Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

2 hours ago, sttevann said:

Pa da. Doduse, malo sam preterao mozda, ne nosim velike flase, ali uvek je jedna ona veca evian, od 750ml valjda, i jedna decija flasa od 750ml. Ranije su mi redovno bacali, ali od kako sam sa decom, neretko se desi da ni ne pitaju, niti ja pominjem, samo pretpostave da je za klince, i to je to.

Level up ce biti da se u tu evian sipa 750ml neke loze ili dunje 😄 

samo evian!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koje će ovo ludilo da bude kad se skapira koliko zapravo agencija ne može da vrati pare ljudima:

Quote

 

Агенције дугују путницима шест и по милиона евра, шта ако не врате новац
Од 1. јануара туристичке агенције почеле су да враћају новац за путовања нереализована због ковида 19. Рок за то је 1. фебруар, али су, кажу у Јути, могућа и кашњења. Шта ако агенција не врати новац?

Укупно око шест и по милиона евра остало је да туристичке агенције врате путницима који нису желели да искористе заменске ваучере за путовања добијене још током пандемије. То значи да није реализовано више хиљада путовања. Рок истиче 1. фебруара.

До сада преко 30 тужби
Има путника који су одмах желели новац, а чекају га већ две године. Процењује се да је зато покренуто више од 30 тужби против туристичких агенција.

Није сигурно, кажу у Јути, да ће дуговања према путницима сви моћи да измире до 1. фебруара.

"Ако се не исплати до 1. фебруара, агенције улазе у проблем и могу бити кажњене и треба бити стрпљив. Имамо агенције које имају велики повраћај и технички је тешко изводљиво, јер до половине јануара нећемо ни радити, платни промет такође ради тек од 9. јануара. Тако да може да се деси да ће оне агенције које имају већу суму да врате мало каснити", каже Сеничић.

Ако туристичка агенција до сада није контактирала са вама у вези са заменским ваучером, препорука упућених је да их ви позовете и распитате се о томе како да га искористите или добијете новац назад.

У случају да агенције не врате новац у року, грађани могу да се обрате туристичкој инспекцији или покрену судски поступак. Пракса је показала да такви случајеви могу да трају годинама.

 

Kao ima osiguranje, ko zna kad će to osiguranje da isplati, šta će biti sa sudskim postupkom, koliko će agencije da zavlače.

I ceo koncept toga da agencije ne moraju da vrate pare nego kao imaš mogućnost da letuješ 3 godine unazad je luda.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, absolute said:

Ma guzva je, premalo filijala i zaposlenih.

Meni danas u Komercijalnoj odradili sta je trebalo bas brzo. Doduse bio sam oko 9:15 kod njih.

ja ušao u AIK jer baba tamo ima račun, dva šaltera ali jedan je za AIK drugi za "novu aik" (aka stara sber) i ta je prazna, ova aik ima 10 ljudi i naravno ono baba pita kad je poslednji put dizala pare pre ovog što je danas došla i koje joj je povećanje i šta god sve ne. Instant sam se smorio 🙂

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 5/8/2022 at 3:07 PM, Dule_smor said:

Rezervisah Rodos 7 dana krajem juna, direktan let iz BGa, hotel u centru, obe plaze na manje od 5 min. Jos samo da vidim tamo kad dodjem da uzmem rentacar 3-4 dana i bmk!

dulo daj neke informacije sa Rodosa, kako ti je bilo, da l' bi isao opet, koliko je rentakar obavezan, kakve su plaze i gde imaju dobru metaksu? zahvaljujem o/

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, evgeniy said:

dulo daj neke informacije sa Rodosa, kako ti je bilo, da l' bi isao opet, koliko je rentakar obavezan, kakve su plaze i gde imaju dobru metaksu? zahvaljujem o/

Sve ovo što kaže Dulo s tim što bih Prasonisi stavio na listu kao "a must".

Isto i ovo za rent-a-car. Put je običan 50kmh pa ako zabodeš iza autobusa može da bude muka da ga prestigneš, ali drugi put nemaju. Ako nisi u zentu da voziš kvad npr (ako ne umeš da voziš motor) i to bih čak preporučio kao opciju - ne znam koliko vas ide i to sve. Ako nisi od onih što zabodu plažu ispred hotela i kul ti je (što je takođe legit) kola (ili kvad) moraš da uzmeš - bus prevoz je znatno sporiji i sa većoj gužvom.

Ja više volim ovu vetrovitu stranu jer volim talase, ali opet, svakom svoje. Znam inače dva različita seta ljudi koji već 20 godina idu samo na Rodos, meni je to pomalo ludo 🙂 ali govori ponešto 🙂  Imaš i ostrvo Simi, idu brodići do njega sa Rodosa, to bih ti preporučio definitivno za jednodnevni izlet, jer je mnogo simpatično!

Inače je fora kod Rodosa da ima ekstremno malo kišnih dana i oblaka godišnje, tako da najčešće tu nemaš problem čak i ako ideš pre ili posle sezone.

I ona dolina leptirova ako vam ponude to ti je rizično jer možeš da ih vidiš u specifičnom trenutku/periodu pa možeš da se totalno razočaraš!

Link to comment
Share on other sites

hvala drugari \o/

idemo samo nas dvoje, gotivimo da blejimo, da ronimo i laganu atmosferu. zurke, kokteli i smaranje po klubovima sa pijanim englezima do 3 ujutru ostavljamo nekoj drugoj ekipi.

pre svakog putovanja pravim svoju neku mapu sa zanimljivim mestima za posetiti, klopom, plazama, istorijskim lokacijama, itd, pa bih najverovatnije uzeo rentakar barem 4-5 dana da dinamicno obidjemo ostrvo, a ovo ostalo bi bila bleja po gradu i lokalnim plazama. koliko videh na brzaka, u gradu objektivno postoji samo ona "jedna" plaza skroz na severu, gde je podeljeno na vetrovitu i mirnu stranu, za sve ostalo bi trebalo juriti neki prevoz/iscimati se malo vise?

svakako mislim da nas je Rodos vec kupio jer dugo nismo isli na neko ostrvo, plus grcko more realno najvise kida, pa mislim da smo vec odlucili 😆

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, evgeniy said:

u gradu objektivno postoji samo ona "jedna" plaza skroz na severu, gde je podeljeno na vetrovitu i mirnu stranu, za sve ostalo bi trebalo juriti neki prevoz/iscimati se malo vise?

pa da, ali ja generalno na takvim mestima (ostrvima) izbegavam da budem baš u "glavnom gradu" - plaža je uvek sa najvećom gužvom i iskreno smara me da mi svakih sekund neko prilazi da nešto nudi, nemaš gde da se parkiraš, i tako to. iako je gotivna ta fora sa plažom kad dođe na sam "vrh", sa leve strane plaža talasi rokaju i onda se samo smire na centru i sa desne strane mirno more 🙂

tako da ono rent-a-car uzmeš neki najjeftiniji u fazonu fiat panda itd (samo da ima klimu), nađi neki ili da ti preporuče ili se raspitaj malo - ja generalno više volim da uzmem od ovih "domaćinskih" nego od zvučnijih jer ih realno zabole za auto dokle god ga vratiš nazad na točkovima jer su iovako matori 20 godina. ovi veći rent a car ga zagledaju, pipkaju pa kao "aha vidi ovde ogrebotina" i te gluposti. 

Mimo plaža ima Lindos grad u brdu, sav beo, gotivno mesto a od plaža Entoni Kvin meni recimo totalno bezvezna plaža iako kažu da je kao jedna od boljih pa eto da imaš i "kontra" preporuku.

Akva park u Falirakiju je inače vrlo solidan ako je to nešto što gotivite!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i par utisaka sa moje strane. Kao i Dule, odusevljen Rodosom. Mi smo bili pre 2 godine, smestaj Evita Elite (bar na googlu, siguran sam da se tada drugacije zvao) u Falirakiju. Super mesto, nema guzve, odlicna i velika gradska plaza gde imas delove sa sljunkom, peskom... Na toj gradskoj plazi sam probao prvi put onaj parasailing, super je prica. Mi smo uzeli kola na 7 dana i obilazili ostrvo. Jedan ceo dan smo bili u Rodosu, prepodne muzeji/galerije i gradska plaza Eli koja je za preporuku svakako. Problem je parking, ali tako je svuda rekao bih. Bili smo u Dolini leptirova i npr nama se zadesilo da su svi zakamuflirani po drvecu (a ocekivao sam gomilu leptirova koji zapravo lete). Inace samo mesto je super, ides nekim drvenim mosticima kroz prirodu, neka recica tece, ima racica, kornjaca, ribica.. Sto se tice plaza, pored gradske i gradske u Rodosu, bili smo na Lindos, Prasonisi, Tsambika, Afandou, Traganou, Aliki, Glifada. Lindos obavezno sa obilaskom vec pomenutog belog gradica, Prasonisi je dozivljaj za sebe, Tsambika je jedina na kojoj smo bili 3x. Sto se tice Entoni Kvina- meni se bas svidela, ima neki svoj vajb sto se kaze 🙂

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

ja cu samo reci isto da obavezno ides izlet na ostrvo simi, nekako je super kul i posh 😄

Posto nisam imao zivce da vozim (a i vodic nam je rekao da je futile), ovde sam proveo dane kad nisam isao brodicem na izlete

Screenshot2023-06-02at11_02_58.thumb.png.4d9eda57c98f3cf52c536f6177c5b215.png

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja bih platio svake godine da dodjem u Vilu koju recimo kupite vi, Dule i Igor, i delite po pola, samo da vas posmatram 😄

Sa obaveznom gostinjskom sobom za tetka Koleta da ima i ono ogledalce sa ormarićem ujutru kad ustane da se očešlja :DDD

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stize leto, pa da se ponovo raspitamo 😄
Bicu u Julu 2 nedelje na odmoru, pa ne bih da ih iskoristim samo sedeci sa rodbinom u selu, nego da 3-4 dana malo izblejim sa klincima i zenom negde po Srbiji.

Zena je predlagala da odemo u tipa Vrnjacku Banju na par dana, sto bi moglo da se desi, ali s obzirom da nisam isao tamo preko 25 god ne znam koliko je tamo zanimljivo da se izbleji,(bazeni, restorani, setnje)?

Dajte neke predloge, bilo da je neko lepo jezero pa da se uzme vikendica, ili bazeni neki, banje, sta god. Sve izmedju Novog Sada i Nisa dolazi u obzir, juznije i severnije ne bih, jer bih da izbegnem preko 3h voznje. Osim ako ne padne neki predlog koji bas i nije za odbijanje.

Klinci su mali (5 i 3god), ali su prilicno avanturisticki nastrojeni, tako da i neko mini planinarenje dolazi u obzir, sve dok mozemo i da se okupamo negde uz to 🙂

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sttevann said:

Stize leto, pa da se ponovo raspitamo 😄
Bicu u Julu 2 nedelje na odmoru, pa ne bih da ih iskoristim samo sedeci sa rodbinom u selu, nego da 3-4 dana malo izblejim sa klincima i zenom negde po Srbiji.

Zena je predlagala da odemo u tipa Vrnjacku Banju na par dana, sto bi moglo da se desi, ali s obzirom da nisam isao tamo preko 25 god ne znam koliko je tamo zanimljivo da se izbleji,(bazeni, restorani, setnje)?

Dajte neke predloge, bilo da je neko lepo jezero pa da se uzme vikendica, ili bazeni neki, banje, sta god. Sve izmedju Novog Sada i Nisa dolazi u obzir, juznije i severnije ne bih, jer bih da izbegnem preko 3h voznje. Osim ako ne padne neki predlog koji bas i nije za odbijanje.

Klinci su mali (5 i 3god), ali su prilicno avanturisticki nastrojeni, tako da i neko mini planinarenje dolazi u obzir, sve dok mozemo i da se okupamo negde uz to 🙂

u smislu sadržaja mislim da od Vrnjačke banje nećeš naći bolje - ovaj park onaj park dino park akva park džada za šetnju, koncerti bla bla - što doduše sa sobom povlači i gužvu i ljude. mnogo je drugačije nego kad si pre 25 godina bio poslednji put, to ću ti samo reći 🙂

meni je na primer bilo super na Vlasinskom jezeru, ali to je nula sadržaja (ako ne računaš jezero). ima kao "plaža" sa kafićem, pedaline koje možeš da iznajmiš i to je to, ali ostatak ti je šetnja oko jezera i/ili okolni putevi kroz šumu itd. 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je recimo sa klincima (a bili smo samo nas troje, bez žene), bilo ekstra na Zlataru, to je odmah posle Zlatibora (ne znam da li bi ti ušlo u opseg). Šetali po planini, kupali se u jezerima (uvačko, zlatarsko), planinarili. Mogu da se iznajme i oni kao kajaci da veslaš po Uvcu. (nemam sad slike). Svakako ima brodići koji voze po Uvcu.

Možda ni Zlatibor nije loš, naravno ne po centru Zlatibora, nego okolina.

Osim toga, blizu je recimo i Divčibare, gore odeš (nema doduše jezero), ali ima one rečice i šuma da se šeta. Ja sam bio u nedelju sad gore, baš je bilo super. (evo sličice neke )

IMG_1961-min.jpg

IMG_1911-min.jpg

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ja sam obisao dosta mesta po srbiji, ali iskreno jedino na koje bh sad otisao i mislio da ce mi biti lepo su tara (perucac) i durmitor (crna gora ali to je srbija)
Vrnjacka banja je cirkus

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...