Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Meni su nasli neke helikobakterije posle mesec i po dana lutanja po svim zivim specijalistima i 1001 uradjenu analizu. Razlog za ovo je sto sranje uopste meni nije davalo simptome kao da je povezano sa zeludcem, u stvari, mozda i jeste ali ja to ne znam jer u zivotu nikada nisam imao problema ni sa cim, ne racunajuci prehladu i 3-4 dana temperature.

Popio sam neku terapiju sa dva antibiotika koja mi je jebala milu majku, ali je valjda ubila te bakterije posto mi je ipak bolje. Svestan sam da oporavak mora biti malo duzi, ali sam frustriran celom situacijom jer nisam navikao da nisam 100% funkcionalan. Ajde da zanemarim te neke fizicke tegobe, nego sranje me je psihicki poremetilo...

Ako je neko imao neka podeli iskustvo, a ostali cekirajte se i lecite ako imate povisen broj pre nego sto pocne da vam pravi sranje :S

Link to comment
Share on other sites

uglavnom

? :(

 

au bre longli, ako si zbog toga psihicki pao onda jebem mu misha...pa helikobakterije ima pola ljudi u svetu, samo nekome daje tegobe, nekome ne...ta dva antibiotika 7-14 dana plus neki inhibitor protosnke pumpe (contoloc, omeprol) mesec dana i kao nov si uglavnom

A ja sam malo hipohondar, stalno vrtim u glavi a sta ako nije od heliko sta ako je nesto drugo, te mi dobro, te mi losije, ne znam ni sam gde sam vise. A i smrsao sam jedno 4 kg, to me najvise nervira, cim smrsas, ne valja, jos sam ja uvek bio onako okrugliji. I na sve to interneti , gugli i tako to. Hocu malo da se informisem o mom stanju na netu, zavrsim na nekom uzasnom crnilu...

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Za obloge je acidi borici keva.

 

Makar se helikobaketrije lako dijagnostikuju. Klinicka slika i nalaz krvi, mada neki lekari insistiraju na gastroskopiji. E sad ja sam pre pet godina radila Ureaza izduvni test http://www.beo-lab.rs/biohemija-izdisajni-test-helicobacter.html , bio je negativan, ali tegobe su i dalje postojale, tako da su gastroenetolozi ipak odlucili zbog klinicke slike da mi daju tu dvojnu antibiotsku terapiju. Ma daj, to je samo 14dana. :)

 

Sad sam sjeb sa anemijom. Feritin 2.52 (referentne vrednosti 20-280), gvozdje 5, pa svako jutro i vece po tri leka, plus na svu muku imam tahikardiju, tako da eto i kardiloskog leka, doduse cetvrtina dva puta dnevno. I ta terapija mi se smesi narednih 6 meseci (hematoloska, kardioloska do daljnjeg).

 

itd..

 

edit: imam nedeljni dozer, i kao svaki penzos ga pakujem u nedelju uvece za celu nedelju, pa ne kukam.. ;)

Edited by rbds

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Skenj, ali ne daj se.

Shvatam ja da ima ljudi sa daleko vecim tegobama od mojih ali ja sam se bio preplasio. Jedno jutro sam ustao i pocinju smetnje.

Ja sam odradio ultrazvuk gornjeg abdomena, ultrazvuk srca, test opterecenja, rendgen pluca, kicme, vrata, komplet krvna slika sa urinom ureom bilirubini, hormoni jetre, ma sve sve. i najgore mi je bilo sto je sve super, cak su mi.govorili "fantasticno" , a meni iz dana u dan sve gore, gubim kile, stalno umoran, pritisak u grudima itd...

I pricam ja sa drugom i opisujem mu sta se desava i on mi kaze pre 3 godine je kod njega bilo potpuno isto, kaze da je mislio da se gasi polako, isto ispitao sve i samo mu nasli to, i tek onda sam otisao da to vidim...

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ja heliko bakteriju koja mi je pravila probleme,imao sam konstantno gasove i nadutost,a nisam znao od cega je.Zivot mi je bio pakao,imao sam dosta neprijatnosti i onda sam naleteo na doktoricu koja je skontala sta mi je i dala mi antibiotike.Za 2-3 nedelje sam vec bio kao nov posle 2 godine mucenja.Takodje sam otkrio da sam malo netolerantan na laktozu pa sam poceo da pijem mleko bez laktoze,kada mi je u planu ishrane, i to je to.

 

Heliko bakterija drugacije tegobe indukuje,a nekome uopste ni ne izaziva probleme.

Link to comment
Share on other sites

Longli, pod "uglavnom" vise sam hteo da peckam duleta i da aludiram na troubleshoting nasih lekara :)

 

Dobra stvar je sto ti je rano otkriven helikobakter, i sredices ga. Heliko nije opasan, ali ako se ne leci i dugo traje, može dovesti do ultimativnog problema.

a da dijagnoza na netu, je zlo, ja sam tako zakljucio da mi je klinac kepec sa rupom u glavi. To je strogo no-no. Izmedju ostalog, 90 posto galopirajuce hipohondrije mog oca je uzrokovano pristupu netu i non stop citanjem o bolestima

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

užasno je. Čeprkao sam mu po historiju, isključivo čita o bolestima i onda ih "ima"

Što je najgore svestan je da je to loše, ali ne može da se odvoji od kompa.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Sad sam sjeb sa anemijom. Feritin 2.52 (referentne vrednosti 20-280), gvozdje 5, pa svako jutro i vece po tri leka, plus na svu muku imam tahikardiju, tako da eto i kardiloskog leka, doduse cetvrtina dva puta dnevno. I ta terapija mi se smesi narednih 6 meseci (hematoloska, kardioloska do daljnjeg).

Jel znao kardiolog da imas anemiju kad ti je prepisivao antiaritmik? ^^
Link to comment
Share on other sites

Imam sinusnu tahikardiju, u miru frekvenca je bila i do 110. Bez "lupanja i preskakanja (ekstrasistola)". Pritisak ~ 100/60, uradjen ultrazvuk srca sve okej. Prepisala mi je propranolol od 40mg 2x1/4. (beta blokator)

Od simptoma je bio samo premor, malaksalost, ponekad vrtoglavica.. Na preporuku kardiologa sam dala krv za biohemizam, kks sa Fe, feritinom i depoima Fe, hormone stitne zlezde. Kks u rasulu, fT3 i fT4 poviseni, dok je TSH bio normalan (uradila UZ stitne zlezde, sve je okej).

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

I to znam. :) Nedelju dana nakon prvog nalaza povisenih fT3, fT4 i TSH u normali, drugi je bio iznenadjujuce dobar! Sve u granicama normale (hormoni stitne zlezde). Tog dana uradila UZ stitne zlezde i sve je okej. Ponovim s'vremena na vreme komplet analize krvi, ako nesto ne valja pojurim odgovarajuceg lekara.. makar mi je to pristupacno.. ;)

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...