr, te i nema poente. štaviše, u našoj grupici koja je išla da gleda, apsolutno se NIJEDNOJ ženi nije svideo film; nemam pojma zašto, film je o jebenim deverušama i na kraju sam ja izašao oduševljen :D

glumačka ekipa je sjajna, producent, režiser i pisci su sjajni, sve je sjajno, topla preporuka od pripadnika muške populacije

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Thora. Dobar je al imao sam osecaj kao da gledam pilot epizodu Thor serije koja traje 115 minuta. Ima par corny momenata (kao i u vecini superhero filmova) ali ima i odlicnih komicnih momenata. Glavni glumac je kastiran(ako je to uopste rec) savrseno, natalie portman jbj i entoni hopkins ne moze da razocara. Svideo mi se i glavni negativac sto nije ispao jednodimenzionalan kao sto sam ocekivao. Nemam sta vise da kazem, jedva cekam Captain Ameriku pa Avengers i mozda Thor 2, sasvim solidan uvod.

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Inače se tip koji glumi Thora pojavljuje u Star Treku novom kao Kirkov ćale, nikad ne bi pogodio da nisam negde naleteo na taj podatak.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

odgledao Moon (2009) i jako mi se svideo.

moon-movie-poster.jpg

Sam Rockwell veliki car, film ima odlicnu atmosferu i muziku, a tu i tamo je slican Kjubrikovoj Odiseji.

Spejsi kao GERTY je takodje dosta kul, ima taj prijateljski glas.

jedino me malo smorilo sto na "Mesecu" nije bilo vakuuma, ali dobro sad, nije to toliki problem.

sve u svemu, super sci-fi naslov i topla preporuka.

tumblr_lj1pp9x8H31qi1g4mo1_500.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bus 174

Bus_174_DVD_cover.jpg

U dva dana 2 brazilska dokumentarca koji sabijaju.

Prvi film rezisera koji je rezirao Tropa de elite i Cidade de deus. Svaka preporuka ...

Ne znam istoriju brazila, ali su nam debelo dobra braca po mentalitetu!

Svaka preporuka!

Everytime I cross the line

I push the boundaries out a little...

Link to comment
Share on other sites

Bridesmaids

Bridesmaids_Movie.jpg

sjajna komedija, dare I say najbolja komedija sa ženama, bolja i od Sare Maršal. Neću puno da piskaram, jerbo je komedija vrlo subjektivan žanr, te i nema poente. štaviše, u našoj grupici koja je išla da gleda, apsolutno se NIJEDNOJ ženi nije svideo film; nemam pojma zašto, film je o jebenim deverušama i na kraju sam ja izašao oduševljen :D

glumačka ekipa je sjajna, producent, režiser i pisci su sjajni, sve je sjajno, topla preporuka od pripadnika muške populacije

ja sam je odgledao i usrao sam se od smeha

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

CEDAR RAPIDS

Cedar-Rapids-movie-poster.jpg

Svi sastojci za dobru komendiju su tu, al je film nekako kilav i dosadan. Nekakav provincijalni tikvan odlazi na seminar iz osiguranja i, s obzirom da mu je to prvi kontakt van svoje zatucane hrišćanske enklave, kreće očekivan red humora, pa romanse, pa kvazidrame i tako u krug. Ima par dobrih forica i Džon S. Rajli je apsolutni hajlajt filma, trebali su na njega da fokusiraju radnju (ili bar neki spin off da snime), a ne na ovog smaračkog šeprtlju i njegovo "spoznavanje" života :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

OMG OMG OMG OMG Transformersi 3! Aaaaaa vratise me 20 godina u nazad :) U kategoriji "crtac na velikom platnu" ovo je WTFPWNAGE! Brate mili, ko je voleo transformerse kao klinac ima da se upisa od srece u sceni kad Optimus kaze "we're gonna kill them all" ajoj jos sam pod euforijom, kakav svojevrstan dop :) weeeeeeeeeeeeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

the lincoln lawyer

http://www.imdb.com/title/tt1189340/

+ mega kul film, glavni lik je toliko kul da se gledalac oseća kul dok ga gleda :D

+ odlična muzika

+ odličan tempo

+ nema nasilja i scena jurnjave kolima, obe stvari opako smaraju u američkim filmovima u poslednje vreme

+ odlična glumačka postava, marisa tomei je objasnila šta znači milf, pekare i ostali

- predvidljiv twist

sve u svemu, baš mi je prijao film, šteta što nema više ovakvih nepretencioznih trilera. zabavan i dobro snimljen, bez pretenzija da nekome menja pogled na svetu.

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo da nije nista bolji ali ni gori po pitanju price (koja je li ni ne moze da bude ne znam sta) ali borbe, animacije, sve ono sto transformersi zapravo jesu... mnogo dobro odradjeno. jedino sto me nervira ona plavusa, hocu Megan :)

Znači isto đubre kao i ostali delovi?

BTW video sam Bejovu izjavu da Megan nije odbila ulogu kako se ranije pričalo, već ju je Bej u jednom momentu izbacio sa snimanja i ponovo snimio scene sa drugom glumicom.

Link to comment
Share on other sites

Na imdbu sam čitao da je uopšte nije Bej izbacio nego Spilberg jer je Megan izjavila da je Bej kao Hitler, a svi znamo šta Spilberg misli o Hitleru! (nije zajebancija)

U pravu si, nego nikad nisam bio dobar u razaznavanju podvrsta sranja

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...