Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

a neka preporuka za nesto u Srbiji sad za avgust..jedna odrasla osoba i jedno dete ... Ne ide se kolima pa mora iz Bgd neki prevoz da ima solidan. Dakle ne moze nigde "Gde se ide kolima pre svega" 🙂 Palic , Bela Crkva? Palic je malo bezveze je bese jezero nije bas za kupanje sjajno...

https://vlasinskivrtovi.com/ 

 

ovo deluje super ali prakticno da nema opcije da se ide autobusom..autobus vidim ide jednom nedeljno tamo 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, qwert00 said:

a neka preporuka za nesto u Srbiji sad za avgust..jedna odrasla osoba i jedno dete ... Ne ide se kolima pa mora iz Bgd neki prevoz da ima solidan. Dakle ne moze nigde "Gde se ide kolima pre svega" 🙂 Palic , Bela Crkva? Palic je malo bezveze je bese jezero nije bas za kupanje sjajno...

https://vlasinskivrtovi.com/ 

 

ovo deluje super ali prakticno da nema opcije da se ide autobusom..autobus vidim ide jednom nedeljno tamo 😄

Ma jok, autobusom nema smisla. a i kad si tamo lakše je ako imaš kola, pošto je jezero ogromno (najveće u srbiji?) pa onda ti sad možeš kao nekim bajsevima ako rentiraš ili tako nešto ali zapravo kola dosta pomažu. I ovako bez kola ako se nisi dobro opremio za hranu i to malo si u problemu jer ono jedna prodavnica 10 minuta do nje i ti fazoni (dve prodavnice doduše ima sad kad motam po glavi), baš je neuređeno u tom smislu, što ja vidim kao prednost, ali mora auto 🙂

Bela Crkva je ok, a sad ne znam kakav si budžetski ali ima u Soko banji novi hotel Sunce, baš topla preporuka - nisam taj nivo usluge nigde u Srbiji dobio u nekom hotelu, mislim na ljude, ljubaznost, čistoću itd. Nije hotel ono kida pet zvezdica ali osoblje mu je na tom nivou. A hotel je inače kul, skoro otvoren. Za dete imaš unutrašnji i spoljašnji bazen plus Sokobanja ima one neke svoje otvorene bazenčiće, šta god da su, ima i da se šeta itd.

Link to comment
Share on other sites

pa hotel je taj kako vidim 10k jedna noc. malo mi glupo da za 4 noci platim 40k dinara 🙂

mislim sam nesto da nocenje nije preko jedno 4 ili max 5 hiljada 🙂

 

https://vlasinskivrtovi.com/ 

su bas povoljni. dvokrevetni apartman samo 3k dinara 🙂 ali jeste daleko do tamo, plus bez auta. pa otpada.

 

Drugar mi rece da vidim srebrno jezero

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, qwert00 said:

pa hotel je taj kako vidim 10k jedna noc. malo mi glupo da za 4 noci platim 40k dinara 🙂

mislim sam nesto da nocenje nije preko jedno 4 ili max 5 hiljada 🙂

 

https://vlasinskivrtovi.com/ 

su bas povoljni. dvokrevetni apartman samo 3k dinara 🙂 ali jeste daleko do tamo, plus bez auta. pa otpada.

 

Drugar mi rece da vidim srebrno jezero

koji bre hotel? na vlasinskom? nemam pojma, nije bio otvoren kad sam ja gledao tako da nit znam kakav je nit koliko košta nit ništa. Video sam spolja samo da će biti lep na oko 🙂

edit: ah, hotel sunce. moja greška. nije 10k ima neke popuste i akcije i pakete, ali naravno uvek možeš da uzmeš negde drugde smeštaj pa tu samo dolaziš na bazen na primer.

ja sam bio baš u vlasniskim vrtovima, super je, gazdarica je super, daje savete, može da ti i spremi nešto od klope, preporučuje sadržaje itd itd, tako da za taj koncept je super, korektan joj je smeštaj itd, ali morate poneti svoju hranu svakako.  no bez kola nije baš.

srebrno jezero je kul ali je to baš ono turizam maks, što ne mora ništa da menja naravno, i znatno je urbanije nego ovo, pa bi vam verovatn obilo lakše.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

ne. na vlasinskim vrhovima je to cena za dvokrevetni smestaj na linku sto si dao 🙂

 

ogranicenje nedostatka kola cini cuda 🙂

da, tako je bilo, tipa četiri dana stotinak evra, skroz korektno u tom smislu a super je i kuća gleda na jezero itd. 

ali eto, stvarno je bez kola bedak.

pale mi napamet i divčibare, ima pregršt soba i smeštaja a verujem da ima autobus do tamo. a tamo kolima nema šta, ima samo centar i okolo su te pešačke staze tako da ti ne treba auto generalno.

Link to comment
Share on other sites

jezero ili bazeni za kupanje su obavezni 😄 samo je kupanje i odlazak van grada cilj 🙂  divcibare mi ne deluju za to ok sada 🙂

 

srebrno jezero i bela crkva..palic isto nije jer je jezero lose za kupanje

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

jezero ili bazeni za kupanje su obavezni 😄 samo je kupanje i odlazak van grada cilj 🙂  divcibare mi ne deluju za to ok sada 🙂

 

srebrno jezero i bela crkva..palic isto nije jer je jezero lose za kupanje

ma da palić otpada tu se ne možeš kupati. 

srebrno jezero i bela crkva su ok za to ako gledaš jezero - bazena za kupanje imaš "svugde" samo se ne oglašavaju toliko pa kao nije baš na prvu poznato, ako misliš na te javne i opštinske bazene da ih tako nazovem. 

Imaš recimo i Borsko jezero, iako je blizu bora nema veze sa tim Bor zagađenje, nekako je "sa druge strane" i super je jezero za kupanje, čak mislim da ni taj hotel Jezero nije skup tu a ima i privatni smeštaj. Nemam pojma kako je za autobus iskreno.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, qwert00 said:

jezero ili bazeni za kupanje su obavezni 😄 samo je kupanje i odlazak van grada cilj 🙂  divcibare mi ne deluju za to ok sada 🙂

 

srebrno jezero i bela crkva..palic isto nije jer je jezero lose za kupanje

setih se i stara planina hotela, verovatno ima direkt prevoz do tamo - ima bazen. ne znam cene ali bili su povoljniji nego ostali hoteli kad sam nešto gledao prošle godine.

možda čak i onaj Norcev na Fruškoj gori, što je od EPSa hotel, trebalo bi da je i on povoljan a ima bazen.

Pa možda i Borkovac! Ima jezero pored, ima i bazen veliki a i sam hotel ima svoj.

Link to comment
Share on other sites

pogledacu 🙂

nekako posto idem sam sa detetom a bez kola razmiljam pored ok prevoza od bgd i da nije predugo..tipa ne mnogo vise od 2 sata voznje u jednom pravcu. Takodje da je neko jezero za kupanje tu a adelano da je neki bazen u okviru smestaja "Za svaki slucaj tu" 🙂 i to je to. i pozeljno da nije bas grad 😄 da izadjeno u nesto sto bar lici na prirodu 😄

Ovo za borsko jezero isto ok 🙂 moram ovig dana da resim i da nadjem i smestaj.ne znam dal je navala ogromna 😄 oko 5-10 avgusta plus minus koji dan bismo bili tamo negde 🙂

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, qwert00 said:

pogledacu 🙂

nekako posto idem sam sa detetom a bez kola razmiljam pored ok prevoza od bgd i da nije predugo..tipa ne mnogo vise od 2 sata voznje u jednom pravcu. Takodje da je neko jezero za kupanje tu a adelano da je neki bazen u okviru smestaja "Za svaki slucaj tu" 🙂 i to je to. i pozeljno da nije bas grad 😄 da izadjeno u nesto sto bar lici na prirodu 😄

Ovo za borsko jezero isto ok 🙂 moram ovig dana da resim i da nadjem i smestaj.ne znam dal je navala ogromna 😄 oko 5-10 avgusta plus minus koji dan bismo bili tamo negde 🙂

 

pa borsko ima i privatni smeštaj i neki "polu-hotel" doduše verovatno je više od 2h. 

Ovo u rumi (borkovac, nije isto što i borsko jezero 🙂 ti je realno na sat vremena i generalno je i van rume tako da je kao "u prirodi".

Link to comment
Share on other sites

http://www.zlatiborskajezera.rs/etno-selo/etno-selo-cene-akcije-rezervacija/

 

1690din pun pansion odrasla osoba sa taksom. i 1000 din pun pansion dete.. dakle 2690 dvokrerevetna soba sa kupatilom i sve...deluje ok i slike. cena bas povoljno. u divljini su kako kazu i jedino treba da kupimo sve sto nam treba ili mora do centra da se ide  🙂

 

rezervisah. Pa cemo tu 99%... imaju planinsku reku sa akvaparkom malim.sad koliko je hladna voda to ne znam 🙂 to me istina malo brine 🙂

mozda nekom bude koristilo. verovatno dalje necu da gledam

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Bio ja jedne godine, kupao sam se tu...to je davno bilo..mislim 2012 recimo...Jeste voda malo hladnija od recimo bazena, ali sasvim fino može da se kupa...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2021 at 12:24 PM, qwert00 said:

http://www.zlatiborskajezera.rs/etno-selo/etno-selo-cene-akcije-rezervacija/

 

1690din pun pansion odrasla osoba sa taksom. i 1000 din pun pansion dete.. dakle 2690 dvokrerevetna soba sa kupatilom i sve...deluje ok i slike. cena bas povoljno. u divljini su kako kazu i jedino treba da kupimo sve sto nam treba ili mora do centra da se ide  🙂

 

rezervisah. Pa cemo tu 99%... imaju planinsku reku sa akvaparkom malim.sad koliko je hladna voda to ne znam 🙂 to me istina malo brine 🙂

mozda nekom bude koristilo. verovatno dalje necu da gledam

ja bio pre x godina kad sam i poslednji put išao na zlatibor ali se bukvalno ničega ne sećam 🙂 mislim da je bila neka polu gužva ... 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, voodoo_ said:

Posle dve rakije može gde oćeš, prič'o mi jedan što je Dule

Posle dve, idu još dve...mogu da pričaju šta oće...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pričao sam sa nekima iz turističkih agencija, kažu da su aranžmani za letovanja već oko 20% skuplji nego prošle godine i verovatno će ići još na gore. Ovaj bajko pominje znatno manja poskupljenja:

Quote

 

Цене путовања су, према његовим речима, више од почетка рата у Украјини.

"Негативан утицај ове кризе се односи, пре свега на цену горива, која утиче на цену авио-карата. Ту је било доплата за гориво, која се кретала од 20 до 40 евра по карти, што ће нас пратити током целе сезоне", указује директор Јуте.

Додаје и да се рат у Украјини одразио на поскупљења у Грчкој, те да су цене хотела и апартмана за нијасну више, али да то поскупљење не би требало да буде веће од пет одсто.

"Закон о заштити потрошача и Закон о туризму дозвољавају да агенцијама да уколико дође до значајног померања на тржишту, повећају цене до осам одсто. Неће ићи цене у тој мери на горе, али треба очекивати благо повећање цена, пре свега када је реч о превозу", појашњава Сеничић.

 

Ali smeštaj je skočio, gorivo ofc samim tim i avio karte, tako da nema više paradajz turizma 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
18 minutes ago, Dule_smor said:

Edeste. Elem, ko je bio na Rodosu, dajte cisto neka iskustva. Vidim da imaju direktni letovi iz BGa, pa sam mislio preko bukinga da uzmem neki hotel na 7 dana i rentacar tamo pa da malo obilazim ostrvo ako me ne izbodu neki migranti heh

Lepo ostrvo, dosta istorije, taman za 7 dana da prođeš sve uzduž i popreko. Od stranaca se više brini da ne naletiš na Engleze - njima Rodos važi za top low-cost destinaciju za lešenje od alkohola i bahanalije. Ustvari, setih se upravo sa kim pričam 😄

Preporučio bih ti i Krit, koji je veći i raznovrsniji, a u sličnom su cenovnom rangu.

Što se tiče hotela, važi kao i za celu Grčku - sve je realno za zvezdicu manje od reklamiranog. Ono što nije, jako je skupo

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Da, i o Kritu sam razmisljao, a slican je cenovni rang sto ti kazes. Plus leti Wizzair isto direktno i povoljno. Bese su i Krit i Rodos vetroviti. Ajde videcu ovih dana da rezervisem nesto za kraj juna, imam 3 nedelje odmora, malo izblejim u otadzbini, malo kupamo i tako.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dule_smor said:

Edeste. Elem, ko je bio na Rodosu, dajte cisto neka iskustva. Vidim da imaju direktni letovi iz BGa, pa sam mislio preko bukinga da uzmem neki hotel na 7 dana i rentacar tamo pa da malo obilazim ostrvo ako me ne izbodu neki migranti heh

Super je Rodos. Mislim da važi za jedno od ostrva i lokacija na kojima "nikada" ne pada kiša. Tipa, 350 dana sunčanih 🙂 Ja nisam verovao pa me držalo da jedno 4-5 meseci gledam s vremena na vreme vremensku prognozu i stvarno nije bilo kiše :)) 

Što se vetra tiče, imaš tu foru da je zapadna strana vetrovita a istočna nije. Što stvara dve zanimljive stvari a to je da ako hoćeš talase ideš na zapad na plaže ako hoćeš mirno more ideš na istok i tako možeš da "planiraš" 🙂 druga po meni super stvar je što u samom gradu Rodosu na severu se te dve struje zapravo spajaju na jednoj plaži i onda sa leve strane imaš talase a sa desne mirno more 🙂

Ako bi pomalo neobično iskustvo na krajnjem jugu je prasonisi plaža

Screenshot 2022-05-06 at 21.59.25.png

koja je zanimljiva jer imaš more i ispred i iza sebe kad legneš na plažu 🙂 ima vetra pa tu idu ovi na kajtu i to sve, a kad je plima onda nestane pa ovo poluostrvo postane ostrvo i tako, interesantno mesto, meni je makar bilo.

ako te ne bude mrzelo da odeš na ostrvo Simi koje je tu odmah blizu to preporučujem isto, mnogo lepo ostrvce. rent-a-car obavezno, tu pri jugu ima mesta i koja nisu na plaži a koja su super za obići. 

Negativna strana pored engleza može biti i taj tipični ostrvski "saobraćaj" tj. imaš jedan put koji ide u krug i onda ako zapadneš iza autobusa jbg 🙂

36 minutes ago, Jose Jimenez said:

Preporučio bih ti i Krit, koji je veći i raznovrsniji, a u sličnom su cenovnom rangu.

 

Odličan je Krit, to je definitivno preporuka, ali je ogroman - moja greška sa Kritom je bila to što sam ga percipirao kao "ostrvo" u fazonu "to sve možeš kolima za jedan dan obići" - a ono Krit kao Crna Gora po površini :)) Tako da definitivno moraš da nađeš "bazu" koji deo želiš da obiđeš u tom letovanju, dal' skroz zapad, dal' skroz istok ili centralni deo i to je otprilike to. Čak i ceo južni deo, ruralniji i interesantniji po mom mišljenju opet pitanje je da li možeš da ga lepo obiđeš. Ali ako glasam odabrao bih Krit pre Rodosa. Plus u odnosu na Rodos, iako je znatno veći je što ima i autoput itd (verovatno zbog veličine jelda) pa se brže stigne ali ponavljam ogromno je ostrvo 🙂

2 hours ago, mohr said:

Na Rodosu je jedna strana vetrovita a druga mirna(izlazi na 2 mora), moji roditelji idu cesto i deluje kao penzionersko mesto ako zelis da se odmoris 🙂

tru, na ovoj mirnoj strani gde su poznatije plaže te itd, na ovoj vetrovitoj kao i na jugu su to urbani mladi za kajt i vindbording i kako se već sve to danas zove što se u moje vreme zvalo padobran!

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Isto mogu da preporucim Krit. Bili smo na plazi Phalasarna na zapadnoj obali. Ima stara Phalasarna, koja je mala plaza ali super i pored nje ogromna pescana Phalasarna novva plaza gde je muzika, mladi i ludilo. Uzeli smo rent-a-car pa smo otisli i do Elafonissi plaze na jugozapadu koja je sa roze peskom i predstavlja jedno od mesta na Kritu koje mnogi preporucuju da se poseti. Sat, sat i po voznje po magistrali sa sve kozama koje su nam preprecile put u jednom trenutku. Ogroman je Krit. Sto kaze Lucky, nadji bazu i odatle ako planiras da istrazujes obavezno kola. 

20140826_194904.thumb.jpg.7cfd974522d04533e3ec46a9f4c4aaab.jpg

Edited by MikroStalja
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MikroStalja said:

Phalasarna novva plaza gde je muzika, mladi i ludilo. Uzeli smo rent-a-car pa smo otisli i do Elafonissi plaze na jugozapadu koja je sa roze peskom i predstavlja jedno od mesta na Kritu koje mnogi preporucuju da se poseti. Sat, sat i po voznje po magistrali sa sve kozama koje su nam preprecile put u jednom trenutku. Ogroman je Krit. Sto kaze Lucky, nadji bazu i odatle ako planiras da istrazujes obavezno kola. 

Super su te plaže sa te strane, generalno lep deo Krita, kao i Balos gore severno.

Malo istočnije je onaj Agios Nikolaos koji je super gradić sa onom lukom u sred grada, mnogo lepo mesto, a odmah tu je i Almiros plaža koja se meni svidela jer ima neki bistri potok koji se uliva u more, a potok ono ima 5 stepeni voda :)) pa ko sme uskoči u njega da ga odnese do mora a onda ti je more kao sauna :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...