Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

Elem, devojka i ja bi da bezimo preko.

manje vise nebitno gde, bitno je otici iz srbije. albanija, rumuni, bugari i slicni otpadaju ofc, al manje vise sve ostalo dolazi u obzir...

ja licno naginjem ka kanadi i australiji/zelandu, mozda cak i amerika. jebiga ne moram da ucim novi jezik unapred. jes da bi mi za kanadu dobro dosao francuski, al mogu i sa eng da prodjem....

e sad, gde je "najlakse" otici, ko ima otvorene konkurse itd, kojoj drzavi treba kojih profila, koji papiri su potrebni, koga cimati, da li se isplati ici u ambasade sa pricom "mi bi da prebegnemo kod vas" ? [:D]

Takodje, da li vece sanse imamo kao mladi bracni par, ili samo kao mladi par.

ovoje smo dipl. inz masinstva, i to pravi dipl inz, ne master kurtoni :)

jel iko ima ikakva iskustva po ovom pitanju ?

znam da je krule pre par godina pokusavao nesto IIRC, al za ostale ne'm pojma.

aj pomagajte kako znate i umete, dogorelo je do prstiju :)

  • Upvote (+1) 1

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

nit sam lep, nit sam pametan, al imam devojku, posao, i sabijam diabla kao besan.

a uz malo srece, radicu sve to isto i dalje, ali daleko od balkana.

Edited by ch1zra

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

cekiraj cehoslovacku, mos prodjes i tamo sa engleskim a nije tolko daleko... :)

mada su naj varjante oni gore levaci, norveska, danska, finska, svedska, belgija... ladno al standard! :tf:

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

- mislim da srbija nije stabilna ni u kom pogledu,

- mislim da ce izbiti neko veliko sranje u skorije vreme, da li cemo se poklati medjusobno ili opet sa nekim od komshija svejedno.

- mislim da me u srbiji ne placaju onoliko koliko radim i vredim

- moram da probam da odem preko, makar da vidim kako je.

ko zna, mozda pocnem da cenim ovo ovde jednog dana. a mozda ce se ispostaviti da mi je tamo negde bolje.

- Србија и није стабилна ни по ком питању (још увек)

- врло вероватно је да ће овде бити великог срања у скоријој будућности (надам се пре на боље него на горе)

- у Србији те сигурно не плаћају онолико колико вредиш и колико радиш

- ново искуство нема цену

зависи од твојих квалификација и од спремности за сабијање свог времена и енергије за газду. свет, а не Србија, је у кризи. дугачак је ред очајника.

боље ти је да идеш као брачни пар.

најбоље земље су ти Канада и Аустралија. то је данас Нови Свет и најближе обећаној земљи у данашње време.

био сам месец дана у Аустралији баш скоро. за оно што теби треба Аустралија је обећана земља. ако си "мани хангри" - успећеш. у противном распрши илузије пре него што ти их распрши сурова капиталистичка реалност.

има један проблем са нама овде. проблем неразумевања тзв. трејдофа (trade-off) између капитализма и самоуправљања у којем смо одрасли.

желим ти сву срећу и на располагању сам ти за све детаље који могу да те занимају.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

meni nesto ne deluje da ce da bude velikog sranja. bice sranja sigurno, ali veliko mi deluje nerealno. moze da bude nesto internal affairs. moze da bude cimanje sa kosovom. sa komsijama cisto sumnjam da cemo se klati toliko brzo.

sto se tice drugih tacaka, taj faj.

mendzi:

nije u tome stvar, stvar je sto ovde NE MOZES NISTA, a tamo mozes nesto. a to sto ce tamo da ti karaju i cupaju nokte, to je sve okej. niko ne prica o americkom snu.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ne, ali najjaci su mi ti likovi koji misle da ce im preko teci med i mleko...

stankec,

ako ti imash mindset, ako is raskrstio sa srbijom, spreman si da sljakas bilo sta, zadovoljavas se onim sto druga zemlja nudi i prilagodjavas - nikakvih problema neces imati.

zavisi shta ti smatrash medom i mlekom, ali evo 5 godina u americi, ne zalim sto sam otisao. sad kad bi me pitao da li mi je sve po volji itd, naravno da nije, imao sam milion i jedan problem, i sve do kurca mi je nekad bilo. ali generalno gledano, neprocenjivo je iskustvo, mogucnost, i jednostavno normalno drustvo.

e sad, ima tu losih strana, nedostajace porodica, drustvo (stankec :*)...nedostajace premijer liga popodne... kafici i bleja. ali ako chovek ode sa mindsetom koji sam pominjao u startu, nema frke.

@chizra

shto se tiche odlaska, kanada je do jaja. iskreno kanadjani su zaista sjajni ljudi. mislim da bi se skapirao sa njima.

ja bih iskreno otpisao australiju. samo iz razloga shto je u tri pichke materine. e sad ako ti to ne smeta, ta neka izolovanost i da kad bi hteo da otputujes u srbiju, posetish spaniju, italiju, englesku treba ti jebanih 25+ sati puta + vremenska razlika, i ako ti to nije faktor u odluci onda je ok

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

ja bih iskreno otpisao australiju. samo iz razloga shto je u tri pichke materine.

друга ствар је што им је школство го курац (ако уопште планираш прокријејшн - не желиш ваљда децу идиоте).

трећа ствар је локална удаљеност. све је јебено далеко унутар Аустралије, људи су далеко сами од себе и од других, поред тога што је Аустралија јебено далеко од света који знамо као свој.

и то су три минуса Аустралије, лепо што ме је подстакао друг Форми.

остало је јебени плус.

конто Канаде, пошто сам је навео као хабитат... иако нисам био у Канади, тамо бих навео као минус СНЕГ И ЛЕД ДАНИМА И НОЋИМА.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi ti preporucio Kanadu jer ovde je lako doci ako imas zavrsen fax plus ako si ozenjen jos bolje. Za tvoju profesiju ima poslova ko kishe ne leram te ozbiljno ti kazem. Za imograciju najbolje bi ti bilo danodes do ambasade i trazis papire oni ce te uputiti kroz proceduru ili idi na http://www.canada.gc.ca/home.html pa pogledaj malo. Ako te nesto jos zanina sibni mi pm.

@debeli

Nije toliko hladno u Torontu. Otprilike je ista klima kao u Srbiji samo shto zimi kad padne sneg ne otipi se za 2 dana nego ga ima cele zime. Temperature su otprilike zimi najnize -17 al to bude dan 2 i opet se vrati na -5. Al je zima mnogo lepsa nego tu jer ima mnogo suncanih dana tako da mozes da izadjes napolje u setnju a da se ne smrznes. Leta su isti djavo ko i u Srbiji. Tako da sto se klimatskih promena tice nije velika razlika.

Sto se ekinomije tice tu je sve dojaja. Posao se nadje za nedelju dve, barem sam ja takva iskustva imao. Sad radim u starackom domu, cistim hodnike masinom i placaju me 20$ na sat. I to mi je posao na 5 minuta hoda od faxa. Zaradim 1600 do 2000 dolara mesecno a radim part time. Imam dovoljno da plati fax, racune, detetu sta god mu treba i jos mi ostane para. A cene svega zivog su nize nego tu. Tako da po mome iskustvu Kanada je odlicna zemlja za zivot.

Link to comment
Share on other sites

друга ствар је што им је школство го курац (ако уопште планираш прокријејшн - не желиш ваљда децу идиоте).

трећа ствар је локална удаљеност. све је јебено далеко унутар Аустралије, људи су далеко сами од себе и од других, поред тога што је Аустралија јебено далеко од света који знамо као свој.

и то су три минуса Аустралије, лепо што ме је подстакао друг Форми.

остало је јебени плус.

nedavno sam pricao sa nekim australijancima iz melburna i kazu da su klinci tamo popizdeli da je non stop neki fajt uvece da ne mogu momak i devojka da setaju ulicom uvece da ih neka grupa ne startuje, sve u svemu da su krsa agresivni

chizra, ti bese znas php nesto malo? uci php, preporucujem Magento CMS, to ti je sigurna karta za izlazak iz zemlje. ja sam u poziciji da mogu zavrtim globus i odem da radim tamo gde mi stane prst, jer sam prethodne 2.5 godine proveo razvijajuci magento sajtove.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

друга ствар је што им је школство го курац (ако уопште планираш прокријејшн - не желиш ваљда децу идиоте).

fear not, ne zelim :)

sve sto stvorim u zivotu stvaracu za sebe.

nedavno sam pricao sa nekim australijancima iz melburna i kazu da su klinci tamo popizdeli da je non stop neki fajt uvece da ne mogu momak i devojka da setaju ulicom uvece da ih neka grupa ne startuje, sve u svemu da su krsa agresivnichizra, ti bese znas php nesto malo? uci php, preporucujem Magento CMS, to ti je sigurna karta za izlazak iz zemlje. ja sam u poziciji da mogu zavrtim globus i odem da radim tamo gde mi stane prst, jer sam prethodne 2.5 godine proveo razvijajuci magento sajtove.

ce da bacim oko.

@ GOd

fala za linak, bice poseceno.

a mozda te smorim i nekim porukama.

kanada mi zvuci lepse i sigurnije od australije, mozda zbog svih australijskih horora koje sam gledao u skorije vreme :P

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

nedavno sam pricao sa nekim australijancima iz melburna i kazu da su klinci tamo popizdeli da je non stop neki fajt uvece da ne mogu momak i devojka da setaju ulicom uvece da ih neka grupa ne startuje, sve u svemu da su krsa agresivni

да, појавили су се проблеми са имигрантима, неки квартови Мелбурна су ноу-гоу за пристојан свет.

@debeli

Nije toliko hladno u Torontu. Otprilike je ista klima kao u Srbiji samo shto zimi kad padne sneg ne otipi se za 2 dana nego ga ima cele zime. Temperature su otprilike zimi najnize -17 al to bude dan 2 i opet se vrati na -5. Al je zima mnogo lepsa nego tu jer ima mnogo suncanih dana tako da mozes da izadjes napolje u setnju a da se ne smrznes. Leta su isti djavo ko i u Srbiji. Tako da sto se klimatskih promena tice nije velika razlika.

Sto se ekinomije tice tu je sve dojaja. Posao se nadje za nedelju dve, barem sam ja takva iskustva imao. Sad radim u starackom domu, cistim hodnike masinom i placaju me 20$ na sat. I to mi je posao na 5 minuta hoda od faxa. Zaradim 1600 do 2000 dolara mesecno a radim part time. Imam dovoljno da plati fax, racune, detetu sta god mu treba i jos mi ostane para. A cene svega zivog su nize nego tu. Tako da po mome iskustvu Kanada je odlicna zemlja za zivot.

хвала на инфоу.

по мојим истраживањима, мртва је трка по стандарду између канаде и Аустралије, мада се у Аустралији више зарађује (они што држе заставице кад су радови на путу добијају 30-35$ на сат, нпр.), али су и цене далеко далеко више. Аустралијанци зато масовно купују све и свашта преко и-беја, јер су САД и Канада много јефтинији.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

stankec,

ako ti imash mindset, ako is raskrstio sa srbijom, spreman si da sljakas bilo sta, zadovoljavas se onim sto druga zemlja nudi i prilagodjavas - nikakvih problema neces imati.

zavisi shta ti smatrash medom i mlekom, ali evo 5 godina u americi, ne zalim sto sam otisao. sad kad bi me pitao da li mi je sve po volji itd, naravno da nije, imao sam milion i jedan problem, i sve do kurca mi je nekad bilo. ali generalno gledano, neprocenjivo je iskustvo, mogucnost, i jednostavno normalno drustvo.

e sad, ima tu losih strana, nedostajace porodica, drustvo (stankec :*)...nedostajace premijer liga popodne... kafici i bleja. ali ako chovek ode sa mindsetom koji sam pominjao u startu, nema frke.

ako nije tajna,koliko te je kostalo skolovanje?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

valjda je on stipendista ?:)

i da jeste, neka kaže sa kojim procentom :)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ako nije tajna,koliko te je kostalo skolovanje?

imao sam punu stipendiju i posao. e sad shto sam ja trosio malo vishe nego shto sam zaradjivao, pa su mi moji slali po 100-150 dolara mesecno, ali kontam toliko bi mi i davali da sam ovde, verovatno i vishe. glavni trosak mojih je bila avio karta kad dodjem.

ti si fudbaler bio jelte? necu sad shbbkbb, imam dosta drugara koji igraju fudbal, dosta njih na mom faxu, ali ti mozes da se useresh od para ako bi hteo da odesh.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...