Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

Ne mozete ni da pretpostavite koliko puta su mi roditelji rekli da to chime se ja bavim nece nikada moci da me nahrani.

"nikad ti leba neces imat od te kutije"

:)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Stigao mi I-20 \o/

Mada ne radujem se jos dok mi ne lupe vizu

lagano. pitace te na intervjuu sho hoces da idesh tamo i tako to. ali nema tu shta :D

cestitam, i srecno!

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Malo je falilo da tamo 94-5 neposredno nakon što mi se sestra rodila i kada je ja treblao da krenem u osnovu, da se porodično preselimo u Italiju. Moj ćale je gradjevinac i u Italiji ima prijatelja koji još od 80tih živi u Italiji, mogao je da sredi ćaletu posao, da mu pomogne da se smesti, sredi i sve ostalo što je baza sa početak, ali na kraju je sve prslo, valjda keva nije htela da pali, ne mogu da se setim detalja sad, mali sam bio.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nisam tražio na netu, već uživo pričao sa Sejšelkom [8D]

Ukratko:

1. Bogu iza tregera, avionom se stiže do tamo (može brodom ali...)

2. 80.000 populacija (na valjda 3 ostrva, jedno primarno, ako sam dobro razumeo)

3. katolici većina

4. engleski, francuski i onaj (zaboravio sam, na ivici mi jezika)

5. veoma tolerantna družina, mrze samo Indijce

6. ima Srba, čak su valjda napravili i pravoslavnu crkvu tamo

7. ni sa jedne tačke ne možeš da ne vidiš more

8. na centralnom delu im je planinčina neka (nije vulkan, već ostatak nekog granita čiji je milion puta veći deo nastavio ka Himalajima), tako da cunami može samo da im sakuje

9. net i tel su im preko satelita, ali su u nekakvom procesu da to reše kabletinom od afričkog kontinenta

10. NE treba viza

Kontam da je ljudima sa diplomom onda veoma lako da se zaposle tamo. Za nas bez, a jbga, matore turistkinje i sl [^]

Sledeći put kad (ako) se vidim sa tom, propitaću je za imigrante itd. Jbga, nije mi palo na pamet.

Link to comment
Share on other sites

11. cene su im berba usiju :)

sejseli su jako skupi (nivo skuplje eu drzave) i bez pozamasnog kesa u steku se ne treba odmetati, sem ako nemas nekog tamo da te izdrzava dok se ne snadjes

sto se tice posla, radnu dozvolu dobijas samo ako uspes da ubedis lokalne vlasti da tvoj profil ne moze da se nadje na ostrvu, nego mora da se uveze

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ček jel ti beše otišao upravo tamo?

11. cene su im berba usiju :)

Ah, da. To mi je pomenula, otprilike ovako:

"Tupavi turisti. Imaš lepezu cena, kod Indijaca npr jeftine prodavnice, na plažama kupiš ribu, ali debeloguze turiste to ne zanima, pa ih deru po hotelima. Imaš hotele gde je noć npr i po 5.000 dolara". Ne zezam te :)

Link to comment
Share on other sites

cool story bro!

Pa normalno, mislim zašto bi inačne pričao o selidbi iz Srbije na topiku bežanje iz Srbije, nego da ispričam kul priču!

@Sejšeli

zar to nije neka izmišljena zemlja gde se otvaraju fantomske firme za utaju poreza? coolface-1.png

U suštini kome ne smeta klima i treći svet, može sasvim lepo da se živi pre svega po raznim afričkim i bliskoistočnim vukojebinama koje vape za kadrovima sa diplomom, pogotovo za inžinjerima i lekarima.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

13. vlaznost vazduha je tolika da ti pacovske horde svakodnevno prolaze kroz sobu i krevet

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ahahahahaha.

upravo sam zamislio dulija, ćelavog sa onom bradom i u paramilitarnoj nekog uniformi sa kalašem oko ramena, kako u nekoj šumi u lici mazi zmije i priča im neku w.o.t. priču dok oko njega lete šrapneli i padaju granate. [:D]

nego, jel može sa diplomom inžinjera zaštite životne sredine da se pali napolje ?

Link to comment
Share on other sites

Sejseli - lol.

iskreno, ko god je navikao na barem malo aktivnog zivota ne treba da zivi na ostrvu Bogu iza tregera. saznah na tezi nacin na Havajima. tandara pishore nacin zivota mi nekako ne ide u 20tim.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Ček jel ti beše otišao upravo tamo?

Ah, da. To mi je pomenula, otprilike ovako:

"Tupavi turisti. Imaš lepezu cena, kod Indijaca npr jeftine prodavnice, na plažama kupiš ribu, ali debeloguze turiste to ne zanima, pa ih deru po hotelima. Imaš hotele gde je noć npr i po 5.000 dolara". Ne zezam te :)

ja sam na mauricijusu

sto se tice cena, lik s kojim se druzim odavde ima tamo porodicu pa mi prica. stanovi su duplo skuplji, prodavnica je skuplja, restorani su skuplji, pivo je skuplje. nema veze s turistima :) jednostavno, sejseli rade na tome da postanu ekskluzivno ostrvo, i ide im :)

http://www.pintprice.com/region.php?/Seychelles/EUR.htm

Edited by dvnitycker

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje mozda neko ko je radio skoro Americku vizu zna odgovor. Imam sve dokumente spremne. Samo me brine da li ce mi praviti problem sto su mi izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo iz 2010. godine. Od pre 2 godine poceli su da izdaju "dugotrajne" izvode. Ranije su valjda trajali 6 meseci a i bili su za jednu upotrebu. Da bi smanjili guzve poceli su da izdaju dokumente koji se koriste samo za uvid pri izradi licne karte, pasosa itd. Znaci moji izvodi su VAZECI. Zvao sam ambasadu ali tamo su me prespamovali automati nema uopste operatera. Zvao sam Medjunarodni Akademski Centar i tamo su mi rekli da nebi trebalo da bude problema ako su izvodi vazeci, a jesu. Ali kao da proverim kada budem kupio onaj PIN i zvao ih da zakazem.

Ako ne mogu ti dokumenti onda cu morati da vadim nove a to je jos 2 nedelje cekanja. A razlog zasto o tome nisam misli ranije je sto sam u potsvesti imao da su mi ti izvodi u fijoci i da su idalje vazeci. Nije mi padalo na pamet da postoji sansa da mi traze "sveze" dokumente.

I jos jedno pitanje slicne prirode. Treba na uvid da ponesem licne karte/pasose roditelja. Pasosi su im odavno istekli a caletova licna karta je ko za kurac istekla pre par dana a tek je sad primetio. Oce biti frka oko toga?

U sustini imam taj I-20 i tu garanciju iz banke sto je po mojim nekim svatanjima 90% vize jer su to sustinski dva najbitnija papira. Ovo ostalo su samo prateca dokumenta pa cenim da nebi trebalo da bude problema oko istih.

Ajd Formi ili neko od abroad drugara ako ima neke informacije o ovome ili zna nekog koga mogu da pitam nek pomaze :) Mada cu ja sutra ili prekosutra da zakazem razgovor pa cu pitati

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

U jee... ispada da je teze Srbinu dobiti americhku vizu u Srbiji nego u Rusiji [b)]

Shto se tiche izvoda, ne bi trebalo da bude problem ako je vazeci. Veci problem moze da bude LK caleta, dok sa pasoshima ne znam kako ide (u principu ne moraju tvoji roditelji da budu putuju po svetu da bi tebe pustili u US of A).

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...