Jump to content

Letovanja TOPIC


Recommended Posts

ja sam planirao da ove godine iskuliram ova "klasična" letovanja i da zapalim u ta sela oko đenove ako mi akcija za lisabon propadne.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Cinque_Terre , to je valjda ovo što je mohi linkovao.

 

 

lisabon je bolji od svakog mora, a pogotovo ako si tamo oko 24. maja i poseduješ karte za Estadio da Luz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam bio 2010, pre toga sam bio mislim 2003. U medjuvremenu mi deluje da su cene skocile, ali su u principu slicne ili za nijansu nize nego recimo u Grckoj na Halkidikiju. Ovo poslednji put nisam bas nesto isao po diskotekama, ali ovo je iz iskustva restorana/kafica. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ne mož' alkohol u ručni, max je 100ml neke tekućine, i to, što reče Laki, u specijalnoj kesi. Što se običnog prtljaga tiče, alkohol može samo litar i to u fabričkom pakovanju.

 

I stand corrected.
 

  • Alkoholna pića u maloprodajnoj ambalaži koja sadrže više od 24% alkohola, ali ne više od 70% alkohola u posudama koje ne prelaze 5 l, sa ukupnom neto količinom od 5 l po osobi (24% i manje ne podleže nikakvim ograničenjima).
    Dozvoljeno ih je nositi:
    u predatom prtljagu (samo ako su dobro zaštićeni od lomljenja),
    u ručnom prtljagu,
    uz sebe (npr. u džepu).
 
Tho, mi smo dobili instrukcije da putnicima pričamo drukčije. Hm.
Edited by Atomic
Link to comment
Share on other sites

Pa zar ti nije bilo malo čudno što u "duty free" zoni imaš onoliko alkohola? šta bi sa njim ljudi radili, popili ga na licu mesta dok čekaju avion? :))

 

Ovo za procente je inače lol skroz, kao da neko gleda da li nešto ima preko 70% alkohola i kao da bi ti dozvolili da uneseš ne znam koju količinu recimo piva. Ako ništa, imaš ograničenje težine ručnog prtljaga.

 

Do 100ml možeš da spakuješ šta god ti drago od kuće, samo da je u onoj kesi koja može da se zatvori, a u kesama koje prodaju radnje u duty free-ju može šta god. Što me podseti - što je uopšte potrebno pakovati u te glupe kese stvari koje nosiš od kuće? Što me podseti na ovaj štos:

 

airport-security-logic.jpg

Link to comment
Share on other sites

meni ne pada na pamet nijedno flaširano piće sa preko 70% alkohola (osim nekih absinta koji svakako nisu legalni u većini zemalja)

Ovo znam da se sluzi u Marthas Pub-u u NS. Mada osim ovoga stvarno ne znam jos jedno.

 

stroh_JPG.jpg

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da pitam one koji su bili u Rimu turisticki - za ulazak u Vatikan i gledanje Sikstinske kapele kazu ljudi da treba da se uzme vodic da bi se izbegla visecasovna cekanja. S obzirom da imam malo dete postedeo bih ga stajanja u redu ako nekako mogu. Da li znate da li je bezbedno naci neku agenciju preko neta i kupiti karte unapred ili da to sve odradim na licu mesta - tipa ko mi je simpatican od onih sto nude svoje usluge tamo?

Link to comment
Share on other sites

najbolji savet: ostavi dete kod tvojih a ti idi sa ženom da se prcate i pijete vino i ne idete na ta turistička mesta poput vatikana i koloseuma :D

savet koji si tražio: ne moraš da uzimaš vodiča, dovoljno je da preko neta zakažeš posetu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...