Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

temperatura je odgovor imunog sistema. ona nije nuzno losa stvar. na visim tempersturama, makar za par desetina stepena, situacija za strane mikroorganizme postaje zajebana. ili umiru, ili ne mogu da se dele. tvoj organizam ne moze da ih pobedi nedelju dana, a oni se brzo adaptiraju. mislim da bi morao otici kod lekara, za svaki slucaj

kad kazem mikroorganizmi mislim prvenstveno na bakterije i viruse.

Link to comment
Share on other sites

temperatura je odgovor imunog sistema. ona nije nuzno losa stvar. na visim tempersturama, makar za par desetina stepena, situacija za strane mikroorganizme postaje zajebana. ili umiru, ili ne mogu da se dele. tvoj organizam ne moze da ih pobedi nedelju dana, a oni se brzo adaptiraju. mislim da bi morao otici kod lekara, za svaki slucaj

kad kazem mikroorganizmi mislim prvenstveno na bakterije i viruse.

sa 36 na 46 ili 56 a? : D

Link to comment
Share on other sites

temperatura je odgovor imunog sistema. ona nije nuzno losa stvar. na visim tempersturama, makar za par desetina stepena, situacija za strane mikroorganizme postaje zajebana. ili umiru, ili ne mogu da se dele. tvoj organizam ne moze da ih pobedi nedelju dana, a oni se brzo adaptiraju. mislim da bi morao otici kod lekara, za svaki slucaj

kad kazem mikroorganizmi mislim prvenstveno na bakterije i viruse.

sa 36 na 46 ili 56 a? : D

par desetina stepena... desetina stepena je 1/10=0.1. par desetina je x * 0.1 gde je x manje od 5

ti mora da nemas matematickog obrazovanja xD

Edited by papara
Link to comment
Share on other sites

Набио сам прст на тренингу и сад ми је отекао. Контам да није сломљен јер ме не боли кад савијем зглоб, али је отекао (види се на сликама, а ово зелено је Гавез гел). Не боли ме овако сам, но када ходам у патикама, зеза на притисак.

Да ли да мирујем и мажем Гавез или да идем на снимање?

20160305_164330.jpg

20160305_164339.jpg

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

@satan zavisi koliko jako si udario i kako, vrlo verovatno da si smrskao meko tkivo u tom delu koji je crven. Meni se dogodilo na kosarci kad mi je baja uradio pivot na palcu pa nisam mogao da hodam normalno 10 dana. Bolelo je na dodir kao djavo. Jes da se zezaju ali stvarno nemoj da ga zavijas :D Imaju neke tablete za ublazavanje bola ali onda ce samo da produzi oporavak. Pazi da ga ne opterecujes previse i budi musko pa trpi :D

Link to comment
Share on other sites

temperatura je odgovor imunog sistema. ona nije nuzno losa stvar. na visim tempersturama, makar za par desetina stepena, situacija za strane mikroorganizme postaje zajebana. ili umiru, ili ne mogu da se dele. tvoj organizam ne moze da ih pobedi nedelju dana, a oni se brzo adaptiraju. mislim da bi morao otici kod lekara, za svaki slucaj

kad kazem mikroorganizmi mislim prvenstveno na bakterije i viruse.

sa 36 na 46 ili 56 a? : D

par desetina stepena... desetina stepena je 1/10=0.1. par desetina je x * 0.1 gde je x manje od 5

ti mora da nemas matematickog obrazovanja xD

Moja greska, izvini, procitao sam na brzinu "stepeni" pa reko da te napenalim odmah! Ali nisi daleko sto se tice matematike. ; )

Link to comment
Share on other sites

@satan zavisi koliko jako si udario i kako, vrlo verovatno da si smrskao meko tkivo u tom delu koji je crven. Meni se dogodilo na kosarci kad mi je baja uradio pivot na palcu pa nisam mogao da hodam normalno 10 dana. Bolelo je na dodir kao djavo. Jes da se zezaju ali stvarno nemoj da ga zavijas :D Imaju neke tablete za ublazavanje bola ali onda ce samo da produzi oporavak. Pazi da ga ne opterecujes previse i budi musko pa trpi :D

Бацио ме лик преко главе право на мали прст, ето толико јако. Али да лед и гавез раде посао... Сад мења боје као диско кугла :3

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam da li je bilo pitanje pa unapred sorry.

Danasnja medicina tvrdi da su hrskavice i vezivna tkiva neobnovljiva,sto nam je priroda podarila to je to.U konkretnom slucaju mislim na hrskavicu kolena(meniskus),i naravno tu se pojave po netu nadri lekari,priuceni ortopedi sa gomilom preparata i procedura koje pomazu,moje pitanje je jel to zaista tako i da li postoji mogucnost obnove hrskavice putem suplementacije ili nekako drugacije?Cuo sa neke zell inekcije?!?

 

Zahvaljujem unapred :)

Link to comment
Share on other sites

Meni je lično jedan ugledni ortoped iz KC Vojvodine rekao da još uvek ne postoji preparat ili inekcija ili metoda koja obnavlja hrskavicu. Da stvar bude čudnija, on provereno "sarađuje" sa farmaceutima, između ostalog valja one kreme za ožiljke, odnosno prima keš da bi svojim pacijentima propisao određenu kremu za ožiljke posle operacije. Pošto on koji prima keš ne promoviše neke inekcije tog tipa, onda bih zaključio da stvarno ne postoji nešto tako... ili jednostavno nije primio keš od prave firme :D

Edited by togFU
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Face, neko ti se malo "frljao sa terminologijom" delimicno pogresno, ali donekle i tacno...

Nemaju sva vezivna tkiva (u koje spada i hrskavica) iste karakteristike, ali sva su obnovljiva, neka manjom, neka vecom brzinom.
Problem sa hrskavicom je sto je ekstremno sporo obnavljanje, gigaskupi lekovi se gutaju da se to ubrza, ali postignuta brzina nikad nije dovoljna da bi mogla da se meri sa vaskularizovanim tkivima, tako da se terapije nacelno svode na ublazavanje tegoba i obucavanje ljudi da zive sa situacijom, a ako je ostecenje ipak preveliko onda se preporucuje operativno zamenjivanje dela ili celog zgloba.

E sad, meniskus nije hrskavica =o) tj nije cista hrskavica nego je fibrozno hrskavicava tvorevina...zamisli ga kao komprimovanu kudelju...povrede meniskusa su de fakto "raspredanje" vlakana na zglobnoj povrsini i resenje je cesto da se artroskopski udje u zglob i "ispolira" taj deo. Ako je pak povreda ozbiljna/ceo meniskus sjeban moze i on da se menja sintetickom protezom.
Sve to pije vodi za "civile", za sportiste se ne ide na operaciju jer su proteze kolena nekompatibilne sa vrhunskim sportom. Tu onda dolaze te skupe terapije, ali cak ni one ne resavaju problem, samo odlazu neizbezno (modifikacija ponasanja prema zglobovima, a onda i zamena protezom). Nadal sa svojim kolenima osobe od 65+ godina je best case scenario, a on koliko para je pukao na njihovu opravku ne zna se...

Dakle, ne trebaju ti saveti sa neta, nego pravi ortoped da proceni stepen ostecenja i da ti kaze koja terapija ce najblize da pomiri tvoja ocekivanja i medicinske mogucnosti.

takodje, vinjak pomaze da zaboravis da te boli koleno ;o)


 

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Problem sa hrskavicom je sto je ekstremno sporo obnavljanje, gigaskupi lekovi se gutaju da se to ubrza, ali postignuta brzina nikad nije dovoljna da bi mogla da se meri sa vaskularizovanim tkivima, tako da se terapije nacelno svode na ublazavanje tegoba i obucavanje ljudi da zive sa situacijom, a ako je ostecenje ipak preveliko onda se preporucuje operativno zamenjivanje dela ili celog zgloba.

Koji su to gigaskupi lekovi??? Nadam se da ne mislis na glukozamin i kurkumin (kurcumin xexexuuxeu)

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites



Nemaju sva vezivna tkiva (u koje spada i hrskavica) iste karakteristike, ali sva su obnovljiva, neka manjom, neka vecom brzinom.
Problem sa hrskavicom je sto je ekstremno sporo obnavljanje, gigaskupi lekovi se gutaju da se to ubrza, ali postignuta brzina nikad nije dovoljna da bi mogla da se meri sa vaskularizovanim tkivima, tako da se terapije nacelno svode na ublazavanje tegoba i obucavanje ljudi da zive sa situacijom, a ako je ostecenje ipak preveliko onda se preporucuje operativno zamenjivanje dela ili celog zgloba.

E sad, meniskus nije hrskavica =o) tj nije cista hrskavica nego je fibrozno hrskavicava tvorevina...zamisli ga kao komprimovanu kudelju...povrede meniskusa su de fakto "raspredanje" vlakana na zglobnoj povrsini i resenje je cesto da se artroskopski udje u zglob i "ispolira" taj deo. Ako je pak povreda ozbiljna/ceo meniskus sjeban moze i on da se menja sintetickom protezom.
Sve to pije vodi za "civile", za sportiste se ne ide na operaciju jer su proteze kolena nekompatibilne sa vrhunskim sportom. Tu onda dolaze te skupe terapije, ali cak ni one ne resavaju problem, samo odlazu neizbezno (modifikacija ponasanja prema zglobovima, a onda i zamena protezom). Nadal sa svojim kolenima osobe od 65+ godina je best case scenario, a on koliko para je pukao na njihovu opravku ne zna se...

Dakle, ne trebaju ti saveti sa neta, nego pravi ortoped da proceni stepen ostecenja i da ti kaze koja terapija ce najblize da pomiri tvoja ocekivanja i medicinske mogucnosti.

takodje, vinjak pomaze da zabora

Face, neko ti se malo "frljao sa terminologijom" delimicno pogresno, ali donekle i tacno...

Nemaju sva vezivna tkiva (u koje spada i hrskavica) iste karakteristike, ali sva su obnovljiva, neka manjom, neka vecom brzinom.
Problem sa hrskavicom je sto je ekstremno sporo obnavljanje, gigaskupi lekovi se gutaju da se to ubrza, ali postignuta brzina nikad nije dovoljna da bi mogla da se meri sa vaskularizovanim tkivima, tako da se terapije nacelno svode na ublazavanje tegoba i obucavanje ljudi da zive sa situacijom, a ako je ostecenje ipak preveliko onda se preporucuje operativno zamenjivanje dela ili celog zgloba.

E sad, meniskus nije hrskavica =o) tj nije cista hrskavica nego je fibrozno hrskavicava tvorevina...zamisli ga kao komprimovanu kudelju...povrede meniskusa su de fakto "raspredanje" vlakana na zglobnoj povrsini i resenje je cesto da se artroskopski udje u zglob i "ispolira" taj deo. Ako je pak povreda ozbiljna/ceo meniskus sjeban moze i on da se menja sintetickom protezom.
Sve to pije vodi za "civile", za sportiste se ne ide na operaciju jer su proteze kolena nekompatibilne sa vrhunskim sportom. Tu onda dolaze te skupe terapije, ali cak ni one ne resavaju problem, samo odlazu neizbezno (modifikacija ponasanja prema zglobovima, a onda i zamena protezom). Nadal sa svojim kolenima osobe od 65+ godina je best case scenario, a on koliko para je pukao na njihovu opravku ne zna se...

Dakle, ne trebaju ti saveti sa neta, nego pravi ortoped da proceni stepen ostecenja i da ti kaze koja terapija ce najblize da pomiri tvoja ocekivanja i medicinske mogucnosti.

takodje, vinjak pomaze da zaboravis da te boli koleno ;o)


 

 

Znaci nas smrtnike ko sisa?nemas pare,nemas zivot :D

Salu na stranu jasnije mi je sad ...ali takodje sam imao iskustva sa ortopedima da ih zabole ona stvar,furaju svoj logiku i ne prihvataju druge metode,nego samo seci i krpi.Kod mene srecom nije bila teza povreda,delimicno pokidani medijalni ligament i sada osecam bol u prednjem delu kolena i tu mi je stanjen meniskus da ne kazem istrosen otud i moje pitanje da li i kako moze da se "podeblja" taj meniskus.Cuo sam za neke proizvode forever living ali sumnjam da je to tako kako oni pricaju i opisuju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...