Jump to content

Need medical attention


Recommended Posts

Dr-Nick-Riviera.png

Dr Dušan Ivković aka Dule_Smor nam je rekao da otvorimo topic gde ce on davati FREE SAVETE (za flashu rakije) u vezi sa svim nashim zdravstvenim problemima.

Imamo tu cast da ovaj poznati struchnjak prati nash forum, i da hoce da pomogne svakome od nas kad zatreba.

Pokusajte da svedete zajebavanje na minimum i da pitate samo ako ste stvarno bolesni.

Edited by Exile
Link to comment
Share on other sites

evo! da pitam i ovde!

Vec ~ 4 meseca boli me prsljen. negde 2-3 prsljena isopd sredine. nemam problem sa pokretljivoscu, ali boli kao da imam modricu, tj ko da me neko udario pa imam otok!

Da li da idem k ljekaru. Da li je moje dijete u stvari krivo za moj RSI?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

imam i ja jedan problem

na desnoj nozi mi se zglob (clanak stopala) "trlja" o zglob... dakle imam osecaj kao da iskace i opet se vraca, bas onako gadno... cak mogu i da pucketam kada stojim.

sve strahujem da mi se ne istrosi hrskavica posle neke 30./40. godine

ima li tu nekog leka?

malo mi bezveze sto ovo pitam, ali kad je vec otvoren topik za zdravstvene probleme vaj not

Link to comment
Share on other sites

dakle, nisu me prosla ledja:)

istina da sam ih isforsirao, a da nisam smeo, ali bilo je do or die. e sad, poslednje forsiranje se desilo u utorak, od tada sam prilicno mirovao. ali jos mi nisu prosla. probada me onaj levi misic sto uspravlja coveka, osecam i kad disem duboko. jel jos da se primirim/mazem sranjima/stavljam ruske flastere ili je izgleda nesto drugo sto nece da prodje (zivac)?

inb4 'ovo kosta kod doktora' - ne moras da odgovoris :tf:

e, al jeste gej topic realno, ja sam teo da otvorim, al onda sam skontao da je jadno:(

al ako si u dosluhu s duletom, egzajle, onda okej. ako ne, onda dule, disregard pitanje:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

hai everybody!

jebi se coko, nisam mislio stvarno:)...sad sam najebao, moram da vodim racuna kakve savete dajem posto je zvanican topik:)...evo ovako, disclaimer na pocetku...saveti ce biti besplatni (rakija se ne racuna ofkors:)), ali nemojte ih uzimati kao nesto 100% tacno...prvo, nisam ja neki iskusni doca, drugo, ne moze lekar nekad da postavi dijagnozu ni uz pomoc skenera, a kamoli preko neta...tako da racunajte ovo cisto kao neku vrstu trijaze i savet kom lekaru da se obratite...medicina je jos uvek suvise ozbljina da bi se prebacila na forum:)

@ratluk, ako sam dobro razumeo, mozes da izbacis deo kosti iz skocnog zgloba...to nije nista strasno, samo su ti tetive i ligamenti malo elasticniji, sto znaci da ti je i zglob podlozniji povredama...nosi cvrstu obucu i steznik na basketu:)

@dule, ti bi u svakom slucaju mogao recimo da snimis ledja na rentgenu, s obzirom da imas cesto te probleme...pogotovo ako ti se bol siri nize u krsta i nogu, moguce da je lumboischialgia

kali i igor se zezaju nadam se:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

@dule, ti bi u svakom slucaju mogao recimo da snimis ledja na rentgenu, s obzirom da imas cesto te probleme...pogotovo ako ti se bol siri nize u krsta i nogu, moguce da je lumboischialgia

pa nemam problema s tim:)

a ne siri se, ide samo iz te tacke 'okolo', tipa kad disem osecam, kao da sam istegao misic. mnogo manje nego kad sam forsirao, al jos nije proslo.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

moj problem je sledeci imam neki djavo na listu desne noge kao bubljica na taj fazon samo ne moze da se iscedi jer je pod kozom ne boli me ni nista probao sam i da stiskam ma jok nista znaci nema teorije da pukne to sto je unutar,kontam da cu morati pod noz al me zanima duletovo misljnje sta bi to moglo da bude :) hvala

p.s imao sam do sad 2 cira jedan na nozi jedan na ruci koji nisi bili potkozni jer bi moglo da to bude o5 OMFG ako da...

Link to comment
Share on other sites

@explosive, verovatno je masno tkivo sto kaze prota

@sekira drug, moguce da ti je modrica/hematom ostao ispod koze i nije se resorbovao, pa je se oseca kao otok...mada na cevanici nema bas potkoznog tkiva da bi nastalo tako nesto

@krule torimax, isperi rakijom!

btw, ne vredi ovako, 4 osnovna dijagnosticka metoda su inspekcija, palpacija, perkusija i auskultacija...ovde mogu samo da nagadjam iz vase price kako nesto izgleda i kakvo je na dodir/pritisak...i ne, nemojte da kacite slike:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eve ja imam problem. Minor stuff je u pitanju. Josh iz vremena srednje shkole moji zglobovi su osetljivi na vlagu u vazduhu. Najvishe kolena, ali i skochni zglobovi pochinju da "shkripe" kad god je vazduh takav da moz da ga pijesh slamkom u ovo letnje doba.

Kontam ja da tju da imam reumetske probleme za 30-ak godina, ali neshto kontam da zasad josh nije sluchaj za direct medical attention.

Pa ako bi cenjeni dr Dule mogo da preporuchi neshto za spoljnu upotrebu chime bi mogo da suzbijem simptome kad se pojave?

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Poštovani,

zbog prirode posla imam česte glavobolje. Dosta trčim (dakle, nije do stresa), probao sam i biljna pomagala, ali ništa ne pomaže. Promena posla i stavljanje kacige ne dolaze u obzir, moje zanimanje je usko vezano za moj imidž.

marioss.jpg

Iskreno Vaš,

Super Mario

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...