Jump to content

bezanje iz srbije


Recommended Posts

  • 3 months later...

Elem, devojka i ja bi da bezimo preko.

manje vise nebitno gde, bitno je otici iz srbije. albanija, rumuni, bugari i slicni otpadaju ofc, al manje vise sve ostalo dolazi u obzir...

ja licno naginjem ka kanadi i australiji/zelandu, mozda cak i amerika. jebiga ne moram da ucim novi jezik unapred. jes da bi mi za kanadu dobro dosao francuski, al mogu i sa eng da prodjem....

e sad, gde je "najlakse" otici, ko ima otvorene konkurse itd, kojoj drzavi treba kojih profila, koji papiri su potrebni, koga cimati, da li se isplati ici u ambasade sa pricom "mi bi da prebegnemo kod vas" ? [:D]

Takodje, da li vece sanse imamo kao mladi bracni par, ili samo kao mladi par.

ovoje smo dipl. inz masinstva, i to pravi dipl inz, ne master kurtoni :)

jel iko ima ikakva iskustva po ovom pitanju ?

znam da je krule pre par godina pokusavao nesto IIRC, al za ostale ne'm pojma.

aj pomagajte kako znate i umete, dogorelo je do prstiju :)

mendzi sokole, ko je rekao da ocekujem med i mleko ?

ali kad si vec pitao :

- mislim da srbija nije stabilna ni u kom pogledu,

- mislim da ce izbiti neko veliko sranje u skorije vreme, da li cemo se poklati medjusobno ili opet sa nekim od komshija svejedno.

- mislim da me u srbiji ne placaju onoliko koliko radim i vredim

- moram da probam da odem preko, makar da vidim kako je.

ko zna, mozda pocnem da cenim ovo ovde jednog dana. a mozda ce se ispostaviti da mi je tamo negde bolje.

@ doca

pravi d2 igraci ne prodaju iteme koje nadju, oni ih gomilaju, ili poklanjaju ortacima. [^]

@ BISS

hvala, bacicu oko na ovo.

Kada bi svi gledali ocima kojim ti gledas,svi bi bezali odavde.Nije ni to resenje.Da se ti i tvoja devojka zaposlite negde,sa ukupnom platom od da kazemo 60.000 dinara,mozete da zivite super.Sad ako ti hoces kavijar da jedes i svaki dan po 10 kila mesa,moras da se pomiris sa cinjenicom da to ovde neces da dozivis.Sto se tice placanja,niko nije placen za rad onoliko koliko vredi.Ja radim u PMC automotive.Fiatov koperant.Radno vreme mi je od 6 ujutro do 2 posle podne.Samo sto ja ostajem svaki put do 4 sata.Mesecno izadjem na preko 40 sati prekovremenog,sa svakom radnom subotom i 2 radne nedelje i primim jedva 38.000 dinara a trebao bih najmanje po zakonu i ugovoru,da primam skoro 50.000.Meni je fiksna plata bez regresa,prevoza i toplog obroka 29.000 kada dodas ostalo izadjem na 35.000 bez prekovremenog.Ako znaci skoro 50 sati prekovremenog vredi 3.000 dinara e onda ga jebi.Doduse mesecno ne mogu da ti plate zakonski vise od 32 h prekovremenog.Ali opet 3.000 dinara za 32 sata je malo jer ti sat kosta 214 dinara.

Jebi ga...moze im se.A ovi zabari sto rade tu kao sefovi i mehanicari,oni dnevno imaju topli obrok 39 evra.

Edited by Zikica_Pavic
Link to comment
Share on other sites

60 hiljada za dvoje je onaj nivo zarade da ne gledaš baš svaku cenu kad odeš u nabavku i da eventulano kupiš i neki slatkiš posle ručka. sedam dana u sutomoru autobusom ako se od januara do jula prištedi na pomenutim slatkišima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...